Palmový olej


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Palmový olej  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Palmový olej
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DiamonD123
(ban)


PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2014 4:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak zjistím, jestli obyč slunečnicový olej, co jsem koupil v supermarketu je rafinovaný nebo ne?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2014 5:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zrovna dnes bylo ráno v objektivu, jak se pěstují ty olejové palmy. Vypalování pralesů, zabíjení zvířat, týrání místních (byla řeč o Indonesii) Nic pozitivního.

Nakonec byla rada, že komu leží na srdci osud planety, ať podpoří planetu nekupováním tohodle oleje.

Na egologii se*u, ale tohle mělo hlavu a patu. Navíc oleje z rozumných zdrojů je všude dost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2014 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DiamonD123 napsal:
Jak zjistím, jestli obyč slunečnicový olej, co jsem koupil v supermarketu je rafinovaný nebo ne?


K čemu to potřebuješ vědět? Většina olejů je rafinových, v podstatě je to jejich čištění, slunečnicový bude rafinovaný skoro určitě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vittus


PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2014 9:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

yura napsal:
Vittus napsal:
Jako 150 g při CKD mě dalo zabrat fest...

Umím si už jedině představit vaničku kostku sádla, zahřát v mikrovlnce a srkat brčkem BTW dneska zajdu pro ten kokosový tuk do DM. Tak uvidíme :)

To bude drahe jako krava ne? Proc neobjednas na tom netu, jak jsem ti ukazoval třeba ten odkaz na ten kybl...


No koukal jsem na ceny na netu, samozřejmě pokud to bude příliš drahé, tak na to prdím a objednám :). Ale spíš mě napadlo, že nejdřív dodělám klasické oleje co mám doma, abych se donutil pak na něm smažit
_________________
Semper fidelis!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pozemštajn


PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2014 9:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jachym napsal:
Pozemstjan: mohl bys prosím napsat jen příklad svého jídelníčku zahrnujícího 400g tuku? Nějak si nedokážu představit sníst dvojnásobek denní dávky plus jednu celou kostku masla jako bonus.


Je to jednoduché, a vmestíš do do troch jedál dene....

200g hovädzieho, nie príliš chudého (v surovom stave) + 125g masla či 100g tuku (masť) ... = okolo 130-135g tuku

5 vajec + 125g masla či 100g tuku = okolo 130g tuku

Kozí syr (200g) + 120-130g tukovej slaniny (slaninu jem len občas) = 130-140g tuku

Ku mäsu dávam aj zeleninu, nízkosacharidovú. Koreniny, paradajkové pyré, olivy sem-tam....dávam ku vajíčkam, alebo ku koziemu syru (ale jeho sezóna ešte len začne, za pár týždňov).

A po žiadnom jedle nie som unavený.... ;-)

A mimochodom, začal som držať každý pondelok hladovku 36 hodín (posledné jedlo v nedeľu dajme tomu o 20-tej, a nasledujúce jedlo až v utorok o 8:00 približne). To tu ale nepatrí. Chcem len povedať, že jednodňová hladovka v týždni (viem ako ju robiť, napríklad ju začínam výplachom žalúdka, urinovým klystírom, atď...) mi nijak neuberie na svaloch. Keby som ich ale robil 2 v týždni, to by sa už prejavilo. A vďaka mojim postupom celý pondelok netrpím hladom, a dokonca v utorok si raňajky dám preto že chcem, a nie preto, že umieram hladom... Viem si vypnúť hlad vďaka mojim postupom. Lenže teraz nie je vhodná doba, aby som si dal nejakú 3 dňovú hladovku, či 7 dňovú.... Ide leto, a každý gram svalstva sa zíde....


Naposledy upravil Pozemštajn dne ne březen 23, 2014 9:56 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pozemštajn


PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2014 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

01Smajdalf napsal:
Že si z Randa děláte hlavu

Je to případ sám o sobě


Áno, som pre teba prípad, lebo vybočujem zo stáda. Nech sa páči, tvoj názor ...ale ver mi, všetko mám pekne "spočítané", a zo stáda neodchádzam len pre truc, ale pre reálne dôvody a vďaka selskému rozumu. Ale nech sa páči, názor na mňa môžeš mať akýkoľvek.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DiamonD123
(ban)


PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2014 10:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pr!nc napsal:
DiamonD123 napsal:
Jak zjistím, jestli obyč slunečnicový olej, co jsem koupil v supermarketu je rafinovaný nebo ne?


K čemu to potřebuješ vědět? Většina olejů je rafinových, v podstatě je to jejich čištění, slunečnicový bude rafinovaný skoro určitě.


Jenom jsem se někde snažil zjistit, při jaké teplotě se přepaluje, takže teď vím, že by to mělo být kolem 200°C
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gollenka


PříspěvekZaslal: po březen 24, 2014 2:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MSG napsal:
Zrovna dnes bylo ráno v objektivu, jak se pěstují ty olejové palmy. Vypalování pralesů, zabíjení zvířat, týrání místních (byla řeč o Indonesii) Nic pozitivního.

Nakonec byla rada, že komu leží na srdci osud planety, ať podpoří planetu nekupováním tohodle oleje.

Na egologii se*u, ale tohle mělo hlavu a patu. Navíc oleje z rozumných zdrojů je všude dost.


Pokud by tohle někoho zajímalo můj bývalý spolužák natočil hodinový dokument na toto téma (akorát o Borneu tuším) myslim že fakt hezky zpracovanej na to že ho točil ještě jako student přírodovědecký fakulty. je dobrý přečkat 3 minuty úvodu a nezavrhnout to hned na začátku... Je to teda spíš z toho ekologickýho hlediska.. nečekejte pod tim rozbor užitečnosti palmovýho oleje pro sportovce =)
_________________
" běž na to, máš to lehký! "
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
arkan


PříspěvekZaslal: po březen 24, 2014 7:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

DiamonD123 napsal:
Pr!nc napsal:
DiamonD123 napsal:
Jak zjistím, jestli obyč slunečnicový olej, co jsem koupil v supermarketu je rafinovaný nebo ne?


K čemu to potřebuješ vědět? Většina olejů je rafinových, v podstatě je to jejich čištění, slunečnicový bude rafinovaný skoro určitě.


Jenom jsem se někde snažil zjistit, při jaké teplotě se přepaluje, takže teď vím, že by to mělo být kolem 200°C


Billa prodává slunečnicový olej BIO 500ml cena asi 55kč výrobce Austria
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: po březen 24, 2014 5:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pozemštajn napsal:
jachym napsal:
Pozemstjan: mohl bys prosím napsat jen příklad svého jídelníčku zahrnujícího 400g tuku? Nějak si nedokážu představit sníst dvojnásobek denní dávky plus jednu celou kostku masla jako bonus.


Je to jednoduché, a vmestíš do do troch jedál dene....

200g hovädzieho, nie príliš chudého (v surovom stave) + 125g masla či 100g tuku (masť) ... = okolo 130-135g tuku

5 vajec + 125g masla či 100g tuku = okolo 130g tuku

Kozí syr (200g) + 120-130g tukovej slaniny (slaninu jem len občas) = 130-140g tuku

Ku mäsu dávam aj zeleninu, nízkosacharidovú. Koreniny, paradajkové pyré, olivy sem-tam....dávam ku vajíčkam, alebo ku koziemu syru (ale jeho sezóna ešte len začne, za pár týždňov).

A po žiadnom jedle nie som unavený.... ;-)

A mimochodom, začal som držať každý pondelok hladovku 36 hodín (posledné jedlo v nedeľu dajme tomu o 20-tej, a nasledujúce jedlo až v utorok o 8:00 približne). To tu ale nepatrí. Chcem len povedať, že jednodňová hladovka v týždni (viem ako ju robiť, napríklad ju začínam výplachom žalúdka, urinovým klystírom, atď...) mi nijak neuberie na svaloch. Keby som ich ale robil 2 v týždni, to by sa už prejavilo. A vďaka mojim postupom celý pondelok netrpím hladom, a dokonca v utorok si raňajky dám preto že chcem, a nie preto, že umieram hladom... Viem si vypnúť hlad vďaka mojim postupom. Lenže teraz nie je vhodná doba, aby som si dal nejakú 3 dňovú hladovku, či 7 dňovú.... Ide leto, a každý gram svalstva sa zíde....


Díky za odpověď, každopádně stejně si to nějak nedokážu předstait. Třeba to maso nebo vajíčka, jasně že to člověk připravuje na nějakym oleji/másle, ale ty třeba si to usmažíš na půlce kostky másla a to potom jak? To to máslo z té pánve vypiješ? Nebo z těch vajíček? Já taky si to samozřejmě dělám na troše (v porovnání s tebou opravdu troše) tuku, ale ten se zčásti vsákne do potraviny a zbytek samozřejmě vyliju a umyju a kdybych dal 125 g tak 90% zůstane v pánvi a nemůžu to brát jako příjem tuků.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
01Smajdalf


PříspěvekZaslal: po březen 24, 2014 6:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rando, když ti to tak šlape, tak hoď nadupanou aktuálku
_________________
RANDO, já na drogy moc nejsem, ale ten model co jsi měl, CHCI ZKUSIT TAKY! :D CIZOPASNIK
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vittus


PříspěvekZaslal: út březen 25, 2014 8:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak včera jsme připravovali Ghee - přepuštěný máslo. Docela časově náročný ale zase půl kila chvilku musí vydržet...
_________________
Semper fidelis!


Naposledy upravil Vittus dne út březen 25, 2014 2:39 pm, celkově upraveno 2 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shooter


PříspěvekZaslal: út březen 25, 2014 8:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

01Smajdalf napsal:
Rando, když ti to tak šlape, tak hoď nadupanou aktuálku


Taky chci vidět!!!
_________________
Pokud něco opravdu moc chceš, musíš něco obětovat.

Můj Log > http://forum.ronnie.cz/shooteruv-objem-up-to-90kg-t26856.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vittus


PříspěvekZaslal: út březen 25, 2014 2:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jen nevím do čeho teď budu nakládat maso, když přejdu na kokosový olej (tuhý), přepuštěný máslo (taky tuhý) a oliváč (studená kuchyně). Jak tohle řešíte?

A RANDA už bych neřešil, není to konstrutivní.
_________________
Semper fidelis!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: út březen 25, 2014 2:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tiez sa prihovaram za aktualku Randa,ak to tak slape ako vravi, forma musi byt super
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Palmový olej Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: