km


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - km  Úvodní stránka -> Bojové sporty -> km
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pecan007


PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2011 2:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bouhužel z mma znám jen pár pák, pár zpusobu jak dostat člověka na zem a jak ho ''uspat'' což je fakt užitečné :) Necelý týden zpátky když jsem byl na jedne akci a kamarád přebral a byl dost agresivní tak mu byl zamezen přívod vzduchu a je klid... Upřímně přiškrcení a další zamezení přívodu kyslíku bych volil nejraději při jakékoli větší potyčce... bohužel to s mými nízkými zkušenostni s mma vždy nejde.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubaz


PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2011 6:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tak tohle je nejdementnejsi nazor ktery sem kdy na tomto foru slysel
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr. Muscle


PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2011 10:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Mr. Muscle napsal:
Víš tam jde hlavně o to: (opravte mě jestli lžu) Já jsem dělal 4 roky čínskou sebeobranu 1 rok shaolin. Teď dělám thaibox a mám zkušenosti. Řeknu ti jedno. Možná bych se na ulici dokázal ubránit, ale NIKDY bych to nedělal. Vždycky bych utekl a bylo by mi jedno jestli by mi někdo říkal srab. Protože české zákony jsou dost na prd a nepůjdu kvůli nějakýmu ožralovi, co na mě křičí o půlnoci a říká, že by si to rozdal s mou matkou, do vězení ( např. za pokus o težké ublížení na zdraví). Kdysi nám instruktor (je to policajt) řekl, že jenom pokus o kop na hlavu je už považován za pokus o těžkou ujmu na zdraví a tam je min podmínka. Nejsme tady v Izraeli, ani na bojišti, aby jsi se musel učit Mega mocný bojoý umění a dokázal se ubránit.
Já říkám, ten kdo zůstane na konci boji na ulici stát, ten nakonec (u soudu ) prohraje.

Když na tebe bude vožrala křičet že by si to rozdal s tvou matkou a ty bys ho kopl do hlavy, tak bys po právu nějakou dobu zametal chodníky v rámci veřejných prací (pokud bys ho zabil, tak se v umývárně pár let ohýbal pro mýdlo). Pokud by se na tebe vožrala vrhnul a ty bys ho kopnul do hlavy, tak i kdybys ho zabil, nic se ti nestane. Sebeobrana. Samozřejmě, pokud by ti neprokázali že jsi se při daném stavu věcí a psychickém stavu měl zachovat jinak.
Co se sebeobrany týče, neustále si říkám že člověk se od opice odlišuje schopností používat složitější nástroje, jako třeba pro obě strany bezpečný pepřový sprej.
No on s tím pepřákem. Já jsem kdysi slyšel o případu , kdy broku přepadli 2 týpci (nic jí neudělali) ona jim nastříkala pepřák do xichtu. Jednomu se na trvalo zhoršil zrak a vyvázla jen tak tak s podmínkou. A pokud děláš BU, nebo BS tak je to pro to be přitěžující okolnost a pokud budeš u soudu tak seš jasnej (proto je lepší učet se s partičkou v parku , ale nebýt v žádném klubu).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2011 10:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kubaz napsal:
tak tohle je nejdementnejsi nazor ktery sem kdy na tomto foru slysel


právě, že je to to nejlepší, co lze v bitce udělat, je to naprosto bez zranění na obou stranách, minule jsem se dostal do bitky přimo u baru, prostě se útočník chtěl poprat, vyprovokoval bitku, nebylo kam ustupovat a jak utéct, vlevo byl bar, vpravo zeď, za mnou jeho kamarád, přede mnou on, tak jsem ho chytl do kravaty, chvilku jsme byli v držení ve stoje, pak jsme se ocitli na zemi, ale já jsem ho stále držel, pak už mu nějak došlo a když lidi křičeli ať ho pustím a přiběhl vyhazovač, tak jsem ho pustil, vstal a šel pryč, vůbec se nezmohl na nějaký odpor, nikomu se nic nestalo, žádné pěsti, zranění, přestupky, obvinění...
_________________
Don't be afraid of doing what you're best at
rozvíjet vlastní osobnost je jedna z nejvíc naplňujících činností
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2011 10:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mr. Muscle napsal:
No on s tím pepřákem. Já jsem kdysi slyšel o případu , kdy broku přepadli 2 týpci (nic jí neudělali) ona jim nastříkala pepřák do xichtu. Jednomu se na trvalo zhoršil zrak a vyvázla jen tak tak s podmínkou. A pokud děláš BU, nebo BS tak je to pro to be přitěžující okolnost a pokud budeš u soudu tak seš jasnej (proto je lepší učet se s partičkou v parku , ale nebýt v žádném klubu).


Jedna paní povídala. to že jsi v klubu je úplně jedno
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarack


PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2011 12:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tady je to zase samej streetfighter..
_________________
Ryba plave, pták lítá a člověk běhá..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr. Muscle


PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2011 12:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bombay napsal:
Mr. Muscle napsal:
No on s tím pepřákem. Já jsem kdysi slyšel o případu , kdy broku přepadli 2 týpci (nic jí neudělali) ona jim nastříkala pepřák do xichtu. Jednomu se na trvalo zhoršil zrak a vyvázla jen tak tak s podmínkou. A pokud děláš BU, nebo BS tak je to pro to be přitěžující okolnost a pokud budeš u soudu tak seš jasnej (proto je lepší učet se s partičkou v parku , ale nebýt v žádném klubu).


Jedna paní povídala. to že jsi v klubu je úplně jedno

Jeden týpek tady před nedávnem napsal tohle a souhlasím s ním
K těm přitěžujícím okolnostem nejsem si tim uplně jistej a chtěl o tom na netu něco najít ale googlim už nějakou chvíli a nic jsem nenašel ale jak si to tak hrubě pamatuju tak myslim, že v naší legislativě je to tak, že když dělás BU dýl jak půl rok ( nebo jinak já to fakt nevim proto se taky ptám ) tak jsou vaše ruce klasifikovány jako zbraň a vaše sebeobrana se od toho tak odvíjí.... čili když někoho zprasíš tak ti každej soudce ikdyž o BU nic neví řekne, že jsi to přehnal a mohl si se zachovat lépe a je to nepřiměřená obrana.... takže nakonec tomu kokotovi co tě napadl budeš platit bolestný :D .... žeru že je tady judista klasifikovanej stejně jako thai boxer atd. atd. :-)
A jak u soudu dozví, že děláš bs, no že budeš zaregistrovanej v nějakém klubu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarack


PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2011 1:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zbraň je vše, co může učinit útok vůči tělu důraznějším.

Čin jinak trestný není trestným činem, jestliže osoba bránila zájem chráněný tímto zákonem. O nutnou obranu se nejedná, jestliže byla obrana zcela nepřiměřená způsobu útoku.

To je vše podle čeho se řídí rvačka v našem sátě děti moje..
_________________
Ryba plave, pták lítá a člověk běhá..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marash


PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2011 1:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mr. Muscle napsal:
Jeden týpek tady před nedávnem napsal tohle a souhlasím s ním
K těm přitěžujícím okolnostem nejsem si tim uplně jistej a chtěl o tom na netu něco najít ale googlim už nějakou chvíli a nic jsem nenašel ale jak si to tak hrubě pamatuju tak myslim, že v naší legislativě je to tak, že když dělás BU dýl jak půl rok ( nebo jinak já to fakt nevim proto se taky ptám ) tak jsou vaše ruce klasifikovány jako zbraň a vaše sebeobrana se od toho tak odvíjí.... čili když někoho zprasíš tak ti každej soudce ikdyž o BU nic neví řekne, že jsi to přehnal a mohl si se zachovat lépe a je to nepřiměřená obrana.... takže nakonec tomu kokotovi co tě napadl budeš platit bolestný :D .... žeru že je tady judista klasifikovanej stejně jako thai boxer atd. atd. :-)
A jak u soudu dozví, že děláš bs, no že budeš zaregistrovanej v nějakém klubu.


To je podle mě totální blbost, samozřejmě, výčet přítěžujících okolností v trestním zákoníku je pouze demonstrativní, takže se eventuelně může přihlédnout k tomu, že pachatel dělá bojový sporty a že to vzhledem ke svým zkušenostem a dovednostem mohl řešit jinak/mírněji atd. Ale aby bylo přímo zakotveno něco ve smyslu, že jakmile děláš půl roku bojový sporty, tak se ti to automaticky přičte k tíži, je hovadina.

A btw základem pro jednání v nutné obraně je, že nesmí být zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku. To znamená, že když na tebe jde 15 letej teploušek pěstičkama, a ty ho zprasíš bouchačkou, tak jseš v píči, ale když na tebe jde borec z kudlou a ty ho dejme tomu třeba v tý obraně i zabiješ, tak (záleží na znaleckým posouzení, individuálních okolnostech atd) ještě za to nemusíš bejt trestně odpovědnej - nikdy nevíš, co ten druhej má v úmyslu, jestli tě chce jenom postrašit, nebo tě hcce třeba taky podřezat...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adys93


PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2011 1:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cipinek napsal:
kubaz napsal:
tak tohle je nejdementnejsi nazor ktery sem kdy na tomto foru slysel


právě, že je to to nejlepší, co lze v bitce udělat, je to naprosto bez zranění na obou stranách, minule jsem se dostal do bitky přimo u baru, prostě se útočník chtěl poprat, vyprovokoval bitku, nebylo kam ustupovat a jak utéct, vlevo byl bar, vpravo zeď, za mnou jeho kamarád, přede mnou on, tak jsem ho chytl do kravaty, chvilku jsme byli v držení ve stoje, pak jsme se ocitli na zemi, ale já jsem ho stále držel, pak už mu nějak došlo a když lidi křičeli ať ho pustím a přiběhl vyhazovač, tak jsem ho pustil, vstal a šel pryč, vůbec se nezmohl na nějaký odpor, nikomu se nic nestalo, žádné pěsti, zranění, přestupky, obvinění...



Abych něčím přispěl a vyvedl tě z omylu... Použít škrcení na uspání týpka se může pěkně vymstít. Pokud se nepletu je časovej rozdíl mezi "uspáním" a dobou kdy ti začnou odumírat mozkový buňky něco okolo 15 vteřin (opravte mě, jestli se pletu). Z toho vyplývá, že ten borec může usnout jako ve tvém případě nebo se probudit a mít inteligenci 3letýho dítěte (popřípadě jiné postižení) nebo se neprobrat vůbec. Já osobně bych si tohle nelajzl a už vůbec ne přiopilýmu borcovi na díze. To radši jednu na bradu a pro vyhazovače Dělal jsem jiu jitsu, mma i muay thai - než se někdo bude navážet, že nevím o čem mluvím a rozhodně se nepovažuju za typ co se mlátí po ulicích nebo barech (na tréninzích to je něco jiného ).
_________________
...Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi...


Naposledy upravil Adys93 dne st prosinec 28, 2011 1:44 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr. Muscle


PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2011 1:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jasně no. Máš pravdu.
Pokud někoho zajímá tak tady jeden odkaz, kde je to podrobněji vysvětleno http://www.toshido.cz/index.php/pravni-rad/76-karate-jako-pritezujici-okolnost
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ondkor


PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2011 1:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Adys93 napsal:
cipinek napsal:
kubaz napsal:
tak tohle je nejdementnejsi nazor ktery sem kdy na tomto foru slysel


právě, že je to to nejlepší, co lze v bitce udělat, je to naprosto bez zranění na obou stranách, minule jsem se dostal do bitky přimo u baru, prostě se útočník chtěl poprat, vyprovokoval bitku, nebylo kam ustupovat a jak utéct, vlevo byl bar, vpravo zeď, za mnou jeho kamarád, přede mnou on, tak jsem ho chytl do kravaty, chvilku jsme byli v držení ve stoje, pak jsme se ocitli na zemi, ale já jsem ho stále držel, pak už mu nějak došlo a když lidi křičeli ať ho pustím a přiběhl vyhazovač, tak jsem ho pustil, vstal a šel pryč, vůbec se nezmohl na nějaký odpor, nikomu se nic nestalo, žádné pěsti, zranění, přestupky, obvinění...



Abych něčím přispěl a vyvedl tě z omylu... Použít škrcení na uspání týpka se může pěkně vymstít. Pokud se nepletu je časovej rozdíl mezi "uspáním" a dobou kdy ti začnou odumírat mozkový buňky něco okolo 15 vteřin (opravte mě, jestli se pletu). Z toho vyplývá, že ten borec může usnout jako ve tvém případě nebo se probudit a mít inteligenci 3letýho dítěte (popřípadě jiné postižení) nebo se neprobrat vůbec. Já osobně bych si tohle nelajzl a už vůbec ne přiopilýmu borcovi na díze. To radši jednu na bradu a pro vyhazovače Dělal jsem jiu jitsu, mma i muay thai - než se někdo bude navážet, že nevím o čem mluvím a rozhodně se nepovažuju za typ co se mlátí po ulicích nebo barech (na tréninzích to je něco jiného )

podle mě aby mu odumíraly mozkové bunky musel bys ho škrtit hodně dlouho na tréninkách se uspáváme pořád a je to vpohodě aby mu odumíraly bunky musel bys ho škrtit tak minimálně 5 minut podle mě
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2011 1:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ale kluci, já jsem nikoho neuspával, jenom jsem ho uklidnil na zemi, bylo to pár desítek vteřin, cílem nebylo nikoho uškrtit...
_________________
Don't be afraid of doing what you're best at
rozvíjet vlastní osobnost je jedna z nejvíc naplňujících činností
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
riker


PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2011 2:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mr. Muscle napsal:
jasně no. Máš pravdu.
Pokud někoho zajímá tak tady jeden odkaz, kde je to podrobněji vysvětleno http://www.toshido.cz/index.php/pravni-rad/76-karate-jako-pritezujici-okolnost


http://www.toshido.cz/index.php/pravni-rad/76-karate-jako-pritezujici-okolnost napsal:
V případě že útočník drží zbraň a vyhrožuje zabitím, nemá obránce právo razantněji zasáhnout pokud nedojde k útočnému pohybu.


takze kdyz nekdo drzi nuz/pistolu tak nemuzes nic delat dokud te nezapichne/nezastreli?? Ani se me nechce verit ze to tady takhle fakt funguje...

kazdopadne jak se rika "lepsi byt souzen dvanacti nez nesen sesti"...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adys93


PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2011 2:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

> ondkor
Jenže jakmile "usne" a povolí tak ho hnedka pustíš ne? Ono držet ho ve škrcení ještě půlminuty potom, tak by to dobře nedopadlo... a máš pravdu, když ho budeš škrtit 5 minut tak ho zabiješ na 100% akorát by tě asi bolely ruce
_________________
...Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - km Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: