Nesrovnalosti s bazálem


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Nesrovnalosti s bazálem  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Nesrovnalosti s bazálem
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
matty


PříspěvekZaslal: pá březen 03, 2017 1:40 pm    Předmět: Nesrovnalosti s bazálem Odpovědět s citátem

Ahoj, prosím o radu. Můj primární cíl je shodit tuk a stávající svaly vykreslit a zpevnit.
Dříve jsem trošku amatérsky vzpíral takže nějaká síla a svaly tam je.Jsem bohužel celoživotní dietář vyzkoušel jsem vše od hladovek po pytlíky, keto, paleo, vlny, ckd ..atd. Můj metabolismus je díky tomu úplně zdevastovaný a myslím si, že i pomalý. Je mi 45 let, momentálně vážím 117,5 kg při výšce 186 cm. Cvičit opravdu inzenzivně 5 x týdně 1 hodinu a pravidelně jsem začal v lednu 2017 a od začátku váha - 5kg. / jinak cvičím více či méně již 25 let /. Stále nevím jak jíst zda pod bazál, na bazál, či k němu. Různé tabulky a Inbody mě vypočítaly bazál na 2300 kcal. Makra mi ukázaly cca 270 bílk, 200 sachru, a 90 tuk. Zde ukázka mého jídelníčku. www.kaloricketabulky.cz/jidelnicek/7ed650e0eb18e5d34190bc59b45b5a74
Dost často se mi stává, že jím pod bazál a navíc v tréninkové dny což jsou PO až Pá mám výdej dle tepáku a tabulek cca 500 - 900 kcal, takže po sečtení a odečtení hodnot jsem na celodenním příjmu 1200 - 1700 kca a nevím zda je to špatně či dobře ???
Poradíte mi prosím zdá se mi, že to nejde dost rychle. Sice vypadám lépe, svaly nahrazují tuk, ale mám pocit že by to mohlo jít lépe. Někde bude chyba a nevím kde ? Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: so březen 04, 2017 8:59 pm    Předmět: Re: Nesrovnalosti s bazálem Odpovědět s citátem

matty napsal:
Makra mi ukázaly cca 270 bílk, 200 sachru, a 90 tuk.

Kdo, kde, ti to ukázal?
Takhle to má z 95% stejně Filip Grznár.
Za mě je to ok, ale pro naturála zbytečně moc bílkovin.

Navíc tohle vychází na 2700 kcal denně.

matty napsal:
Stále nevím jak jíst zda pod bazál, na bazál, či k němu.


Záleží dle cíle, ale vzhledem k tvému věku, kdy se asi už nevyplatí experimentovat, a vzhledem k tomu že frekvenci tréninků máš často, tak bych navrhoval cca 2500-2600, čili lehce nad tvůj bazál. Tuky ponech klidně na těch 90g, bílkoviny trochu dolů, a u sacharidů bych přes 200g nešel, spíš to posouval dolů.

matty napsal:
Dost často se mi stává, že jím pod bazál a navíc v tréninkové dny což jsou PO až Pá mám výdej dle tepáku a tabulek cca 500 - 900 kcal, takže po sečtení a odečtení hodnot jsem na celodenním příjmu 1200 - 1700 kca a nevím zda je to špatně či dobře ???


Jíš pod bazál, takže řekněme třeba 1900kcal. (2300kcal tvůj bazál). Jdeš cvičit a spálíš řekněme 500kcal. (kde jsi našel tabulky, že spálíš 900kcal? To je moc, příliš moc.. reálný bych viděl za 50min. tvrdýho tréninku tak 300-350kcal). No, takže 1900 - 500 = 1400kcal.

A jde o to, že samo o sobě těch 1400kcal nevadí, jenže vadí to, že pak máš netréninkovej den, a spořádáš 2500kcal. Další den jdeš cvičit, a sníš ani ne 2000kcal - trénink = dost málo. Takže je to vlny na moři, nahoru dolů, a to tělu nesvědčí. Jestli mu něco svědčí, tak je to pravidelnost. Rozmysli si kolik kalorií cca chceš jíst, to je základ pro netréninkový den. Pro tréninkový den pak přidej cca 300kcal, což je právě ten trénink. Ale je tu milion dalších faktorů, co tohle vše ovlivňují

[/code]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matty


PříspěvekZaslal: ne březen 05, 2017 8:39 am    Předmět: Re: Nesrovnalosti s bazálem Odpovědět s citátem

Kdo, kde, ti to ukázal?

Vypočítal jsem to zde http://www.1percentedge.com/ifcalc/ a jetě jsem to srovnával s nějakýma výpočtama na netu a sedlo to. Na InBody mi to ukázalo 2300 kcal.

Záleží dle cíle, ale vzhledem k tvému věku, kdy se asi už nevyplatí experimentovat, a vzhledem k tomu že frekvenci tréninků máš často, tak bych navrhoval cca 2500-2600, čili lehce nad tvůj bazál. Tuky ponech klidně na těch 90g, bílkoviny trochu dolů, a u sacharidů bych přes 200g nešel, spíš to posouval dolů.

To se snažím,ale někdy postě nejsem schopen sníst tolik jídla, prostě nemám hlad.

Jíš pod bazál, takže řekněme třeba 1900kcal. (2300kcal tvůj bazál). Jdeš cvičit a spálíš řekněme 500kcal. (kde jsi našel tabulky, že spálíš 900kcal? To je moc, příliš moc.. reálný bych viděl za 50min. tvrdýho tréninku tak 300-350kcal). No, takže 1900 - 500 = 1400kcal.

No snažím se dávat každý trénink 30 minut na pásu, chůzi v tepovce. měřím hodinkama Garmin spojenými s tep.pásem. Chůze mi ukáže spálených cca 300 kcal pak cca 250 1/4 hodiny silového tréninku a pak nějaký pohyb v práci, vetšinou je to denně cca 700 kcal.

A jde o to, že samo o sobě těch 1400kcal nevadí, jenže vadí to, že pak máš netréninkovej den, a spořádáš 2500kcal. Další den jdeš cvičit, a sníš ani ne 2000kcal - trénink = dost málo. Takže je to vlny na moři, nahoru dolů, a to tělu nesvědčí. Jestli mu něco svědčí, tak je to pravidelnost. Rozmysli si kolik kalorií cca chceš jíst, to je základ pro netréninkový den. Pro tréninkový den pak přidej cca 300kcal, což je právě ten trénink. Ale je tu milion dalších faktorů, co tohle vše ovlivňují

Já v podstatě cvičím po -pátek, takže netréninkový den mám sobotu a to nehlídám. Neprasím, nejím bílé pečivo, ale dopřeju si proteinové palačinky s burákovým máslem a džemem, pak nějaké maso/ stejk / brambory nebo pečené kuře, nějaká sváča tvaroh , piškoty kakao, a večer celozrný bulky a sysrečky. V neděli už jedu dle plánu.

Jako funguje to to ano, ale hrozně pomalu. Chtěl bych to nějak urychlit.

Každopádně moc díky za rady. Výsledek je, že mám za všech okolností a každý den prostě jíst 2300 -2500 kcal ???? Je to tak ?

[/code][/quote]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: ne březen 05, 2017 12:10 pm    Předmět: Re: Nesrovnalosti s bazálem Odpovědět s citátem

matty napsal:

No snažím se dávat každý trénink 30 minut na pásu, chůzi v tepovce. měřím hodinkama Garmin spojenými s tep.pásem. Chůze mi ukáže spálených cca 300 kcal pak cca 250 1/4 hodiny silového tréninku a pak nějaký pohyb v práci, vetšinou je to denně cca 700 kcal.


Ty přístroje na kalorie bývají dost nepřesné, někde jsem četl rozbor toho jak moc, a vyšlo, že ukazují jen s 40% přesností. 250kalorií za 15 minut tréninku určitě ne. Mimochodem, ty jdeš 30minut na pás a potom 15 minut cvičit? Tak to nebude problém v jídle, ale problém v tréninku, protože to je postavený na hlavu. Na kardio se chodí JEN PO tréninku. Před tréninkem můžeš pár minut na rozehřátí, ale to je vše. A samotný trénink by měl mít přes 30min, ideálně 40-60 (těžkej trénink, nad hodinu je to už kontraproduktivní). Napiš sem tvůj trénink, mrkneme na to.

A jak jsi psal bazál 2300, tak teď píšeš pohyb v práci +700kcal, chůze +300, trénink +250.. to je blbost, ale kdyby nebyla, tak spálíš TŘI A PŮL tisíce kalorií. A sníš třeba jen ani né DVA tisíce. Pak je jasné, že to jde pomalu, protože tělo ve stresu, tuku se mu nechce rychle zbavovat, a současně svaly nemají z čeho růst, a do toho všeho je trénink špatně poskládanej (kardio a pak trénink - NE!).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matty


PříspěvekZaslal: ne březen 05, 2017 12:56 pm    Předmět: Re: Nesrovnalosti s bazálem Odpovědět s citátem

Napsal jsem to špatně, 30 min pás a pak 3/4 hodiny až hodinu posilka.
Ted posledních 14 dnů chodím na pás na 10 min pro zahřátí a pak se snažím odjet 3/4 až hodinovej trénink s vyšši intenzitou. Minimálně 10 opakování po 5 - 8 nástupech.

Po.
chůze na pásu, sklon 2, 30 minut v tepovce hlídám si 120 -135 tepů, ujdu většinou 3,6 km
pokud nehledím na tepovku jsem schopen ujít i 4,6 km ,
pak benč nebo spíš tlaky v sedě na stroji většinou jedem 5x8, pak peck-deck 5x10 a podhmaty na Scottově lavici

Uterý

tlaky na ramena v sedě s jednoručkama 22,5 kg,25 kg a 30 kg se všema 5x5
benč za hlavou 35 kg s pojezdem v sedě 5x 10
triceps v sedě na stroji 100 kg

Středa

vzpěračské dřepy na volno, 70,90 kg 5x5 a s metrákem 3x3 někdy si vyjedem, nedávno jsem si o dlouhé době dřepnul 130 kg, benč – 100 kg 5x5 a předkopy na stroji, pokud zbyde čas tak podhmaty na Scotovce

Ctv.

Pás jako v pondělí, jednou za 14 dnů dám hodinu pokud koleno dovolí
pak jdem na mrtvolu, výtahy, a přítahy T činka – váhy nevím jak to jde :-)

Pátek.

Lehčí dřepy, 8x 5 70 – 80 kg, lehký benč 70 kg, kladka triceps, stroj na ramena

So – Ne volno
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: ne březen 05, 2017 1:28 pm    Předmět: Re: Nesrovnalosti s bazálem Odpovědět s citátem

matty napsal:
Napsal jsem to špatně, 30 min pás a pak 3/4 hodiny až hodinu posilka.
Ted posledních 14 dnů chodím na pás na 10 min pro zahřátí a pak se snažím odjet 3/4 až hodinovej trénink s vyšši intenzitou. Minimálně 10 opakování po 5 - 8 nástupech.

Po.
chůze na pásu, sklon 2, 30 minut v tepovce hlídám si 120 -135 tepů, ujdu většinou 3,6 km
pokud nehledím na tepovku jsem schopen ujít i 4,6 km ,
pak benč nebo spíš tlaky v sedě na stroji většinou jedem 5x8, pak peck-deck 5x10 a podhmaty na Scottově lavici

Uterý

tlaky na ramena v sedě s jednoručkama 22,5 kg,25 kg a 30 kg se všema 5x5
benč za hlavou 35 kg s pojezdem v sedě 5x 10
triceps v sedě na stroji 100 kg

Středa

vzpěračské dřepy na volno, 70,90 kg 5x5 a s metrákem 3x3 někdy si vyjedem, nedávno jsem si o dlouhé době dřepnul 130 kg, benč – 100 kg 5x5 a předkopy na stroji, pokud zbyde čas tak podhmaty na Scotovce

Ctv.

Pás jako v pondělí, jednou za 14 dnů dám hodinu pokud koleno dovolí
pak jdem na mrtvolu, výtahy, a přítahy T činka – váhy nevím jak to jde :-)

Pátek.

Lehčí dřepy, 8x 5 70 – 80 kg, lehký benč 70 kg, kladka triceps, stroj na ramena

So – Ne volno

¨


Kardio dávej vždy AŽ po tréninku.
Sval roste 48 hodin, to znamená, že pokud ten sval cvičíš v pondělí, měl bys ho znovu cvičit nejdřívě ve středu.. a ty máš prsa pondělí+úterý+středa po sobě.


Když to rozepíšu, tak máš

Pondělí - prsa (2 cviky) + biceps (1 cvik)
Úterý - Ramena (1 cvik) + triceps (1 cvik) + benč za hlavou? To neexistuje, benč je OD HRUDNÍKU K HRUDNÍKU, pohyb za hlavou je přece úplně jiný, kolmý pohyb
Středa - Nohy (2 cviky) + prsa (1 cvik) + biceps (1 cvik)
čtvrtek - Záda
pátek - nohy (1 cvik) + prsa (1cvik) + triceps (1 cvik) + biceps (1 cvik)


Všechno špatně.
Máš dva základní typy - fullbody (celé tělo) a splity (rozdělené partie). U obou by mělo platit, že sval odcvičíš a dáš mu 48h na růst. Dále pokud jde o split, by v každej trénink mělo být dvě či tři partie a na každou partii alespoň dva, lépe tři cviky. Ve tvém tréninku je vše špatně.

Předpokládám že chceš nechat cvičení v týdnu.
Z těch 5 dnů bych to utnul na 4 dny takhle -

pondělí+úterý trénink
středa volno
čtvrtek+pátek trénink.

Udělat z toho splity varianty A a B, zhruba následovně -

Pondělí - A
Út - B
St - volno
Čt - A
Pá - B

Zhruba takto -

Varianta A - nohy + ruce (biceps,triceps)
Varianta B - záda + ramena + prsa

Varianta A - nohy (dřepy, předkopávání, zakopávání) + biceps (scottovka, kladivový zdvihy) + triceps (kliky na bradlech se svojí váhou + přidávat zátěž na pásek, kotouče)

Varianta B - záda (mrtvý tah, přítahy velké činky v předklonu) + ramena (rozpažování, tlaky nad hlavu) + prsa (benč, tlaky s jednoruč.)

Tohle je hrubej základ jak by to mohlo být, určitě se najde někdo kdo mi to tu zkritizuje, ale tohle obecně funguje, a bude to o mnoho lepší než tvůj dosavadní trénink.

Kardio AŽ po tréninku.
Vždycky se začíná většími svalovými partiemi, takže prsa záda nohy dostanou přednost před bicepsama tricepsama apod.
Opakování a série nejezdi nějak primárně daný. Na začátku tréninku si dej dvě série s malou vahou na danou partii, a procítit ať ten sval trochu prokrvíš. Poté nalož zhruba na 70-80% maxima, to vychází většinou na 6-10 opakování, tohodle stačí tři série. Po tomto můžeš opět dát malou váhu a odjet jednu rychlou sérii do selhání - sval se opět prokrví.
Na velké svalové partie fungují TĚŽKÉ váhy. Takže třeba slabej benč nebo nízká váha činky kterou budeš dělat přítahy (záda), tak je to trochu zbytečný. Záda + prsa zkoušet tedy maximálky. Nohy podle toho co ti zdraví dovolí. Naopak menší svaly - biceps, triceps, ramena - střídej těžký váhy a malé váhy - je dobrý zkoušet různý impulzy a novinky pro ten sval - například biceps - tak si naložíš na ezetu opravdu dost, k tomu si vezmeš pouhý 10kg jednoručky, a pojedeš s ezetou a mírným nadhozem tlaky kolik jich zvládneš, a hned po tom vezmeš lehké jednoručky, sedneš si, a uděláš počet opakování kolik zvládneš - uvidíš, jak tě budou svaly pálit. Jde o to sval šokovat. Růst svalů je taková malá evoluce - je to odpověď těla na zátěž, na kterou se pro příště připravuje.

To je tak základ, takže kalorie nahoď tak, ať máš každý den stejně + trénink poskládej třeba na ty varianty co jsem ti napsal AB + středa volno + AB + víkend.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matty


PříspěvekZaslal: ne březen 05, 2017 2:17 pm    Předmět: Re: Nesrovnalosti s bazálem Odpovědět s citátem

Ten rozpis je fajn, pojdeu podle něj co mi zdraví a regenerace dovolí, přeci jenom je mi 45 :- (
A jak by jsi prosím tě teda u mě viděl to jídlo ? Chtěl bych to sundat ze 117 kg na 105 kg.
Mám se tedy držet řekněme 2500 kcal každý den ? Bílkoviny řekněme 200, sachry 170 a tuk do 90 ?? Děkuji
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: ne březen 05, 2017 2:26 pm    Předmět: Re: Nesrovnalosti s bazálem Odpovědět s citátem

matty napsal:
Ten rozpis je fajn, pojdeu podle něj co mi zdraví a regenerace dovolí, přeci jenom je mi 45 :- (
A jak by jsi prosím tě teda u mě viděl to jídlo ? Chtěl bych to sundat ze 117 kg na 105 kg.
Mám se tedy držet řekněme 2500 kcal každý den ? Bílkoviny řekněme 200, sachry 170 a tuk do 90 ?? Děkuji


Ano, jen 200 B, 170 S, a 90 Tuku je 2290kcal, ale klidně na tomhle začni dva týdny. Během těch dvou týdnů se važ a uvidíš, pokud to nepůjde, uber na sacharidech. Je to těžký takhle odhadnout při kolika to pro tvoje tělo bude vyhovující, chce to zkoušet...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: po březen 06, 2017 12:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

200 B je zbytečně moc, pokud nesypeš.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spashett


PříspěvekZaslal: po březen 06, 2017 10:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
200 B je zbytečně moc, pokud nesypeš.


to nemyslis vazne tuhle vetu ze jo?
200g bilkovin je moc pro nekoho kdo vazi pres 115kg a hlavni cil je shozeni tuku pri udrzeni co nejvice stavajici svalove hmoty.?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: po březen 06, 2017 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spashett napsal:
Maerlyn0 napsal:
200 B je zbytečně moc, pokud nesypeš.


to nemyslis vazne tuhle vetu ze jo?
200g bilkovin je moc pro nekoho kdo vazi pres 115kg a hlavni cil je shozeni tuku pri udrzeni co nejvice stavajici svalove hmoty.?


Myslím to úplně vážně. 200g bílkovin pro 115 kg borce je zhruba 1,7g na kg, což je zbytečně moc. Jinak máš představu, kolik to je, sníst za den 200 g bílkovin? To je půl kila kuřecího, celej tvaroh, protein, 200 g šunky. Jestli k tomu má jíst ještě nějaký přílohy, zeleninu, tak se z toho jídla posere.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: po březen 06, 2017 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jenže na nějaké hodnotě kalorií začít musí, a současně držet tuky z dobrých zdrojů na rozumné úrovni (70-90g) a současně zkoušet sacharidy co nejníž (150-200g), ty bílkoviny tam být musí, užrat to je druhá věc, ale není to problém..

nevím proč jsou lidi tolik anti proti proteinu (jo myslím kupovanej syrovátkovej), ty jsi ho napsal jen jednou za den, proč? Umře, když si ho dá 3x nebo 4x? Je to tekutý, zatraceně líp se to tráví než flák masa.

Shlédl a pročetl jsem opravdu hodně proměn lidí, kteří museli v krátké době (pár měsíců) co nejvíc shodit a co nejvíc nabrat a vyrýsovat - typicky herci chlapi do takových těch rolí drsňáků - taky to jsou lidi jak my, s tím rozdílem že jim někdo zkušenej řekne, jak to za těch pár měsíců udělat, a jak teda? Když teď nebudu mluvit o posilce, tak to byl protein 5-6x denně, není problém to zakomponovat mezi 6-7 jídel denně, ne? To máš hned 150g proteinů (když vezmu větší dávku kde je 25g proteinu 6x denně). Na noc se tam dá prasknout kasein. Tuky klidně z arašídovýho másla, velký dávky, opět na tom není nic špatně. Sacharidy stačí na snídani porci, a po posilce.

Několik měsíců se takhle bez problémů dá. Když to takhle dělá někdo, kdo na to má peníze, a má na to lidi, co mu řeknou co a jak, tak proč to taky takhle nezkusit?

Navíc 1.7g bílkovin pro tak velkýho a cvičícího chlapa je ok, pokud má zdravý ledviny tak už vůbec se není čeho bát.

A opět - je to jen dočasný. Až za pár měsíců bude vypadat líp, může ty bílkoviny klidně snížit, stejně tak třeba i ty sacharidy ještě, na tom nepřibere, a bude se udržovat OK.

+ pokud investuje do hydra, tak ta hranice 200g je pro tělo daleko snažší, respektive neposere se, jak říkáš
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TONIIIK


PříspěvekZaslal: po březen 06, 2017 3:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
Spashett napsal:
Maerlyn0 napsal:
200 B je zbytečně moc, pokud nesypeš.


to nemyslis vazne tuhle vetu ze jo?
200g bilkovin je moc pro nekoho kdo vazi pres 115kg a hlavni cil je shozeni tuku pri udrzeni co nejvice stavajici svalove hmoty.?


Myslím to úplně vážně. 200g bílkovin pro 115 kg borce je zhruba 1,7g na kg, což je zbytečně moc. Jinak máš představu, kolik to je, sníst za den 200 g bílkovin? To je půl kila kuřecího, celej tvaroh, protein, 200 g šunky. Jestli k tomu má jíst ještě nějaký přílohy, zeleninu, tak se z toho jídla posere.


a to je jako problém tohle sezrat? :D vzdyt to je ještě malo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: po březen 06, 2017 3:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak herce, co dělají proměny do rolí bych tady do toho úplně nepletl. To je totiž v trochu jiný finanční rovinně a ne vždycky to taky bývá úplně načisto. Jestli chce někdo pít denně 5 proteinů, je to jeho věc, ale já bych tuhle cestu nevolil.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: po březen 06, 2017 3:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
To je totiž v trochu jiný finanční rovinně


Souhlas, ale ve finále mezi jídlem + tou hodinou v posilce u chudáka, a zalovenýho člověka, nebude zas takovej rozdíl, či? Zalovenej člověk si koupí drahý hadry, dobrýho trenéra, kvalitní protein, nevím co dalšího? Já pokud vím jak trénovat, tak protein a hadry už kvalitní mám

Maerlyn0 napsal:
Jestli chce někdo pít denně 5 proteinů, je to jeho věc, ale já bych tuhle cestu nevolil.


Proč ne? A není to žádnej offense, jen mě zajímá tvůj názor. Já tuhle cestu na pár měsíců zvolil a můj zdravotní stav i ten vizuální se jen zlepšil. Samozřejmě, že pít několik proteinů denně dlouhodobě, či na tom postavit celou stravu, je hloupost. Furt tu mluvím "jen o pár týdnech dostat se ze sraček někam"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Nesrovnalosti s bazálem Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: