Natažený vs. natržený sval - jak léčit (podporovat léčbu)???



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Natažený vs. natržený sval - jak léčit (podporovat léčbu)???  Úvodní stránka -> Trénink -> Natažený vs. natržený sval - jak léčit (podporovat léčbu)???
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Makuška


PříspěvekZaslal: po květen 04, 2015 9:06 am    Předmět: Natažený vs. natržený sval - jak léčit (podporovat léčbu)??? Odpovědět s citátem

Ahoj všem,

včera jsem si při takovém těžším strečingu a následném cvičení (pole dance) zřejmě něco podělala se svalem (už jednou jsem měla léčený na tomto svalu jeho natržený úpon - tři měsíce zpět) ...nevím přesně co se mi se svalem stalo, ale od ukončení cvičení až do večera se bolest stupňovala a to tak, že večer už jsem pak nebyla schopná stát rovně s napnutými koleny (stále v mírném podřepu), večer jsem to tudíž namazala Fastum Gelem před spaním - dnes ráno už je to trochu lepší, ale v bolestivé oblasti toho svalu se mi udělala po kůží taková tuhá boule na tom svalu, která při doteku bolí (pravděpodobně už tam byla i večer jenže to mi bolest nedovolovala to prohmatat) - jde o stehenní sval vedoucí od třísla z vnitřní strany stehna do úponu na vnitřní straně kolene - tu tuhou bouli mám cca v polovině stehna (horní polovině) a je velká cca 5-7cm. Zatím bolí i při běžné chůzi, ale postupně to ustupuje a dá se to vydržet.

Poraďte prosím čím to spravit??? Je mi jasné, že cvičit (strečovat) to teď nemůžu, ale chci tomu trochu pomoct akorát nevím jak - chladit nebo zahřívat??? Masírovat nebo nechat být?? Procvičit jinak - např. chůzí/během??? A můžu s tím do posilovny???

Díky moc předem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sqip


PříspěvekZaslal: po květen 04, 2015 2:26 pm    Předmět: Re: Natažený vs. natržený sval - jak léčit (podporovat léčbu Odpovědět s citátem

Makuška napsal:
Ahoj všem,

včera jsem si při takovém těžším strečingu a následném cvičení (pole dance) zřejmě něco podělala se svalem (už jednou jsem měla léčený na tomto svalu jeho natržený úpon - tři měsíce zpět) ...nevím přesně co se mi se svalem stalo, ale od ukončení cvičení až do večera se bolest stupňovala a to tak, že večer už jsem pak nebyla schopná stát rovně s napnutými koleny (stále v mírném podřepu), večer jsem to tudíž namazala Fastum Gelem před spaním - dnes ráno už je to trochu lepší, ale v bolestivé oblasti toho svalu se mi udělala po kůží taková tuhá boule na tom svalu, která při doteku bolí (pravděpodobně už tam byla i večer jenže to mi bolest nedovolovala to prohmatat) - jde o stehenní sval vedoucí od třísla z vnitřní strany stehna do úponu na vnitřní straně kolene - tu tuhou bouli mám cca v polovině stehna (horní polovině) a je velká cca 5-7cm. Zatím bolí i při běžné chůzi, ale postupně to ustupuje a dá se to vydržet.

Poraďte prosím čím to spravit??? Je mi jasné, že cvičit (strečovat) to teď nemůžu, ale chci tomu trochu pomoct akorát nevím jak - chladit nebo zahřívat??? Masírovat nebo nechat být?? Procvičit jinak - např. chůzí/během??? A můžu s tím do posilovny???

Díky moc předem.


nechci se opakovat nebo vyznít jako hnidopich, ale radši bych si zašel preventivně k fyziu na kontrolu než si ohledně svého zdraví nechat radit od všeználků na internetovém fóru
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rall_


PříspěvekZaslal: po květen 04, 2015 3:28 pm    Předmět: Re: Natažený vs. natržený sval - jak léčit (podporovat léčbu Odpovědět s citátem

Makuška napsal:
Ahoj všem,

včera jsem si při takovém těžším strečingu a následném cvičení (pole dance) zřejmě něco podělala se svalem (už jednou jsem měla léčený na tomto svalu jeho natržený úpon - tři měsíce zpět) ...nevím přesně co se mi se svalem stalo, ale od ukončení cvičení až do večera se bolest stupňovala a to tak, že večer už jsem pak nebyla schopná stát rovně s napnutými koleny (stále v mírném podřepu), večer jsem to tudíž namazala Fastum Gelem před spaním - dnes ráno už je to trochu lepší, ale v bolestivé oblasti toho svalu se mi udělala po kůží taková tuhá boule na tom svalu, která při doteku bolí (pravděpodobně už tam byla i večer jenže to mi bolest nedovolovala to prohmatat) - jde o stehenní sval vedoucí od třísla z vnitřní strany stehna do úponu na vnitřní straně kolene - tu tuhou bouli mám cca v polovině stehna (horní polovině) a je velká cca 5-7cm. Zatím bolí i při běžné chůzi, ale postupně to ustupuje a dá se to vydržet.

Poraďte prosím čím to spravit??? Je mi jasné, že cvičit (strečovat) to teď nemůžu, ale chci tomu trochu pomoct akorát nevím jak - chladit nebo zahřívat??? Masírovat nebo nechat být?? Procvičit jinak - např. chůzí/během??? A můžu s tím do posilovny???

Díky moc předem.


Zašel bych s tím k doktorovi - nechat udělat röntgen pánve, aby se vyloučilo vytržení začátku svalu a ten sval samotný přejet ultrazvukem - je možné, že je jen trochu natržený, kompletní roztržení svalu je celkem vzácné, na to by musela být vynaložená fakt veliká síla). Pokud bude z hlediska kostí všechno v pořádku a ten sval jen trochu natržený, tak v podstatě stačí jen chvilku nohu odlehčovat + něco proti bolesti a zánětu a mastičky taky neuškodí :-) Ale takhle na dálku těžko radit, to by člověk musel vidět
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Korny


PříspěvekZaslal: po květen 04, 2015 4:59 pm    Předmět: Re: Natažený vs. natržený sval - jak léčit (podporovat léčbu Odpovědět s citátem

Makuška napsal:
Ahoj všem,

včera jsem si při takovém těžším strečingu a následném cvičení (pole dance) zřejmě něco podělala se svalem (už jednou jsem měla léčený na tomto svalu jeho natržený úpon - tři měsíce zpět) ...nevím přesně co se mi se svalem stalo, ale od ukončení cvičení až do večera se bolest stupňovala a to tak, že večer už jsem pak nebyla schopná stát rovně s napnutými koleny (stále v mírném podřepu), večer jsem to tudíž namazala Fastum Gelem před spaním - dnes ráno už je to trochu lepší, ale v bolestivé oblasti toho svalu se mi udělala po kůží taková tuhá boule na tom svalu, která při doteku bolí (pravděpodobně už tam byla i večer jenže to mi bolest nedovolovala to prohmatat) - jde o stehenní sval vedoucí od třísla z vnitřní strany stehna do úponu na vnitřní straně kolene - tu tuhou bouli mám cca v polovině stehna (horní polovině) a je velká cca 5-7cm. Zatím bolí i při běžné chůzi, ale postupně to ustupuje a dá se to vydržet.

Poraďte prosím čím to spravit??? Je mi jasné, že cvičit (strečovat) to teď nemůžu, ale chci tomu trochu pomoct akorát nevím jak - chladit nebo zahřívat??? Masírovat nebo nechat být?? Procvičit jinak - např. chůzí/během??? A můžu s tím do posilovny???

Díky moc předem.


Jednoznačně pořádný vyšetření u doktora, hlavně to nepodcenit a dokud nebude diagnoźa, tak vynechat jakoukoliv zátěž. Věř tomu, že podceňovat nataženiny/natrženiny se opravdu nevyplácí. Něco málo o tom vím, letošní jaro jsem strávil tím, že jsem řešil svoje dlouho přehlížený chronický svalový problémy a nestojí to za to, radši všechno fakt řešit hned a v klidu než si z toho vypěstovat něco chronickýho.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: út květen 05, 2015 7:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuju.

Ona naštěstí přímo naše lektorka je současně fyzioterapeutka, tak mi na to koukala hned a pak druhý den (včera).....je to zřejmě hodně natažený, ale díky bohu ne natržený (nikde není žádná modřina ani petechie, takže to sval zřejmě vydržel). Nicméně bolí to jako...... (nechci být sprostá) a ta tuhá boule je tam pořád. Lektorka mi ukázala jak tu bouli opatrně stisknout a cca minutu držet, dokud bolest neustoupí....ale je to teda boj.

Jak dlouho se to tak cca spravuje??? Jaké máte zkušenosti??? Strečovat to teď nebudu minimálně 14 dní, ale co posilka a klasický trénink na tyči??? Mám strach, že vypadnu z kondičky, když nebudu cvičit vůbec.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Korny


PříspěvekZaslal: út květen 05, 2015 7:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:
Děkuju.

Ona naštěstí přímo naše lektorka je současně fyzioterapeutka, tak mi na to koukala hned a pak druhý den (včera).....je to zřejmě hodně natažený, ale díky bohu ne natržený (nikde není žádná modřina ani petechie, takže to sval zřejmě vydržel). Nicméně bolí to jako...... (nechci být sprostá) a ta tuhá boule je tam pořád. Lektorka mi ukázala jak tu bouli opatrně stisknout a cca minutu držet, dokud bolest neustoupí....ale je to teda boj.

Jak dlouho se to tak cca spravuje??? Jaké máte zkušenosti??? Strečovat to teď nebudu minimálně 14 dní, ale co posilka a klasický trénink na tyči??? Mám strach, že vypadnu z kondičky, když nebudu cvičit vůbec.


Vážnější nataženina alespoň 3 týdny bez zátěže...teď to bolí, za 5-6 dní bolest ustane a bude to vypadat jakože je to už v pohodě a lákat na trénink, ale jeden blbej pohyb a je to zpátky. Viděl bych to jenom na posilku a nohu nechat úplně být aspoň ty 2 týdny, jakákoliv zátěž dřív zpomalí zahojení.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: st květen 06, 2015 12:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok, děkuju. Tak se vrhnu aspoň na posilku a noze dám pokoj - se strečingem určitě. Ještěže se dá vybírat aspoň něco ze cvičení.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Natažený vs. natržený sval - jak léčit (podporovat léčbu)???
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: