Pře-motivovanost



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Pře-motivovanost  Úvodní stránka -> Trénink -> Pře-motivovanost
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Proditor


PříspěvekZaslal: po září 16, 2013 11:01 am    Předmět: Pře-motivovanost Odpovědět s citátem

Zdravím!

Píšu, jelikož potřebuji radu. (Snad jsem ve správné sekci:-) )

Jsem 22letý student, cvičím něco kolem jednoho roku intenzivně. A právě intenzivita je můj problém. Mám paradoxně opačný problém, než má většina lidí v mém okolí. A tím problémem je, že moje mentální hranice leží daleko za mými fyzickými hranicemi. (Pro detail, měřím 188cm, važím kolem 85kg, jsem ectomorph a SUPERfastburner (přibrat je pro mě bez gaineru velký problém). Půl roku jsem cvičil převážně typický weightlifting. Poslední měsíce cvičím pouze s vlastní vahou (Calisthenics) cvičím ve fitku, nicméně vah téměř nevyužívám.

Za poslední měsíc si začínám připadat, že cvičím hrozně sebedestruktivně.... Výrazně mi klesá váha (Za 14 dní jsem šel z 86kg na 81kg).

Cvičím aktivně každý druhý den (dva různé typové dny, v cyklu pravidelně se opakující). Což by asi nebyl problém, nicméně každé ráno, kolem 5:30, chodím běhat. 10-15km každé ráno s vyjímkou neděle.
Můj problém je, že nedokážu zpomalit. Nedokážu něco dělat na 50%.. (ač práce nebo workout). Mé ego mě nutí do všeho dávat všechno... Občas si řeknu, že zajdu o regeneračním dnu do fitka, jen tak se protáhnout.. Stejně skončím na pull up baru, u push-upů nebo u břicha… a nebo u všeho dohromady…
Je to taková nekontrolovatelná forma sebedestrukce mi přijde… Samozřejmě si uvědomuju, že svaly asi nemají moc šance se regenerovat a zároveň je trhám… Nicméně rada od blízkých: "Zpomal!" mi nijak nepomáhá, bohužel.

Proto bych potřeboval poradit s několika věcmi:
- Jak přestat shazovat váhu (tipy triky) - zkusil jsem spoustu věcí, gainer (půl roku, už ne), jím něco mezi 2,5-4,5k kalorií denně (záleží na škole).
- Je pravda, že i při joggingu takovéhle vzdálenosti trhám svaly i v horní části těla?
- Pomůže mi dávkovat protein častěji než jednou denně?
- Všechny další rady budou vysoce ceněny:-) nejsem zdaleka profesionál, naopak. Pokud cokoliv říkám špatně, prosím bez váhání vyvrátit :-)

Dodatek:
- Supplementy: Amino 2 dávky denně, Protein 1 dávka denně
- Jídla: Snídaně (vločky), svačina (jogurty/banány/rýžové chleby)
, oběd (kuře+hnědá rýže každý den), svačina (jogurty/banány/rýžové chleby), večeře (kuře/ryba+hnědá rýže každý den)
- s carbs jakožto fastburner nemám problém
- Aktivně sporty nedělám mimo jezdectví (a to už minimálně). Přemýšlím o thai boxu pro vybití energie.

Všem moc děkuji za názory a rady!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: po září 16, 2013 11:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

moje rada je jendoduchá : Zpomal, dokud to jde udělat ze svý vlastní vůle, až přijde nějaká únavová zlomenina v tom lepším případě, tak si budeš nadávat do kokot*ů že jsi radši nezvolnil :)

Někdy je prostě umění to tak nehnat :) ... plno lidí takhle přepálí běh a pak se divěj, že sice běhaj každej den, ale výkonost klesá :))


Je potřeba trochu umět poslouchat svý tělo :)
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Proditor


PříspěvekZaslal: po září 16, 2013 11:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
moje rada je jendoduchá : Zpomal, dokud to jde udělat ze svý vlastní vůle, až přijde nějaká únavová zlomenina v tom lepším případě, tak si budeš nadávat do kokot*ů že jsi radši nezvolnil :)


Díky za názor! S tímhle máš rozhodně pravdu. Co bys konkrétně doporučil? Zkrátit jogging?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: po září 16, 2013 11:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, rozhodně mi 10-15km přijde dost. Taky nevím jaký máš cíle, ale píšeš, že jsi ektomorf a přibrat ti dá celkem fušku a do toho píšeš, že běháš denně 10-15 km, to tak nějak nedává smysl moc :) .... Napřed si urči cíl, čeho chceš dosáhnout :) .... Nejde k sobě moc dobře snaha nabrat nějaký svaly a přitom denně běhat tolik km :)
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Proditor


PříspěvekZaslal: po září 16, 2013 11:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Grimley napsal:
No, rozhodně mi 10-15km přijde dost. Taky nevím jaký máš cíle, ale píšeš, že jsi ektomorf a přibrat ti dá celkem fušku a do toho píšeš, že běháš denně 10-15 km, to tak nějak nedává smysl moc :) .... Napřed si urči cíl, čeho chceš dosáhnout :) .... Nejde k sobě moc dobře snaha nabrat nějaký svaly a přitom denně běhat tolik km :)


Cíl mám celkem konkrétní, chtěl bych mít 90-95kg, být v perfektní kondici (mentální i fyzický) a zvládnout do roka a do dne ( :-)) ) BB requirements (7 muscle-ups, 25 dips, 10 wide pullups, 25 pushups, 10 leg lifts, and 7 muscle-ups v 5min)... Takový dlouhodobý osobní cíl. Nikomu nechci nic dokazovat, jen sám sobě. Jde mi o nějaké narkmení vlastního ega.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: po září 16, 2013 11:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak pak je každodenní běh 10-15km spíš kontraproduktivní :) Svaly potřebujou regenerovat, mít z čeho brát a ty jim to každý ráno posereš tím, že se sbalíš a jdeš běhat pomalu půlmaraton :)) ... taky není od věci střídat aerobku, neexistuje přeci jen běh... někdy je fajn si jít zaplavat (to pomáhá i regenerovat a odlehčíš kloubům)... potom adekvátně k tomu žrát ... s tím, že jsi ektomorf, takže žrát za tři... chápu tvůj entusiasmus k pohybu, ale je to spíš na škodu, pokud nejsi Drejpr, kterej pochází z jiný galaxie :)) (a i ten mívá občas výpadky díky tomu záhulu, co zvládá púoměrně dlouhý období vždycky :) )
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: po září 16, 2013 2:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli nechceš přicházet o svalovou hmotu, musíš víc jíst - mnohem víc. A takový objem kardia je při nabírání svalů neproduktivní.

Mmch, pokud máš jako cíl cviky s vlastním tělem, trochu ti to koliduje s tvou představou, kolik svalů bys na sobě měl mít. :-)
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Proditor


PříspěvekZaslal: po září 16, 2013 7:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Magumi napsal:
Jestli nechceš přicházet o svalovou hmotu, musíš víc jíst - mnohem víc. A takový objem kardia je při nabírání svalů neproduktivní.

Mmch, pokud máš jako cíl cviky s vlastním tělem, trochu ti to koliduje s tvou představou, kolik svalů bys na sobě měl mít. :-)


Díky za názor! S jídlem určitě souhlasím. Jenom je to pro mě celkem těžké díky "nepotřebě jíst"... nemám skoro vůbec hlad, jím protože vím, že musím :-)

Co se týče druhého odstavce, jak to konkrétně myslíš? :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pitkin


PříspěvekZaslal: po září 16, 2013 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Proditor napsal:
Magumi napsal:
Jestli nechceš přicházet o svalovou hmotu, musíš víc jíst - mnohem víc. A takový objem kardia je při nabírání svalů neproduktivní.

Mmch, pokud máš jako cíl cviky s vlastním tělem, trochu ti to koliduje s tvou představou, kolik svalů bys na sobě měl mít. :-)


Díky za názor! S jídlem určitě souhlasím. Jenom je to pro mě celkem těžké díky "nepotřebě jíst"... nemám skoro vůbec hlad, jím protože vím, že musím :-)

Co se týče druhého odstavce, jak to konkrétně myslíš? :-)


Jednoduše řečeno nedosáhneš nikdy takové hypertrofie svalstva jako kdyby si cvičil v posilovně.
_________________
Já tělo šokuju tím, že nechám trénink nezměněný třeba rok. Tělo užuž očekává změnu a ono nic. Tím ho úplně vyšokuju :-) (daymoon)
"Klíčem ke štěstí je zvedat těžké věci nad hlavu!" - Jon Engum


A vo tom to je !
-Milan Pitkin
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Najmladsi


PříspěvekZaslal: pá říjen 04, 2013 12:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

malo by to byť takto posilka strava rege = 1: 1: 1.. pomer
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: pá říjen 04, 2013 7:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pitkin napsal:

Jednoduše řečeno nedosáhneš nikdy takové hypertrofie svalstva jako kdyby si cvičil v posilovně.

Klasickej nazor nekoho kdo to nikdy nezkusil a kdyz uz jo, tak nedosel ke slozitejsim cvikum.
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Runner


PříspěvekZaslal: pá říjen 04, 2013 8:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

10-15 kilometrů denně je úplně v klidu, to je tak na rozehřátí. Problém bych spíš hledal ve stravě a v celkové regeneraci, to cvičení by nemělo jít proti tomu, dej si alespoň jednu celodenní pauzu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Pře-motivovanost
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: