VŠ - kam dál? Rady, tipy ...


Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - VŠ - kam dál? Rady, tipy ...  Úvodní stránka -> Ostatní -> VŠ - kam dál? Rady, tipy ...
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Frozz.


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 1:38 pm    Předmět: VŠ - kam dál? Rady, tipy ... Odpovědět s citátem

Ahoj, měl bych na vás dotaz ohledně výběru VŠ.

Tenhle rok dokončuju bakalářské studium a bohužel se u nás na škole (UJAK) ještě neví, zda bude otevřen navazující magisterský program, chci si tedy udělat náhradní plán a podat přihlášku na jinou VŠ, jenže přesně nevím, kam .

Baví mě cokoliv ohledně sportu, výživy, psychologie, sociologie, PR, bezpečnosti, možná bych přistoupil i na právo v podnikání, ekonomie. Jsem zaměřen spíše humanitně, tedy technické obory jako inženýrství, matfyz, ČVUT obory aj. opravdu NE, to bych nezvládl a zřejmě na to nemám ani vlohy.

Takže souhrně by se mělo jednat o VŠ, která nabízí mgr/ing studium, může být i soukromá, nejlépe v Praze. Taktéž nevyhledávám extra náročné školy jako medicína, teoretická matika a fyzika, veterina, kde bych musel strávit 90% času v knihách. Na konec chci uvést, že mám určité představy, co bych chtěl dělat, ale zřejmě neplánuji dělat to, co jsem vystudoval - tzn. jde mi o to se něco naučit a získat VŠ titul.

Díky za rady a pokud možno, bez zbytečného spamu, Frozz.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 1:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Být tak "neˇnešťastně" zaměřen jako ty, tak jdu na práva-nejlépe do zahraničí.

Nechodil bych na školy typu podnikatelka apod. Neznám v praxi nikoho kdo by vydělával balík, kvůli tomu, že udělal to super rozhodnutí a šel na tuto školu.

Podle mě jazyky a podnikatelka jsou podpůrné procesy k tvé další specializaci. Samotné je to o ničem.
Pardon, že jsem někomu zhroutil sny.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 2:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jazyk sa podľa mňa určite zíjde, minimálne tá angličtina. Či sa to oplatí aj študovať je iná vec, ale priznám sa, že aj ja som nad tým rozmýšľal (momentálne som v 3.ročníku obchodnej akadémie).
Vážnejšie som sa zamýšľal nad nejakým ekonomickým smerom. Kto má s touto oblasťou skúsenosti, budem rád ak napíše ako sa uplatnil, príp. nápady ako sa uplatniť a ako využiť nadobudnuté vedomosti.
A kľudne privítam aj také všeobecnejšie rady a názory zo života. Viac hláv, viac rozumu, aj keď je mi jasné, že tu môže napísať aj opica s pripojením na net
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
McMahoney


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 2:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co se týče ekonomek, tak jedině to nejlepší u nás. Takže buď VŠE která má jméno a je braná jako nejlepší, nebo IES, kterej je na úrovni VŠE možná už i lepší.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smetak


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 2:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja jsem dalkove na vsmie.cz a uprimne si nemyslim, ze mi ta skola neco da krome titulu pri frekvenci tutorialu 2 dny studia 1x mesicne a naucit se na zapocet/zkousku a vse nasledne zase zapomenout
_________________
[img:3613abfd0c]http://media.fukung.net/images/4301/4f10967de9cdmoustaches7xp5db1te.gif[/img:3613abfd0c]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
McMahoney


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 2:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

smetak napsal:
ja jsem dalkove na vsmie.cz a uprimne si nemyslim, ze mi ta skola neco da krome titulu pri frekvenci tutorialu 2 dny studia 1x mesicne a naucit se na zapocet/zkousku a vse nasledne zase zapomenout


Divný no Co bys taky od takový pofidérní vejšky čekal. Nebejt tebe, tak nevim, že taková škola vůbec existuje.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smetak


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja je nechci hajit, ale kvalita studia mi neprijde vubec spatna. Nikdo se tam s nikym nemazli a kupodivu nic zadarmo ani bez prace nedava, coz je samozrejme super.
_________________
[img:3613abfd0c]http://media.fukung.net/images/4301/4f10967de9cdmoustaches7xp5db1te.gif[/img:3613abfd0c]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seva98


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 3:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja si uz vysneny obor nasel , ted uz se tam jenom za rok a pul dostat, predmety presne dle mych predstav + je to cele v anglictine

https://www.vutbr.cz/studium/ects-katalog/detail-oboru?oid=7724


A ekonomky jsou dobre, jen je proste clovek nesmi brat jako nejakou jistotu ziskani lepsiho zamestnani. Ekonomka doda strasne moc znalosti co se tyce informaci o fungovani podniku, o jeho propagaci, o jeho vedeni apod. Takze kdyz nenajdu po skole zadne misto, ktere by mi vyhovovalo, tak urcite hodlam rozjet nejaky vlastni podnik, nez abych pracoval nekde na nejake pozici, kde muze pracovat kazdy.
_________________
3x BW Deadlift (nakonec nepadlo, zraneni a pak Corona, nej 227 @ 79.7)
https://www.instagram.com/p/B5qIf6RAllb/?igshid=3ihnlexawod1

Moje CrossFit kalkulacka http://wodtimecalculator.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smetak


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 3:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je hodne dobry clovece. Treba se tam potkame
_________________
[img:3613abfd0c]http://media.fukung.net/images/4301/4f10967de9cdmoustaches7xp5db1te.gif[/img:3613abfd0c]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 3:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fakulta Socialnich Ved UK - (Institut mezinarodnich studii) - obor mezinarodni bezpecnost

- jsou tam jazyky, sociologie i ta bezpecnost (energeticka, politicka atd.). Jsou tam lidi co chodej do skoly 3x-4x tejdne na hromadu nepovinnejch veci (neb chtej delat v oboru a jit delat do zahranici administravu) a je tam i dost lidi, co si rozvrh postavej na maximalne 1 az 2 dny v tejdnu a tu skolu vicemene dodelaj hlavne kvuli titulu ... a stihaj pri tom pracovat na polovicni uvazek a sportovat (takovi ti pak reknou, ze ta skola je na hovno, ale tak co na to rict, kdyz si to proste jenom "odkroutili")
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka Kalous


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 3:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
tak jdu na práva-nejlépe do zahraničí.

Zajímalo by mě jak si to představuješ. Studovat právo v zahraničí není jako studovat management v zahraničí. Předpokladem pro výkon většiny právních povolání je znalost českého práva. Znalost zahraničního práva je spíše nadstavba a velká výhoda zejména v obchodním právu. V trestním právu to přináší maximálně zajímavou možnost teoretické komparace.

Frozz: Pokud chceš získat titul, tak nejsnazší cesta je soukromá ekonomka. V Praze je velký výběr. Znám dost lidí, kteří školu tohoto typu studují. Ano, zadarmo to tam až na některé excesy nedávají. Ale pro průměrně inteligentního člověka není problém to dodělat. Viděl jsem dokonce i diplomovou práci za jedna, která svojí skladbou a kvalitou byla na úrovni středoškolské ročníkové práce! Pokud se chceš naučit něco co uplatníš, tak napiš jaké máš plány do budoucna a teprve podle toho se dá zkusit najít zaměření.
_________________
`K smíchu jsou mi všichni lidé, kteří tvrdí, že se člověk svou vlastní silou nemůže vznést do vzduchu!`
J.T.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 3:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jinejma slovama, pokud dam pryc skoly, kde uz samotna napln studie je nutnej predpoklad pro vykon budouciho povolani (prave ta medicina, matfyz, vetsina oboru na čvutu (i kdyz tam je ted taky malo prace pro absolventy)) tak titul z humanitni skoly ti dneska nijak k lepsi praci nebo lepsimu platu skoro nepomuze...
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hlavicze


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 4:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

doporučil bych ti ČZU, během studia se dá v klidu pracovat i posilovat, paradoxně z týto školy je uplatnění větší než z VŠE ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keba


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 4:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
Nechodil bych na školy typu podnikatelka apod. Neznám v praxi nikoho kdo by vydělával balík, kvůli tomu, že udělal to super rozhodnutí a šel na tuto školu.

Pardon, že jsem někomu zhroutil sny.


Nevím co je u tebe podnikatelka, ale já studuju ekonomku soukromou, dálkově, a u nás ve třídě je lidí co vydělávají víc než balík tak 50% Pardon, že jsem někomu nastartoval sny
_________________
Venca.v : Netusim, ale tusim ze sacharidy jsou cukry a cukr moc nezeru, jenom v cokoladovejch susenkach a tak, nebo s tim tvarohem
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 4:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

keba napsal:
Deadlift napsal:
Nechodil bych na školy typu podnikatelka apod. Neznám v praxi nikoho kdo by vydělával balík, kvůli tomu, že udělal to super rozhodnutí a šel na tuto školu.

Pardon, že jsem někomu zhroutil sny.


Nevím co je u tebe podnikatelka, ale já studuju ekonomku soukromou, dálkově, a u nás ve třídě je lidí co vydělávají víc než balík tak 50% Pardon, že jsem někomu nastartoval sny


financni poradcovia?
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - VŠ - kam dál? Rady, tipy ... Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: