běhání


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - běhání  Úvodní stránka -> Atletika -> běhání
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bombay


PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2015 10:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

cohen999 napsal:
Zavisi, aky velky zaciatocnik si. Daj vstupne data - vek, vaha, vyska, bezecka historia, co cvicim/necvicim, pripadne zranenia... spravny trener by ti mal poradit najma s vhodnym posilovanim k bezeckemu treningu, ak necvicis. Zostavit samotny program pre zaciatocnika je uz potom malickost. Prve 2 mesiace je to aj tak len o 2 - 5 kilometroch pomalym tempom 3x do tyzdna.


Věčný začátečník :)

Takže 34 let, 92kg, 178cm, maximální běhy do 400 metrů, klasická posilka, nula zranění.

Zatím běhám dvakrát týdně, cca 1500m do mírného kopečku za barákem a pak dolů. Nohy nebolí, problém je s udýcháním, nenám to zatím ještě natrénováno. Běžím, dokud můžu, pak chůze a nanovo.
Jde mi o to, zda vydržet a časem se to poodá, nebo zkoušet striktní plány ve stylu 3 min běh, 1 min chůze, atd.
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johny.Fox


PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2015 10:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Být Tebou, běhám tak, aby mě to bavilo a byl spokojený :) Já si třeba před cca 2 lety znechutil běhání díky sporttesteru - pořád jsem koukal na tep a spíš to byly procházky. Postupně přidávej vzdálenost, delší dobu běhu, rychlost, kopce...
_________________
Improvise...adapt...overcome...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
riker


PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2015 4:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cohen999 napsal:
riker: skus byt trosku konkretnejsi


Konkretne nesouhlasim s timhle:

cohen999 napsal:

- behajte pomaly - 80% behov musi byt pomalicky jogging pod 70% maximalnej tepovej frekvencie (TF max). usetrite energiu na dolezitejsie veci v zivote.

- kym nebehate 25km tyzdenne, sprinty su zbytocnost, stacia rychlejsie intervalove tempove behy raz tyzdenne (napr. 4x400m okolo 80 - 85%TF max), a aj tie az ked nemate problem bezat hodinu vkuse.

- pomale behy zlepsuju vytrvalost. dobra vytrvalost zrychluje regeneraciu tazsich treningov (ci uz bezeckych, alebo so zelezom).

- behajte pomaly! ked vam lieta tep nad 70 - 75%TF max, prejdite do chodze. lepsie, ako sa pretrenovat. ked nevladzete, prejdite do chodze. prvy mesiac vam staci 3x3km tyzdenne. pomaly. musite vediet pocas behu rozpravat. dychcite ako pes? spomalte/prejdite do chodze.



Ty mas mozna cile pro ktery je to dobra volba, ale je potreba si uvedomit ze nekdo jiny muze mit jiny cile.

Ja treba maraton nemam v planu. Chci se co nejvic zlepsit na 100m a 1km. Na to me nejaky pomalicky jogging pod 70% TF udela vic skody nez uzitku. Podobne ty dalsi body jsou pro to naprosto nevhodny...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord_Martas


PříspěvekZaslal: so květen 02, 2015 12:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to neni pravda ze ti to udela vice skody jak uzitku

regeneracni beh pod 70% maxima TF je velice dulezity, jak pro vytrvalce, tak sprintery
_________________
Můj tréninkový web:
http://treninkac.webnode.com/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po květen 04, 2015 10:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

riker napsal:
cohen999 napsal:
riker: skus byt trosku konkretnejsi


Konkretne nesouhlasim s timhle:

cohen999 napsal:

- behajte pomaly - 80% behov musi byt pomalicky jogging pod 70% maximalnej tepovej frekvencie (TF max). usetrite energiu na dolezitejsie veci v zivote.

- kym nebehate 25km tyzdenne, sprinty su zbytocnost, stacia rychlejsie intervalove tempove behy raz tyzdenne (napr. 4x400m okolo 80 - 85%TF max), a aj tie az ked nemate problem bezat hodinu vkuse.

- pomale behy zlepsuju vytrvalost. dobra vytrvalost zrychluje regeneraciu tazsich treningov (ci uz bezeckych, alebo so zelezom).

- behajte pomaly! ked vam lieta tep nad 70 - 75%TF max, prejdite do chodze. lepsie, ako sa pretrenovat. ked nevladzete, prejdite do chodze. prvy mesiac vam staci 3x3km tyzdenne. pomaly. musite vediet pocas behu rozpravat. dychcite ako pes? spomalte/prejdite do chodze.



Ty mas mozna cile pro ktery je to dobra volba, ale je potreba si uvedomit ze nekdo jiny muze mit jiny cile.

Ja treba maraton nemam v planu. Chci se co nejvic zlepsit na 100m a 1km. Na to me nejaky pomalicky jogging pod 70% TF udela vic skody nez uzitku. Podobne ty dalsi body jsou pro to naprosto nevhodny...


Raz som si pozeral treningovy plan profi 800-vkara. Kolko behal, kolko chodil do posilky... a veru chalan behal regeneracne polmaratony jedna radost. Je jasne, ze sprinter - stovkar nebude mat taky bezecky objem ako 800 - vkar, 800 - vkar zas beha menej ako 10-kar... ale kazdy z nich bude mat zaradeny do treningoveho planu dlhe (hodina+) regeneracne behy, ci sa ti to paci, alebo nie. Nefunguje to tak, ze sprinteri len sprintuju, miliari behaju len milu... poznamka o "naprostej nevhodnosti" je preto dost mimo misu. Samozrejme, ak nie si atlet - bezec, mozes si zakladnu kondiciu budovat aj inac. Lahke swingy s kettlebells, bicykel, korcule, turistika, rychla chodza... ale beh ti da najviac aj co sa tyka koordinacie. Thajski boxeri behaju pomale behy kazdy den, 10 km rano, 6 km vecer. Preco asi.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po květen 04, 2015 10:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bombay napsal:
cohen999 napsal:
Zavisi, aky velky zaciatocnik si. Daj vstupne data - vek, vaha, vyska, bezecka historia, co cvicim/necvicim, pripadne zranenia... spravny trener by ti mal poradit najma s vhodnym posilovanim k bezeckemu treningu, ak necvicis. Zostavit samotny program pre zaciatocnika je uz potom malickost. Prve 2 mesiace je to aj tak len o 2 - 5 kilometroch pomalym tempom 3x do tyzdna.


Věčný začátečník :)

Takže 34 let, 92kg, 178cm, maximální běhy do 400 metrů, klasická posilka, nula zranění.

Zatím běhám dvakrát týdně, cca 1500m do mírného kopečku za barákem a pak dolů. Nohy nebolí, problém je s udýcháním, nenám to zatím ještě natrénováno. Běžím, dokud můžu, pak chůze a nanovo.
Jde mi o to, zda vydržet a časem se to poodá, nebo zkoušet striktní plány ve stylu 3 min běh, 1 min chůze, atd.


Kopce staci behat raz tyzdenne, najdi si aj rovinku, zvys pocet behov na 3 tyzdenne, vzdialenost udrz cca tak ako mas teraz. Do kopca sa neboj prejst do chodze, ked nevladzes s dychom.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: út květen 05, 2015 1:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Este dve poznamocky k pomalemu behu.

De facto sluzi ako hlavny regeneracny nastroj intenzivnych treningov, ci uz sprinterskych, tempovych, alebo silovych. Musi to byt flakarina, pretoze ked nie je, prestava plnit svoju regeneracnu podstatu. Ja regenerujem pri tempe 9,5km/h, ale top atlet bezi pri tom istom tepovom pomere rychlostou 14 - 15km/h. Tetuska z uradu zas regeneruje pri chodzi 5-6km/h. Ano, moze to byt nuda a ano, naucit sa behat technicky spravne je narocne.

Treba si zvazit objem behov. Pri pomalom behu sa okrem tukov od isteho momentu zacinaju "spalovat" aj svaly. Osobne som stratil za pol roka maratonskeho treningu 5kg vahy a neboli to len tuky. Silu som si vo vacsine meranych ukazovateloch udrzal, jedine kde to neslo bol press - lebo som nepressoval. :) Do buducnosti vsak planujem raz za dva tyzdne odbehnut lahkym tempom polmaraton. Pomoze mi to v budovani vytrvalosti a korekcii hmotnosti :)
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: út květen 05, 2015 2:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Pri pomalom behu sa okrem tukov od isteho momentu zacinaju "spalovat" aj svaly.


Od ktoreho? Teda myslis, ze katabolizmus moze byt dosledkom aj tych dlhych a pomalych regeneracnych behov? Ci problemom su len tie s vyssou intenzitou, ked musi clovek poriadne
zabrat (teda samozrejme pri nejakom tom objeme behov za tyzden)?
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: st květen 06, 2015 8:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Silove a sprinterske treningy svaly tvoria, prilis dlhe pomale regeneracne behy od isteho momentu (je to velmi individualne) zacinaju brat energiu aj zo svalov. Telo sa ale lahko prisposobuje, ked dostane akuratnu davku siloveho, vybusneho a vytrvalostneho treningu + pravidelna strava, da sa udrzat vaha na normalnej urovni. Poznam tazsie vahy odo mna, ktore su schopne zabehnut maraton o hodinku rychlejsie odo mna. Ja som siel pri vyske 185cm z 86 na 81kg za pol roka. 2 - 4x tyzdenne cvicil silu a 3-4x tyzdenne behal nie prave kratke behy.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekN


PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2015 8:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak dnes jsem to odstartoval a příští rok maraton :-D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: po květen 25, 2015 12:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

RadekN napsal:
Tak dnes jsem to odstartoval a příští rok maraton :-D

Drzim palce. Skus si tu zalozit bezecky log a zapisuj don okrem kilometrov a tepov aj pocity, uspechy, ale najma neuspechy (lebo na tych sa najviac naucis) :)
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Som_v_nutricnej_ketoze


PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2015 4:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahojte.
Má podľa vás ZMYSEL v otázkach zdravia zaradiť ku 2x kulturistický tréning, 3x precvičovanie stabilizátorov, 3x vešania, stojky, mostíky (všetko týždenne) aj 2x 15 minútový trošku rýchlejší jogging týždenne ? Pre zdravie...
Ďakujem za odpoveď.
PS : Viac ako 15 minút sa mi nechce, mám prácu, kde takmer celý čas stojím a chodím, len sa tu proste nezadýcham (a už vôbec nie na čerstvom vzduchu), a to mi chýba... Behával by som vonku, za každého počasia...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2015 5:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zmysel to veru má!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Som_v_nutricnej_ketoze


PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2015 6:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Deadlift : Proste taký doplnok, ktorý mi chýba, a je dobré ho zaradiť pre komplexnejšiu "fyzickú starostlivosť" o telo (a zdravie všeobecne), však ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cohen999


PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2015 11:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Som_v_nutricnej_ketoze napsal:
Ahojte.
Má podľa vás ZMYSEL v otázkach zdravia zaradiť ku 2x kulturistický tréning, 3x precvičovanie stabilizátorov, 3x vešania, stojky, mostíky (všetko týždenne) aj 2x 15 minútový trošku rýchlejší jogging týždenne ? Pre zdravie...
Ďakujem za odpoveď.
PS : Viac ako 15 minút sa mi nechce, mám prácu, kde takmer celý čas stojím a chodím, len sa tu proste nezadýcham (a už vôbec nie na čerstvom vzduchu), a to mi chýba... Behával by som vonku, za každého počasia...

Kratsi vyklus (pomaly, regeneracny) po treningu nie je nikdy zly napad, len to by muselo byt naozaj lahko. Otazka je, co tym chces sledovat, lebo "pre zdravie" je prilis volny pojem.
_________________
Zvykne sa hovorit, ze kto zabehne maraton, uz si nemusi nic dokazovat. Ja by som ale este rad snatch test s 32kg, press s 40 a TGU s 48kg :)
185/82
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - běhání Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: