Nabírání ve vývinu



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Nabírání ve vývinu  Úvodní stránka -> Trénink -> Nabírání ve vývinu
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smidakv


PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2018 10:13 pm    Předmět: Nabírání ve vývinu Odpovědět s citátem

Ahoj, mám problém nabrat svaly. Je mi 16 let, vazim 59 kg a cvičím 2-3x týdně. Cvičím 3 partie na trénink po 3 sériích a 8-12 opakováních. Kalorický příjem mám cca 3000 kcal kvalitních surovin.
I přes tohle všechno po 3 měsících cvičení jsem se dostal z 58,3 na 59 a kousek. Nevím jestli dělám něco špatně nebo jestli to je akorát věkem. Jsem už z toho relativně demotivovany😀. Děkuji za rady, co bych mohl zlepšit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2018 10:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, napsal si pár informací, ale chtělo by to trošku detailněji.. tedy jsi na 3000kcal dobře.. na kolika si byl předtím než si začal cvičit a jakou si udělal změnu.. dále co si představuješ pod pojmem kvalitní suroviny, dále 3 partie v tréninku 3 série, ale jaké cviky, jaké rozdělení partií, když se dostaneš 2-3x do fitka tak beru v potaz, že 2x což by znamenalo že odjedeš 3 partie, Hrudník, ramena, triceps a další trénink povalíš nohy, záda, biceps a bum ejhle už tady vidím chybu třeba, že trénink dané partie jen 1x týdně.. takže pokud by to šlo napiš tady malinko víc informací..

hlavně teda zmiň.. jaký rozdíl ve stravování si udělal když si přibral ten 1 kg..

a ještě jednu věc ti poradím.. je dobrý se fotit.. tys mohl klidně nabrat 1kg, ale z toho, to mohli být třeba 2.5kg kvalitní hmoty a třeba 1.5kg "sraček" jít pryč atd atd.. takže nedíval bych se na váhu, zrcadlo je tvojí váhou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smidakv


PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2018 7:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, předtím než jsem začal cvičit jsem stravu vůbec neřešil a netuším kolik jsem tak mohl mít kcal.
Většinou jsem to cvičil postupně, takze v úterý ramena, triceps, biceps ve čtvrtek prsa břicho a v neděli záda
nohy jsem cvičil jen příležitostně, protože mám každé pondělí, středu a pátek trénink florbalu a tam většinou nohy posilujeme.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smidakv


PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2018 7:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozepisu ti klidně celý jídelníček:
Rano - cornflakes se skyrem a ořechy a banán
svačina - pečivo s nějakou šunkou, sýrem nebo cottagem
Oběd - v jídelně
Svačina odpoledne - rýžový chleby s bílým jogurtem a protein
Večeře - většinou něco vařím - nějaký maso s těstovinami, vajíčka...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2018 8:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zadej si to tvoje jidlo do kalorickych tabulek.
Zjistis toho zaprve, ze jis malo a za druhe, ze z toho mala mas jeste mene bilkovin.
Z ceho bys pak mel rust?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2018 9:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jako upřímně nechci znít jako kripl ale já nevím co jsou kalorie já tohle prostě nepočítám vím že tamhle hovězí zadní má 40g bílkovin při 250g a nějaký počet tuků vím že 5 vajec je 40g bílkovin ale kalorie nevím takže nemám představu ale co vidím jako problém je trénink a pak zase trénink zaprvé florbal jestli 3x týdně 2 hodiny aerobní aktivity s tím že máš predispozice proto být malý a hubený tak zkrátka tohle ti neumožní nabrat dokud bys jo sakra nejedl. A další problem je tvůj trénink upřímně tohle není něco z čeho bys měl růst.

Loupnul bych tam nějaký full body třeba příklad

1 trenink
Dřep, tlaky jednoruček, přitah v předklonu a rozpazovaci cvik na boční ramena a jeden cvik na delty a core

2 trenink výpady, bench press, shyby nebo kladka pokud se alespoň 3x za sebou 5x a více nevytahnes a doplňek 1 cviku na lýtka a jednoho na biceps

3 trénink
Mrtvý tahy lehce technicky klidně se u toho natáčet nebo někomu kdo je sám cvičí dobře říct ať se ti na to mrke, legpress nebo přední dřepy lehce, kliky na bradlech a doplňky na triceps a zadní ramena hraješ florbal ruce máš vepředu a vytažene takže je pro tebe lepší delty cvičit 2x

Břicho bych si do toho zapojoval dle pocitu ale zaměřil bych se spíše na cviky jako je plank.

Pri cvičení se vždy snaž dýchat do břicha a zpevnit to je největší základ. Jinak tenhle trenink je lehounky taková otukavacka držel bych se zhruba 5 sérii na cvik plus rozcvicovaci serie což u tebe bude třeba osa plus jedna série k tomu než půjdeš na ty další a opakování bych držel na 8 až 10.

A no pak jen zamakat na jídle pokud ne že jen nerostes ale dokonce ani nepribiras tak prostě jíš málo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smidakv


PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2018 12:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Zadej si to tvoje jidlo do kalorickych tabulek.
Zjistis toho zaprve, ze jis malo a za druhe, ze z toho mala mas jeste mene bilkovin.
Z ceho bys pak mel rust?

Co na tom jídelníčku je špatně a co bych měl vyměnit abych dostal dostatečný počet bílkovin?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IronAndrew


PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2018 8:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

smidakv napsal:
Olejnas napsal:
Zadej si to tvoje jidlo do kalorickych tabulek.
Zjistis toho zaprve, ze jis malo a za druhe, ze z toho mala mas jeste mene bilkovin.
Z ceho bys pak mel rust?

Co na tom jídelníčku je špatně a co bych měl vyměnit abych dostal dostatečný počet bílkovin?


Na tom jídelníčku je špatně to, že dal jsem si maso, dal jsem si chleba, dal jsem si brambory.. nikdo prostě neví kolik čeho žereš
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smidakv


PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2018 12:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem zkusil trošku upravit trénink, jelikož chodím do posky málo tak cvičím full body, že si od každé partie vezmu jeden cvik a dělám 4 série po 8-12 opakování snad to bude teda lepší, do jídelníčku přidám víc bílkovin jak jste radili. Děkuji za všechny odpovědi a rady😀.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deiw


PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2018 1:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono i těch 3000 podle mě nebude stačit.
3100 jím já, je mi 2x co tobě, a mám sedavé zaměstnání. Ty jsi ve vývinu a ještě beháš 3x týdně na florbalu, to prostě nemůže růst, aspoň ne dlouhodobě.

Druhá věc je ten trénink, jak už říkali kolegové - velké partie (nohy, záda, prsa) 2-3x týdně, základní cviky (dřep, mrtvola, shyby, přítahy, tlaky, kliky na bradlech). Pokud na tom florbal. tréninku nejedete nějaké těžké dřepy (do 8 opakování) v rozumném objemu (4 a více pracovních sérií), tak bych uvažoval i o tom tréninku nohou, i když se tomu zatím vyhýbáš.

Doplňkové partie podle libosti, ale v rozumné míře, méně je někdy více - objem ti udělají právě základní cviky na velkých partiích, ne kladky a pumpovačky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Nabírání ve vývinu
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: