Brambory z trouby / Co k tomu?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Brambory z trouby / Co k tomu?  Úvodní stránka -> Kuchařka -> Brambory z trouby / Co k tomu?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Makuška


PříspěvekZaslal: po duben 04, 2016 8:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, smažené čočkové karbenátky - smaženo na 1 (slovy JEDNÉ) lžíci extra panenského olivového oleje na kvalitní pánvi. Nothing problem. I smažit se dá zdravě. A naposledy - červená čočka není ta klasická, kterou znáte z čočkové polévky chytrolíni. Jenom poukazujete na to, že o tom víte kulový.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riku


PříspěvekZaslal: po duben 04, 2016 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A ty o tom asi víš ještě větší kulový když smažíš na extra panenským oleji

/edit: jinak Makuško aby sis nemyslal že tu chci nějak hejtovat čočkový karbanátky, znám to a mám je rád. Proti smaženýmu taky nic nemám, právě jsem dovečeřel kilo smaženejch řízků, ale když jsem to četl tak mě hned napadl ten smažák
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: po duben 04, 2016 9:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty mě je vcelku jedno co tu chceš nebo nechceš hejtovat. Pro mě pokud se někdo pozastavuje nad červenou čočkou jako zdrojem bílkovin, Ok.... asi se k němu ta informace ještě nedostala. A jestli kvůli tomu chce shazovat tepelnou úpravu na pánvi....a dohadovat se jestli to je smažení nebo co to vlastně je.... mě je to šumák. Asi si každý pod smažením představujeme něco jinýho.

Já doma používám na svoje "smažení" olivový olej běžně, ale používám i kokosový, avokádový nebo mandlový a občas i rýžový. Jestli se na tom nemá smažit neřeším, protože moje spotřeba 1 polévkové lžíce na "osmažení" asi 25 karbenátků je téměř na sucho. Nevidím v tom problém.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riku


PříspěvekZaslal: po duben 04, 2016 9:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No vidíš, já smažím na sádle, stejně jako to dělali moji prarodiče kterým je přes 90 let a jsou zdravější než většina dnešních pomatenců, kteří nevezmou do pusy něco, co nemá nálepku bio, raw, nebo superpotravina ale to už jsme asi dost OT
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: po duben 04, 2016 9:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Riku napsal:
ale to už jsme asi dost OT


_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: po duben 04, 2016 9:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Makuška napsal:
Ty mě je vcelku jedno co tu chceš nebo nechceš hejtovat. Pro mě pokud se někdo pozastavuje nad červenou čočkou jako zdrojem bílkovin, Ok.... asi se k němu ta informace ještě nedostala. A jestli kvůli tomu chce shazovat tepelnou úpravu na pánvi....a dohadovat se jestli to je smažení nebo co to vlastně je.... mě je to šumák. Asi si každý pod smažením představujeme něco jinýho.

Já doma používám na svoje "smažení" olivový olej běžně, ale používám i kokosový, avokádový nebo mandlový a občas i rýžový. Jestli se na tom nemá smažit neřeším, protože moje spotřeba 1 polévkové lžíce na "osmažení" asi 25 karbenátků je téměř na sucho. Nevidím v tom problém.


ta červená čočka má nějaké jiné aminokyselinové spektrum? v čem je jiná proti normální? vařím ji dost často, protože je to rychlý...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makuška


PříspěvekZaslal: po duben 04, 2016 10:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hulkie napsal:
Makuška napsal:
Ty mě je vcelku jedno co tu chceš nebo nechceš hejtovat. Pro mě pokud se někdo pozastavuje nad červenou čočkou jako zdrojem bílkovin, Ok.... asi se k němu ta informace ještě nedostala. A jestli kvůli tomu chce shazovat tepelnou úpravu na pánvi....a dohadovat se jestli to je smažení nebo co to vlastně je.... mě je to šumák. Asi si každý pod smažením představujeme něco jinýho.

Já doma používám na svoje "smažení" olivový olej běžně, ale používám i kokosový, avokádový nebo mandlový a občas i rýžový. Jestli se na tom nemá smažit neřeším, protože moje spotřeba 1 polévkové lžíce na "osmažení" asi 25 karbenátků je téměř na sucho. Nevidím v tom problém.


ta červená čočka má nějaké jiné aminokyselinové spektrum? v čem je jiná proti normální? vařím ji dost často, protože je to rychlý...


Červena čočka obsahuje kolem 23% bílkovin,ale spektrum aminokyselin nemá kompletní - doporučuje se doplnit např. Lžíci mořských řas nebo vajíčkem. Loupana cervena čočka oproti klasické čočce nenadyma a nemusí se mačet a má srovnatelný obsah vlákniny. Takže oproti normální čočce je stravitelnejsi - to především (Muzou ji i miminka od 8 měsíců ) plus muže sloužit jako zdroj bílkovin (23g B na 100g je dost i na neuplne spektrum) a stejne jako klasicka čočka je to zdroj vlákniny.

http://www.countrylife.cz/cocka-cervena-pulena-500-g-bio-country-life
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AHOLA


PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 10:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak som tu cervenu sosovicu skusil, dobre, prakticke, clovek rychlejsie navari:

http://dobruchut.azet.sk/recept/44380/husta-polievka-z-cervenej-sosovice/
_________________
drlift_: Mne vyhovuje bejt zatuhlej.
g_dgrim: uzka, kratka a makka, proste napicu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GabrielaKukuczka


PříspěvekZaslal: pá říjen 14, 2016 2:01 pm    Předmět: Jogurtový dip Odpovědět s citátem

Doporučuju čerstvé pečené brambory s domácím jogurtovým dipem. Skládá se z bílého jogurtu, trochy česneku, sůl, pepř a trochu červené papriky a je hotovo :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Brambory z trouby / Co k tomu? Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: