jak cvičíte VAKUUM?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - jak cvičíte VAKUUM?  Úvodní stránka -> Trénink -> jak cvičíte VAKUUM?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Muflon


PříspěvekZaslal: čt červenec 11, 2013 6:16 am    Předmět: Re: Me by zajimalo Odpovědět s citátem

CIZOPASNIK napsal:
Muflon napsal:
Taky jsem se na vakuum zacal mnohem vic soustredit (prijde mi ze mam az prilis vypouklou spodni cas bricha) jen nevim jednu vec. Kdyz vydechnete, zatahnete briho snazite se pri tom i o zpevneni brisnich ssvalu (tim myslim zatinate bricho)? Logicky, vzhledem k tomu ze jde o cviceni pro posileni HSS bych bricho nezpevnoval prave proto at si s tim musi poradit HSS, ale chci mit jistotu at necvicim neco spatne resp. zbytecne, Diky

To je dost zásadní omyl, tohle nemá se cvičením HSS nic společného.


Beru tedy zpet tu cast kde cvik zarazuju jako cvik na zesílení HSS :X Nicméně dotaz je neměnný respektive jeho jádro - zatínat břišní svaly či nikoli?
_________________
Ty neříkáš dost! Ty makáš a dost říkám já!

Sport je napalici. A člověk se na něm časem stane závislým.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: čt červenec 11, 2013 8:42 am    Předmět: Re: Me by zajimalo Odpovědět s citátem

Muflon napsal:
CIZOPASNIK napsal:
Muflon napsal:
Taky jsem se na vakuum zacal mnohem vic soustredit (prijde mi ze mam az prilis vypouklou spodni cas bricha) jen nevim jednu vec. Kdyz vydechnete, zatahnete briho snazite se pri tom i o zpevneni brisnich ssvalu (tim myslim zatinate bricho)? Logicky, vzhledem k tomu ze jde o cviceni pro posileni HSS bych bricho nezpevnoval prave proto at si s tim musi poradit HSS, ale chci mit jistotu at necvicim neco spatne resp. zbytecne, Diky

To je dost zásadní omyl, tohle nemá se cvičením HSS nic společného.


Beru tedy zpet tu cast kde cvik zarazuju jako cvik na zesílení HSS :X Nicméně dotaz je neměnný respektive jeho jádro - zatínat břišní svaly či nikoli?


No, úplně nepravda to není. Tímhle cvikem se procvičuje bránice a ta má ve statice páteře velmi významnou roli.

Svaly se nezatínají, jedná se o pasivní "vcucnutí" právě za pomoci podtlaku vytvořeného bránicí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Muflon


PříspěvekZaslal: pá červenec 12, 2013 6:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky za odpoved. Tak hrrr na to :)
_________________
Ty neříkáš dost! Ty makáš a dost říkám já!

Sport je napalici. A člověk se na něm časem stane závislým.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarisan


PříspěvekZaslal: po listopad 18, 2013 12:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

cavte, vedel by tu niekto s istotou povedat ako spravne cvicit stomach vacuum ? nasiel som na nete 2 verzie.
-pri prvej treba po vydychnuti zabranit , aby sme nasali vzduch, potom sa akoze nadychnut a brucho vcucnut do seba a nedychat.
-druha verzia je ze, tlacite brucho k chrbtici, ale treba dychat, asi najskor hrudnikom.
ta druah verzia sa mi zda viac pravdepodobna, pretoze pri nej aj citim brusne svaly.



plus asi iny nazov cviku, "abdominal drawing-in maneuver", robi sa bez vcucnutia:
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
B.é.d.a.


PříspěvekZaslal: ne prosinec 29, 2013 6:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat jestli je dobrý dělat vakuum i při problémech s bederní oblastí zad - hyperlordóza. Sám sem ho chvíli cvičil na rovné zemi, co myslíte?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - jak cvičíte VAKUUM? Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: