Jako Fénix z popela


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jako Fénix z popela  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Jako Fénix z popela
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: so únor 09, 2019 11:29 am    Předmět: Déja-vu 2019 Odpovědět s citátem



A jsem zpátky. A znovu povstanu z popela jako ten bájný Fénix. Tedy snad...

Mám za sebou dva měsíce bez kapky alkoholu (včetně Vánoc a Silvestra), těžší sportovní úraz, a na váze 91 kilo.
Na rok 2019 mám cíle určené, ještě bych k tomu přidal jako hlavní cíl návrat na tělesné hodnoty, dosažené při měření In-body v listopadu 2017.

DÉJÀ VU 2019 aneb tohle už tu dvakrát bylo... #1
[start 1/1/2019 s 91,0 kg, po prvním měsíci 89,9 kg]

AKTIVITY:
32 min plavání (24 x 50 m bazén)
60 min plavání (10 x 50 m bazén)
67 min plavání (48 x 50 m bazén)
35 min plavání (26 x 50 m bazén)
90 min cvičení fitko
60 min stolní tenis
60 min stolní tenis
90 min cvičení fitko
55 min badminton
60 min stolní tenis
75 min cvičení fitko
100 min cvičení fitko
35 min plavání (20 x 50 m bazén)
90 min cvičení fitko


Další suchý měsíc, už to je hezkých 1/4 roku. Pochvala, Fénix!
Zkouším dodržovat týdenní rytmus 2*fitko+1*bazén+1*sauna.




Naposledy upravil Nikdy-není-pozdě dne so duben 06, 2019 3:28 pm, celkově upraveno 3 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: st únor 20, 2019 9:27 am    Předmět: Déja-vu 2019 Odpovědět s citátem

DÉJÀ VU 2019 aneb tohle už tu dvakrát bylo... #2
[1/2/2019 s 89,9 kg, po 20 dnech 89,1 kg]

AKTIVITY:
60 min stolní tenis
86 min plavání (60 x 50 m bazén)
60 min stolní tenis
90 min cvičení fitko
90 min cvičení fitko
31 min plavání (24 x 50 m bazén)
90 min cvičení fitko
40 min plavání (26 x 50 m bazén)
60 min cvičení fitko
35 min plavání (24 x 50 m bazén)
100 min cvičení fitko
60 min stolní tenis
90 min cvičení fitko
65 min plavání (48 x 50 m bazén)
100 min cvičení fitko
44 min plavání (30 x 50 m bazén)

Ráno se teď nevážim kvůli té cifře, ale kvůli první číslici, ze zvědavosti. Zase tam byla každý den osmička, vrátila se, no sláva! Doufám, že devítku na prvním místě už neuvidím.
Znova doplňuji Whey protein, ať má tělo z čeho stavět. Kupujeme domů jenom Myprotein, nedělám si iluze o kvalitě, ale nemám s ním žádné problémy při trávení, a to považuji za hlavní.

edit: Můj dotaz v sekci "Výživa" byl smazán, tak tady se snad můžu zeptat:
Nezkusil už někdo konopný protein? Zajímalo by mě trávení, jak se to snáší s jídly, jestli je to prostě vhodné jako zpestření a jiný zdroj proteinu?

Pokud se sem tedy někdo podívá... ¨ (admine, sem nikdo nechodí, neboj )

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: ne březen 10, 2019 10:07 am    Předmět: Déja-vu 2019 Odpovědět s citátem

DÉJÀ VU 2019 aneb tohle už tu dvakrát bylo... #3
[20/2/2019 s 89,1 kg, po 20 dnech 88,0 kg]

AKTIVITY:
70 min cvičení fitko
60 min cvičení fitko
70 min cvičení fitko
60 min cvičení fitko
3 krát 10 km chůze ve třech dnech
42 min plavání (32 x 50 m bazén)

Tak sláva, vrátili se dvě osmičky. Za dvacet dní - doufám - ta na druhém místě zase zmizí, a usadí se tam na přechodnou dobu sedmička.




Naposledy upravil Nikdy-není-pozdě dne so duben 06, 2019 3:33 pm, celkově upraveno 2 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: st březen 20, 2019 11:25 am    Předmět: Můj milý deníčku Odpovědět s citátem

Můj milý deníčku,

v minulém týdnu jsem opakovaně ocenil to, že jsem si sem podrobně zapisoval kroky ke zlepšení tělesné a fyzické kondice v roce 2017. A protože se přiblížil můj nový bod zlomu, tak si to sem zase zapíšu.

Váha jde krásně dolů rozumným tempem 1 kg / 3 týdny (cca), zdánlivě není co měnit. Ale neodolal jsem pokušení vyzkoušet ketogenezi...
Respektive jinak. Už skoro půl roku dobře spím, dobře trávím, pravidelně kadim, imunitní systém je ve velké pohodě a chřipku (angínu, rýmu, zánět průdušek apod.) jsem měl ani nevím kdy dávno. Selský rozum mi tedy napovídá (spíš přímo řve), abych nic neměnil, a žádnou změnu metabolismu nevyvolával. Že to je rouhání.

Věnoval jsem asi 15 hodin studiu stravování a úpravě životního rytmu při keto-dietě, a rozhodl jsem se do toho jít. Rozhodl jsem se do toho "hrábnout". A abych měl nějaké podrobnější srovnání, šel jsem si změřit výchozí situaci...



Mno. To je dost tristní výsledek... katastrofa! Hnus!!!



Procenty tuku v těle jsem dokonce vyjel z grafu a ocitl se v autu...





Dá se tedy říci, že pro ketogenezi mám paliva dost. Bohužel.
Budu jako jaderná elektrárna.

Pokud si to někdo přečte, držte mi prosím palce. Zítra přepínám...


Naposledy upravil Nikdy-není-pozdě dne po duben 01, 2019 11:02 pm, celkově upraveno 2 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: st březen 20, 2019 12:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

...a tych 5 zhybov uz das, ked sa pustas do ketodietky?
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
haino


PříspěvekZaslal: st březen 20, 2019 2:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pohybem se dá pálit až 30kcal za minutu, takže bazál dvaceti nebo stoletého je úplně fuk. Míň analyzuj a víc zaber.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: ne březen 31, 2019 10:52 pm    Předmět: Ketogeneze poprvé, s nezdarem Odpovědět s citátem

Nikdy-není-pozdě napsal:
Věnoval jsem asi 15 hodin studiu stravování a úpravě životního rytmu při keto-dietě, a rozhodl jsem se do toho jít. Rozhodl jsem se do toho "hrábnout".
haino napsal:
Pohybem se dá pálit až 30kcal za minutu, takže bazál dvaceti nebo stoletého je úplně fuk. Míň analyzuj a víc zaber.

Můj milý deníčku,

studoval jsem málo, hrábnul jsem do toho blbě. A málo analyzoval.

Nedařilo se mi sestavovat správně denní jídelníček, ačkoliv jsem si vařil z kvalitních surovin.
Za deset dní jsem měl jenom jednou jídlo v restauraci, u plotny jsem strávil nesmyslně velké množství času, ale přesto jsem to pořád skládal špatně; obvykle mi přebývaly bílkoviny, a chyběly mi tuky.
Pokud se tělo přepnulo do ketogeneze , tak pravděpodobně jen jeden den, v těch ostatních se energie nejspíš vyráběla z přemíry bílkovin (prý glukoneogeneze ).
Kontrolní proužek na měření ketonů v moči se sice barvil do fialova, tělo ketony vyrábělo i se jich zbavovalo, ale jak intenzivně je spotřebovávalo, to ví jen bůh.
Za deset dní jsem nesnědl ani gram luštěnin, okopanin nebo produktů z obilnin.

Naštěstí jsem se cítil po celou dobu příjemně, při sportovních aktivitách jsem měl dostatek elánu, a nejspíš to brzo zopakuju. Ale to už budu mít jídelníček (a seznam potravin do ledničky) připravený detailně ještě před začátkem. Do posledního ořechu.



Naposledy upravil Nikdy-není-pozdě dne so duben 06, 2019 3:38 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: pá duben 05, 2019 6:36 am    Předmět: Déja-vu 2019 Odpovědět s citátem

DÉJÀ VU 2019 aneb tohle už tu dvakrát bylo... #4
[10/3/2019 s 88,0 kg, po 20 dnech 85,9 kg]

AKTIVITY:
60 min cvičení fitko
55 min stolní tenis
90 min cvičení fitko
220 min jízda na horském kole (53 km)


Pokus o přechod do ketogeneze odstartován!
1,5 gr bílkovin na 1 kg cílové váhy = 1,5 gr x 80 => 120 gr bílkovin (132 gr dle současné váhy)
( B 120 x 4 = 480 ) + ( S 30 x 4 = 120 ) + ( T 185 x 9 = 1.665 ) = 2.265 kcal
DENNÍ CÍL JE B 120 / S 30 / T 185
TEKUTINY BUDOU POUZE kohoutková voda, minerálky Magnésia nebo Bílinská, čaje bylinkové Grešík, káva mletá Mamacoffe do "turka", mléko plnotučné Farma Bemagro, kefír plnotučný Farma Dolenec, that´s all.

A teď přesné součty nepřesných čísel ve skutečnosti:

1. den ~ ráno 88,0 kg ~ B 122 / S 36 / T 139 + 3,8 L tekutin
100 min cvičení fitko ; příjem pouze 1.920 kcal, tudíž deficit zhruba tisíc kcal; večer mi začala trochu bolet hlava (to je neobvyklé).

2. den ~ ráno 87,5 kg - B 146 / S 27 / T 106 + 3,4 L tekutin
80 min cvičení fitko ; příjem zhruba 1.680 kcal, tudíž zase deficit zhruba tisíc kcal; pocity normální a večer se cítim přejedený po větší večeři; nedaří se mi sníst dostatek tuků.

3. den ~ ráno 87,1 kg ~ B 149 / S 73 / T 124 + 3,2 L tekutin
170 min jízda na horském kole (47 km) ; mám nakoupené tři kefíry a musím se jich postupně "zbavit" vypitím, bohužel každý z nich obsahuje 15 gr sacharidů => už při snídani jsem přijal 50 % plánované denní dávky S, bohužel; vzhledem k cyklistice se kalorický deficit pohyboval zase přes tisíc kcal; pozdě večer zase mírná bolest hlavy.

4. den ~ ráno 88,0 kg ~ B 170 / S 41 / T 184 + 2,6 L tekutin
67 min plavání (46 x 50 m bazén) ; k ránu velmi špatný spánek, ale před snídaní příjemné překvapení při měření ketonů, proužek byl konečně - poprvé - hodně fialový; od začátku jsem neměl ani gram obilnin, okopanin nebo luštěnin, veškeré přijaté sacharidy jsou z laktozy nebo fruktozy (ze zeleniny); udělal jsem si obří Ketodiet-burger z 280 gr angus hovězí z Vysočiny, a dostal se konečně na celkových 2.500 kcal; po delší době plavání = bylo to boží!


5. den ~ ráno 87,2 kg ~ B 149 / S 18 / T 90 + 3,5 L tekutin
regenerace = NIC :-) ; játra dostávají za výrobu ketonů každý večer odměnu 10 gr ostropestřcového oleje; obden beru B-komplex a půl tablety Ca/Mg/Zn od Walmarku, ale nějaké ty minerály mám i z pití minerálek.

6. den ~ ráno 87,0 kg ~ B 161 / S 40 / T 115 + 3,7 L tekutin
90 min cvičení fitko ; neustále jim málo tuků!

7. den ~ ráno 87,0 kg ~ B 141 / S 131 / T 283 + 2,4 L tekutin
co k tomu dodat? jenom:



8. den ~ ráno 87,5 kg ~ B 185 / S 38 / T 87 + 3,1 L tekutin
80 min cvičení fitko ; typicky debilní složení jídla má za výsledek přemíru bílkovin a nedostatek tuků => ideální podmínky pro glukoneogenezi!

9. den ~ ráno 86,7 kg ~ B 125 / S 37 / T 162 + 3 L tekutin
26 min plavání (10 x 50 m bazén) ; konečně v součtu za celý den správně.


10. den ~ ráno 86,6 kg ~ B 184 / S 21 / T 142 + 3 L tekutin
140 min jízda na horském kole (37 km) ; zase moc bílkovin a málo tuků.

11. den ~ ráno 86,4 kg ~ B 98 / S 46 / T 132 + 1,4 L tekutin
26 min plavání (10 x 50 m bazén) ; spařené bílé zelí má podle tabulek překvapivě hodně sacharidů.

12. den ~ ráno 85,9 kg ~ B 128 / S 48 / T 144 + 2,5 L tekutin
příprava na odjezd na služební cestu => pokus o přechod do ketogeneze ukončen!


Naposledy upravil Nikdy-není-pozdě dne so duben 20, 2019 3:37 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: pá duben 19, 2019 9:27 pm    Předmět: Déja-vu 2019 Odpovědět s citátem

DÉJÀ VU 2019 aneb tohle už tu dvakrát bylo... #5
[1/4/2019 s 85,9 kg, po 20 dnech 85,7 kg]

AKTIVITY:
75 min cvičení hotelové fitko + cca 10 km chůze
50 min cvičení hotelové fitko
70 min cvičení hotelové fitko + cca 8 km chůze
53 min plavání (42 x 50 m bazén)
60 min stolní tenis
60 min cvičení fitko
60 min stolní tenis
80 min cvičení fitko
55 min stolní tenis
70 min cvičení fitko
50 min stolní tenis
60 min cvičení fitko


Bylo pár dní normálního jídla (v tom 2x návštěva tržnice Sapa a pochutnání si na fenomenálních polívkách), nějaké to nealko pivko bylo, jednou dort a jednou zmrzka, a pak zpátky do boje.
KETOGENEZE II. (ale žádné déjà vu, tentokrát pořádně)
Zbavil jsem se chybných potravin (plnotučné mléko, kefír, vepřová panenka a jiné, jinak zdravé dobroty), nakoupil kila ořechů, bůčků a tucty vajec, vybíral tučné sýry a tvarohy s nižším obsahem sacharidů.
Abych se "strefil" co nejblíž středu svého cíle [ DENNÍ CÍL -> B 120 / S 30 / T 185 ], musím si jídlo dopředu podrobně sestavit v aplikaci Kalorické tabulky; bez nich jsem nahranej.
Což urputně a nekompromisně každý den dělám.

1. den - bez sportu. Perfektní jídelníček, skladbu B/S/T + KCAL + tekutiny jsem trefil na jedničku.


2. den - pinec + fitko (intenzivně). Spálil jsem asi všechny zbytky glykogenu, k večeru totiž začíná brutální bolest hlavy, biochemik amatér by napsal, že mozek je bez glukózy a žebrá o zdroje energie. Bylo to dost hnusný.


3. den - pinec + fitko. Ráno je měřící proužek fialový, jsem přepnutý. Hlava nebolí, cítím se svěží, v půl deváté už stojím za stolem a posílám tam forhendy křížem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: st květen 01, 2019 9:19 pm    Předmět: Déjá-vu 2019 Odpovědět s citátem

KETOGENEZE II.












nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po červen 17, 2019 8:13 am    Předmět: Déja-vu 2019 Odpovědět s citátem

DÉJÀ VU 2019 aneb tohle už tu dvakrát bylo... #6
[1/5//2019 s 84,6 kg, po 31 dnech 86,6 kg]

AKTIVITY:
80 min cvičení fitko
95 min cvičení fitko
33 min plavání (26 x 50 m bazén)
80 min cvičení fitko
65 min cvičení fitko
40 min plavání (30 x 50 m bazén)
80 min cvičení fitko
30 min plavání (20 x 25 m bazén)
60 min cvičení fitko
70 min cvičení fitko
60 min cvičení fitko


Za celý měsíc tak málo sportu a +2 kg?!?
Byl jsem v Austrálii a nešlo se vyhnout těm nejhorším sacharidům: toustový chléb, sandwiche, zákusky, nezdravá jídla v letadlech a na letištích.

Nevadí. Hledal jsem si tady v deníku, kolik jsem měl uplaváno ke konci května 2017, a našel jsem tohle:
Magumi napsal:
Já bych rozhodně nerezignoval na budování svalů, narostou ti i v padesáti, když budeš cvičit.

Co se týče stravy, není třeba to komplikovat. Nejvíc se naučíš tím, že si budeš čtrnáct dní psát všechno, co sníš a vypiješ, a pak to upravíš podle svých potřeb a zvyklostí tak, abys splňoval základní parametry (kalorie, poměry živin) - viz např. bodyrecomposition.com. Nemusíš všechno vychytat najednou - mnohem důležitější je, aby pro tebe byla ta strava trvale / dlouhodobě udržitelná. Totéž platí pro cvičení - začni od základů a postupně na nich stav a buduj - na to je Aréna ideální.

Není třeba se tím nějak hrozně stresovat, je lepší užívat si na tom procesu to dobré; ber to tak, že si buduješ nový životní styl a že to je běh na dlouhou trať - respektive, že to máš až do konce života. Samozřejmě, když teď zabereš víc, budeš mít ten život za deset let příjemnější (a delší) než když se budeš nalévat osmi pivy denně, ale to je jiná věc. :)
Přesně tohle se děje.
Nějaký svaly maličko rostou.
Po zkušenostech se zapisování ketodiety už dokážu odhadnout, kolik co zhruba (!) váží a má to cca kalorií, sestavováním jídelníčku nejprve do Whole30, a letos v ketoobdobí, jsem se naučil o jídle hodně přemýšlet a stalo se z toho něco přirozeného, jako dýchání. Stravování v Austrálii, to bylo jako být zavřený v garáži, auto nastartovaný na neutrál...
A ten nový životní styl si opravdu pozvolna buduju. Třeba při výběru hotelu hledám jen ty s fitkem. Doma v Praze je dvakrát týdně do posilky tak nějak už fyzická potřeba.

Měl pravdu ten Magumi.
A Olejňas taky.

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po červen 17, 2019 8:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A tych 5 zhybov uz urobis?
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: po červen 17, 2019 11:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rada1. Nech si u doktora udělat nějaké komplexnější testy z krve.
Rada2. Méně na kole sedět a více ho zvedat.
Rada3: Psychická pohoda je paradoxně to, co tělu pomáhá nejvíce, takže pokračuj v tom co děláš, dělat si svůj život fajn...

A jak jinak, než ze držím palce.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikdy-není-pozdě


PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2019 12:10 pm    Předmět: Déja-vu 2019 Odpovědět s citátem

DÉJÀ VU 2019 aneb tohle už tu dvakrát bylo... #7
[1/6/2019 s 86,6 kg, po 30 dnech 84,9 kg]

AKTIVITY:
11 km chůze
55 min stolní tenis
60 min cvičení fitko
60 min stolní tenis
65 min cvičení fitko
55 min plavání (40 x 50 m bazén)
65 min cvičení fitko
70 min plavání (50 x 50 m bazén)
60 min cvičení fitko
78 min plavání (54 x 50 m bazén)
85 min cvičení fitko
65 min cvičení fitko
28 min plavání (22 x 50 m bazén)
28 min plavání (20 x 50 m bazén)
110 min jízda na horském kole
75 min cvičení fitko
44 min plavání (34 x 50 m bazén)
75 min cvičení fitko
55 min plavání (40 x 50 m bazén)
85 min cvičení fitko
46 min plavání (34 x 50 m bazén)
65 min cvičení fitko
60 min stolní tenis
55 min plavání (40 x 50 m bazén)
45 min plavání (34 x 50 m bazén)
90 min cvičení fitko




Solidní měsíc. Rozbitý kolo bylo v servisu, teď už ho sice mám, ale včera v neděli byla ta tropická výheň (37’ C), šel jsem si radši ráno zaplavat a odpoledne zacvičit.
Takže vlastně došlo na Olejňasovu radu č. 2.

Posilka byla prázdná, výborně, nemusel jsem se za sebe stydět, vytáhl jsem proto poprvé oranžovou gumu z Decathlonu a zkusil tři série shybů s výpomocí. Už dva měsíce zařazuju do cvičení “aktivní vis”, teď jsem přidal i to přitahování.

cohen999 napsal:
A tych 5 zhybov uz urobis?

Chtěl jsem si nechat poradit od "odborníků", ale mají tam nějaké logické chyby, takže zatím ne.



Naposledy upravil Nikdy-není-pozdě dne po červenec 01, 2019 1:54 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2019 12:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Keby si bol doslednejsi, zistil by si, ze pred krokom 2 je aj krok 1...

http://www.kb5.cz/2012/05/5-tipu-od-kb5cz-jak-udelat-svuj-prvni-shyb/
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jako Fénix z popela Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: