Maturita nebo zkouskovy?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Maturita nebo zkouskovy?  Úvodní stránka -> Ostatní -> Maturita nebo zkouskovy?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Je horší maturita nebo zkouškový na VŠ?
Maturita
24%
 24%  [ 13 ]
Zkouškový
75%
 75%  [ 41 ]
Celkem hlasů : 54

Autor Zpráva
Gohan


PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 7:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo a v tom je ta maturita takova na nic.. ze takovy (sorry RIku ) ojebavaci si vytahnout neco na co maji stesti, totalen na to celou dobu serou a dostanou to na prvni pokus, a sprti, co tam sedi, pomalu tam chodi i kdyz jsou nemocni a vytahnou si enco, dostanou tremu a neprojdou
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NBD


PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 7:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Adno a pre toto si v zahraničí z naších Vskôl robia srandu

čest výnimkám!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gohan


PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 7:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já taky tu maturitu pořádně nechápu, nikdě jsem to neviděl, nikde ve světe ti maturitu neuznají, prostě je to jenom stres navíc
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
übersh1t


PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 7:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to jako srovnávate jeden semestr vš s maturitou?

Matura = 4 roky víte, že se musíte naučit pouze 4 předměty a snažit se projít klidně se čtyřkama, na pololetí i s pětkama a máte to doma.

no, tak nebo tak i kdyby jste srovnávali 1 semestr, což je v průměru tak 6-8 zkoušek + nějaké seminárky.. nebo snad celou vš, tak matura vedle toho vychází jako totální fraška.

edit: imo nejde srovnávat.. prostě matura je matura, zkouškové je zkouškové. Je to úplně o něčem jiném. Na matuře jsou hlavně všichni posraní, ptž je to první velká životní zkouška a co si budeme říkat, všichni na to serou a podívaj se na učení až o svaťáku, takže si ty nervy dělaj lidi sami.. ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kulíšek


PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 8:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Strašně záleží na škole, kterou studujete.... není střední, jako střední a u vysokých škol jsou ty rozdíly taky kolikrát opravdu obrovské...

Já maturovala biologie a chemie. Proti zkouškám z fyziologie, farmakochemie nebo biochemie byla celá matura fakt sranda...:)
_________________
Nesnáším žádný sport, to jo... není to mé hobby radši půjdu do hospody!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikex2


PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 9:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Celá gymnaziální matematika nebyla nic ve srovnání s jedním semestrem matematiky na VŠ. A třeba jen zkouška z leteckých motorů byla těžší než celá maturita. A kdyby nás nezkoušel "hodnej" profesor z aerodynamiky, tak nás to neudělal dodnes nikdo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IluvSunshine


PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 9:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nojono, koukam, ze je otazka spatne polozena. Ackoliv je psychologie povazovana za lehci studium, naslo se tam dost predmetu, ktery byly bud tezsi nebo objemnejsi nez maturita. Moje samotna maturitni zkouska probihala taky velice v pohode, ale to co bylo predtim to bylo nejvetsi peklo na zemi a to sem skutecne za celou VS nezazil :x

Jinak domnivat se, ze se v psychologii ucej obecny veci, ktery lidi znaji je zcestny, protoze to jak to lidi znaji je vetsinou laicky pojeti, ktery se od odborny terminologie lisi a je pak fakt tezky to z hlavy vypraskat. Taky nemuzu souhlasit s tim, ze neni dulezity logicky uvazovat. Samozrejme, ze ten kdo s to nauci z pameti pravdepodobne projde, ale nikdy ty latce nebude rozumet a nebude schopnej se v ni orientovat nebo ji uplatnovat. V psychologii, kde vsechno souvisi se vsim je tahle schopnost obzvlast dulezita. Ale to uz s tematem nesouvisi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Broken


PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 9:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

maturita je víceméně procházka,já na to 4 roky sral a stejně to bylo v pohodě.
A říká se,že člověk neví,co je to pořádná zkouška,pokud aspoň jednu neabsolvuje na medině no možná se to neříká,ale říkám to já
Každopádně pro mě jakožto člověka,kterej skončil s chápáním matiky u velké násobilky, by zas byl problém složit nějakou takovou na vš:-)
_________________
Kdyz jsem byl mlady,byl jsem namysleny.Ale ted uz nemam chybu...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medek


PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 9:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle téma se nedá zobecnit. Na každé škole máte maturu jinou, někde to udělá i lempl, někde to naopak nedá šprt co leží 4 roky v knihách. Proto jsem pro státní maturity, tam by se nemělo nic ojebávat. Všude stejně naročné atd. Mam kámoše a kamošku, oba s maturitou a když někdo vystuduje střední školu na jedničky, odmaturuje s vyznamenáním a pak píše bastly typu: jestly, ona vý, zemnětřesení, vjedec atd.... tak se někde prostě stala chyba...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Trhanec


PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 10:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kua doufam, ze je to fakt takova davacka jak tu vsici pisete s tou maturou, jinak je to v prdeli Uz vidim jak budu maturu delat pristi rok, protoze failnu dva predmety hehe... Ted se sice fakt srotim, ale nevim jestli to stiham, ale tak na ctyrky, abych rekl k necemu alespon to neco malo, to snad dam. POchybuju, ze kdyz tam ale budu jen tak sedet a fakt nebudu nic vedet, ze mi to daj. Nejlepsi je koupit mikro naslouchatko, neni to vubec videt a je to jisty.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 10:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trhanec napsal:
Kua doufam, ze je to fakt takova davacka jak tu vsici pisete s tou maturou, jinak je to v prdeli Uz vidim jak budu maturu delat pristi rok, protoze failnu dva predmety hehe... Ted se sice fakt srotim, ale nevim jestli to stiham, ale tak na ctyrky, abych rekl k necemu alespon to neco malo, to snad dam. POchybuju, ze kdyz tam ale budu jen tak sedet a fakt nebudu nic vedet, ze mi to daj. Nejlepsi je koupit mikro naslouchatko, neni to vubec videt a je to jisty.


Hm, a nahodou tě s tím načapaj a jdeš, příp. vyloučení ze školy, neriskoval bych. Jestli chceš na 4ky, tak by se mělo stačit naučit od každého něco, takže místo 15min mluvení se naučíš tak 5-10min
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Phenomenom


PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 11:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím všechny kdo se zrovna učí
Já mám dotaz ohledně průběhu...
Příjdu losnu otázku pak jdu na potítko a tam zamnou dojde zkoušející?Případně mi pomůže?Potom zkoušení?Mluvím sám podle osnovy nebo se ptá?Rozumí ostatní přísedící otázce např v ájině nebo ekonomice?u zkoušení případně se mi taky snaží nějak navést?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 11:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Phenomenom napsal:
Příjdu losnu otázku pak jdu na potítko a tam zamnou dojde zkoušející?

Obvykle přijde a zeptá se tě, jestli rozumíš otázce a jestli je všechno OK.
citace:
Případně mi pomůže?

To záleží čistě na něm ;-) Obvykle ale aspoň nějak nakopne, je-li potřeba
citace:
Potom zkoušení?

Hej
citace:
Mluvím sám podle osnovy nebo se ptá?

Mluvíš podle osnovy dokud máš co říct (plus odpovídáš případné doplňující otázky), potom se ptá.
citace:
Rozumí ostatní přísedící otázce např v ájině nebo ekonomice?

Rozumí tehdy, pokud taky učí daný předmět.
nahoru
koms


PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 11:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyz sem ja maturoval, tak to probihalo takhle: Los otazky, sel sem na potitko, tam prisel ten zkousejici a dal me naky podklady, pokud byly. Treba v anglictine kdyz sem si vylosoval Canadu, tak atlas ( kde teda byly uplne vsechny informace, mesta atd..).
Jestli ti pomuze zalezi na nem a na lidech ktery budou v komisy, kdyz tam budou lidi co se radsi staraji o chlebicky a o kafe, tak by nemel byt problem s napovedama.
My treba z cestiny sme meli osnovu 1,2,3 a podle toho se muselo tak nejak jet.. Prisedici by mel rozumet otazce... u nas to dopadalo tak, ze nejvic kdo radil byl prisedici...

A maturita je fraska v tom, ze ju proste dostane kazdej.. pokud vas pusti k samotne maturite, je velka sance, ze to mate a kdyz ne, tak se u nestalo, ze by nekomu dali vic nez jednu 5, aby musel opakovat celou maturitu a ne jen ten predmet.. A kdyz ukoncis 4. rocnik tim ze si prosel, tak maturita je otazka casu a i tomu nejvetsimu dementovi to nakonec daji nekdy
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Phenomenom


PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 11:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No my si zajistily s našim třídním docela slušnej catering
řízečky,saláty,lednáky,buchty spoustu nealka...kafe čaj tak snad to bude k plusu
Dík borci za odpovědi
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Maturita nebo zkouskovy? Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: