Objem + ostatni cinnosti


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Objem + ostatni cinnosti  Úvodní stránka -> Trénink -> Objem + ostatni cinnosti
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Prasopes.


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 2:51 pm    Předmět: Objem + ostatni cinnosti Odpovědět s citátem

Zdarec,
ač se mi nechtělo, tak jsem topik založil (větší přehlednost). Mam par dotazu ohledne treninku.


1. Trenink obecne
- chapu, ze je vesmes "jedno" kolik dni treninku venujete a jestli trenuje clovek 2,3 nebo 4 dny v tydnu je to vesmes jedno, pokud odcvici vse poradne. (chapu, ze neni nic naporad a nic nejlepsi) Takze pokud to tak je, staci kyvnout dik, jestli ne tak mozna trosku vysvelit proc ne)

2. "volno"
- v dost treninkach podle "prirucky" se objevuje slovo "volno" oznacuje to dny, kdy neni trenink v posilce. Chci se zeptat jak by mel nebo jeste mohl vpyadat den volna. Co je "zakazano" nebo hodne "spatne" a co je jeste dobre nebo "jeste ok".
Resp. konkretne se ptam zda se v tyhle dny da veslovat, plavat (aerobne nebo anaerobne), behat (sprinty nebo dalky) ci jina anaerobni-silova cinnost.
Cca 60-120 minut

3. Jak trenovat
- dal bych se chtel zeptat, jakym zpusobem zvolit posilovani, pokud nekdo zavodne plave, rozhodne zatezuje (kratky trate 100m apod.), tak by mne zajimalo, zda se pri posilovani venovat min partiim, ktere jsou ve dnech volna "namahany" a vic se venovat partiim, ktere namahany nejsou vubec a nebo na to dlabat a cvicit proste stejne na vsechny partie.
("min" cvicit na partii napriklad znamena pro mne brat ji jako mensi partii nebo vedlejsi, ikdyz je treba hlavni...)

Snad sem nenapsal uplny kraviny, diky moc vsem za pomoc.
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Draper


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 9:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nic, nic a porad nic..... ostatne jako vzdy
A asi ani vcera nic v tom topiku pro zacatecniky, kdyz jsi kvuli tomu dnes zalozil extra novy
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubaz


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 9:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja si myslim ze pro pozadovanou profesionalitu a uroven tohoto cvicence si nikdo netroufne radit... je treba se obratit na nejakou vyssi kapacitu.. treba na boha, ten snad pomuze
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 9:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

D r a p e r : tj. pekně na hovno xD dočetl jsem se, že udajné mezi treninkama by mel bejt clovek v klidu (max. tak nejaky lehky aero, aby odpocivalo krom partie i cely CNS) ... jenze se mi to nehodi do kramu xD ... beztak to zas udelam podle sebe a vsichni na mne budou nadavat jak je to strasne na hovno :D

Kubi: ale jdi ty ^^ jo a uvedomuješ si, že všude, kde drap napíše se připlazíš jak smrad ze zadku ?:p

Jinak zatim to vidim bud na dvoufazove treninky, kdy odjedu:
Tyden I
PO - trenink dopoledne + k veceru zbytek tela v.1
ST - trenink dopoledne + k veceru zbytek tela v.2
PA - trenink dopoledne + k veceru zbytek tela v.1
Ostatni dny nejspis HIIT/Aero

Tyden II
PO - trenink dopoledne + k veceru zbytek tela v.2
ST - trenink dopoledne + k veceru zbytek tela v.1
PA - trenink dopoledne + k veceru zbytek tela v.2
Ostatni dny nejspis HIIT/Aero

jinak to asi dohromady nedam ...
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
MiKra


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 9:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak schválně, kolik lidí se odlepilo z křesla blíže k monitoru
_________________
..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 9:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MiKra napsal:
Tak schválně, kolik lidí se odlepilo z křesla blíže k monitoru
vetsina tech hloupejsich , chytri pouzili ctrl+c a ctrl+v
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiKra


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 10:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Luster napsal:
MiKra napsal:
Tak schválně, kolik lidí se odlepilo z křesla blíže k monitoru
vetsina tech hloupejsich , chytri pouzili ctrl+c a ctrl+v


Já si to quotnul , ale taky možnost
_________________
..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
B-Rabbit


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 10:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nějak koukám, že ti všichni dávaj co proto a byť zdejší bohové tě patrně příliš nechápou, co tím vším zamýšlíš a oč ti jde, tak já ano Řeším totiž obdobný problém téměř každý měsíc, když si sestavuji tréninkové jednotky pro následující makrocyklus.
Ale asi takto..osobně si v první řadě myslím, že si musíš nejprve ujasnit co chceš, jelikož na jednu stranu mám pocit, že chceš honit objemy, ale zároveń máš naplánovaný aj relativně dost obecné vytrvalosti a aerobky, což zákonitě příliš nejde k sobě.
Nicméně já osobně třeba jednotky řadím tak, že 3 dny trénuji dvoufáz a 4 čtvrtý den volno (úplné). Navíc celý makrocyklus (měsíc) se ještě stupňuje s tím, že maximální je 3.týden a 4. je potom volnější (třeba jen 6 tr.jednotek).
Co se týče řazení, tak je to dle mého názoru hrozně individuální a sebelepší příručka ti nemůže 100% poradit co a jak máš dělat. Musíš sám nějak vycítit jak na co reaguješ a jak je lepší to poskládat. Já už třeba za sebe můžu říct, že pokud mám plavání a běh v jeden den, tak plavání musí být první, pokud posilovnu a plavání, tak zas radši nejdřív posilku atd...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prasopes.


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 10:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

aerobka atd. je tam kvuli tomu, abych si udrzel nejakej urcitej vydej/prijem ... nema sebemensi vyznam co se tyce vykonnosti nebo toho, ze bych chtel behat zavodne, jen zabava pripadne jak jsem rekl udrzet vydej/prijem (teda krom plavani, to ma relaxacni a regeneracni vyznam)

hlavni cinnost predstavuje horolezectvi, nicmene i tak si myslim, ze by bylo dobre procvicit napriklad dostatecne ramena (nestiham kazdy trenink a ne vzdy je na to prostor sundavat zebrik/lano)

co mne zajimalo, tak vliv ruznych cinnosti, prave treba sprintu, behu atd. na celkovy organismus, ktery se snazi zregenerovat z posilovani...zatim co jsem tak dneska a vcera prolitaval knizky a net, tak jsem narazil na to, ze rozhodne bych nemel prekracovat 5 aktivnich dni z tydnu.
(o dvoufazovych treninzich jsem moc nenacetl, vsude jsou ruzne splity, beary a proste klasikou je google a knizky preplneny)

cyklovani treninu v roce je super, rozhodne v tom vidim velkou ucinnost a perspektivu a uz o tom mam dost nacteno, ale nejsem si jistej, jestli by mne to bavilo, rict si "ted jen aerobka" "ted jen sila" atd. ... (pokud si cyklovanim myslel toto)

takze zatim to vypada tak, aby CNS a komplet svaly byly v pohode je muj napad s dvoufazovejma treninkama ideal.
prvni faze vetsinou rano teda nejspis bude 60-90min. druha faze pocitam 30-45min. (PO,ST,PA)
Mno a UT,CT nejspis nejaky aerobni ci HIIT aktivita ... vetsinou spis plavani nebo beh ... uvidim podle chuti :) a o vikendy mam vetsinou skaly, tury atd. :)
Takze super ... mno lip to uz stejne neudelam ...


btw. oni si vsichni jenom hrajou na drsnaky:D jinak jsou to zlati kluci :))
_________________
Bolest je jen psychická záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
blazen


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 10:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Luster napsal:
MiKra napsal:
Tak schválně, kolik lidí se odlepilo z křesla blíže k monitoru
vetsina tech hloupejsich , chytri pouzili ctrl+c a ctrl+v


a ti nejchytřejší použili ctrl + kolečko u myši
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 10:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ne, to se mi nelibi
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 10:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ale je to jednodušší
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luster


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 10:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nespamuj tady a porad radsi neco redisovi
_________________
Humans are land-based bipeds. Pullups are for monkeys. Or at least a second-tier priority.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blazen


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 10:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já bych mu poradil číst ještě víc teorie než doteď, je z toho akorát zmatenej a teorie, jak všichni víme, je 100% úspěchu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Draper


PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 11:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A vubec, ten vzkaz byl pro me a pro Kubaze a vam je po tom hovno, tak co to ctete
_________________
CIZOPASNIK: Drapere, ty nejsi divnej, ty jsi z jiny galaxie a mam podezreni, ze te odtamtud vyhnali, protoze jsi byl divnej i na meritka mimozemstanu
http://mismasfitness.cz/
Nejlepsi trenink na svete? HPM - hlavne poradne makat!! (hovnival)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Objem + ostatni cinnosti Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: