Koleno


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Koleno  Úvodní stránka -> Trénink -> Koleno
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SP1R1T


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 11:51 am    Předmět: Koleno Odpovědět s citátem

Zdravím, jelikož sem od 7 let až do 18 hrál fotbal, tak se projevilo opotřebování kolen. Především mě občas trápí bolest pravého kolene (po krajích, vnitřní čast kolene). Chci vás požádat teda o radu, jestli mám vynechat dřepy kvuli tomu? A naopak, které cviky bych měl cvičit. Neni to nějak zatím urputná bolest, ale mám strach do budoucna, aby to nebylo ještě horší.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 11:54 am    Předmět: Re: Koleno Odpovědět s citátem

Prvně bych si zašel k ortopedovi.

Tady si přečti jeden článek z ronnie webu:
http://medicina.ronnie.cz/c-9460-ortezy-koleno-skokanske-a-bezecke-koleno-osgood-schlatter.html
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 12:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cez internet sa diagnoza robi velice tazko, pokial sam nemas neake zakladne znalosti o tom co tomu kolenu moze byt. Takze sa ani neda povedat ci mas tie drepy vynechat alebo nie. Tiez zalezi aj od techniky prevedenia.
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SP1R1T


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

g_dgrim napsal:
Cez internet sa diagnoza robi velice tazko, pokial sam nemas neake zakladne znalosti o tom co tomu kolenu moze byt. Takze sa ani neda povedat ci mas tie drepy vynechat alebo nie. Tiez zalezi aj od techniky prevedenia.


Ja vím, ale na diagnozu se neptám. Ptám se jen na to, esi bude lepší vynechat prozatím dřepy a cviky na nohy (než zajdu k tomu ortopedovi, jak už mně poradil Frozz). Ono ty kolena mám trochu do O (z toho fotbalu i z dedičosti) a techniku dělám správně...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
g_dgrim
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 12:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak na to si snad vies aj sam odpovedat nie?
ked to boli, tak to nerob
_________________
JOGUBELLA! NOVÝ ŘASOVÝ JOGURT S EXTRA VELKÝMI KOUSKY TYKADEL! VAŠE ZAŽÍVÁNÍ SE VÁM ODMĚNÍ - KLINICKY TESTOVÁNO! JAKÝ DOVNITŘ, TAKOVÝ VEN!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SP1R1T


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 12:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

g_dgrim napsal:
tak na to si snad vies aj sam odpovedat nie?
ked to boli, tak to nerob


neříkám, že mě to bolí furt, ale jen občas... Ale i tak sem došel k závěru, že nejprv mosím zajít k tomu doktorovi a ten mně poví co a jak. Jen se myslel, že má tady někdo s tím také zkušenosti, tak poradí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 1:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

SP1R1T napsal:
g_dgrim napsal:
tak na to si snad vies aj sam odpovedat nie?
ked to boli, tak to nerob


neříkám, že mě to bolí furt, ale jen občas... Ale i tak sem došel k závěru, že nejprv mosím zajít k tomu doktorovi a ten mně poví co a jak. Jen se myslel, že má tady někdo s tím také zkušenosti, tak poradí.


Lidí, co se zařídili podle virtuálních rad na netu jsou plné ordinace ....
Jinak má Grim samozřejmě pravdu, co bolí, nedělat ... navíc nějak z postu nevyplývá, zda tě to bolí konkrétně při těch dřepech nebo obecně, a vzhledem k tomu, že nikdo nevidí jak dobře/blbě to děláš se nedá ani určit zda tě to bolí protože dřepuješ blbě, nebo z jiného důvodu .... v 95% případů to ale bývá první případ, pokud má člověk 100% techniku a nemagoří, tak se dá dřepovat i s půlkou vazů v hajzlu.

Jinak pokud je ta bolest občasná a navíc ne výrazná, tak ti doktor poví prd, bo nějaký zásadní patologický nález tam nebude ....
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SP1R1T


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 4:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
SP1R1T napsal:
g_dgrim napsal:
tak na to si snad vies aj sam odpovedat nie?
ked to boli, tak to nerob


neříkám, že mě to bolí furt, ale jen občas... Ale i tak sem došel k závěru, že nejprv mosím zajít k tomu doktorovi a ten mně poví co a jak. Jen se myslel, že má tady někdo s tím také zkušenosti, tak poradí.


Lidí, co se zařídili podle virtuálních rad na netu jsou plné ordinace ....
Jinak má Grim samozřejmě pravdu, co bolí, nedělat ... navíc nějak z postu nevyplývá, zda tě to bolí konkrétně při těch dřepech nebo obecně, a vzhledem k tomu, že nikdo nevidí jak dobře/blbě to děláš se nedá ani určit zda tě to bolí protože dřepuješ blbě, nebo z jiného důvodu .... v 95% případů to ale bývá první případ, pokud má člověk 100% techniku a nemagoří, tak se dá dřepovat i s půlkou vazů v hajzlu.

Jinak pokud je ta bolest občasná a navíc ne výrazná, tak ti doktor poví prd, bo nějaký zásadní patologický nález tam nebude ....



Během cvičení mě to nebolí. Až např v průběhu dalšího dne. Prostě někdy se to koleno ozve nekdy ne. Spíš si myslim, že to souvisí s tím fotbalem, kde tam sem si ty kolena trošku odjebal.
Technika dřepu je správná, učil mě to trenér, takže v tom by neměl byt problém.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Korny


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 6:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Promiň ale říkat, že sis dojebal kolena tím, žes hrál od 7 do 18 fotbal je trošku přehnaný. To bys musel mít buď přímo nějaký zranění - potom je občasný pobolívání logický a nebo strašně špatný klouby. Já hrál fotbal na nejvyšší možné úrovni do 19 a říkat, že by mě bolely klouby z opotřebení bych si v životě nedovolil.

Jinak určitě doktor, pokud možno nějakej vyhlášenej
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 6:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

SP1R1T napsal:
Během cvičení mě to nebolí. Až např v průběhu dalšího dne. Prostě někdy se to koleno ozve nekdy ne. Spíš si myslim, že to souvisí s tím fotbalem, kde tam sem si ty kolena trošku odjebal.
Technika dřepu je správná, učil mě to trenér, takže v tom by neměl byt problém.


Tedy, ta teze o automatické správnosti dřepu si volá po komentáři, ale výjimečně se udržím:-))) ... nicméně to vypadá, že s dřepem jako takovým to nijak nesouvisí. Taky je otázka, zda bys neměl stejné obtíže, teda pokud to tak lze vůbec nazývat, i kdybys posiloval nohy bez dřepů, popřípadě jak by to vypadalo po nějaké systematické aktivitě typu běhu, jízdy na kole, chůze, bruslení či lyžování.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 6:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teď mě napadlo, co zkusit zařadit pravidelné plavání? Všeobecně je známo, že plavání má příznivé účinky na celý pohybový aparát.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Primitiv


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 6:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle toho popisu bych řekl, že máš problém s postranními kolenními vazy. Taky jsem na to trpěl.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
secret78


PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2012 6:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja by som to skôr videl na na menisky alebo chrupavky, U O-čiek často trpí ten prístredný meniskus.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SP1R1T


PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 11:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Korny napsal:
Promiň ale říkat, že sis dojebal kolena tím, žes hrál od 7 do 18 fotbal je trošku přehnaný. To bys musel mít buď přímo nějaký zranění - potom je občasný pobolívání logický a nebo strašně špatný klouby. Já hrál fotbal na nejvyšší možné úrovni do 19 a říkat, že by mě bolely klouby z opotřebení bych si v životě nedovolil.


Jedno zranění sem měl. Mysim zrovna v tom koleně, které mě pobolívává. Ale každý člověk je jiný, takže takto to nemožeš brat. U někoho se ty kolena opotřebují rychleji u někoho vubec. A jak už sem psal, mám to i zapříčeněné dědičností, kdy můj děda i tata mají problémy s kolenama.

citace:
Taky je otázka, zda bys neměl stejné obtíže, teda pokud to tak lze vůbec nazývat, i kdybys posiloval nohy bez dřepů, popřípadě jak by to vypadalo po nějaké systematické aktivitě typu běhu, jízdy na kole, chůze, bruslení či lyžování.

Měl bych stejné problémy. Právěže mám strach abych si to těma dřepama ještě nezhoršil.

citace:
Ja by som to skôr videl na na menisky alebo chrupavky, U O-čiek často trpí ten prístredný meniskus.
To by mohlo byt ono.

citace:
Podle toho popisu bych řekl, že máš problém s postranními kolenními vazy. Taky jsem na to trpěl.

Trpěl? Znamená to, že se to dá bezproblému vyléčit? A posiluješ nadále nohy?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Primitiv


PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 12:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V roce 2002 jsem si je potrhal a ještě dobrý 4 roky jsem o tom věděl. Dneska už to vůbec necejtim.
Neříkám, že je máš natrhlý, ale může se to těch vazů týkat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Koleno Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: