Kolo


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kolo  Úvodní stránka -> Trénink -> Kolo
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mike scania


PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2014 5:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo, chcu znát další typy!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2014 7:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Loudy napsal:
Tak já neberu všechny vytrvalecké sporty jako kardio. Vyjedu si na kole kvůli relaxu, odpočinku nebo s kamarády a ne abych naplnil týdenní dávku KARDIA.
Proč nespojit příjemné s užitečným?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: st květen 28, 2014 11:28 am    Předmět: Re: Kolo Odpovědět s citátem

Těch 80km není v kuse, ale za den. Tj. v létě to máš průměr 8-10km/h což je brnkačka. Vyjedeš ráno, po cestě pár hospod, oběd atd. a večer jsi zpět. Nesmíš to moc štvát.

Máča napsal:
Jezdíte někdo delší trasy na kole?
Myslím třeba 50km+. Ptám se hlavně proto, že na kole jezdím spíš vyjímečně - cca 1x měsíčně.
A přesto, že si myslím, že fyzičku mám vcelku dobrou (uběhnu 10km za 50 minut vcelku bez problému, plavu atd.) tak na kole dám 30km za hodinku a půl a mám toho akorát dost.
Přitom známí co mají problém uběhnout 3 kilometry v kuse a já bych je v běhu bez problému strčil do kapsy, údajně zvládají i 80km cyklo tůry za den - pro mně docela nepředstavitelné (že by hrály takovou roli i pauzy které si dávají v průběhu ?).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yura


PříspěvekZaslal: st květen 28, 2014 11:48 am    Předmět: Re: Kolo Odpovědět s citátem

MSG napsal:
Těch 80km není v kuse, ale za den. Tj. v létě to máš průměr 8-10km/h což je brnkačka. Vyjedeš ráno, po cestě pár hospod, oběd atd. a večer jsi zpět. Nesmíš to moc štvát.

Máča napsal:
Jezdíte někdo delší trasy na kole?
Myslím třeba 50km+. Ptám se hlavně proto, že na kole jezdím spíš vyjímečně - cca 1x měsíčně.
A přesto, že si myslím, že fyzičku mám vcelku dobrou (uběhnu 10km za 50 minut vcelku bez problému, plavu atd.) tak na kole dám 30km za hodinku a půl a mám toho akorát dost.
Přitom známí co mají problém uběhnout 3 kilometry v kuse a já bych je v běhu bez problému strčil do kapsy, údajně zvládají i 80km cyklo tůry za den - pro mně docela nepředstavitelné (že by hrály takovou roli i pauzy které si dávají v průběhu ?).
A tim si ses proc tak jistej, ze to jedou 12 hodin a mezi tim vymetou kazdou hospodu po ceste? To "za den" muze znamenat, ze proste ujedou 80km svih v ten den a ne ze jim to trva celej den.. Jinak 8km/h na kole? Vzdyt při takove rychlosti pomalu ani neudrzis rovnováhu, teda jestli zrovna nejedes do 12%ho kopce.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: st květen 28, 2014 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Těch 8 km/ hod. je i se započteným časem stráveným v hospodě asi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MSG


PříspěvekZaslal: st květen 28, 2014 2:01 pm    Předmět: Re: Kolo Odpovědět s citátem

No já píšu podle sebe :-)

Průměr jízdy na cykloturistiku mám 15-20km/h a výletím celý den.
Průměr celkový se snižuje obědem a dalšíma pauzama - koupání, hrad, zmrzlina, pivo, mailiny u cesty, močení... :-)
Nevidím pointu (pří výletění) to ujet a lá cardio za 3-4hodiny; samozřejmě jako tréning nebo jízda pro radost z jízdy je to jiná.

Jinak u mě je to už o kolenou, ne o kondici; po 50-60km mě už docela bolí, takže 80km dávám výjimečně.



yura napsal:
MSG napsal:
Těch 80km není v kuse, ale za den. Tj. v létě to máš průměr 8-10km/h což je brnkačka. Vyjedeš ráno, po cestě pár hospod, oběd atd. a večer jsi zpět. Nesmíš to moc štvát.

Máča napsal:
Jezdíte někdo delší trasy na kole?
Myslím třeba 50km+. Ptám se hlavně proto, že na kole jezdím spíš vyjímečně - cca 1x měsíčně.
A přesto, že si myslím, že fyzičku mám vcelku dobrou (uběhnu 10km za 50 minut vcelku bez problému, plavu atd.) tak na kole dám 30km za hodinku a půl a mám toho akorát dost.
Přitom známí co mají problém uběhnout 3 kilometry v kuse a já bych je v běhu bez problému strčil do kapsy, údajně zvládají i 80km cyklo tůry za den - pro mně docela nepředstavitelné (že by hrály takovou roli i pauzy které si dávají v průběhu ?).
A tim si ses proc tak jistej, ze to jedou 12 hodin a mezi tim vymetou kazdou hospodu po ceste? To "za den" muze znamenat, ze proste ujedou 80km svih v ten den a ne ze jim to trva celej den.. Jinak 8km/h na kole? Vzdyt při takove rychlosti pomalu ani neudrzis rovnováhu, teda jestli zrovna nejedes do 12%ho kopce.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 2:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chci si koupit kolo a aktuálně vůbec netuším jaký typ, tak si zkusím nechat poradit od místních (chci, aby se kolo přesouvalo, takže žádný oblíben draperovi stroje )

Přemýšlím Cross vs MTB 29.
(kolo mám za účelem vyjížděk, ne že ho budu denně používat jako dopravní systém, to bych šel do silničního kola)

Původně jsem přemýšlel čistě nad crossovým něco ala http://www.merida-bikes.com/en_int/bikes/cross/cross/2014/crossway-300-372.html Jenže po přečtení tuny recenzí se mi do hlavy vryla jedna informace - není to ani na silnici, ani na terén. A pomalu jsem začal přemýšlet nad MTB 29. Zatím tuším, že bych chtěl, aby to mělo přehazovačky shimano deore, kotoučovou brzdu, vzduchovou odpruženou vidlici.

Nemáte někdo tip/radu na kolo? Resp není blbost si kupovat horský, když budu 80% jezdit po silnici, ale se 120kg bude i lehký terén těžký terén pro to kolo.
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 3:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže rady.

Kudy budeš opravdu jezdit? Ne nejspíš, ale opravdu? Trek/cross je ideální na asfalt, polňačku, lehčí terén, hřebenovky. Má užší kola a kliky s 46 či 48 zuby = lepší rychlost.

MTB 29" je postaveno na stejném 28" ráfku jako u treka/crosse, ale má větší/širší pláště. Také bude mít kliky s menším počtem zubů, obvykle 42 nebo 44. Bude mít pomalejší akceleraci, ale v terénu bude lepší. Také na něj obuješ pláště z crosse, takže při cestách na asfaltu se bude jezdit lépe.

MTB je větší univerzál. Dále záleží na tom, zda jezdíš sám, nebo s partou. V partě s horákama toho na treku v terénu moc nepředvedeš. Naopak na Pálavě se skupinou osob na crossu budeš muset i s 29" mtb šlápnout do pedálů, at jim stačíš.

120kg je další věc. Deore na vzduchu už tak znamená něco okolo 20 000 Kč, tam budou už i kola pevnější, nebál bych se toho, že kolo zlomíš.
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
riker


PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 3:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli budes jezdit hlavne po silnici, tak na horskym se nadres...

Ja mam GT Avalanche (myslim 2), a jsem s nim spokojenej, ale ja osobne povazuju za vyhodu ze to nejde tak lehce , aspon me staci 10km cesta do prace a 10km zpet a mam za sebou celkem slusny kardio

Jinak minuly rok jsem si pri jezdeni do prace rikal jak se zlepsuju - ze to jde lip a jsem rychlejsi - a pak jsem zjistil ze zadni plast mam sjety do hladka...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 5:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Budu jezdit silnice/polní cesty/les/louka prostě tak nějak vše.

Nakonec fakt zvažuju toho MT 29 v 23 nebo 24 a když mě bude vadit, že to nejede, hodím tam crossový kola.

Otázka:
Je markantní rozdíl Alivio vs Deore?

Aktuálně přemýšlím nad:

http://www.axit.cz/K127491-merida_big-nine_500-2015.html
a
http://www.axit.cz/K119722-merida_big_nine_300-2014.html

bude na moji maličkost stačit 300? Kdyby jste měl někdo typy na jinou značku, házejte to sem :)
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIP


PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 6:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kolik najedeš ročně km? Kolo za 16 nebo za 24 je už fakt rozdíl a záleží, co od toho chceš. Ty levný suntour vidlice byly dřív dost naprd (nevím, zda to šlo nějak nahoru, ale moc bych od tý SR 29 XCM HLO 100 nečekal, když se dá sehnat pod 1500). V té cenové hladině kolem 16 tisíc bych se vyprdnul na kotoučový brzdy, stejně budou stát za prd a jsou to peníze navíc, které se dají lépe investovat, například do sady deore. Obecně v obou těch cenových hladinách seženeš lépe složená kola, než ta, co jsi poslal.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 7:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nějaký nadhoďte Já všude vidím jen tyhle sestavy dokola a dokola
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIP


PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 9:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to už pár let nesleduju. Ale před pár lety jsme kupovali za 14 nový kolo, komplet v deore sadě. Pokud aspoň trochu jezdíš (plácnu třeba 1500km ročně aspoň), tak bych níž nešel, ten rozdíl mezi deore a alivio sadou je znát. Naopak kotoučový brzdy mi přijdou v této ceně jako zbytečnost a jen starost a zátěž navíc, ale koukám, že teď už je dávají snad na všechno. Zkus třeba bikeforum, tam ti určitě poradí spousta povolanějších.

Jinak určitě zajdi kolo vyzkoušet a projet do kamenný prodejny, každý rám má trochu jinou geometrii. Stejně tak bych v kamenných prodejnách kouknul na slevy na loňské nebo předloňské modely.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wojtkingson


PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 10:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem asi našel po dlouhém hledání na bike foru:

http://jizdni-kola.heureka.cz/cube-attention-2015/
(v zaloze jsou ještě acid a attention SLX)

Vidlice: Rock Shox XC30 TK Coil 29, PopLoc, 100mm
Přehazovačka: Shimano XT, RD-M781-DSGSL, Shadow 10-Speed, direct mount
Přesmykač: Shimano Deore FD-M611 Downswing, 31,8mm
Řazení: Shimano Deore SL-M610, Rapidfire-Plus

Jinak jsem nenašel nic v obdobné ceně, co by bylo podobně osazený, byly tam třeba dobrá přehazka atd a šílená vidlice, jsem celkem zvědavej
_________________
The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bombay


PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 10:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cube ti schvaluju. za dobré peníze máš slušné kolo, navíc neokoukanou značku (na Moravě).

XCM HLO slabá bude, ale bohužel ceny kol jdou dost nahoru (v březnu po skoku dolaru to šlo klidně i o 20% nahoru, kola co jsou ted za 22 000 jsou next rok za 24 000) a proto vyrobci snizuji komponenty.

Kotoučovky jsou už standard, nevyhýbej se jim. kolo bez kotoučů na kotouče přestavíš finančně dost nákladně a věř, že kotouče chtít budeš.

Alivio/Deore rozdíl bude, ale opět "ale":) Oboje dvoje je 9ti kolečko, kolo je tedy na devítku připraveno u obou sad. Proto je klidně lepší zapátrat po kole, které má lepší vidlici (vzduchovou), ale třeba jen alivio. Deore kazetu, přehazku atd. si již kdykoliv dokoupíš za pár stovek.

Kolik měříš, že chceš 29" palcové kolo ve výšce 24"?????

Neznám moc značek, které dělají rámy u 29" větší než 21".
_________________
Symobolika je jejich reč, prave proto ze to nikoho nezajima
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kolo Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: