Lze nahradit sacharidy tukem ?



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Lze nahradit sacharidy tukem ?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Lze nahradit sacharidy tukem ?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Robokops


PříspěvekZaslal: po březen 04, 2019 5:02 pm    Předmět: Lze nahradit sacharidy tukem ? Odpovědět s citátem

Zdar, chtěl bych si něco objasnit. Sestavuju si jídelníček, mám 190 cm, 83 kg, jídelníček na cca 3500 kcal, bílkoviny na 1,7g na 1kg THM. Obecně co čtu tak platí, že zbytek kalorií by mělo být z tuků a to maximálně v poměru 1g tuků na 1 kg THM a zbytek doplnit sacharidama.

Bylo by v pořádku mít 1,7g bílkovin, cca 3,5g sacahridů a zbytek doplnit tukama ? Co mě hlavně zajímá je zdravotní stránka, všude se doporučuje max 1g tuků na KG, tak jestli to při vyšší konzumaci tuků na úkor sacharidů nehrozí nějaké zdravotní komplikace (např. řekněme že vážím 80kg tak budu konzumovat 110g tuků) ? Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajinaa


PříspěvekZaslal: po březen 04, 2019 9:27 pm    Předmět: ... Odpovědět s citátem

Ahoj, poměr živin, který píšeš, je dle mě úplně ok. Když budeš mít víc tuků než 1g na kg váhy, tak to ničemu nevadí. Množství 3,5 g sacharidů je takový zlatý střed. Samozřejmě je pak potřeba se dívat na to, z jakých zdrojů ty tuky čerpáš - je rozdíl, jestli je načerpáš hlavně z kuřecí slané kůžičky a bůčku nebo z např. avokáda, ořechů, semínek, másla...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sedlv


PříspěvekZaslal: pá březen 29, 2019 11:57 am    Předmět: Re: ... Odpovědět s citátem

Živočišný tuky jsou ok. Špatný jsou plně ztužený xxx... Takže bůček klidně.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Lze nahradit sacharidy tukem ?
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: