Art of velkovýkrm


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Art of velkovýkrm  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Art of velkovýkrm
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Capricorn


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 11:30 am    Předmět: Art of velkovýkrm Odpovědět s citátem

Určitě jste ho všichni četli. Zajímalo by mě, jestli bude výsledek stejný, když budu žrát co chci a přibírat nebo budu žrát kulturistickou stravu a přibírat. Jde mi o to, že když budu přibírat v první variantě, jestli to nebude jenom sádlo.. Další věc, když budu chtít hubnout, tak jestli opět můžu hubnout jenom tim, že víc vydám než přijmu aniž bych musel držet sacharidový vlny. Pak by mě zajímalo, kdy vlastně člověk hubne (přibírá)? Jestli je to jen v noci nebo i přes den. Dík za odpovědi...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 11:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud jsi ektomorf, zajistíš dostatek bílkovin a stejný kalorický nadbytek (+ rozložení stravy v čase, sacharidová nálož na jedno jídlo apod.), výstup bude velmi podobný.

Nebude to jenom sádlo - pokud k tomu jezení budeš vyvíjet i adekvátní fyzickou aktivitu. I na pizze lze hubnout.

Ano - můžeš hubnout jenom tím,že Tvůj příjem bude nižší než výdej. Lépe pak držet kalorie nahoře a zvýšit výdej, abys nezpomaloval metabolismus.

vlny nemusíš držet vůbec.

Člověk hubne i přibírá různě v průběhu 24 hod. - nevidím žádný mechanismus kdy by si tělo řeklo - aha, te%d je noc, tak přibírám (fungovalo by to s posunem zimního/letního času?).
:o)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Capricorn


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ektomorf bohužel nejsem, jsem něco mezi Endo a Mezo, takže se musím hlídat, ale Jurgen psal v podstatě to, že stačí hlídat kalorie a je jedno co jím, jenomže já si myslím, že to jedno není. Když budu jíst co chci, snadno budu přibírat, ale určitě ne svaly nebo ne? Jinak cvičím momentálně hst po dlouhé pauze, dřív jsem jedl ukázkově a vypadal jsem dobře, pak jsem přestal, svaly šly do hajzlu a přibral jsem sádlo..Rád bych jedl normální stravu a cvičil, ale nevím, jestli takto můžu dosáhnout nějakých výsledků...Asi ne co? To by pak nevznikaly články o tom, kolik máš jíst bílkovin atp..Víš jako, vykašlat se na nějaký počítání a jíst prostě co chci, za tejden se zvážím a když jsem přibral, tak je to ok, když ne tak přidat. Ale mám na mysli normální jídlo..

Jo a taky by mě zajímalo, když budu v kalorickym deficitu, jestli ztlousnu z jídel s vysokym glykemickym indexem, podle teorie, to podporuje ukládání tuku, ale když budu vlastně hubnout???
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAST3R


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 1:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Však si stačí udělat takový nástřel a od toho se jen odpíchnout. Nemusíš vše mít spočítané na každý den a přesně na g. To by ses stejně nedopočítal. Záleží co znamená, jíst normálně? Bagrovat fast foody, omáčky, knedlíky atd? Tak to asi moc nepůjde, ale jestli ti jde jen o to vážení a počítání jídla a máš v plánu jíst tak +- rozumně a nemáš soutěžní ambice, tak to by mělo fungovat.

btw: špeky se dají stejně tak snadno přibrat i na "kulturistické stravě" mě se to také povedlo. :)
_________________
Do posilovny chodím jen proto, abych mohl říkat, že tam chodím.
Chvála je příjemná, kritika potřebná! - Jaromír Jágr 68.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2014 1:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Capricorn napsal:
Ektomorf bohužel nejsem, jsem něco mezi Endo a Mezo, takže se musím hlídat, ale Jurgen psal v podstatě to, že stačí hlídat kalorie a je jedno co jím, jenomže já si myslím, že to jedno není. Když budu jíst co chci, snadno budu přibírat, ale určitě ne svaly nebo ne? Jinak cvičím momentálně hst po dlouhé pauze, dřív jsem jedl ukázkově a vypadal jsem dobře, pak jsem přestal, svaly šly do hajzlu a přibral jsem sádlo..Rád bych jedl normální stravu a cvičil, ale nevím, jestli takto můžu dosáhnout nějakých výsledků...Asi ne co? To by pak nevznikaly články o tom, kolik máš jíst bílkovin atp..Víš jako, vykašlat se na nějaký počítání a jíst prostě co chci, za tejden se zvážím a když jsem přibral, tak je to ok, když ne tak přidat. Ale mám na mysli normální jídlo..

Jo a taky by mě zajímalo, když budu v kalorickym deficitu, jestli ztlousnu z jídel s vysokym glykemickym indexem, podle teorie, to podporuje ukládání tuku, ale když budu vlastně hubnout???


ach jo...četls tady něco na foru, nebo se ti nechce hledat a toto je nejsnazší cesta jak získat informaci bez ohledu na to kdo Ti radí a jakou kvalitu ta rada má? (jak to poznáš?...asi nijak).

postupně - mýlíš se a to vsaď boty! Jurgen má v globále pravdu a ty niance drobných ale tu nebudeme rozebírat- bylo by to zbytečné. Takže jak říkal můj učitel chemie:" myslet znamená hov** vědět" !!!

...dále: nebo ne

...asi ano, co:o)
Tady každý špekuluje zda mu uškodí/ prospěje čtvrt gramu argininu a ve fitku cvičí jako jak říká náš pan prezident passy:o)) (pro méně vnímavé - vím, má tam být u:)
Méně myslet, více makat!
Toto jsou dotazy do sekce začátečníci a nějak se zdráhám uvěřit, žes dříve měl dobrou stravu a i tak dle toho vypadal - nic ve zlém. Kdyby to tak bylo, neptal by ses a věděl bys (to je ten rozdíl myslet-vědět).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Capricorn


PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2014 6:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
Capricorn napsal:
Ektomorf bohužel nejsem, jsem něco mezi Endo a Mezo, takže se musím hlídat, ale Jurgen psal v podstatě to, že stačí hlídat kalorie a je jedno co jím, jenomže já si myslím, že to jedno není. Když budu jíst co chci, snadno budu přibírat, ale určitě ne svaly nebo ne? Jinak cvičím momentálně hst po dlouhé pauze, dřív jsem jedl ukázkově a vypadal jsem dobře, pak jsem přestal, svaly šly do hajzlu a přibral jsem sádlo..Rád bych jedl normální stravu a cvičil, ale nevím, jestli takto můžu dosáhnout nějakých výsledků...Asi ne co? To by pak nevznikaly články o tom, kolik máš jíst bílkovin atp..Víš jako, vykašlat se na nějaký počítání a jíst prostě co chci, za tejden se zvážím a když jsem přibral, tak je to ok, když ne tak přidat. Ale mám na mysli normální jídlo..

Jo a taky by mě zajímalo, když budu v kalorickym deficitu, jestli ztlousnu z jídel s vysokym glykemickym indexem, podle teorie, to podporuje ukládání tuku, ale když budu vlastně hubnout???


ach jo...četls tady něco na foru, nebo se ti nechce hledat a toto je nejsnazší cesta jak získat informaci bez ohledu na to kdo Ti radí a jakou kvalitu ta rada má? (jak to poznáš?...asi nijak).

Ano četl jsem dost, a jakou kvalitu ta rada má...noo..to by pak to forum nemuselo existovat, mohl by zde být jeden guru a ten by odpověděl na vše...

postupně - mýlíš se a to vsaď boty! Jurgen má v globále pravdu a ty niance drobných ale tu nebudeme rozebírat- bylo by to zbytečné. Takže jak říkal můj učitel chemie:" myslet znamená hov** vědět" !!!

...dále: nebo ne

...asi ano, co:o)
Tady každý špekuluje zda mu uškodí/ prospěje čtvrt gramu argininu a ve fitku cvičí jako jak říká náš pan prezident passy:o)) (pro méně vnímavé - vím, má tam být u:)
Méně myslet, více makat!
Toto jsou dotazy do sekce začátečníci a nějak se zdráhám uvěřit, žes dříve měl dobrou stravu a i tak dle toho vypadal - nic ve zlém. Kdyby to tak bylo, neptal by ses a věděl bys (to je ten rozdíl myslet-vědět).


Nebudu Ti nic vyvracet, ani se s Tebou hádat, ale postavu jsem měl podle svých představ..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eraZ


PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2014 7:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja osobne som absolvoval dve objemovky typu jurgen art of velkovykrm, prvá bola síce len taká kratšia ale podarilo sa mi za neviem už presne koľko to bolo ale tuším, že 7 týždňov pribrať 7 alebo 8 kíl, a určite tam tuk bol ale nebolo ho tam až tak veľa ako si čakal. To bola prvá objemovka, kde som ani nemal nejaké bilelkoviny alebo sacharidy vypočítané, doslova som len to bral tka, že aby som bol každé tri hodiny dajme tomu najedený a dostal do seba čo najviac kalórii, neriešil som, že či mám bielkoviny alebo nie... samozrejme, že ak bolo doma nejaké mäso atď tak vtedy som ich mal a mal som kvalitnejšiu stravu ale ak mäso nebolo tak som proste jedol to čo bolo doma a neriešil som to, nemal som vtedy nejaké financie na to aby som si mohol kupovať stravu, nemal som vtedy ani proteín ani nič. Druhá objemovka bola asi troj alebo štvormesačná, tam sa mi podarilo pribrať už viac neviem nechcem klamať ale myslím, že 15 kíl ak nie viac som tam nabrať mohol, tuku už som pribral o niečo viac ale bolo to myslím aj preto, že som ju mal tak dlho. Mal som už však nejaké peniaze na proteín takže som vtedy mal proteín a ako tak som si strážil aj bielkoviny plus som k tomu jedol stále len to čo bolo doma, proste hocičo. Nejedol som stále fast food ale proste čo bolo doma na obed... Nevýhoda toho bola asi taká, že som mal brucho veľké ako neviem čo pretože som do seba ládoval neuveriteľné kvantá jedla a asi po dvoch troch mesiacoch mi odišlo trávenie, respektíve jedol som veľa mliečnych bielkovín a zrazu mi po nich doslova aj na 6 hodín zastavilo trávenie a bolo mi zle. keď som ich vyradil tak sa to upravilo ale nemohol som už aj tak jesť také kvantá ako predtým, už to proste telo nestíhalo. Teraz idem objemovku tretiu a peňazí sa mi podarilo zraobiť a odložiť viac takže mám dá sa povedať kulturistickú stravu, nejaké to mäso, proteín, komplexné sacharidy, atď... Rozdiel je asi taký, že nejem také kvantá jedla, trávenie mi funguje lepšie ako vtedy a lepšie vstrebáva živiny a priberám rovnako dobre ako predtým a však v oveľa lepšej kvalite. Takže asi toľko moje skúsenosti. Somatotyp neviem aký som a ani ma to nikdy nezaujímalo, pretože je to podľa mňa zbytočná informácia... Každý si vie odsledovať na sebe či si musí strážiť jedlo lebo naberá tuky alebo nie, alebo z čoho naberá a z čoho nie a nepotrebuje na to nejakú vymyslenú formulku..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Capricorn


PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2014 8:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Konečně kloudná odpověď, díky, já jsem teď začal cvičit po několika letech a stalo se mi to nejhorší, zhubnul jsem svaly a přibral tuk, asi tak 20 kilo a momentálně zkoušim co na mě funguje, chci se vrátit do tý formy, co jsem měl, než jsem přestal cvičit, takže musim nabrat, ale už nechci nabírat zbytečně tuk..no a prachy ted moc nejsou, takže jim taky co je doma, šlo mi o to, jestli se s ,,normální,, stravou dají udělat nějaký výsledky, tys napsal že ano, ok, vyzkouším na sobě..zdarec
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eraZ


PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2014 9:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

výsledky sa určite na takej strave spraviť dajú. Záleží len od toho koľko si ochotný do toho dať. Ak budeš makať a dáš do toho všetko v zmysle, že zostavíš čo najrozumnejší jedálniček z toho čo máš k dispozícii a budeš sa toho fakt držať tak nevidím dôvod prečo by nemali prísť výsledky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eraZ


PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2014 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ešte ma napadlo, že ak si dobre spomínam, tak som sa najviac zalial tukom asi v období kedy som vysadil z tréningu drepy a mŕtve ťahy, pretože som ich vtedy išiel dosť dlhú dobu, s váhami prakticky na hrane a telo už toho malo dosť, tak som ich vysadil na chvíľu a vtedy som sa aj viac zalial tukom, takže možno to kvantum energie, ktoré treba na ťažké drepy a mŕtve vynaložiť udržovalo aj tú formu ako tak... ale to už sú len moje domnienky, ničím nepodložné a možno aj hlúpe
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2014 9:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to tak. Jurgen předběhl svoji dobu
http://iifym.com
kdyby to pojmenoval nějak slušně, nepoužíval sprosté slovo atd tak z něho dneska byla fitness
celebrita:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Capricorn


PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2014 12:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě mě napadlo, (psal jsem to v jiném topicu, ale nikdo neodpověděl), že kdybych v tréninkové dny žral a netréninkové dny hubnul, třeba i nasadil ckd, jaký by to mělo výsledek? Teoreticky bych měl 3 dny v týdnu přibírat a 4 dny hubnout.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cipinek


PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2014 12:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2014 12:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To myslis vazne?
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Capricorn


PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2014 1:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, vždyť nejvíc to roste v den (noc) po tréninku..
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Art of velkovýkrm Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: