Řítící se skála


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Řítící se skála  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Řítící se skála
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 1:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
Gumy mám...cvičím doma - tři tuhosti. K ničemu mi to moc není. Cvičil jsem na nich 11 měsíců. Co ale dál???


ale díky za radu cizo.

Ikee - to je přesně ono - prošel jsem x rukama a nikdo Ti neřekne nic konkrétního. Většinou je to opatrné doporučení ramena nepřetěžovat. to, že ale např. na kole vjedeš do díry a oddělá Ti to rameno víc než měsíc ve fitku už ale jaksi krčí rameny.

Moje zkušenost mi ukazuje toto - nic konkrétního. To jsem byl v rukou špičkového operatéra a na rehabkách v rukou paní prim. , která má velmi slušnou pověst.

Nejleračnější bylo: vy chcete cvičit?...to nedělejte...ok - budu běhat - to taky nedělejte - odejdou Vám kolena a kotníky...ok - co mám tedy dělat - no všechno -ale lehce. To je prostě rada - to vím taky a nemusel jsem na to studovat:o))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 1:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
btw. na kb nemyslím ani náhodou - nejsme v 19. století.


OK, tak v tom případě už nic :-)
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 1:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PMKB5 napsal:
Deadlift:

- drily na mobilitu, bojující s artrózou - kroužení rameny, kroužení pažemi, pomalu, kontrolovaně, každý den celkem až několik set opakování
- drily na mobilizaci hrudní páteře a streč krku - protože problém může být o patro výše neb níže. Pokud neustále sedíš, jak píšeš, tak je - na 101%
- cviky na rehab/prehab ramen: Kettlebell svazotář, páka, Get-Up - pro ramena TOP
- důraz na tahy - horizontální přítahy, třeba na TRX, vis na hrazdě se správným "zapakováním ramen"
- spodní tahy - třeba deadlift, když už ho máš v nicku

Konec výkřiku do tmy :-)


Ok . pardon - to beru:o)

mobilita - mám doma balon, cvičím - posiluji rotátory apod., krk je opravdu problém - řeším protahováním a masážemi. Rukama kroužím neustále, Kb - bohužel - koulí jsem obstojně vrhal, ale mám ke kb averzi, tahy - mrtvolu si netroufnu, přítahy v předklonu - ok - pro mě na začátek snazší mít fixovaný hrudník a cvičit to na stroji. Páka - pokud mluvíme o tom pohybu, kdy rukou přetlačuješ překážku - tak to mi nejde.
DL - problematické - po zranění.

Díky moc - to jsem nečekal!

Výstup je ale to, že tohle se nehodí do fitka a většinu toho cos napsal dělám mimo fitko. I při blbé chůzi se snažím mít ramena tak jak je správné a ne jak je pro mě přirozené.
OK - můžu spočítat kolik toho denně nakroužím - ale tohle vlastně vše dělám.

To fitko je tam jaksi navíc pro moji radost a pocit z toho, že něco dělám - ty mobilizační cviky mi ten pocit tréninku jaksi nevytváří.


Každopádně děkuji!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 1:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Omluva se přijímá :-)

- ad mobilita - potřebuješ specifickou mobilitu pro tvoje problémy, specifické drily

- standard posilování stabilizátorů (gumičky) nepomůže - nelze je posilovat, jako "primární hybače"

- averze ke kettlebell - vidíš, pro prehab/rehab ramen je to top nástroj. V tomto případě nejde jen o to, co s ní dělat, ale jde i o samotný nástroj (neutrální pozice zápěstí v pozici nad hlavou = menší stres na rameno, sevření = aktivace rotátorové manžety), plus vyjmenované cviky v mém příspěvku výše. Dal jsem takhle do kupy desítky totálně odpálenejch ramen .

- mrtvolu se nauč, od někoho, kdo jí umí

- ne přítahy v předklonu, ale přítahy v leže, na TRX (kde si rame řeknou, jak potřebují rotovat)

- páka - googli "kettlebell armbar"

- "nehodí do fitka" - to je přeci úplně jedno - chceš si uzachovat tvář, anebo se dát do kupy?

- cviky, které máš v programu, jsou přesně ty, které ti ramena ještě více zhorší (kliky na bradlech, bench na stroji - kde ti jak držení osy, tak dráha stroje limituje ramena a určuje jejich pohyb). Aneb když je člověk už hluboko v jámě, je dobr nápad přestat kopat :-) jen doporučení, ne příkaz.
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 1:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Žádný extra zvěrstva ve svém tréninku nemáš a že musíš krotit své ego jsi už pochopil.

TRXka jsou dobré doporučení, jednou až dvakrát týdně by se měly v programu objevit, je to kompenzace cviků s činkama. Není třeba žádné divočení, pár jednoduchých cviků, práce na dvacet minut.

Veslování na trenažéru by mělo být zařazené jednak kvůli nenásilnému posílení vazivového a svalového aparátu a kvůli zlepšení distribuce synoviální tekutiny v kloubu. Měl bys zařadit alespoň tak dvě 20 minutovky až půlhodinovky za týden.

Veslo baví většinou i ženy a dívky, tak bys se sparingem neměl mít problém.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 1:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky,
ad dl - mrtvý tah mě učili účastníci první ligy v silovém trojboji v Rosicích:o) Myslím, že technika je ok. Problém je zranění zad, ale to je jiná historie.

Ten kettlebell armbar by mě zabil:o) ...to vážně - to bych udělal jednou a měl bych zase na nějakou dobu klid.
Leda bych měl tu kouli v té zdravé ruce.

...ale vidím tam tu svobodu úchopu - to je fakt.

S těmi tlaky na přístroji souhlasím. S kliky na bradlech ale ne - tam vysloveně cítím, že je to OK.

Narovinu - jaká je prognóza životnosti toho ramene v mých 34 letech? Je jasné, že do důchodu to rameno se mnou asi nepůjde a bude vyměněno za nějaký anorganický model. to je prostě bohužel fakt. Čím později to bude, tím lépe.


Naposledy upravil Deadlift dne út leden 20, 2015 2:00 pm, celkově upraveno 2 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 1:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kid napsal:
Žádný extra zvěrstva ve svém tréninku nemáš a že musíš krotit své ego jsi už pochopil.

TRXka jsou dobré doporučení, jednou až dvakrát týdně by se měly v programu objevit, je to kompenzace cviků s činkama. Není třeba žádné divočení, pár jednoduchých cviků, práce na dvacet minut.

Veslování na trenažéru by mělo být zařazené jednak kvůli nenásilnému posílení vazivového a svalového aparátu a kvůli zlepšení distribuce synoviální tekutiny v kloubu. Měl bys zařadit alespoň tak dvě 20 minutovky až půlhodinovky za týden.

Veslo baví většinou i ženy a dívky, tak bys se sparingem neměl mít problém.


kide - díky - to veslo tam hodím-aspoň to bude změna. btw - to veslování opravdu někoho baví?:o)))
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 2:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift napsal:
kid napsal:
Žádný extra zvěrstva ve svém tréninku nemáš a že musíš krotit své ego jsi už pochopil.

TRXka jsou dobré doporučení, jednou až dvakrát týdně by se měly v programu objevit, je to kompenzace cviků s činkama. Není třeba žádné divočení, pár jednoduchých cviků, práce na dvacet minut.

Veslování na trenažéru by mělo být zařazené jednak kvůli nenásilnému posílení vazivového a svalového aparátu a kvůli zlepšení distribuce synoviální tekutiny v kloubu. Měl bys zařadit alespoň tak dvě 20 minutovky až půlhodinovky za týden.

Veslo baví většinou i ženy a dívky, tak bys se sparingem neměl mít problém.


kide - díky - to veslo tam hodím-aspoň to bude změna. btw - to veslování opravdu někoho baví?:o)))


Pozor, kdo se neutaví na začátku, tak tomu bezmezně propadá. Vzpomeň na Drejprda a jeho veslovací období.

Žádný divočení, pěkně piánko, měl bys jet na tepovku cca kolem 130 až 136/min. Pokud nemáš sporttester, tak v tvé momentální dekondici to bude tak jet maximálně na 70 až 80 watů, víc určitě ne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 2:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

- ad DL - neříkám, že musíš tahat trojnásobek vlastní váhy, jen že bys měl tahat.

- ad kettlebell armbar - když by ses jí dobře naučil, nezabilo, ale pomohlo. Dtto svatozář a především Get-up, na mobilitu a zároveň stabilitu a celkově "antifragilitu" ramene top cvik. Já mám taky averzi na rybí tuk, ale...

- tlaky na přístrojích - nejen na strojích ale i s osou bys měl vynechat. Když už press, tak ve stoje, a jednoruč, nebo tzv. see-saw. Ale upřímně, teď není priorita.

- ad kliky na bradlech - neříkám, že to je špatný cvik obecně, ale není úplně lehké zachovat držení ramen, tj. daleko od uší, aktivaci prsou a "křídel", atd. atd.

- 34? já myslel, že ti je tak 50 :-) prognóza? Jak říkám, závisí na tobě - pokud jsi v 34 takhle odpálenej, nechci strašit, ale pokud neuděláš nějaké zásadní změny, do 40 máš totál vymalováno.
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 2:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsi optimista - já myslel dřív:o)
Změny dělám- netahám balík (svůj sen o 300 kg Mt jsem zabalil), cvičím jak holka a s holkou. Rehabilituji - jsem svůj nejoblíbenější pacient a chválím se za přístup kdy to jen jde - když to nedělá nikdo jiný :o)

Pokud se bavíme o tom,že na DL budu šudlat padesátku, tak to je užitečnější jít makat k taťkovi na zahradu a natahám se podobně a aspoň z toho bude nějaký úžitek.

Každopádně - děkuji moc a po tom co si nechám injekcí s nějakým kolagenu podobným protektivem nechám vylepšit zase na půl roku rameno, tak se pokusím to nějak updatovat.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 2:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ad veslování - to je fakt super rada, tvoje odpálený záda to budou fakt milovat :-D
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PMKB5


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 2:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OK, ať je líp - mizím z diskuse a nechávám prostor na užitečné rady ostatním.
_________________
Pavel Macek
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kid


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 2:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PMKB5 napsal:
Ad veslování - to je fakt super rada, tvoje odpálený záda to budou fakt milovat :-D


Vy kluci s železnejma koulema, vy krom toho, že nedodržujete pravidla fóra, jste tak trochu nerváci, ne?

Seděl jsi někdy na vesle a "točil to" na celých 80 watů??? To vadí asi tak stejně jako tvůj MT s nízkou váhou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 5:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1. Vsechny rady po netu jsou kor v tvem pripade dost na nic...
Bez urazky k vyse zminenim. V tehle oblasti je to tezce kus od kusu. Dnes jsem mel v ordinaci 4 ramena v nejakem stadiu po operaci a kazdy bylo total jiny.

Nejake poznamky: trenink "mobility" pri nefunkcnosti nejaky casti pohybovyho retezce je vetsinou na prd- misto obnoveni chybejici segmentalni hybnosti tomu telo uhne jinde a mas smulu.

Krok cislo 1-dobra segmentalni hybnost hlavne scapulohumeralni rytmus, pak hlava, hrudnik a jeho jednotlivy casti.
No a pak jenom udrzeni tyhle hybnosti pod stupnujici se zatezi.

Nejmin idealni analyticke tahani gumicek, at uz do zevni rotace nebo treba delty atd. Sice neurazi ale jde to lip.
Lepsi verze "cvicim stabilni rameno u jinych partii. Proc cvicit biceps s treba s jr ve stoji klasicky kdyz muzu byt bokem ke kladce a v upazeni hezky jednoruc si ten bicak taky odcvicit. Kdyz u toho udrzim lopatku v zevni spirala tak super. No a kdyz jeste u toho zmenim postaveni panve abych propojil sikmy bricho do aktivace tak pro drzeni ramena jeste daleko lepe.

Atd. To je jenom priklad treba zrovna tobe by bylo potreba to udelat do lehci pozice. Tahkle se da pracovat a upravit cviceni skoro vseho. I zakopy na stroji aby to bylo prinosny i rameni,zkouseno po mem uraze:))

A nejlepsi varianta cviky v uzavrenym retezci ktery potrebujou koaktivaci svalu pekne pohramade. Zadny sudlani do upazovani. Opory- kleky- sikmy sed apod a tyhle veci kdyz drzi tak klidne proti gumam i cinky jdou zapojit.

Nebo propojit primo do cviku jako pritahy jr,proc ne... polovisovy cviky taky fajn na to atd


Vsechno obecny rady, po netu si myslim ze konkretni cvik s cistym svedomim neporadim.
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 6:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji Pomanovi za radu. Taky si myslím co ty - tj. je to kus od kusu. Jednotná a jediná varianta "léčby" neexistuje". Díky za tip.

Kdyby byl z Ostravy, má u mě láhev tradičního Ostravského kahanu:o)...resp. to bych Ti neudělal. Myslím, že Michlovský tam blíže jihu by byl asi lepší volba.

------------------------------------------------------------------

Zapomněl jsem dodat večeři 2: mozarella, rajčata, olivový olej, toast, láhev vína
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Řítící se skála Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: