Kolo


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kolo  Úvodní stránka -> Trénink -> Kolo
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Máča


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 9:56 am    Předmět: Kolo Odpovědět s citátem

Jezdíte někdo delší trasy na kole?
Myslím třeba 50km+. Ptám se hlavně proto, že na kole jezdím spíš vyjímečně - cca 1x měsíčně.
A přesto, že si myslím, že fyzičku mám vcelku dobrou (uběhnu 10km za 50 minut vcelku bez problému, plavu atd.) tak na kole dám 30km za hodinku a půl a mám toho akorát dost.
Přitom známí co mají problém uběhnout 3 kilometry v kuse a já bych je v běhu bez problému strčil do kapsy, údajně zvládají i 80km cyklo tůry za den - pro mně docela nepředstavitelné (že by hrály takovou roli i pauzy které si dávají v průběhu ?).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr!nc


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 10:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Řekl bych, že při těch delších výjížďkách na kole je celkem podstatné si s sebou vzít nějaký zdroj energie, to udělá strašně moc.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pokedex


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 10:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

je taky rozdil co se tyka kola jestli mas hubeny plaste nebo tereni
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yura


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 10:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo je docela rozdil jet na žiletce za 50 000 a nebo na rozvrzanem horaku za 5... Taky dulezitej takovej "mensi" detail jestli jedes sam nebo ve skupince, kde se na spici stridate..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JENDA10


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 11:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

- Běh a cyklistika jsou dva poměrně odlišný sporty a výkony mezi nimi se nedají dost dobře srovnávat. Dobrej běžec neimplikuje dobrýho cyklistu a opačně to neplatí už vůbec!
- V jakém terénu a s jakou intenzitou jezdíš ty a oni?
- Na jakém kole jezdíš ty a oni?
- Jak často oni jezdí a čemu se kromě kola věnují?
.
.
.
- Je těch 80 km vůbec relevantní informace? :)

Tvoje otázka je tak všeobecná a závisí na tolika faktorech, že se na ni nedá rozumně odpovědět.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prochm


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 3:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jezdím hodně na horském kole. Za rok ujedu celkem 2800Km ale jezdím spíš kratší vzdálenosti většinou do 30Km, které dám za 70 minut. Jezdím ve velkém tempu a hodně prudkých kopců a v lese. Baví mě to mnohem víc než jezdit po asfaltu a po rovině. No zatím nejdelší vzdálenost co jsem jel tak bylo 158Km. Bylo to z Olomouce na Praděd. Jel jsem to celý den a měl jem z toho sedla už odřenou prdel ale i tak to bylo celkem fajn, i když jsem si sáhl na dno svých sil.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 4:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně jak píše prochm. 80km za den není zase tak moc, to se dá. Pohodlným průměrem 15km/hodinu je to v klidu. Nohy tohle dají jako nic, pokud tam není dejme tomu víc jak 1000 nastoupaných metrů, Horší je to s prdelí, tam je to nejslabší místo.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Loudy


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Minulý týden jsem si odrovnal nohy na horáku asi za 30s sprintu, který jsem jel na 100% a pak sotva chodil, takže záleží na intenzitě, kterou do té jízdy vložíš.
Já mám radši vzdálenosti tak do dvaceti kilometrů a svižným tempem do hodiny, než na kole sedět dvě a více hodin, což je pro mě rozhodně nepohodlný. Ještě k tomu každý kopec vyjíždím ve stoje na co nejvyšší převod. Jízda na kole nonstop v sedle je podle mě dost velká nuda a nepřináší efekt, když človek vyjede kopec na co nejnižší převod a s minimální námahou
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yura


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 5:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Loudy napsal:
Minulý týden jsem si odrovnal nohy na horáku asi za 30s sprintu, který jsem jel na 100% a pak sotva chodil, takže záleží na intenzitě, kterou do té jízdy vložíš.
Já mám radši vzdálenosti tak do dvaceti kilometrů a svižným tempem do hodiny, než na kole sedět dvě a více hodin, což je pro mě rozhodně nepohodlný. Ještě k tomu každý kopec vyjíždím ve stoje na co nejvyšší převod. Jízda na kole nonstop v sedle je podle mě dost velká nuda a nepřináší efekt, když človek vyjede kopec na co nejnižší převod a s minimální námahou
Jaky efekt to neprenasi? Na to kolo asi snad kazdej seda za jinym ucelem ne? Je jasny, ze když jedes hodinku kolem baraku, tak to tam muzes rvat co to da na tezkej prevod, ale kdyz nekam jedes třeba 100km na nejake 10km stoupani, tak musíš asi slapat frekvencne jinak bys dojel leda tak do prdele. Ja se taky radsi zridim za hodinu/ dve nez se s nekym plahocit 15km/h celej den a met dodrenou prdel do krve a odumřelého frantika, ale kazdyho bavi něco jiného no.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 5:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Loudy napsal:
Minulý týden jsem si odrovnal nohy na horáku asi za 30s sprintu
Kdybys v paté vteřině narazil do sloupu, mohl jsi být odrovnaný ještě dřív. Ať žijou reprezentativní extrémní příklady.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Loudy


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 5:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aby nedošlo k omylu, já na kole nejezdím žádný intervaly nebo něco podobnýho, tohle byl závod se sestrou k babičce

U nás moc sloupů po cestě není, takže bych do něj těžko narazil.

Efekt to nepřináší u mě, protože beru kolo v rámci tréninku a cítím z toho skvěle nohy do těch kopců. Ale psal jsem, jak jezdím já a to neznamená, že tak mají jezdit všichni. Každý by si měl vybrat to svoje, co mu sedí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 6:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Loudy napsal:
Aby nedošlo k omylu, já na kole nejezdím žádný intervaly nebo něco podobnýho, tohle byl závod se sestrou k babičce

U nás moc sloupů po cestě není, takže bych do něj těžko narazil.

Efekt to nepřináší u mě, protože beru kolo v rámci tréninku a cítím z toho skvěle nohy do těch kopců. Ale psal jsem, jak jezdím já a to neznamená, že tak mají jezdit všichni. Každý by si měl vybrat to svoje, co mu sedí.


Tak 15 km/ hod. po rovině má IMHO vliv třeba na Tvůj kardio vaskulární systém - což je leckdy víc než trénink nohou:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Loudy


PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 6:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já neberu všechny vytrvalecké sporty jako kardio. Vyjedu si na kole kvůli relaxu, odpočinku nebo s kamarády a ne abych naplnil týdenní dávku KARDIA.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mike scania


PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2014 4:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když u už tady rozebíraté kolo fyzičku, jak jinak se dá nabrat fyzička kromě běhu, kol a plavání?dík
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yura


PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2014 5:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mike scania napsal:
Když u už tady rozebíraté kolo fyzičku, jak jinak se dá nabrat fyzička kromě běhu, kol a plavání?dík
To jako myslis vazne tuhle otázku?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kolo Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: