Glutamin, BCAA


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Glutamin, BCAA  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Glutamin, BCAA
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomik02


PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2016 6:09 pm    Předmět: Glutamin, BCAA Odpovědět s citátem

Zdravim,
mám trošku zmatek v tom jak tyto dva suplementy užívat. Četl jsem že bcaa i glutamin po 5g před treninkem a 5g po treninku. Stačí tak malé množství? Je to sice poměrně drahé a nemám zrovna velký rozpočet na suplementy ale radši to budu brát chvilu ve větším množství než aby to nemělo správný efekt.
Taky jsem někde viděl že dalších 5g na noc nebo i ráno (?). Chápu tedy dobře že pokud chci brát i bcaa i glutamin tak se to bere 1:1 (Glutamin:BCAA) ve stejnou denní dobu?

Mimochodem jsem v objemu, 171cm/71kg. Už nějakou dobu cvičím, základní suplementy i stravu mam vyřešenou ale myslím si že ztrácím na tom že neberu tyto aminokysleiny.

Taky jsem si všim že PROM-IN dává do svých BCAA Synergy i arginin. Je potřeba dávat i ten?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maxpoint97


PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2016 6:37 pm    Předmět: Re: Glutamin, BCAA Odpovědět s citátem

tomik02 napsal:
Zdravim,
Mimochodem jsem v objemu, 171cm/71kg. Už nějakou dobu cvičím, základní suplementy i stravu mam vyřešenou ale myslím si že ztrácím na tom že neberu tyto aminokysleiny.


Napiš, jak to máš, aby se vidělo, jak to máš pořešený. Někdy to může bejt dost subjektivní.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2016 6:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dle meho BCAA pouze do diety
a co se tyce davkovani 0,4g na 1kg vahy (je to na cely den)
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlkisekk


PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2016 7:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mě jsou BCAA k ničemu, myslím si, že hydrolyzovaný protein ti postačí a poměr cena výkon je úplně někde jinde, kdybych chtěl investovat do aminokyselin, tak si koupím směs krystalických aminokyselin, ne jen 3. Ale je otázka, jestli ti 10 gramů aminokyselin před a po tréninku, pomůže v růstu svalů, já si myslím, že ne. Glutamin je dobrá věc, v zimě ti pomůže, aby si nechytil nějakou virozu, ale pokdu od něho čekáš, že ti narostou rychleji svaly, tak budeš asi zklamaný. Suma sumárum, jediný rozdíl na konci budeš vidět v peněžence p.s. vím o čem mluvím, pár tisíc jsem do suplementů taky dal
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vejdy


PříspěvekZaslal: st únor 10, 2016 4:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já ty BCAA naopak doporučuji...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RaptorMira


PříspěvekZaslal: st únor 10, 2016 4:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BCAA jednoznačně doporučuju. Čím tvrdší a delší trénink tím víc. Změnu regenerace jsem pocítil velmi silně (nedokážu chodit / dokážu chodit ). Sypané, neochucené, do 0,4 na kg - před, při a po zátěži... Zkoušel jsem i glutamin, ale pocitově žádná změna... ale třeba jsem zrovna nedostal chřipku a nevím o tom
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vico


PříspěvekZaslal: st únor 10, 2016 10:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jako fakt 0.4g na kg? Ja jsem ted v diete a davam rano a vecer 10g glutaminu + pres den 10g BCAA a naivne jsem se bal, aby toho nebylo moc i presto ze nozicky bolej dal ( trenink kazdej den). Takze teda zkusit pridat na BCAA. Neni 40g BCAA a 20g Glutaminu uz fakt moc?

Ted jeste urcite milionkrat zopakovana otazka. Pocitat BCAA a glutamin do celkoveho denniho prijmu nebo ne?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: st únor 10, 2016 11:30 pm    Předmět: Re: Glutamin, BCAA Odpovědět s citátem

tomik02 napsal:
Zdravim,
mám trošku zmatek v tom jak tyto dva suplementy užívat. Četl jsem že bcaa i glutamin po 5g před treninkem a 5g po treninku. Stačí tak malé množství? Je to sice poměrně drahé a nemám zrovna velký rozpočet na suplementy ale radši to budu brát chvilu ve větším množství než aby to nemělo správný efekt.
Taky jsem někde viděl že dalších 5g na noc nebo i ráno (?). Chápu tedy dobře že pokud chci brát i bcaa i glutamin tak se to bere 1:1 (Glutamin:BCAA) ve stejnou denní dobu?

Mimochodem jsem v objemu, 171cm/71kg. Už nějakou dobu cvičím, základní suplementy i stravu mam vyřešenou ale myslím si že ztrácím na tom že neberu tyto aminokysleiny.

Taky jsem si všim že PROM-IN dává do svých BCAA Synergy i arginin. Je potřeba dávat i ten?

Nemáš moc peněz a chceš je utrácet za suplementy, které sice pomohou těm hodně pokročilým, ale pro začátečníky jsou celkem zbytečné.
Mohu mít jeden dotaz? Kolik hodin jsi strávil s trenérem?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave1913


PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 10:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

BCAA: před, během a po tréninku (dávkování 0,4g viz příspěvky nahoře)
Glutamin: ráno na lačno, po tréninku a na noc (cca 20g)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 10:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud davas malou davku,je to asi jako kdyz do krbu prihodis male polinko
Mozna to ohreje vzduch v mistnosti pet minut driv nez bez nej,nebo bude vysledna teplota ojeden stupen vyssi, ale ve finale to stejne nepujde poznat
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 10:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vlkisekk napsal:
Podle mě jsou BCAA k ničemu... je otázka, jestli ti 10 gramů aminokyselin před a po tréninku, pomůže v růstu svalů, já si myslím, že ne. Glutamin je dobrá věc, v zimě ti pomůže, aby si nechytil nějakou virozu, ale pokdu od něho čekáš, že ti narostou rychleji svaly, tak budeš asi zklamaný.


růstu svalů pomáhá, pokud seš dostatečně často a s dostatečnou intenzitou/objemem schopen trénovat, což je při vyšším stupni trénovanosti obtížnější, protože potřebuješ více regenerovat a zlepšuje-li něco regeneraci a chrání svalou hmotu, pak to tedy logicky pomáhá růstu svalů.

ad úvodní komentář, že je to drahé... jak už bylo v mnoha jiných postech na tomto fóru, záleží, odkud to bereš.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlkisekk


PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 11:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
vlkisekk napsal:
Podle mě jsou BCAA k ničemu... je otázka, jestli ti 10 gramů aminokyselin před a po tréninku, pomůže v růstu svalů, já si myslím, že ne. Glutamin je dobrá věc, v zimě ti pomůže, aby si nechytil nějakou virozu, ale pokdu od něho čekáš, že ti narostou rychleji svaly, tak budeš asi zklamaný.


růstu svalů pomáhá, pokud seš dostatečně často a s dostatečnou intenzitou/objemem schopen trénovat, což je při vyšším stupni trénovanosti obtížnější, protože potřebuješ více regenerovat a zlepšuje-li něco regeneraci a chrání svalou hmotu, pak to tedy logicky pomáhá růstu svalů.

ad úvodní komentář, že je to drahé... jak už bylo v mnoha jiných postech na tomto fóru, záleží, odkud to bereš.

Aby sval rostl, potrebujes ho poskodit, takze nechapu, proc bych ho mel chranit, to prece nedava smysl. V diete davaji smysl, otazka je, jaky je vysledny efekt, pri davkovani 10gr., to je jak kapka v mori. Podivej se na silaky minule doby, nevedeli co bcaa jsou, jedli maso,mleko,vejce a skroby , zvedali cinky a rostly, dneska si kazdy 60 kilovy kluk nosi do posilovny 10 prasku, tri sejkry a pumpujou do aleluja, ale svaly nikde. Ano bcaa muzou pomoct, ale pro vetsinu lidi to je zbytecny luxus. Pokud si vrcholovy sportovec, s dvoufazovym treninkem, pak bych resil bcaa, ale stojim si za tim, ze lepe vychazeji smesi volnych amk.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 12:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlkisekk napsal:
Aby sval rostl, potrebujes ho poskodit, takze nechapu, proc bych ho mel chranit.


vypadá to, že se každý bavíme o něčem jiném...

vlkisekk napsal:
Podivej se na silaky minule doby...


a podívej se na siláky ze součásné doby...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlkisekk


PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 12:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlk# napsal:
vlkisekk napsal:
Aby sval rostl, potrebujes ho poskodit, takze nechapu, proc bych ho mel chranit.


vypadá to, že se každý bavíme o něčem jiném...

vlkisekk napsal:
Podivej se na silaky minule doby...


a podívej se na siláky ze součásné doby...

Ze by se jejich pocet zvysil s narustem suplementace, no to bych nerekl. Obcas do posilovny zajdu a te by tam staly desitky namakanych typku, nerekl bych, ale s sejkrem instantnich bcaa jich tam je dost:)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 5:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlkisekk napsal:
vlk# napsal:
vlkisekk napsal:
Aby sval rostl, potrebujes ho poskodit, takze nechapu, proc bych ho mel chranit.


vypadá to, že se každý bavíme o něčem jiném...

vlkisekk napsal:
Podivej se na silaky minule doby...


a podívej se na siláky ze součásné doby...

Ze by se jejich pocet zvysil s narustem suplementace, no to bych nerekl. Obcas do posilovny zajdu a te by tam staly desitky namakanych typku, nerekl bych, ale s sejkrem instantnich bcaa jich tam je dost:)

_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Glutamin, BCAA Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: