Leg press



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Leg press  Úvodní stránka -> Trénink -> Leg press
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Foresten


PříspěvekZaslal: st červen 05, 2013 2:04 pm    Předmět: Leg press Odpovědět s citátem

Chcu se zeptat, nez na ten stroj nabehnu Chodidla ve stredu podlozky v takove pozici pater oprena o podlozku. Spoustet bych mel do cca 90 stupnu ? Nebo kam mi flexibilita dovoli se zachovanik techniky, i kdyz predpokladam, ze to o moc vic nebude. Rozsah opakovani 10-20. Zapomel jsem a neco ? Diky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 8:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebylo by lepší dál ladit ten dřep?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Foresten


PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 9:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Drep mam sladeny
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 9:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Poloha chodidel je vcelku fuk, nohy zabírají trochu jinak, ale to poznáš sám. Důležité je mít kolena stejným směrem jako špičky chodidel a jít tak hluboko, jak zvládneš, ale ne natolik, abys zvedal zadek.

Edit: Mmch, osobně dřepuju rád, ale i tak tohle stojí za přečtení :-)

http://www.bodyrecomposition.com/muscle-gain/squat-versus-leg-press-for-big-legs.html
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 10:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi, tak ten článek jsem si přečetl a musím s politováním říct, že těch deset minut života už mi nikdo nevrátí :)

Za mě je to bullshit... Nesouhlasím s autorem, že nikdo krom vzpěračů by neměl dřepovat. Dřepovat by měli všichni - jen ne zadní dřep, ale goblet, vlastní váha, pistole a v poměru 1:4 ve prospěch MT a podobných pohybů.

Legpress je prostě zlo - dostává tělo do zkriplený pozice, díky absenci stabilizace umožní práci s nesmyslnou váhou a navíc je málokdy k vidění "akceptovatelná technika". Jasně, velký nohy nejspíš vybuduje, ale za jakou cenu?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnold Strong


PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 10:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ZeleznaKoule napsal:
Magumi, tak ten článek jsem si přečetl a musím s politováním říct, že těch deset minut života už mi nikdo nevrátí :)

Za mě je to bullshit... Nesouhlasím s autorem, že nikdo krom vzpěračů by neměl dřepovat. Dřepovat by měli všichni - jen ne zadní dřep, ale goblet, vlastní váha, pistole a v poměru 1:4 ve prospěch MT a podobných pohybů.

Legpress je prostě zlo - dostává tělo do zkriplený pozice, díky absenci stabilizace umožní práci s nesmyslnou váhou a navíc je málokdy k vidění "akceptovatelná technika". Jasně, velký nohy nejspíš vybuduje, ale za jakou cenu?

jaký lidi by neměli dělat zadní dřep podle tebe
_________________
nechceme zde americké rakety chceme žít v míru a blahobytu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
člověk


PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 10:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednoduše..každý kdo chcé mít silné a velké nohy musí poctivě dřepovat..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
moby


PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 11:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Arnold Strong napsal:
jaký lidi by neměli dělat zadní dřep podle tebe


To tam pise - "vsichni by meli drepovat, je ne zadni drep" => nikdo by nemel delat zadni drep :) Koule se nam nejak radikalizuje :D

Ale ja myslim, ze to myslel obecne, takze ho nebudu chytat za slovo. Vzperaci nebo powerlifteri se na neho stejne vykaslou a budou si svoje zadni drepy delat i nadale :)

Abych nebyl uplne OT, tak k tomu legpressu...ja, kdyz uz na neho raz za uhersky rok vlezu, tak si hlidam hlavne nastaveni toho stroje (u nas je teda nastavitelny). Tedy sklon desky, na kterou se davaji nohy a sklon operadla. Pri vykonavani samotneho cviku se snazim mit:

1. ruce stale na madlech a lehce se pritahovat "do stroje"
2. maly obloucek v bedrech (podobne jako u benche)
3. hlavu stale na operadle (cumim do stropu)
4. prdel stale na operadle
5. kolena smerujici ve smeru spicek (vzdycky mirne ven)
6. cela chodidla porad v kontaktu s deskou (stejne jako u drepu)

Chodila davam spise trosku vyse nad stred te desky (uprostred pohybu se snazim mit vse "v pravem uhlu"). Jestli ho jedu na uzko nebo na siroko uz zalezi na tom co je cilem aktualniho treninku.

K te zavadnosti legpressu...je to jako se vsim jinym. Nejsou spatne cviky, jen lidi, kteri je neumi a neumi je "davkovat". Hodne vidam lidi mastit legpress s rukama na kolenou (kombinace legpress + bench na uzko :D) nebo na hrudniku misto na madlech, nekteri to jeste vylepsi balonkem pod bedra (asi si tim chteji setrit zada nebo co) a u toho zvednou hlavu, aby si na ty svoje napumpovane stehna videli :D A to nemluvim o tom, ze si tu desku pro nohy skloni co nejvice k sobe a operadlo co nejvice zvednou, cimz brutalne zkrati rozsah pohybu a pak zvedaji paty z desky a prdel z operadla. S takovou "technikou" je legpress opravdu kur**c tela par excellance.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 11:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

moby napsal:

To tam pise - "vsichni by meli drepovat, je ne zadni drep" => nikdo by nemel delat zadni drep :) Koule se nam nejak radikalizuje :D

Ale ja myslim, ze to myslel obecne, takze ho nebudu chytat za slovo. Vzperaci nebo powerlifteri se na neho stejne vykaslou a budou si svoje zadni drepy delat i nadale :)


Arnold Strong napsal:
jaký lidi by neměli dělat zadní dřep podle tebe


Zřejmě jsem to napsal trochu kokotsky :)

Lifteři by samozřejmě zadní dřep cvičit měli, když je to jejich main game. Takže vybraní jedinci z Q4 zadní dřep ano, Q1, Q2, Q3 zadní dřep ne-e. Ale určitě radši zadní dřep než leg press :))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 11:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ZeleznaKoule napsal:
Magumi, tak ten článek jsem si přečetl a musím s politováním říct, že těch deset minut života už mi nikdo nevrátí :)

Za mě je to bullshit... Nesouhlasím s autorem, že nikdo krom vzpěračů by neměl dřepovat. Dřepovat by měli všichni - jen ne zadní dřep, ale goblet, vlastní váha, pistole a v poměru 1:4 ve prospěch MT a podobných pohybů.

Legpress je prostě zlo - dostává tělo do zkriplený pozice, díky absenci stabilizace umožní práci s nesmyslnou váhou a navíc je málokdy k vidění "akceptovatelná technika". Jasně, velký nohy nejspíš vybuduje, ale za jakou cenu?


To tam nepíše. Píše, že kdo chce vybudovat velké nohy, nemusí za každou cenu dřepovat, zvlášť, když na to není stavěný. Ano, dřep je z mnoha důvodů skvělý cvik, dokonce můj nejoblíbenější, i když mi nijak zvlášť nejde, ale to neznamená, že by se bez něj nedalo obejít. A pro někoho, kdo není dost pružný a kdo nemá dost trpělivosti naučit se pořádně dřepovat (95% cvičící populace?), může být legpress adekvátní náhrada, jak ty nohy aspoň trochu zatížit.
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 11:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nesouhlas. Dřep je zákadní pohybovej vzorec. Pokud někdo není schopnej dřepnout (myšleno s vlastní váhou), je něco špatně a to něco je potřeba řešit (to něco může být hromada věcí, chabá mobilita hrudní páteře, kyčlí, kotníků, chabá stabilita kolen, kyčlí, nebo jádra, špatnej timing stabilizátorů, nesprávný fajrování svalů jádra, kombinace víc věcí atd atp...)

Ta strategie by měla bejt úplně naopak! Ne ve stylu: "Neuděláš dřep? Tak alou do legpressu!", ale "Máš perfektní dřep? Ok, tak můžeš čas od času legpress a nejspíš Tě to nezrakví..."

Lidi rozhodně nepotřebujou (Q1, Q2, Q3 a část Q4) dřepovat s velkou zátěží, aby měli silný nohy. MT, single leg MT, swing, kettlebell snatch tohle řešej celkem obstojně. Ale měli by dřepovat minimálně s vlastní váhou třeba v rámci rozcvičky - kvůli zachování pohybovýho vzroce.

Jinak třeba já osobně nějak moc nedřepuju - dám si pár gobletů na odemčení kyčlí, čas od času nějaký ty pistole... Ale nevím tam moc přenos do sportu, kyčelně dominantní věci mi fungujou daleko líp.

EDIT: Jo a ta trpělivost, o který mluvíš, to je úplně jiná pohádka :) Naprostej souhlas...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arnold Strong


PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 1:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="ZeleznaKoule"]Nesouhlas. Dřep je zákadní pohybovej vzorec. Pokud někdo není schopnej dřepnout (myšleno s vlastní váhou), je něco špatně a to něco je potřeba řešit (to něco může být hromada věcí, chabá mobilita hrudní páteře, kyčlí, kotníků, chabá stabilita kolen, kyčlí, nebo jádra, špatnej timing stabilizátorů, nesprávný fajrování svalů jádra, kombinace víc věcí atd atp...)

Ta strategie by měla bejt úplně naopak! Ne ve stylu: "Neuděláš dřep? Tak alou do legpressu!", ale "Máš perfektní dřep? Ok, tak můžeš čas od času legpress a nejspíš Tě to nezrakví..."

Lidi rozhodně nepotřebujou (Q1, Q2, Q3 a část Q4) dřepovat s velkou zátěží, aby měli silný nohy. MT, single leg MT, swing, kettlebell snatch tohle řešej celkem obstojně. Ale měli by dřepovat minimálně s vlastní váhou třeba v rámci rozcvičky - kvůli zachování pohybovýho vzroce.

Jinak třeba já osobně nějak moc nedřepuju - dám si pár gobletů na odemčení kyčlí, čas od času nějaký ty pistole... Ale nevím tam moc přenos do sportu, kyčelně dominantní věci mi fungujou daleko líp.

EDIT: Jo a ta trpělivost, o který mluvíš, to je úplně jiná pohádka :) Naprostej souhlas...[/quote
mobilizace hrudní páteře vliv na správnej dřep ?mužeš to trochu víc vysvětlit jak sji to myslel -heel enmáš nějaký dobrý cviky na dekompresi páteře ?dík
_________________
nechceme zde americké rakety chceme žít v míru a blahobytu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZeleznaKoule


PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 1:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemobilní hrudní páteř je limitující faktor prakticky pro kterýkoli cvik a pro dřep to rozhodně platí taky.

Cviky na dekompresi páteře používáme tři:

1, Krokodýlí dýchání (napsal jsem o tom článek do Časopisu Běžec - dubnový číslo mám dojem, je to normálně k dohledání na webu).

2, Vis na hrazdě - prostě se vyvěsíš, pomalu se pohybuješ, rotuješ, předkláníš, zakláníš. Nevýhoda je, že je potřeba viset celkem dlouho, takže to není pro soudruhy se slabým úchopem. Super tipy k dekompresi na hrazdě jsou v Beyond Bodybuilding od Pavla Tsatsoulina. Povinná četba pro všechny místní, stojí to za ty prachy (a případně se to dá někde i ukrást, ale já to neřek :)

3, Rocking na všech čtyřech. Super článek o tom napsal Geoff Neupert na svým blogu: https://chasingstrength.com/movement/how-to-eliminate-sorenessstiffness-in-your-lowerupper-back/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ntz


PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 3:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

okay koule .. delam predni/zadni drep v pomeru 1:3 (zhruba) a mam pomerne hodne dalsiho workoutu na nohy .. to ten pomer mam otocit ?. co mi prosim prinese predni/zadni drep v 3:1 Vs 1:3 ?

diky, ntz
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Leg press
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: