Palmový olej


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Palmový olej  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Palmový olej
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jachym


PříspěvekZaslal: st březen 26, 2014 5:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No hlavně i když odmyslim ten ďábelský poměr B/S/T (tipuju tak 10/0/90), tak je to pořád nějakých 4500 kcal, to musí být pořádně rychlý metabolismus nebo extrémní výdej
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pozemštajn


PříspěvekZaslal: st březen 26, 2014 7:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petey napsal:
tiez sa prihovaram za aktualku Randa,ak to tak slape ako vravi, forma musi byt super


Zaujímalo by ma, čo myslíš tým "forma musí byť super"........ Ak si myslíš, že moja strava zo mňa urobí "namakanca" bez toho, aby som bral rôzne doplnky na posilňovanie (beriem len proteín v prášku), tak si na omyle, to nedokáže ŽIADNA strava sama o sebe s posilňovaním. A rovnako - ak si myslíš, že moja strava ma vyrysuje na súťažnú formu, tiež sa mýliš. Ale áno, nemám žiaden prebytočný tuk. Veď mám na 190cm 83 kilogramov, tak je to hádam z týchto čísel jasné. Lenže nezabúdajme na to, že keď som začal cvičiť (pred takmer 7 rokmi rokmi), mal som kilogramov (pokiaľ dobre pamätám) 68.... Vtedy som bol fakt chudý (hoci som vždy chodil vzpriamene, takže negatívny vplyv na moje držanie tela to nemalo), teraz sa za svoju postavu hanbiť nemusím, je pekne vytvarovaná, na rozdiel od iného s mierami 190cm/83 kg, ktorý necvičí.

Mojim primárnym cieľom je zdravie, cvičím pre zdravie, a svaly sú vedľajší efekt. Musím ale povedať, že sa stalo asi len raz za tie roky, že som odišiel z tréningu skôr, než som docvičil to, čo som mal docvičiť, takže keď som v posilňovni, splním si svoj tréningový plán.

Jáchym : Extrémny výdaj ťažko - cvičím 3 krát týždenne...... Mimochodom, pomer bielkovín, sacharidov a tukov v mojej strave je asi 10/0,5-1/30-35. Poriadne rýchly metabolizmus to byť nemusí, áno, je nie je pomalý (lebo robím veľa vecí pre svoje zdravie, a aj od prírody som štíhly), ale pamätám na obdobie asi 5 rokov dozadu, keď som užíval gainer (a jedol stravu založenú hlavne na sacharidoch a bielkovinách), a mal som rozhodne viac tuku ako teraz, no našťastie rozložený rovnomerne po celom tele. Vtedy som zo 74kg vyletel na 82kg za pol roka. Samozrejme, svalov len trošku, väčšinu tuku, ale stále som bol v podstate štíhly, špeky mi netrčali, keďže to bolo rozložené rovnomerne a nebolo toho veľa. Vtedy som prijímal denne menej kcal, ako dnes, ale prijímal som ich hlavne zo sacharidov, PRETO som priberal aj tuk. Ale - nie ďakujem, neprosím. Jem si pekne 3 krát denne nízkosacharidovo-vysokotukovú stravu s bielkovinami (1,5-2g na kg hmotnosti), a každý pondelok si dávam hladovku - celý deň nezjem nič, a pijem len vodu. K tej hladovke ma nepriviedli zdravotné problémy, ale záujem o to, aby som dával možnosť telu, nech pekne regeneruje aj takým spôsobom. Proste nech nejaký deň nemusí nič tráviť, a nech to nie je len raz za mesiac, ale rovno raz za týždeň.
Foto vám nesľubujem, pamätám, keď som tu v roku 2010 (ak sa nemýlim) postol svoje fotky, kde som mal nejakých 75kg, už zbavený toho tuku a vody z gaineru.... Teraz mám v podstate takej kvalite (alebo + pol kila tuku, našťastie, lebo nechcem byť príliš vysekaný, nejdem na súťaž) 83kg.... Ale načo tu dať fotky, keď ich aj tak zkritizujete ??? Jedine vtedy by ste čušali, keby som mal formu, akú dosiahnem s X doplnkami výživy, alebo aspoň s malou "kúričkou" AS.... Bez toho si radi "pichnete" do mňa, a skritizujete ma, lebo som proste RANDO....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mick994


PříspěvekZaslal: st březen 26, 2014 3:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pozemštajn napsal:

Mojim primárnym cieľom je zdravie, cvičím pre zdravie.


No příjem skoro 3600 kcal jen z tuků mi moc jako zdravé nepříde.
_________________
Nechci být Největší, ani nejrychlejší a už vůbec nejsilnější.
Můj ideál je zlatý střed, kde má mít tělo funkci, výkon i vhled zároveň.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: st březen 26, 2014 3:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mick994 napsal:
Pozemštajn napsal:

Mojim primárnym cieľom je zdravie, cvičím pre zdravie.


No příjem skoro 3600 kcal jen z tuků mi moc jako zdravé nepříde.


Můžeš tento komentář nějak zdůvodnit, nebo je to jenom takový tvůj pocit?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yura


PříspěvekZaslal: st březen 26, 2014 4:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moocha napsal:
Mick994 napsal:
Pozemštajn napsal:

Mojim primárnym cieľom je zdravie, cvičím pre zdravie.


No příjem skoro 3600 kcal jen z tuků mi moc jako zdravé nepříde.


Můžeš tento komentář nějak zdůvodnit, nebo je to jenom takový tvůj pocit?
No ja su taky zastance radsi tuky nez sacharidy, ale tady je to zase opacnej extrem. Podle me to je proste zbytecna zatez na jatra a proste celkove pro telo. Radsi si pridam sacharidy, ale furt ze zeleniny a tim padem nebudu muset doslova glgat u každého jidla decku oleje.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: st březen 26, 2014 4:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro játra je větší zátěž, když si dáš tři paňáky vodky, než 200 g tuků denně. Mimochodem dohánět sacharidy zeleninou? To jsi ráno v Lidlu u zeleniny vždycky jako první, ne? :))))
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Moocha


PříspěvekZaslal: st březen 26, 2014 4:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S těmi panáky je to hezky napsané, to začnu používat
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mick994


PříspěvekZaslal: st březen 26, 2014 5:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moocha napsal:
Mick994 napsal:
Pozemštajn napsal:

Mojim primárnym cieľom je zdravie, cvičím pre zdravie.


No příjem skoro 3600 kcal jen z tuků mi moc jako zdravé nepříde.


Můžeš tento komentář nějak zdůvodnit, nebo je to jenom takový tvůj pocit?

Jistě, je to pouze můj osobní názor.
Nejsem zastánce bůhví jakého množství sacharidů, kde jsou frajeři co berou 400g za den jako normálku ... jako když si vemu že 3600 kcal je z jedné makroživiny, tak to už je pro mě EXTREM ... sorry jestli pro tebe ne, tak mi pak zbytečné něco jinak říkat, pro mě je dost už tak 120g tuků za den když vyhodím sacharidy ...
_________________
Nechci být Největší, ani nejrychlejší a už vůbec nejsilnější.
Můj ideál je zlatý střed, kde má mít tělo funkci, výkon i vhled zároveň.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yura


PříspěvekZaslal: st březen 26, 2014 6:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eSko napsal:
Pro játra je větší zátěž, když si dáš tři paňáky vodky, než 200 g tuků denně. Mimochodem dohánět sacharidy zeleninou? To jsi ráno v Lidlu u zeleniny vždycky jako první, ne? :))))
Tak ze je horsi pro jatra chlast nez olivovej olej me rikat nemusíš. S tema sacharidama a zeleninou jsem to myslel tak, ze bych neresil, jestli si muzu dat 3 rajčata nebo cervenou papriku, protože ma hodne sacharidu. Něco jiného je, když někdo jede kratkodobe nejake CKD nebo třeba vlny. Tam nevidim problém byt jen na tresce a rejzi 2-3 mesice, ale aby to byl zivotni styl takove stravovani, tak to zakonite povede k deficitu ruznych mikronutrientu atd.. Proste bez knedliku, rejze, zemaku atd.. proc ne, ale ještě se omezovat v zelenine to uz je proste podle me blbost..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pozemštajn


PříspěvekZaslal: st březen 26, 2014 6:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

yura napsal:
Moocha napsal:
Mick994 napsal:
Pozemštajn napsal:

Mojim primárnym cieľom je zdravie, cvičím pre zdravie.


No příjem skoro 3600 kcal jen z tuků mi moc jako zdravé nepříde.


Můžeš tento komentář nějak zdůvodnit, nebo je to jenom takový tvůj pocit?
No ja su taky zastance radsi tuky nez sacharidy, ale tady je to zase opacnej extrem. Podle me to je proste zbytecna zatez na jatra a proste celkove pro telo. Radsi si pridam sacharidy, ale furt ze zeleniny a tim padem nebudu muset doslova glgat u každého jidla decku oleje.


Yura, živočíšne tuky pri súčasne nízkom prijíme sacharidov (ideálne pod
30g deň) nepredstavujú pre pečeň záťaž.... Organizmus SÁM vie určiť, koľko tukov potrebujem, a 200 či 250g denne mi je vyslovene málo. Tuky na rozdiel od sacharidov organizmus neprijíma na základe rozhodnutia "dám si len toľko, hoci by som zjedol viac", alebo "zjem až do plného brucha"... Tuky sú to pravé palivo pre organizmus človeka, preto mozog vie signalizovať telu kedy dosť, a signalizuje to oveľa skôr, než sa preplní brucho.... Veď už kto by si preplnil brucho 5 vajcami so 125g masla pri tak malo objeme toho jedla, nie ? Možno tak malé dieťa, ale 26 ročný muž určite nie....
Mimochodom, keby som mal mať to množstvo tukov napríklad z olivového oleja, tak by som sa povracal....... Hádaj prečo asi........ žeby preto, lebo živočíšne tuky sú omnoho lepšie pre človeka, než rastliné ? Áno, presne tak.


Naposledy upravil Pozemštajn dne st březen 26, 2014 6:56 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yura


PříspěvekZaslal: st březen 26, 2014 6:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Verim, ze zivocisny tuky jsou zdrave, ale hlavne ty opravdove bio a ne to co dneska clovek dostane v supermarketu. Proto to s nema radsi nepřeháním a pridam si tam třeba ten olivac...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pozemštajn


PříspěvekZaslal: st březen 26, 2014 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

yura napsal:
Verim, ze zivocisny tuky jsou zdrave, ale hlavne ty opravdove bio a ne to co dneska clovek dostane v supermarketu. Proto to s nema radsi nepřeháním a pridam si tam třeba ten olivac...


Tuky zo supermarketu nekupujem. :-) Mám k dispozícii kvalitnejšie.
A ešte niečo - robím si extra detoxikácie organizmu (urinové klystíry, derivačný kúpeľ, očisty vnútorných orgánov - jogínske, shankapraksalanu, očistu krvi, a najnovšie aj 1 dňovú hladovku každý týždeň) + nejaké dychové cvičenia a 3 krát týždenne posilňovňa. Takže možné škodliviny z prostredia, či možné toxíny z tukov (nemám to najlepšie na svete... hoci lepšie ako zo supermarketu) a iných vecí v mojej strave elminimujem takmer na nulu. A - sú to moje záujmy...tieto procedúry. Je to určitý druh "šľachtenia".... Niekto pozerá filmy každý deň a hrá hry, ja robím toto. Život je otázkou priorít.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jachym


PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2014 4:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jasně, souhlasim s tim, že každýmu vyhovuje něco jinýho, já třeba bych takhle jíst nemohl, ale proč ne... evidentně ti to sedí.

Myslim si sice že neni dobrý žádný extrém - ať už je to 300g tuku denně, 0g sacharidů, samý sacharidy, kila masa denně atd. ale proti gustu...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pozemštajn


PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2014 7:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jachym napsal:
jasně, souhlasim s tim, že každýmu vyhovuje něco jinýho, já třeba bych takhle jíst nemohl, ale proč ne... evidentně ti to sedí.

Myslim si sice že neni dobrý žádný extrém - ať už je to 300g tuku denně, 0g sacharidů, samý sacharidy, kila masa denně atd. ale proti gustu...


Poviem ti k tomu toľko. Z tvojho teoretického pohľadu (neskúsil si, nevieš) je to extrém. Z môjho pohľadu a z môjho pocitu tela to žiaden extrém nie je. V podstate nikdy mi nie je nevoľno po najedení sa. A ani unavený po najedení sa nebývam. Keby som konzumoval menej tukov (dajme tomu tých 200-250) denne, SCHUDOL by som niečo z tých mojich 83kg na 190cm.... Overené. Nemôže byť predsa extrém to, z čoho keď uberiem, tak zbytočne schudnem, pričom keď čítaš o mojej výške a váhe, tak určite ti nenapadne, že mám tuku "nazbyt", nakoľko nemám...
Mimochodom, tých 300g je väčšinou 400g. Proste pekne malá porcia (objemovo) x 3 (lebo 3 jedlá denne), ktorá uspokojí potreby môjho organizmu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mick994


PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2014 9:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně hele, našel jsi co ti vyhovuje, nechápu jak si někdo může koupit časopis a řídit se podle nějakého jídelníčku kde je fláknutej obrázek vysakeného frajera a s nadpisem "Tohle do sebe cpi".
Někomu to může přijít divně, ale tak je to prakticky jedno, protože to do sebe cpeš ty a ne já nebo kdokoli jiný
_________________
Nechci být Největší, ani nejrychlejší a už vůbec nejsilnější.
Můj ideál je zlatý střed, kde má mít tělo funkci, výkon i vhled zároveň.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Palmový olej Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: