Mám zájem o pomoc jídelníčku a tréninku ženy



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Mám zájem o pomoc jídelníčku a tréninku ženy  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Mám zájem o pomoc jídelníčku a tréninku ženy
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Baruna


PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 12:22 pm    Předmět: Mám zájem o pomoc jídelníčku a tréninku ženy Odpovědět s citátem

Zdravím :)
Prosím o pomoc.Jsem 19 letá slečna,aktivně se věnuji posilování a zdravé stravě.Sportuji již tak 3 roky (běh,cyklistika,spinning apod..) .Nedávno jsem se dala i na posilování v posilovně-tak 3 měsíce zpět.Posilování pro mně není nové,ted´se tomu věnuji 6x týdně.Mám problém,chodím cvičit každý den,baví mně to,touha po krásných vyrýsovaných svalech mně naplňuje.Má strava není myslím až tak ideální,každý den jím pomalu to samé.Snažím se jíst pravidelně každé 2-3h.Cvičím tak 1-2 hodiny. Koupila jsem si Gainera compress big od Nutrendu,protein Elite,Cyber nitric.Ukáži Vám můj jídelníček:

Snídaně : na lačno ovoce 3 ks
7h: o 45 min později : ovesné vločky s vlákninou 50 g,tvaroh 180g,jogurt 3,5 % 175g,sojové mléko 400 ml

Svačina : 9:30 Chleba 1 plátek ( 17 g sach.),s 50g syrečků,nebo cottage 200g,nebo tvrdý sýr 50g

občas si dám dávku gaineru a proteinu místo toho..

Oběd 11:40 Pokud si nedám chelba dopoledne,dám si ho ted,nebo naopak
občas si uvařím sojové maso 50 g s rýží 50 g

Svačina: Toffu 400 g ( ve 100g obs. 11g bílk,3g tuku)
chleba 2 plátky (34 g sach.)
karo nebo kafe s mlékem
Zde bývám trochu někdy přejedená :D

Poté jdu cvičit : Běh 5 -8 min,posilování snažím se 80% MO 8-10 opakovaní ,3-4 série

1x dávka 50 g gaineru B.I.G compress, 30 g proteinu ELITE

Večeře o hodinu apůl po cvičení : cca 20 h.
Někdy si udělám maso se zeleninou 600g-zeleniny,250g masa
Nebo: tvaroh 20g
protein 30g...pokud si chci jít ihned lehnout a spát

Nevím,jestli to co dělám,dělám správně : ( ...domnívám se že nejspíše ne...Dále se ojím,když přidám sacharidy,že mi přijdou spíše do tuků-lehce přibírám.Má strava bude i nejspíš méně pestrá... Samozdřejmně jím i rybu 2x týdně,zeleninu s ovocem jím denně,Zato si nedávám moc rostlinných olejů,oříšků apod zdravých věcí.Sýr tvrdý cca 2x týdně,chléb celozrnný pořád,bílé pečivo nejím vůbec ani ty obarvené housky,Hovězí maso jím 1 měsíčně ani ne..Potřeuju si s někým popovídat,jen nemám peníze na nutriční poradce a trenéra : (...bohužel jsem ještě studentka.
Děkuji za odpověd,at je jaká je :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DaveX


PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 3:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty jíš na snídani:

ovesné vločky s vlákninou 50 g,tvaroh 180g,jogurt 3,5 % 175g,sojové mléko 400 ml ??

Nechybí tam nebo?

Osobně se mi zdá ten jídelníček dost nevyvážený. Kolik měříš a vážíš?


Naposledy upravil DaveX dne čt únor 09, 2012 3:38 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Baruna


PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 3:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne,žádný nebo tam neni :D ...Tohle všechno snim. Měřim 170 cm a vážim 54 kg.Nevyvážený asi bude..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 3:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co se týče snídaně zdá se mi vcelku rozumná, nicméně nechápu jedno, proč ji máš rozdělenou na dvě částí?
3ks ovoce + za 45minut normální snídaně? 3ks ovoce se mi zdá zbytečně moc, dal bych místo toho víc vloček a spojil do jednoho, jinak je to vcelku v pohodě.

Svačiny atd. vcelku normální, oběd trošku malý.

co se týče PTN:
1x dávka 50 g gaineru B.I.G compress, 30 g proteinu ELITE

proč dáváš gainer + protein? Samotnej big kompres má S:B vcelku vyvážené neřekl bych, že je třeba tam přidávat cokoliv. Dával bych normálně 70g Big compresu jak je v návodu na cca tech 80kg +-

Po tréninku jinak mají přijít kompletxní sacharidy, tzn. rýže/těstoviny apod., ty tam máš zeleninu s masem, což je špatně.

Tvaroh na noc / protein s mlékem / night protein je vcelku běžně používanej, jeho účinky a používání nechám na tobě, nic tím nepokazíš.
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Pavelito


PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 3:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mnohokrát jsem četl, že ovoce na lačno je "zlo", ale může to být mýtus....
_________________
Ať to roste
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Baruna


PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 3:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Komplexní sacharidy před spaním si moc dávat nechci,,ale zkusím to..Proteinu se mi zdálo v Compressu málo,ikdyž obsahuje cca 5g BCAA v 70g..Tak děkuju :)

Ovoce na lačno není zlo,ovoce na lačno nezatěžuje trávení,hned po probuzení a tělo vstřebá všechny vitaminy a látky z něj...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DaveX


PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 3:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Baruna napsal:
Ne,žádný nebo tam neni :D ...Tohle všechno snim. Měřim 170 cm a vážim 54 kg.Nevyvážený asi bude..


Jasný, v pohodě. Já jen, že do sebe tak tak narvu vaničku tvarohu. Při představě, že bych si dával ještě nějaké ovoce + vločky, jogurt a sojové mléko je mi na blití

Osobně si dávám ráno cca 60-80g vloček + 25g sojového sušeného mléka. Zaliju to horkou vodou a vypiju. I to mi dává zabrat :)

173 cm a 80 kg
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Baruna


PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 4:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasný, v pohodě. Já jen, že do sebe tak tak narvu vaničku tvarohu. Při představě, že bych si dával ještě nějaké ovoce + vločky, jogurt a sojové mléko je mi na blití

Osobně si dávám ráno cca 60-80g vloček + 25g sojového sušeného mléka. Zaliju to horkou vodou a vypiju. I to mi dává zabrat :)

173 cm a 80 kg [/quote]

já vim,ta snídaně je dost velká :D...vypiju mléko,tvaroh smíchám s vločkami,po kaši si dá jogurt.Vločky zalévám taky teplou vodou ay byly lepkavé a společně s tvarohem je to výborný+ kakao :)

Někdo říká,že jsem prase,něco na tom asi bude
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 4:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na snídani bych dal klidně více vloček, moje sestra si jich dává 70 gramů a má stejné proporce jako ty. K tomu bych přidal jeden kus ovoce. Ráno se tvaroh moc nedoporučuje, ale vyloženě nevadí. Pokud máš proteinu více, tak velmi chutné je protein zamíchat do vloček. Toho sojového mléka se mi zdá až moc, klidně by stačila polovina a klidně může být polotučné kravské.

Na svačinu klidně syrečky nebo cottage, jak tam máš + k tomu nějaké sacharidy. Pokud nechceš jíst běžné pečivo, které je většinou obarvené a většinou se tváří, že je celozrnné, tak bys mohla zkusit takové ty žitné balené chleby z kauflandu.

Na oběd bych dal klasické maso, žádné sojové, i když jednou za čas proč ne. K tomu nějakou přílohu, takže třeba rýži, těstoviny...


Na svačinu tofu být může, ale docela se mi zdá, že ty sojové výrobky jako tofu nebo sojové mléko vychází celkem draze. Mohla bys tam dát třeba kuřecí šunku nebo něco podobného + klidně ten chléb.

Ihned po tréninku gainer

Cca hodinu po tréninku jídlo: maso + příloha. Pokud se bojíš vyššího nárůstu tuku, tak stačí jenom kopec zeleniny a přílohu ve formě rýže nebo něco podobného mít nemusíš.

Těsně před spaním trochu tvarohu nebo např. jogurt s ořechy.

Během dne dodržuj pitný režim, na oběd nebo na svačinu můžeš přidat trochu zeleniny a také se snaž někdy sníst nějakou mořskou rybu. Esenciání mastné kyseliny můžeš také doplnit např. lněnýn semínkem, velmi dobře to chutná v ovesné kaši nebo jogurtu. Ve studené kuchyni používej slunečnicový nebo olivový olej. Snaž se jíst pestře, ale hlídej si dostatečný přísun kvalitních bílkovin během celého dne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DaveX


PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 4:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Baruna


PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 3:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pr!nci děkuji za příspěvek.
Protein s vločkami je výbornej,to můžu říct,už jsem to také zkoušela.Chleby kupuji jen opravdu celozrnné se semínky,balené,hlídám si složení . Sojové mléko si vyrábím sama v Sojabelle,dávám si 30g sojových bobů.Můžu se zeptat,proč ořechy s jogurtem před spaním? Je to z důvodu delšího trávení ? [/quote]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Mám zájem o pomoc jídelníčku a tréninku ženy
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: