běhání


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - běhání  Úvodní stránka -> Atletika -> běhání
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Freimen


PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2014 11:34 am    Předmět: běhání Odpovědět s citátem

Ahoj chlapi a slečny a paní :) , napadlo mě založit vlastní topic o běhání, pečlivě jsem hledal a překvapilo mě, že tu na fóru žádný není. Ještě před rokem by mě ani nenapadlo, že to budu zrovna já, kdo topic o běhání založí, ale začínám postupně odkrývat krásy běhání a začínám chápat a cítit, co se na tom tolika lidem líbí a proč sakra chodí běhat, když přece ten správný pocit je po tréninku 150 kg dřepu Postupně začínám odhalovat, že běhání je vlastně druh meditace.

Bylo by fajn tady mít topic na sdílení informací o běhání, na různé závody, kterých se zúčastníte, tipy na stezky v Praze či jinde, k diskusi o vybavení, odkazy na zajímavé články apod. Samozřejmě v propojení na fitness.

Já jsem sice od VH nemocný, už druhá antibiotika, ale zatím jsem se pořádně předzásobil. Koupil jsem si první sportester Sigma PC 15.11, který mi doporučil flew, je skvělý, a hlavně si přečetl úžasnou knihu Born to run, doporučuji všem, moc se mi líbila.



Moje otázka zní, jaký máte názor na běžecké boty? Pořídit "moderní" boty na běhání a nebo minimalismus? Jsem samozřejmě velmi, velmi ovlivněný tou knihou, doporučující minimalismus a přiznám se, že mi pocit z ní jen utvrdila návštěva prodejny tri3xpert, kdy mi pořád dokola prodavač tvrdil (ještě před diagnostikou), že vlastně vůbec běhat neumím a je potřebné pořídit boty za 4k s kvalitním tlumením apod. Protože vím, jak to je s byznisem v kulturistice, není těžké si představit, že to jinde bude podobné

Další otázka zní , když jste začínali běhat, navštěvovali jste běžeckou školu nebo jste si svůj styl našli sami? Nedovedu odhadnout, nakolik je to jako s fitness, já sám jsem nezačínal pod trenérem a dnes bych to samozřejmě všem doporučil, i když kvalita fitness trenérů je značně rozdílná a u řady z nich nepochybně dost špatná. Třeba to je podobné i ve světě běhání?

A do třetice poslední otázka . Jaké zajímavé weby o běhání by si člověk neměl nechat ujít? Sleduji RunGo a behej.com :)

(Kdyby tu čirou náhodou byl parťák či parťačka z Prahy 6 (čt - ne, Šárka, Ladronka, Stromovka) či z Olomouce (ne - st) hledající parťáka v přípravě na Spartan, universalman, werunprague atd., rád se nechám vyhecovat :)
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Judson


PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2014 11:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vubec se nedivim tomu, ze te to chytlo, a to si jeste ani poradne nevybehl.
Ja behal pravidelne, krom zimnich mesicu, nekolik let a nekolik let take do toho posiloval. Maximalne jsem daval 10km kazdej druhej den, ale takove tempo jsem dlouho nevydrzel.
To byly panecku casy, ktere se uz nevrati. Casto jsme resil dilema, jit dneska cvicit nebo behat ) Vecinou jsem ale daleko vetsi pozitek mel z behu a tesne po nem.
Nejak zvlast sem to neresil, bezne bezecke boty do 2000, hodinky na stopovani mezicasu, a to me stacilo. Pak me zacalo zlobit koleno a v ramci setreni tela na dalsi desetileti , jsem se na to vykaslal a koupil eliptical

Hodne zdaru, at te to poradne chytne a nepusti, napriklad zabehat si v desti, to je super.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2014 12:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Snad to bude přínosné téma :)
Jinak ja taky navštívil zmíněnou prodejnu a smíšené pocity... Jinak já na odpružené boty mrdám, koupím si abych běhal "na boso" Vivobarefoot nový model do terénu. Nechápu, jak někdo běhá jak piča kolečka
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DEXCORE


PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2014 12:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Máte někdo zkušenost s Fivefingers od Vibram? :)

Jinak nikomu nedoporučuji do terénu Speedcrossy od Salomonu. Po 10km běhu v lesním terénu (hlína, kořeny, občas pár kamenů) mám většinu těch kolíků na podrážce totálně v hajzlu :D Pan prodavač mi jaksi zapomněl říci, že to jsou boty na jedno použití do závodu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernhard


PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2014 1:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Freimene, můžeš to taky zkusit probrat v Trailpointu v Praze na Letné. Je to běžecká obchod, terý vedou a prodávají tam běžci. Věřím, že ti budou schopni fundovanějí poradi´t Sortiment mají mají minimalistický i tlumenější, tak myslím,že se ti nebudou snažit něco vnutit. Plus pořádají nějaké tréninky, výběhy, závody.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZEBLADE


PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2014 1:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DEXCORE napsal:
Máte někdo zkušenost s Fivefingers od Vibram? :)

...


Ano, já! V jednom modelu cvičím, chodím a i běhal. Zatím jen pár km na tartamu a několik spintů. Je to hodně povedené na takové blbnutí
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2014 5:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DEXCORE napsal:
Máte někdo zkušenost s Fivefingers od Vibram? :)

Jinak nikomu nedoporučuji do terénu Speedcrossy od Salomonu. Po 10km běhu v lesním terénu (hlína, kořeny, občas pár kamenů) mám většinu těch kolíků na podrážce totálně v hajzlu :D Pan prodavač mi jaksi zapomněl říci, že to jsou boty na jedno použití do závodu
Koupil jsem je přítelkyni a je spokojená. V létě příjemná záležitost.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2014 5:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

behej.com a rungo.cz jsou dobré servery o běhání.
Běhám v botech mizuno wave 3 - dobře mi sedí.
Jinak výborný poměr výkon/cena mají NB. Mají i minimalistické boty - doporučuji s rockstopem - takovou tou karbonovou destičkou.
Jsem těžký a po 10 km mě bolí achilovky, tj. zatím si na minimalistické boty netroufám, i když běhám spíše přes špičky.
Sporttester nemám - prodal jsem Garmin forerunner 310XT za trojku a běhám s mobilem, to mi stačí. Někde se mi válí základní model sigmy s hrudním pásem-kdybych potřeboval měřit tep. Zatím to nepovažuji za nutné. V mé doporučené tepovce bych tak mohl leda chodit, tj. až naběhám řekněme 500 km, tak to možná začnu řešit (koupím BT pás a spáruji s mobilem a bude).
Jako aplikaci používám endomondo - triviální a člověk nemusí nikde připojovat žádné kabely, instalovat cdčka apod.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frozz.


PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2014 5:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DEXCORE napsal:
Máte někdo zkušenost s Fivefingers od Vibram? :)


Určitě je to dobrá volba, ale já bych šel spíše do klasických barefoot bot (např. Vivobarefoot, inov-8), kde můžeš v klidu používat jakékoliv ponožky a nemusíš kupovat spešl pro Fivefingers.
_________________
"For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer."
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2014 5:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja mam boty Nike Lunarglide a jsem s nima spokojenej :)

Doted jsem mel sporttester suunto t6d, ted beham s hrudnim pasem od Garminu a telefonem, kterej se sparuje s pasem takze plnohodnotnej sporttester :)

Pouzival jsem runtastic aplikaci, vyprselo mi premiovy clenstvi tenkrat kupovany za 750, ted uz za to chtej 1350 tak jsem se jim na to vysral a mam endomondo na rok premium diky t-mobilu :)

U behu je potreba hlavne zacinat pomalu a neprepalit to i kdyz jsi samozrejme plnej dobryho pocitu (endorfiny, ale to znas ) techniku behu bych si bejt tebou vychytal sam, pokud vylozene nebehas jak idiot (kamos treba beha tak ze pri behu hejbe bokama zleva doprava) ... taky si casem sam automaticky sladis dejchani s behem a pak se da za konstantniho tempa bezet v podstate kam chces :)
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flaksik


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2014 12:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wow, zavitam tu po X letech a vidim Freimena jak pise o behani! Super! Ja behani propadl minuly rok na jare, kdyz jsem zil v Estonsku - narodu bezcu, jelikoz tam nejsou kopce, nic moc se k tomu nepotrebuje a tak beha cely narod! Uz mi to zustalo a jsem v tom krasne chycen!

O vikendu jsem dal prvni race - kros run Skalka 2014, coz bylo neco neuveritelneho a tech 30min, co jsem bezel na krev, jsem si rikal, ze asi umru! :)

Se zavody - 29.4. bude super beh: Běh na Petřínskou rozhlednu - cca 3k + 300 schodu na rozhlednu. Doporucuji pro ty, co si chteji sahnout na dno. Preci jen kopce a schody jsou neco jineho nez rovinky na brezich Vltavy :)

Jinak jsem zastancem spis tvrdsich/vystuzenych bot, ktery drzi nejen klenbu, ale i kotnik atd. - Osobne beham cca 150k/mesic s saucony guide 6 a pekne drzi. Ty minimalisticky boty bych spis videl pro pokrocile bezce, co maji uz nabehano, maji spravny styl behu a uz neco vydrzi...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Freimen


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2014 2:32 pm    Předmět: . Odpovědět s citátem

Super, moc Vám děkuji za pěkné příspěvky a inspirativní tipy. Jen co se konečně uzdravím (už 3 týdny mě to nechce pustit ), hned si půjdu tedy opravdu nějaké pěkné boty vybrat, ať se mi hezky začíná. Mě nejvíce při loňské přípravě na Spartan omezovala bolest holenních kostí a spodních zad, ale ta bolela kvůli špatnému běžeckému stylu (přílišný předklon).

Co by dost zajímalo, máte osvědčené nějaké tréninkové tipy, jak nabírat běžeckou kondici? Myslím nějaké cílené tréninky? Nebo prostě chodíte běhat stylem ze začátku 2 km a pak pokaždé přidávat a 2x či 3x týdně si jít zaběhat a nebo používáte nějaké cílené běžecké tréninky pro cíleně rychlejší zlepšení? Existují nějaké základní např. jako při posilování Korte, kruháč apod.?
_________________
http://WWW.FREIMEN.CZ/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
JanaHn


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2014 2:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

na netu je spousta běžeckých plánů od začátečníka až po pokročilé běžce a běhny

kde máš napsáno, jak začít běhat od střídání s chůzí až po tréninky na půlku či maraton za určitý čas.

http://behame.cz/
www.behej.com
http://www.bezeckaskola.cz/

já osobně jsem běhala jak mě napadlo někdy jsem měla chuť a čas na delší běh a někdy jsem běhávala kratší trasy, kde jsem se snažila zrychlovat a vylepšovat časy.

a ze začátku to bylo fakt po 3 km.....až po 12-15km
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seeya


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2014 3:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

co sa tyka topanok, zacal by som s tymi klasickymi "odpruzenymi". Barefooty su pre ludi co uz maju nejaku normalnu techniku a doslapavaju zlahka. Ja mam adidasy z vypredaju za 60e..uplne staci imho.

Zacal som behat pod dohldom trenera ktory mi skorigoval techniku. V podstate technika sa riesi hlavne pri sprintoch a aj cim rychlejsie ides tym sa aj prirodzene korigujes do spravneho postoja. Pri klasickom preslapavani 10km/h je to viac menej jedno a techniku si "nejaku" vytvoris aj sam, ale podla mna par hodin pod dohladom by ti neublizilo. Zatial co som si vzsimol tak kazdy preslapavac beha uplne rozdielne, niekedy je to fakt srandovne sledovat. Sprinteri su zasa vsetci jak cez kopirak :)

Jedna rada, zacni zlahka a nevy.eb sa na strecing. Predides tak roznym zaciatocnickym bezeckym chorobam..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peet
peetthemaster


PříspěvekZaslal: st duben 23, 2014 3:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,

na Praze 9 u Harfy je hezká ta Fitness stezka - jak na běhání, tak třeba i na venkovní cvičení (šplh, shyby, venkovní posilovací "stroje", pneumatika). Teď o víkendu se oficiálně otvírá, má tam být i nějaká grilovačka, koukni kdyžtak na fb stránky Devítka v pohybu, nebo tak nějak se to jmenuje.
_________________
Můžeš jít k zemi, ale musíš se zvednout!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - běhání Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: