jak zlepšit bench za 12dní


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - jak zlepšit bench za 12dní  Úvodní stránka -> Trénink -> jak zlepšit bench za 12dní
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
marzochi


PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2014 10:41 pm    Předmět: jak zlepšit bench za 12dní Odpovědět s citátem

Hello,

27.12. máme ve fitku soutěž v benči. Přemýšlím tedy jak si vymyslet trénink na následujících 12 dní, abych z toho dokázal co nejvíc vytřískat. před pár dny jsem dokončil 9 týdenní bear routine, mám tedy nahrocenej obrovskej objem práce, kterej ted právě chci přetavit do co největší maximálky.

V bearu jsem končil na 2x5x107,5kg + 13x5x97,5kg, na poslednim treninku jsem zatlačil 122,5kg se stopkou, což je další věc kterou se musím naučit, tedy stop-tlak. Zatím jsem na nic kloudného nepřišel, takže při nejhorším pojedu ob 2 dny vždycky pár trojek a potom dvě jedničky a snažit se to každy trenink navýšit o 2,5kg. Spoléhám na ten objem práce co mám za poslední dva měsíce natrénovanej, tak to snad půjde.

Moji slabinou jsou ramena, ktera mam oproti benči velmi slabé, takže chci zařadit i trochu military pressu.

Měli byste pro mě nějakou radu, zkušenost, jak bych měl tyto 2 tydny trénovat?

Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2014 10:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Osobně si myslím že to je málo času na nějaké zlepšení. Já na tvém místě bych nejspíš přidal jakoby další týden beara zase s mírným zvýšením vah. Když už to máš rozjeto takhle, byla by asi škoda se zbytečně přetrénovat tréninkem na hraně maximálky každej druhej den.. Před soutěží minimálně 2 dny, spíš 3 volno, hodně a kvalitně jíst, hodně vody a spánku. No a před soutěží se nadopovat nějakým kvalitním předtréninkovým nakopávačem, a těch 130 tam musíš dát :)
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 12:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To nechápu, na benchi zvedáš takový slušný váhy a ptáš se, jestli se dá nějak zlepšit za dvanáct dní? No tak jasně, že tam žádnej větší pokrok neuděláš, jediný, co se do poradit je dát si před soutěží chvilku volno a nevytavit se....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marzochi


PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 12:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No chápu že otázka jak se zlepším za 12 dni je debilní.

Asi jsem to napsal špatně ale mě jde o to, že jsem ted 9 týdnů jel trénink zaměřený ze 100% na objem práce a ne na maximalní sílu. A kdo to zná tak ví, že prostě po takovym treninku jsou svaly přepnutý právě na ten tréninkovej objem a maxko není tam kde by mohlo být.

Takže otázka je jak za 2 týdny nejlépe využít naakumulovaného treninkového objemu a převést ho co nejvíce do maximálky. Takže nechci zázračně za 2 tydny zesílit jen tak z vody. Ale přepnout se na režim maximalniho vykonu, protože sem zvyklej na 15 sérií po pěti za 25minut.

Prostě nevim jak se to děla když chci přejít z objemu do intenzity. Nevím jestli ted ty 2 tydny jezdit trojky, jedničky, jestli kombinovat lehky/těžky. a kolikrat to za ty 2 tydny protočit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pokedex


PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 6:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mi u trojboje davame poslední treninik v pondělí před zavody který jsou v patek.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oddo


PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 6:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jezdil bych 1-3 opáčka, s rezervou, abys to nepřepálil na závody a jestli na to nejsi zvyklý, tak určitě drilovat ty stopky.
_________________
F*CK AVERAGE
https://www.facebook.com/ironwisdom1
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 7:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Presne jak pises, si 'prepnuty' na objem. Snaz sa dat teraz tak 3 treningy s tazkymi vahami (viac uz asi nestihas) nech si telo aspon ako-tak zvykne, zlepsenie na volume vahach este neznamena, ze sa zlepsis aj na maxko. Pred maxkom kludne aj tyzden pauza jak pise Pokedex.
Neni to jednoduche, nie raz som dojebal prechod medzi volume a peakom
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pokedex


PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 8:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jn když musíš tak asi 5x3 stopky co nejvic das + třeba o 10kg vic nez mas maxko tak bencovat na spalek. tz. dotlaky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spekounP


PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 10:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cau

moc casu nemas, ale pokud bych byl já na tvem miste, tak bych to odjel nejak takhle:

dneska:
patek 12.12. - 5 (6)x3 x80%-85% tvého plánovaného maxima - pokud mozno se stopkama (pocet serii podle toho jak to pujde)
utery 16.12. - 3 (4)x2 x90%-95% tvého plánovaného maxima
sobota 20.12. - zkouška max
utery 23.12. - vyjet po dvojkach a jednickach az k zakladnimu pokusu - melo by to byt s jistotou, nic na krev

pokud tam je natrenovanej ten objem, tak kratkodobe by ten peak mel fungovat
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 11:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar a sílu, zkus tzv. "Hatfieldův Quick Peaking" cyklus:

- 1-2 sety po 5 opakováních s 75-80% předpokádaného 1RM
- každý trénink přidej cca. 3-5% váhy
- po 2-3 trenálech přejdi na 1-2x3
- soutěž
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CIZO


PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 11:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

PMKB5 napsal:
....

Tolik času podle mě nemá, mnohem lepší variantou s ohledem na dané podmínky s emi zdá spekounuv peak. Jen bych asi v tu sobotu nešel úplně maxko, ale dal třeba tři jedničky s poctivou pauzou na hrudníku v intenzitě kolem 90%. Ale to je jen moje osobní preference, protože mě zkoušky reálných maxim mimo soutěž dost stresují :)
_________________
"Excuses will only get you so far in life, you know? You could make excuses for everything - this hurts, that hurts... but it'll only get you so far.
Won't really get you anywhere with me."

Derek Poundstone
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 11:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně tak - nemaxovat "na zkoušku", nechat si to na soutěž. Špekoun Peak je jinak fajn!
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marzochi


PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 4:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky všem za rady

pojedu tedy špekounův peak s tím, že nikdy nepujdu do selhání.

dneska sem odjel 3x105, 3x3x110, 3x115 (115 se spoterem, stačí když za mnou nekdo stojí a jenom se kouká a hned dávám o 5kg víc )

Ještě se chci ujistit že mam v pořádku techniku, tak prosim mrkněte na videjko se 110kg. Měl sem to natočit ještě z boku, jestli se ty moje huge glutes opravdu dotýkaj lavičky. Soustředil jsem se na to abych ji nezvedl a i pocitově jsem cejtil, že se pořád dotýkám, tak snad ok.

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pokedex


PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 8:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

prijde mi ze bencujes na uzko dost
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 9:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aj mne sa zdá. Skús dať úchop tak široký, aby si mal v spodnej polohe predlaktie kolmo k podlahe.

A ešte som si všimol že ti činka leží v prstoch a tým pádom zalamuješ zápästie. Skús ju uchopiť tak, aby ti os tlačila na spodnú časť dlane a zápästie vyrovnaj.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - jak zlepšit bench za 12dní Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: