Pomalé hubnutí 45 let


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Pomalé hubnutí 45 let  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Pomalé hubnutí 45 let
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Johncreasy


PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2017 12:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

matty napsal:
To Johncreasy: nejsem supertalenotvanej týpek, mám momentálně 23 %tuku, obdvod pasu teda přes pupek je 115 cm a pro představu obvod hrudníku 135 cm. To co jsi dokázal ze 185 kg na 110 klobouk dolů,ale já jsem nikdy neprasil. 3/4 života jsem jedl málo, nepravidelně a tím jsem si zadělal na nadváhu.Jo těch 6 kilo co jsem shodil bylo dle Inbody v tuku, takže zase taková trága to není. Teď mi to proste stojí, momentálně jím,kolem 2100 kcal a tuky držím někde kolem 70 g, bílkoviny 200 a sachry 200 a za týden jsem nepadl ani o deko ! Tohle je to co potřebuji vyřešit. Je spousta informací o tom, že se nemá jíst pod bazál, když budu jíst jak navrhuješ ty 1900 kcal tak budu pod ním, mám ho 2400 kcal. Ještě dotaz Johny, ty jsi tedy zhubnul na 250-280 g sachrech, tuky do 50 a jak si jel bílkoviny a denní kcal jsei neřešil ?? Jo a ty sachry jsi dával v čem, rýže, brambory, racio ..atd ?? Díky


Však co bys chtěl o týdnu, chlape? Když si předtím shodil 6 kg za rok. Ale takhle bych to řekl, do diety mi přijde, a pro mě by to tak určitě bylo, že je i těch 70g tuku moc. Navíc cvičíš silově a chceš sílu i udržet, takže mi přišlo zbytečné držet sacharidy tak nízko. U mě síla a energie stoupá a klesá se sachry, nikoliv tolik s tukem.
Jinak já měl zpočátku bílkoviny na 160g a bylo to málo, z těch 75kg jsem shodil 18-20 kg svalů, ale protože jsem to na začátku přepálil a shodil za dva měsíce 20kg a navíc právě nedostatkem bílkovin. Navíc to v takovém množství a na čisto není zrovna jednoduché, udržet veškerou svalovou hmotu během 2let kalorického deficitu. Snažím se teď o 190-200g bílkovin. Pokud jde o zdroj sacharidů, tak já si vždy vše rád počítal, tudíž jsem to stavěl na celozrnném toastovém chlebu s vlákninou. Jeden plátek 10g ideál, den po dni jsem věděl naprosto přesně, kolik jsem konzumoval sacharidů. Samozřejmě to ti nedoporučuji, ne každý je takové monotónnosti schopen.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matty


PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2017 1:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já se dokážu kousnout to se neboj. Ty kvalitní sachry si jel pouze v toust.žitným chlebu ??
Žádná rýže, vločky, brambory ?? Můžeš mi sem hodit příklad tvého denního jídelníčku ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johncreasy


PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2017 1:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

matty napsal:
Já se dokážu kousnout to se neboj. Ty kvalitní sachry si jel pouze v toust.žitným chlebu ??
Žádná rýže, vločky, brambory ?? Můžeš mi sem hodit příklad tvého denního jídelníčku ?


Nebyl žitný, klasicky pšeničný, jen jsem chtěl, aby obsahoval kolem 5g vlákniny na 100g. Ale není nutné se ničit jednotvárností, rýže i ostatní zdroje jsou také v pohodě, jen se mi třeba brambory hůře počítají bez kuchyňské váhy. Vločky mi zase přijdou chuťově o ničem, v dietě když už něco sním, tak chci, abych se na to mohl aspoň trochu těšit.:)) No s jídelníčkem nevím, nemám chuť jej tady obhajovat, výsledek byl někdy i dílem finančních možností. Každopádně ale splňoval mé zásadní dietetické podmínky.
Já bych zkusil ve tvé situaci si jednoduše navařit kotel 600g netučného masa. Krůtí, kuřecí, či libové červené, k tomu stačí půl polévkové lžíce oleje pro tři jídla, přidat zeleninu, nebo klidně lečo a hned máš tři jídla na den hotová. K nim si neboj dát rýži, nebo celozrnné pečivo, já bych se nebál ani těstovin (v rozumné míře.) Třeba bramborový knedlík je také perfektní zdroj, jen se není třeba komplexních sacharidů tolik bát. Naopak cíleně přijímat tuky by mi kazilo výsledek, pro zdraví těch 30g zcela jistě bohatě postačuje. Ale to je skutečně můj pohled na věc, který obhájci tuků nemusí sdílet.
Když se mi nechtělo vařit, nebo jsem chtěl být v gramáži fakt striktní, jedl jsem k toastovém chlebu nízkotučnou šunku, nebo si udělal z nízkotučného sýra a tuňáka s trochou kečupu pomazánku. Večer a v noci před spaním jsem přijímal už jen bílkoviny, tvaroh, šunku, nebo tvarůžky. Nebojím se kaseinu.:)
Hlídal jsem si váhu dennodenně a analyzoval, takže vím, že skutečně hraje roli nejen celkové množství přijaté energie, ale též odstup posledního energetického jídle před usnutím. Poslední sachry jsem přijal večer po tréningu. Ráno a kolem poledne se jich tolik bát netřeba, ale poslední 4 hodiny před spaním v tom nevidím smysl. Tam je čas na bílkoviny. Nebo klidně se osvěžit syrovou zeleninou.
Jinak já jsem typ, kterému nechyběly zrovna extra uzeniny, nebo grilovaní apod, nýbrž sladké, pudingy, ovocné jogurty, cukrovinky apod.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matty


PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2017 2:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já se tak nějak podvědomě více bojím cukrů / sachrů / než tuků tak možná proto to škrtím. Chleba kromě celozrného žitného 1 x 2 x za týden jsem žádný nejedl, natož bramborový knedlík kde je mouka !Vločky jím pravidelně ob den s proteinem, 10 g rozinek a trochu burak.masla a pochutnám si. Pořád prostě tápu v tom jak to poskládat. např. ovoce jsem téměř žádné nejedl kvůli cukru. Navíc má problémy s trávením, takže nedokážu sníst větší množství jídla, rýže, vloček, vajec , najednou. Já třeba kolikrát posnídám v 8.00 ty vločky s proteinem cca 60g a zabije mě to tak, že do např 12 - 12.30 nemusím jíst. V podstatě se do jídla kolikrát musím nutit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johncreasy


PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2017 6:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

matty napsal:
Já se tak nějak podvědomě více bojím cukrů / sachrů / než tuků tak možná proto to škrtím. Chleba kromě celozrného žitného 1 x 2 x za týden jsem žádný nejedl, natož bramborový knedlík kde je mouka !Vločky jím pravidelně ob den s proteinem, 10 g rozinek a trochu burak.masla a pochutnám si. Pořád prostě tápu v tom jak to poskládat. např. ovoce jsem téměř žádné nejedl kvůli cukru. Navíc má problémy s trávením, takže nedokážu sníst větší množství jídla, rýže, vloček, vajec , najednou. Já třeba kolikrát posnídám v 8.00 ty vločky s proteinem cca 60g a zabije mě to tak, že do např 12 - 12.30 nemusím jíst. V podstatě se do jídla kolikrát musím nutit.


No chlape, to přeci jen trochu mění situaci. Na druhou stranu bych řekl, že kolem 250g sachrů by neměl být pro tebe vůbec problém navzdory určitému omezení. Spíš bych řekl, že ti bude líto, že je toho jídla naopak málo. Jeden dva kousky ovoce spíš dopoledne by neměl být problém. Sníst ale trs banánů, nebo půlkilovou ovocnou Jogobellu je ale samozřejmě těžkej průser, to už je lepší uherák:)) Hlavně se nehroz, shodit 10-15kg není žádnej nezdolatelnej mezník. Nezafunguje ti jedno, pusť se do druhého:)) Však zkoušej a zkoušej, může ti klapnout i doporučení tady od kluků s navýšením, jen já to tak zkrátka nevidím. Hlavně ale udělej jednu změnu, ať to pojedeš jakkoliv, analyzuje mnohem dříve, než po roce. Tři týdny bez progresu? OK, tak to zkrátka takhle nefunguje a je potřeba cosi změnit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2017 7:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

matty napsal:
Je spousta informací o tom, že se nemá jíst pod bazál, když budu jíst jak navrhuješ ty 1900 kcal tak budu pod ním, mám ho 2400 kcal.


A to je přesně to, co ti tady celou dobu píšu. Máš bazál 2400 kcal (plus mínus - přesně ho stejně nikdy nezjistíš) a když do toho ještě započítáš své denní aktivity, práci, tvůj 5 denní trénink založený na hodně sériích základních cviků, kardio atd., tak budeš vysoko nad ním. Takže sám vidíš, že je nesmysl jet nějakou extrémně-nízkokalorickou dietu. Navíc se stalo přesně to, co jsem psal - na velmi nízkém příjmu jsi sice něco zhubnul, pak se to zastavilo a další ubrání vedlo jenom k tomu, že jsi byl extrémně unavenej a nic víc se nedělo. Takže myslíš, že má smysl poslouchat rady, že máš ještě víc ubrat, když jsi už sám zjistil, že to bylo kontraproduktivní?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matty


PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2017 7:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="Big Muscle"] dobře zkusím navýšit, říká mi to více lidí nejenom tady. Pokud to nepůjde snizim a uvidím. Takže bych měl jíst něco kolem 3000 kcal a v jakých makrech by jsi to viděl ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2017 7:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jsem tady v rychlosti přečetl, že máš problém s trávením. To může být další následek dlouhodobého extrémně nízkého příjmu. Nebo jsi ho měl už předtim?

Navýšit na 3000 kcal by mohlo být ok, ale určitě bych to nedělal nárazově, ale postupně. Makra bych viděl cca do těch 200 g bílkovin, 80-100 g tuku, zbytek sacharidy. Ale je potřeba to poštelovat tak, jak to vyhovuje tobě, protože pocitově ti může sedět jiný poměr (např. pokud ti tuky dělají problémy s trávením, tak jich dáš méně, jinak třeba naopak apod.).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johncreasy


PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2017 7:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big Muscle napsal:
matty napsal:
Je spousta informací o tom, že se nemá jíst pod bazál, když budu jíst jak navrhuješ ty 1900 kcal tak budu pod ním, mám ho 2400 kcal.


A to je přesně to, co ti tady celou dobu píšu. Máš bazál 2400 kcal (plus mínus - přesně ho stejně nikdy nezjistíš) a když do toho ještě započítáš své denní aktivity, práci, tvůj 5 denní trénink založený na hodně sériích základních cviků, kardio atd., tak budeš vysoko nad ním. Takže sám vidíš, že je nesmysl jet nějakou extrémně-nízkokalorickou dietu. Navíc se stalo přesně to, co jsem psal - na velmi nízkém příjmu jsi sice něco zhubnul, pak se to zastavilo a další ubrání vedlo jenom k tomu, že jsi byl extrémně unavenej a nic víc se nedělo. Takže myslíš, že má smysl poslouchat rady, že máš ještě víc ubrat, když jsi už sám zjistil, že to bylo kontraproduktivní?


Kontraproduktivní? Jak si na to přišel, proboha? Nezhubl dost, protože má prostě příjem příliš vysoký a hlavně v blbém poměru, za minima cukrů, z nichž ale nic nevytěžil, protože to zaplácl zbytečně přebytkem tuku. A hlavně nikdo tady nemluvil o žádné extrémně nízkokalorické dietě. Když pojedeš nízkokalorickou dietu, tak prostě hubnout budeš a musíš. Když to přeženeš, tělo si řekne dost, ale jen na chvílí, dál začne shazovat, protože prostě musí z nečeho živit své aktivity. Jde jen o to, sehrát okolnosti tak, aby šlo co nejmíň energie ze svalů. Opakuju, že pro endomorfa skoro 3tisíce kalorii není žádná dieta. Pochutnává si na tuku, ale to on mu kurví výsledky. Bože, pořád to bereš skrze sebe a podobné jaderné reaktory:)) Je to všechno mnohem jednodušší. Chceš shodit, míň žer, a když už žereš rozumně, a dokážeš se omezit, nekurvi si to 100-200g tukem (po navýšení) Normální člověk má více energie na sachrech a ne se jich stranit, za to si pochutnávat na oříšcích apod. Pocity typu extrémně unavenej a nic se nedělo? Nesmysl. Vždyť on žádnou dietu nejel, a pokud byl unavenej, tak protože přijímal zoufalejch 140g sachrů, jenže z toho nic nevytěžil, jelikož k tomu mlsal k kostku másla (obrazně) Ještě aby se necítil v dietě unavenej, to tak v dietě má být. Je to o deficitu, mírném ale soustavném, který můžeš dejme tomu jednou za dva týdny probudit prasečákem. Al ne, že budeš denně bojkotovat komplexní sachry, za to se futrovat tukem, a přitom čekat, že zhubneš. Jak koukám, na tomhle se fakt neshodneme. Ale já vím, proč, jsem shazoval a taky to, že jeho dosavadním stylem diety, bych neshodil ani třetinu.

Ano, můžou se najít tělesné typy, které lépe, než jiní prospívají na tucích, ale těch je zkrátka menšina. A jestli se něco potvrdilo, tak že Mattymu tenhle styl přinesl po roce diety úbytek zoufalých 6kg. Nic víc. Všichni známe x kluků s permanentně vyrýsovaným břichem, kteří přijímají 5tisíc kalorií a nepřiberou, jenže to nejsou ti praví, aby řekli endomorfovi s pasem 115cm, že žere vlastně strašně málo a proto je unavenej.


Naposledy upravil Johncreasy dne pá říjen 13, 2017 8:09 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2017 8:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha, jasně, takže v podstatě podle tebe můžu udělat kalorický deficit 2000 kcal a budu hubnout donekonečna. Nech si to prosimtě patentovat, možná to bude i na nobelovku
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johncreasy


PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2017 8:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big Muscle napsal:
Aha, jasně, takže v podstatě podle tebe můžu udělat kalorický deficit 2000 kcal a budu hubnout donekonečna. Nech si to prosimtě patentovat, možná to bude i na nobelovku


Nesmysl, to jsem netvrdil. Je ho třeba postupně posouvat a ubírat, Problém je ta hladina, na které chceš aby začal. Pokud ho chceš jen nakopnout během pár dní, pak super,a le to přijde i o těch 6kg, co rok pracně shazoval a může začít znovu od začátku. A proč proboha mluvíš stále pouze o kalorickém příjmu, hlavní problém je v poměru odkud jej čerpá. Sachry vs tuk. Očividně mu to rok nefunguje. Nakonec zjistí, že nebude vůbec potřeba ubrat celkové kalorie, jen přesypat onen poměr ve prospěch sacharidů. Chápeš?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matty


PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2017 8:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chlapi klid.Obě vaše teze vyzkouším a díky za rady. Jako první zkusím navýšit příjem sachrama a utáhnout tuky. Bude to sice problém protože jsem tím tukem opravdu doháněl kalorický deficit. Ted nevím v čem to odjim.Kdysi jsem zkoušel nízký příjem pod 2000 kcal, ale nefungoval. Co jsem nikdy nedělal bylo jíst 3000 kcal takže to prubnu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johncreasy


PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2017 8:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale ne....to není žádné hádání. Oba to myslíme jedině dobře. Já i BigMuscle. Nic proti nikomu. Máš pravdu vyzkoušej obojí. Fakt přeju hodně štěstí. Protože sám vím, že i chlap s lifterským tréningem by rád vypadal. A 23% tuku není nic hroznýho. To mám víceméně podobně. Akorát,že já mířím na operaci kůže, tak jsem zvědav, co ze mě zbude.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big Muscle


PříspěvekZaslal: so říjen 14, 2017 11:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Johncreasy napsal:
Máš pravdu vyzkoušej obojí.


Vidíš a tohle je přesně to, kam celou dobu mířím. Aby vykoušel i jiný princip než jen nekonečně utahování kalorií. A psal jsem to hned ze začátku. Teď zhubnul 6 kg, tak utáhne dál, shodí další 2 kg, utáhne dál atd., a pak zjistí, že stále není spokojen, ale už nebude mít kam utahovat. Tak buď začne držet hladovku a nebo to vzdá a ani jedno nepovede k výsledku.

Nejde přece člověku, který 5x týdně dělá obrovské množství sérií základních cviků a potřebuje shodit 5,10,15 kg tuku radit, aby měl příjem 500 kcal pod bazálem (ať už v jakémkoli poměru B:S:T), nebo 30 g tuku/den. Tohle možná zafunguje na morbidně obézního člověka (který má procento aktivní hmoty a tudíž i BMR úplně jinde), který potřebuje shodit 100 kg a je mu jedno jak a v čem. Hodnoty, které ty mu radíš, jsou prostě fakticky nízké a teď je úplně jedno, jakým pojmem endo, ekto... daného člověka označíš.

To, co on potřebuje, je upravit trénink, zvýšit pohyb a naučit se normálně zdravě jíst. Teď je úplně jedno, jestli to bude 2500, 3000 nebo 3500 kcal. Důležité je, aby to dokázal udržet dlouhodobě a teprve z toho pak rozhodnul, jestli musí přidat nebo ubrat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johncreasy


PříspěvekZaslal: so říjen 14, 2017 1:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big Muscle napsal:
Johncreasy napsal:
Máš pravdu vyzkoušej obojí.


Vidíš a tohle je přesně to, kam celou dobu mířím. Aby vykoušel i jiný princip než jen nekonečně utahování kalorií. A psal jsem to hned ze začátku. Teď zhubnul 6 kg, tak utáhne dál, shodí další 2 kg, utáhne dál atd., a pak zjistí, že stále není spokojen, ale už nebude mít kam utahovat. Tak buď začne držet hladovku a nebo to vzdá a ani jedno nepovede k výsledku.

Nejde přece člověku, který 5x týdně dělá obrovské množství sérií základních cviků a potřebuje shodit 5,10,15 kg tuku radit, aby měl příjem 500 kcal pod bazálem (ať už v jakémkoli poměru B:S:T), nebo 30 g tuku/den. Tohle možná zafunguje na morbidně obézního člověka (který má procento aktivní hmoty a tudíž i BMR úplně jinde), který potřebuje shodit 100 kg a je mu jedno jak a v čem. Hodnoty, které ty mu radíš, jsou prostě fakticky nízké a teď je úplně jedno, jakým pojmem endo, ekto... daného člověka označíš.

To, co on potřebuje, je upravit trénink, zvýšit pohyb a naučit se normálně zdravě jíst. Teď je úplně jedno, jestli to bude 2500, 3000 nebo 3500 kcal. Důležité je, aby to dokázal udržet dlouhodobě a teprve z toho pak rozhodnul, jestli musí přidat nebo ubrat.


Protiřečíš si. To jsou fráze...v jednu chvíli vyzvedneš jeho fyzickou aktivitu jako obrovskou a v dalším odstavci mu řekneš, aby zvýšil pohyb. Argumentuješ tu svým "obecným" odhadem bazálu? To je komické. A nesouhlasím, není to rozhodně jedno, zdali pojede 2500 nebo 3500. To by bylo možná jedno u tebe, nikoliv u endomorfa. Pořád si namlouváš, že urychlíš metabolismus, ale neurychlíš vůbec nic. Takhle to nefunguje. Jen mu místo toho, aby konečně začal držet dietu, naopak povolíš uzdu k dalšímu jalovému období. Dieta tě nemá bavit, má tě omezovat.
A nezhubnul "teď" 6kg, ale za poslední rok naprosto nefunkční diety, z níž mu ty nyní "pomůžeš" navýšením kalorií, aniž bys akcentoval jeho hlavní problém a tím je vysoký poměr tuku, který se na celkovém množství podílí. On nepotřebuje nutně snížit kalorický příjem, jako razantně obměnit jeho zdroje. Není kalorie jako kalorie.
Ale OK, dost argumentů z obou stran, jen se oba opakujeme a jeden druhého beztak nepřesvědčíme.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Pomalé hubnutí 45 let Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: