|
|
|
| Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma |
| Autor |
Zpráva |
jachym
|
Zaslal: út srpen 26, 2014 10:19 am Předmět: |
|
|
No, nebudu se nějak sáhodlouze zapojovat, nicméně jako vystudovanému genetikovi, mi to pár věcí nedá napsat.
Předně bych konstatoval, že člověk je tvor velmi přizpůsobivý.
Vřele vám doporučuji například následující velmi pěkně zpracovanou stránku National Geographicu:
http://www.nationalgeographic.com/foodfeatures/evolution-of-diet/
Konkrétně je tam právě vidět to, že někteří jí takřka výhradně rostlinnou stravu, zatímco jiní přesně naopak.
No a dále bych chtěl podotknout, že naprosto nejvíc mi irituje ta mediální masáž proti GMO, která je naprosto neopodstatněná. Jediná rizika, která teoreticky můžou vzniknout je například nekontrolované šíření, tady to ale není selhání genetiky, ale spíš systému, navíc to nemá vliv na jedince jako takového, který jídlo jí.
Pisálci co tady budou argumentovat proti genetickým modifikacím pravděpodobně vůbec neví co to vlastně ta modifikace je, že naprosto stejně funguje i přirozená evoluce, jen pomaleji a ne přesně cíleně atd. Ale rozebírat to tady by bylo na dlouho...[/url]
|
|
| nahoru |
|
 |
| |  |
sk
|
Zaslal: út srpen 26, 2014 10:24 am Předmět: |
|
|
to eSko ....a nejsou to ti sami experti, kteri co par let meni nazory na v podstate kazdou druhou zakladni potravinu ? vcera byly smrtici vajicka, dneska to je pecivo...zitra to bude maso ?
|
|
| nahoru |
|
 |
CZEBLADE

|
Zaslal: út srpen 26, 2014 10:53 am Předmět: |
|
|
2 jachym: děláš pro firmu Monsanto?! :D
Stejně ... to jak někdo bude jíst superzdravé potraviny mu dlouhý život nemusí přinést...
|
|
| nahoru |
|
 |
Číča

|
Zaslal: út srpen 26, 2014 11:22 am Předmět: |
|
|
Nechápu,proč se tady pořád hádáte o pitomostech. Ať si každý žere,co chce.Tady jsme však na foru o kulturistice,ne o konspiračních teorií a o tom,zda lidé přežijí bez masa. A každý,kdo překročí level začátečníka moc dobře ví,že bez masa se to pro normálního člověka vybudovat prostě nedá.
|
|
| nahoru |
|
 |
Mablung
|
Zaslal: út srpen 26, 2014 11:33 am Předmět: |
|
|
| CZEBLADE napsal: | 2 jachym: děláš pro firmu Monsanto?! :D
Stejně ... to jak někdo bude jíst superzdravé potraviny mu dlouhý život nemusí přinést... |
Ne, jen to vystudoval.
Tažení proti GMO je jako tažení proti strojům před dvěstě lety. Nesmyslné, ale pitomci si důvody vždy najdou. Doufám, že se jednou dožiju modifikace člověka a pobavím se, jak určití lidé vyskočí z kůže ...
|
|
| nahoru |
|
 |
Tom3

|
|
| nahoru |
|
 |
jachym
|
Zaslal: út srpen 26, 2014 12:00 pm Předmět: |
|
|
Problém je v tom, že podle nedávné ankety například většina lidí ani neví, že máme vůbec nějaký "geny", myslí si, že to mají jen GMO.
S oblibou cituji Dr. Pačese, který jednou v pořadu hyde park řekl "a když jíte salát, jíte i jeho geny, zezelenáte?"... dostat do cizího organizmu cizí gen je naopak neskutečně těžký a například mně se to v jednom konkrétním případu s jedním genem, který by mohl vést například k potenciální léčbě Alzheimera apod.) vůbec za 2 roky nepovedlo... takže asi tak
|
|
| nahoru |
|
 |
Loscarlos
|
Zaslal: so září 20, 2014 3:36 pm Předmět: |
|
|
GMO mohou představovat riziko v tom, že dojde k úpravě genomu, který se projeví změnou vlastností tak, že mohou být nebezpečné pro člověka.
Jinak jsem přesvědčen o tom, že GMO není obecně riziko. I dnešní pšenice je přeneseně geneticky modifikována, pouze modifikace trvala tisíce let - šlechtění.
Mimochodem dříve v zemědělských ústavech byla běžná praxe ozařování semen např. obilnin gama zářením - právě za šlechtitelským účelem.
|
|
| nahoru |
|
 |
rybickaCZ
|
Zaslal: so září 20, 2014 5:25 pm Předmět: |
|
|
| Mablung napsal: | | CZEBLADE napsal: | 2 jachym: děláš pro firmu Monsanto?! :D
Stejně ... to jak někdo bude jíst superzdravé potraviny mu dlouhý život nemusí přinést... |
Ne, jen to vystudoval.
Tažení proti GMO je jako tažení proti strojům před dvěstě lety. Nesmyslné, ale pitomci si důvody vždy najdou. Doufám, že se jednou dožiju modifikace člověka a pobavím se, jak určití lidé vyskočí z kůže ... |
Tak ja treba genetiku co se jidla tyce neresim :) vetsinou se ta potravina sama o sobe ani nemuze rozmnozit takze to je na pohodu :)...ale s clovekem bych si genetickou upravu nelajznul :P nechtel bych videt ten paskvil co by z neh vzesel po XY generacich.
|
|
| nahoru |
|
 |
| |
|
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete hlasovat v tomto fóru
|
Populární značky:
|