Maturita nebo zkouskovy?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Maturita nebo zkouskovy?  Úvodní stránka -> Ostatní -> Maturita nebo zkouskovy?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Je horší maturita nebo zkouškový na VŠ?
Maturita
24%
 24%  [ 13 ]
Zkouškový
75%
 75%  [ 41 ]
Celkem hlasů : 54

Autor Zpráva
ygg


PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 6:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já neukazoval taky nic ... ten dotaz byl myšlen pro sichr, kdyby tam někdo chtěl být joooo aktivní, jinak si fakt nedovedu představit, že buzerují s dokladem totožnosti za situace, kdy je okolo tebe dav lidí, co tě roky znají, a třídní má o pár metrů vedle u sebe ve skříni celou tvoji studijní složku.

To Trhanec .. pokud ti jde jen o to nějak prospět, tak snad s výjimkou vyloženě kriminálního chování , by to neudělat ve tvém případě jít snad ani nemělo.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gohan


PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 6:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trhanec napsal:
Ja se zeptam taky na neco jeste:)
Kdyz jsem dostal dvouku ze slohovky, tak se vlastne uz na cestinu muzu vysrat ne? Dat si nohy na stul a nazdar... Jelikoz cestina je vlastne na tri znamky (sloh,literatura a mluvnice) vsecko by melo mit vahu 1/3.. tzn 12:3=4... pripadne bych rekl neco k becku a k acku bych se asi vubec nemusel vyjadrovat, kdyby mi nesedla otazka.. samozrejme doufam, ze se to nestane, ale kdyby jsem si vytahl neco blbyho, tak se asi nemusim moc nervovat nebo?

Nespolehej na to.
Vzdycky je tam lidsky faktor, a kdyz je člověk piča, tak ej prostě člověk piča.


Naposledy upravil Gohan dne pá květen 28, 2010 6:31 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marzochi


PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 6:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trhanec napsal:
Ja se zeptam taky na neco jeste:)
Kdyz jsem dostal dvouku ze slohovky, tak se vlastne uz na cestinu muzu vysrat ne? Dat si nohy na stul a nazdar... Jelikoz cestina je vlastne na tri znamky (sloh,literatura a mluvnice) vsecko by melo mit vahu 1/3.. tzn 12:3=4... pripadne bych rekl neco k becku a k acku bych se asi vubec nemusel vyjadrovat, kdyby mi nesedla otazka.. samozrejme doufam, ze se to nestane, ale kdyby jsem si vytahl neco blbyho, tak se asi nemusim moc nervovat nebo?


No tos začal zjistovat brzo, ja sice maturuju az za rok, ale už ted do nas hustěj že z žadny dílčí zkoušky nesmiš mit za bura. Pokud ovšem melu nesmysle tak mě někdo opravte


Naposledy upravil marzochi dne pá květen 28, 2010 6:32 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badevil


PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gohan napsal:
Trhanec napsal:
Ja se zeptam taky na neco jeste:)
Kdyz jsem dostal dvouku ze slohovky, tak se vlastne uz na cestinu muzu vysrat ne? Dat si nohy na stul a nazdar... Jelikoz cestina je vlastne na tri znamky (sloh,literatura a mluvnice) vsecko by melo mit vahu 1/3.. tzn 12:3=4... pripadne bych rekl neco k becku a k acku bych se asi vubec nemusel vyjadrovat, kdyby mi nesedla otazka.. samozrejme doufam, ze se to nestane, ale kdyby jsem si vytahl neco blbyho, tak se asi nemusim moc nervovat nebo?

Nespolehej na to.


Tyhle propocty se me behem studia uz hodnekrat vymstily
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak teoreticky by to šlo, mu to ještě nedat, ale v praxi si to neumím moc představit...tam je totiž výhodou ta komise, a i kdyby to docela dost posral, tak vždycky aspoň něco řekne, a když se bude slušně a snaživě chovat, tak pár lidem v komisi se ho zželí, a za tu 4 mu to nakonec dají:-))))

Když byly na VŠ zkoušky "jeden na jednoho" .... tak to bylo něco jiného, to se člověk občas fakt nestačil divit.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
übersh1t


PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trhanec napsal:
Ja se zeptam taky na neco jeste:)
Kdyz jsem dostal dvouku ze slohovky, tak se vlastne uz na cestinu muzu vysrat ne? Dat si nohy na stul a nazdar... Jelikoz cestina je vlastne na tri znamky (sloh,literatura a mluvnice) vsecko by melo mit vahu 1/3.. tzn 12:3=4... pripadne bych rekl neco k becku a k acku bych se asi vubec nemusel vyjadrovat, kdyby mi nesedla otazka.. samozrejme doufam, ze se to nestane, ale kdyby jsem si vytahl neco blbyho, tak se asi nemusim moc nervovat nebo?


Já udělal přesně, co popisuješ.. po slohovce jsem zašel za třídním, který měl kabinet s učitelem češtiny (neučil mě, takže to bylo objektivní) a oba mi řekli, že stačí mít ze slohovky klidně za 3 a pokud by mi dali na matuře za 5, tak se jednoduše odvolám a vyhraju.... 13/3=4,3 ... no, takže jsem věděl, že slohovku napíšu dobře, ptž jsem měl dycky 1-2 a tím pádem se vůbec neučil literaturu.. ;)) nechtějte vědět jak jsem dal další předměty XD

Jen upozorňuji, že takhle to bylo na mé škole a asi by to neprošlo všude.. :p
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trhanec


PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 7:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

übersh1t napsal:
Trhanec napsal:
Ja se zeptam taky na neco jeste:)
Kdyz jsem dostal dvouku ze slohovky, tak se vlastne uz na cestinu muzu vysrat ne? Dat si nohy na stul a nazdar... Jelikoz cestina je vlastne na tri znamky (sloh,literatura a mluvnice) vsecko by melo mit vahu 1/3.. tzn 12:3=4... pripadne bych rekl neco k becku a k acku bych se asi vubec nemusel vyjadrovat, kdyby mi nesedla otazka.. samozrejme doufam, ze se to nestane, ale kdyby jsem si vytahl neco blbyho, tak se asi nemusim moc nervovat nebo?


Já udělal přesně, co popisuješ.. po slohovce jsem zašel za třídním, který měl kabinet s učitelem češtiny (neučil mě, takže to bylo objektivní) a oba mi řekli, že stačí mít ze slohovky klidně za 3 a pokud by mi dali na matuře za 5, tak se jednoduše odvolám a vyhraju.... 13/3=4,3 ... no, takže jsem věděl, že slohovku napíšu dobře, ptž jsem měl dycky 1-2 a tím pádem se vůbec neučil literaturu.. ;)) nechtějte vědět jak jsem dal další předměty XD

Jen upozorňuji, že takhle to bylo na mé škole a asi by to neprošlo všude.. :p


tak jako ja snad neco reknu ke kazdy otazce jo, ale prece jen clovek nikdy nevi V nejhorsim pripade zacnu Beckem, abych mluvil alespon u nej.. Pokud teda budu vedet i becko
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bury


PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 9:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:

VŠ tam jsou tragický rozdíly, to se nedá vůbec porovnávat, na nějaký švindl-ekonomce zfoukneš třeba 4 zkoušky za týden, a pak taková medicína, kde se lidi učí na zkoušku měsíc 8-12hodin denně.

Tak pod tohle bych se podepsal! Ty rozdíly, nároky a požadavky jsou tak fatálně odlišné, že porovnáni všech vysokých dohromady je nemožné. Jinak k tématu: u maturity mají zájem obě strany řekl bych, zato na vysoké bývá ten zájem většinou jen na jedné straně Jak tu někdo psal, pokud jsi ty čtyři roky něco dělal nemají potřebu tě vyhazovat. Ale věřím tomu, že skoro každej kdo to má před sebou, je z toho vyplašenej, protože je to většinou první vážná zkouška ale myslím, že většina pak s odstupem uzná, že kuli tomu je "mnoho povyku pro nic"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darion


PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 9:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V pripade VS bych ani tak nemluvil o tom, kterej obor je tezsi, ale spis ktera VS je tezsi... ono se rekne, ze se proste neco nadrtite nazpamet, ale zkuste se nadrtit teritoria severni polokoule za poslednich 20 let

Rek bych, ze oboje se dost predcenuje.. u VS mluvim jen za humanity, ale hadam, ze neni vubec zadnej problem studovat jakoukoliv kombinaci dvou skol, cloveku to akorat musi trochu palit a musi na to mit koule..

Maturita je sranda, studoval jsem jedno dobry prazsky gymnazium, hodne dobry jazyky a vedy, nicmene si verim, ze pokud bych chtel, tak bych z cehokoliv prosel za 1...

Moje studijni vysledky proste hasnou akorat na tom, ze jsem flakac:D
_________________
"Sahni si na dickense, at poznas klasiku..." Jan Tomasik
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trhanec


PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 10:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Darion napsal:

, ale hadam, ze neni vubec zadnej problem studovat jakoukoliv kombinaci dvou skol, cloveku to akorat musi trochu palit a musi na to mit koule..


Ty voe bud jsem mel vizi budoucnosti nekdy nebo uz si presne tenhle prispevek nekdy psal... spis tuhle konkretni cast.. na podobnou tematiku nebo neco podobnyho nebo nevim.. Mozna mam uz jen prevarenej mozek z uceni, ale neco mi to strasne pripomina
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darion


PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 10:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to se mozna mohlo stat, ja to totiz vehemente prosazuju a vsechny kolem sebe do toho i tlacim, protoze s jednou skolou je clovek hrozne omezenej a navic je kolem nej dalsich 1000 lidi, ktery maj uplne ten samej titul:)
_________________
"Sahni si na dickense, at poznas klasiku..." Jan Tomasik
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mattoni


PříspěvekZaslal: so květen 29, 2010 9:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Riku napsal:
heh no pro mě byla maturita uplná fraška.. 4 roky jsem ve škole nic nedělal, akorát se tam chodil najíst a vyspat nebo pokecat s kámošema, nikdy jsem se neučil nebo tak... sice jsem sotva prolejzal z některejch předmětů ale prolezl jsem :) k maturitě jsem ani jít neměl, nakonec jsem šel.. učil jsem se jen poslední den před maturitou a to stylem že jsem si akorát pročet všechny otázky 1x a bylo vymalováno.. maturitu jsem dal za 1,2,3,3,3
tim nechci machrovat nebo tak něco, ale je to asi o štěstí a o nervech.. já byl akorát trochu nervní až když jsem čekal na chodbě až mě zavolaj :) a třeba jedna šprtka od nás měla z ekonomiky za 5

podle mě pěkně kecáš ty píčo
_________________
Ovšem nejlepší je, když to tak přeženete a ještě zvracíte kamoš mě ve středu píše, že je rád, že už má 71 kg- uprostřed dne, jenomže se v pátek opil a mockrát vyzvracel a pak měl 66 kg tot příklad.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka Kalous


PříspěvekZaslal: so květen 29, 2010 10:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Tak teoreticky by to šlo, mu to ještě nedat, ale v praxi si to neumím moc představit...tam je totiž výhodou ta komise, a i kdyby to docela dost posral, tak vždycky aspoň něco řekne, a když se bude slušně a snaživě chovat, tak pár lidem v komisi se ho zželí, a za tu 4 mu to nakonec dají:-))))

Když byly na VŠ zkoušky "jeden na jednoho" .... tak to bylo něco jiného, to se člověk občas fakt nestačil divit.

Jo maturita, tam je oboustranný zájem, aby student prošel. Jediná stresující věc na tom je, že takovouhle zkoušku zažívá člověk vlastně poprvé. Takže bych se toho zas tak nebál. VŠ... tam zatraceně záleží na zkoušejícím. Vzpomínám si:
"Tak kolego, uměl jste to docela dobře. Ale dneska jsem už dál pustil dva lidi. Takže si to přijdete ještě jednou zopakovat. Nashledanou."
JUDr. Tégl, katedra OP
_________________
`K smíchu jsou mi všichni lidé, kteří tvrdí, že se člověk svou vlastní silou nemůže vznést do vzduchu!`
J.T.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nasser


PříspěvekZaslal: so květen 29, 2010 10:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak už tady někdo psal, tak u maturity je výhoda, že ti zkoušející vás za ty roky znají a pokud se na to nevyprdnete a aspoň něco víte, tak vám to dají.

Zatímco na vysoké potkáte osobně zkoušejícího poprvé až u zkoušky, a vůbec jim nedělá problém vás vyhodit.

Takže z mých zkušeností stačí na maturitu vědět od každé otázky něco, zatímco na zkoušku musíte vědět od každé otázky většinu. Ale osobně mi víc vyhovuje zkouškové, protože si můžu vybrat termíny zkoušek tak, ať se zvládnu na každý předmět naučit zvlášť, než mít na 1 den v hlavě učivo z několika předmětů.
_________________
IMPOSSIBLE IS NOTHING
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Trhanec


PříspěvekZaslal: ne květen 30, 2010 8:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty jo Kazdej porad furt rika jak je to fraska a jaka je to davacka... Tak jestli to zejtra nedam a nebudu moct uz konecne v klidu rozjet poradnej trenink, tak se odstrelim asi
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Maturita nebo zkouskovy? Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: