Kdy jste se odstehovali od rodicu?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kdy jste se odstehovali od rodicu?  Úvodní stránka -> Ostatní -> Kdy jste se odstehovali od rodicu?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Makuška


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 12:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trubens napsal:
Peter Ustinov napsal:
....ale kosmetiku si kupuje za vlastni


To že ty si bol (asi nepriamo) vyhnanec od svojich 15-tich z domova neznamená, že by si si mal robiť srandu z toho, kto vie v pokoji fungovať v domácnosti so svojou mamou (1+1), a netlačťi sa s ňou v byte. A nevytrhuj to z kontextu ty traps, kozmetika je jedna z viacerých vecí (strava, oblečenie, MHD, telefón...), ktoré si kupujem za vlastné. Za vlastné si kupujem všetko, akurát bývanie mám zadarmo. Chcel by si ? ... Máš smolu.


Rando to, že si SÁM PRO SEBE koupíš všechno je nula - nic, za co bys měl být pochválený. To, že si (na nepříliš přesvědčivý podnět od mamky) spoříš peníze SÁM PRO SEBE bokem je taktéž nula. Ty jsi prostě sobeček sám si sobě sám. That´s all.
I kdyby ti máma řekla, ať si narveš svoje prachy do prdele, tak je z tvojí strany nanejvýše neslušné to udělat. Tvoje máma se o tebe stará od prvního hovna, které jsi vyplodil do plínky a když ti řekne "Neplať nájem - radši si spoř." a ty na to vychcaně kývneš "Tak jooo, dík.", tak jsi prostě vychcaný sobec. A není potřeba v tom hledat jakoukoliv logiku. I kdyby tvoje máma vydělávala miliony a ty byl na podpoře, měl bys jí z vděku za vše, co pro tebe udělala, dopřát ve tvém dospělém věku něco navíc.

Asi to není dostatečně intelektuální odpověď, ale takhle se prostě chovají děti rodičů, kteří jsou svým rodičům za mnohé vděční.
_________________
Life begins at the end of your comfort zone.
---------------------------------------------------
https://www.facebook.com/fitdezerty/


Naposledy upravil Makuška dne út leden 03, 2017 12:21 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 12:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Trubens napsal:
decarabas napsal:
.... takže ty radšej "Neprispievam síce na stravu, ale ani jedlo nekúpim". Ok, prečo nie, tvoj boj


O čom to točíš ? ... Asi to "neprispievam síce na stravu, ale ani jedlo nekúpim" si myslel "neprispievam síce na nájom, ale ani jedlo nekúpim", že ? ...
Mne mama povedala, že nemám prispievať na nájom, aby som som viac odložil.... Miesto toho jej mám kupovať jedlo, a neušetriť, takže srať na to, že chce aby som ušetril ??? ... Ešte napíš, že jej mám variť... (s čím by nebol problém keby si svoje jedlo zaplatila, a hlavne, keby jedla to čo ja, ale ona je iné veci, takže má smolu)....


Správne, preklep Malo to byť "neprispievam síce na nájom, ale ani jedlo nekúpim".

Nejde o to, čo ti povedala mama. Nejde o to, čo ješ ty a čo ona. Ide o to, že ako dospelý človek s hrdosťou a vzťahom k rodičom by si mal cítiť potrebu pomôcť jej nejakým spôsobom

a vis, ze tohle vysvetlujes cloveku, co se rozciloval, ze holka s nim na rande chce do kina nebo na veceri a ceka, ze to bude platit on?
ze doslova napsal, ze chce jenom sex, max prochazku v parku, ale jinak nic jineho nehodla davat?
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daymoon
Moderátor


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trubens napsal:
daymoon napsal:
On tento smutný příběh vysvětluje ty všechny další topiky a diskuze.

Rando, pokud by byl ronnie sraz na Slovensku, přijedeš?


Nie. Nie som zvedavý na tvoj vygumovaný ksicht postrádajúci inteligenciu. Tvoj vysoký intelekt ma nezaujíma, ten je menej dôležitý než si myslíš. Ak vôbec vieš aký je rozdiel medzi tými dvoma "vecami"...
Škoda, koupil bych ti protein.
_________________
Slunce je velký žlutý prášek od nebeských psychiatrů

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` *daymoon*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 12:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

proteinom ho nenalakas, to skor na himalajsku sol a kilo masla. A co tvoja sestra rando, ta uz sa odstahovala od vas kvoli tebe?
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
donatello98


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 1:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle téma je skoro jako se hrabat v politice, každý má na to jiný názor.

Řeknu to takhle, je mi 27 a mamka i sestra bydlí u mě v baráku. Nedovedu si představit, že by to bylo jinak. Mamka nemá přítele a nedovedu si představit že by tahala nákupy sama, že by zařizovala věci sama a další věci. Jak mamka tak i ségra mají hezkou výplatU, aby si mohly dovolit bydlet ve vlastním, ale nechtějí to, takhle nám to vyhovuje a bude to tak celý život spolu s budoucími partnery.

Ono je rozdíl, pokud někdo vypadne z domácnosti co nejdřiv, když mají v rodině vztahy na prd a dobré je to jenom na oko. Vztahy v naši domácnosti se asi jen tak nevidí, ale v cizině je to normální.

Nemít dobrou životní situaci, dělal bych vše proto, abych sehnal 3 byty ve stejném vchodě, nebo alespon o vchod dál. Takhle to vidim já.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 1:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jestli ten systém Rando tobě a tvojí mamince vyhovuje, asi ti těžko může někdo do toho někdo pindat. palec nahoru, že nelžeš a neděláš se lepším.
osobně třeba máti každý měsíc dávám peníze, ale jen protože jich trochu mám, kdybych s nima bojoval, asi by mi taky nezbývalo, než být "sobec". myslím, že člověk by měl myslet hlavně na svoje děti, tak je to zařízeno ve většině civilizovaných zemí, jen určitá etnika si plodí děti, aby na ně pracovaly /popř. žebraly, prostituovaly atd:)
něco jiného jsou ale určitě třeba nemohoucí rodiče.

jinak seběhnout se jak slípky a klovat do obecního prosťáčka, to chce vskutku odvahu
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 1:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

donatello98 napsal:
Tohle téma je skoro jako se hrabat v politice, každý má na to jiný názor.

Řeknu to takhle, je mi 27 a mamka i sestra bydlí u mě v baráku. Nedovedu si představit, že by to bylo jinak. Mamka nemá přítele a nedovedu si představit že by tahala nákupy sama, že by zařizovala věci sama a další věci. Jak mamka tak i ségra mají hezkou výplatU, aby si mohly dovolit bydlet ve vlastním, ale nechtějí to, takhle nám to vyhovuje a bude to tak celý život spolu s budoucími partnery.

Ono je rozdíl, pokud někdo vypadne z domácnosti co nejdřiv, když mají v rodině vztahy na prd a dobré je to jenom na oko. Vztahy v naši domácnosti se asi jen tak nevidí, ale v cizině je to normální.

Nemít dobrou životní situaci, dělal bych vše proto, abych sehnal 3 byty ve stejném vchodě, nebo alespon o vchod dál. Takhle to vidim já.


Je to hezký, kupodivu by se dalo říct "italská domácnost", tam takový model není ničím vzácný. A je to ještě jednou, moc fajn.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 1:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hulkie, u těch etnik jsou většinou rodinné vazby mnohem pevnější než u nás a ta rodičovská láska je také jiná. Mají na sebe čas a nevidí se jen o víkendu. I když kradou a občas šlapou, vztahy to nepoškodí

Donatello, když jsem nedávno kecal s učitelem angličtiny o této problematice, říkal, že české rodinné vztahy by byli v US divné, ale že nám je závidí (mluvím obecně). Ty vztahy jsou mnohem pevnější. Zdá se mi, že existuje úměra mezi štěstím člověka a rodinným zázemím široké rodiny. Není to samozřejmě pravidlo, korelace tu je.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
donatello98


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 1:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Hulkie, u těch etnik jsou většinou rodinné vazby mnohem pevnější než u nás a ta rodičovská láska je také jiná. Mají na sebe čas a nevidí se jen o víkendu. I když kradou a občas šlapou, vztahy to nepoškodí

Donatello, když jsem nedávno kecal s učitelem angličtiny o této problematice, říkal, že české rodinné vztahy by byli v US divné, ale že nám je závidí (mluvím obecně). Ty vztahy jsou mnohem pevnější. Zdá se mi, že existuje úměra mezi štěstím člověka a rodinným zázemím široké rodiny. Není to samozřejmě pravidlo, korelace tu je.


Lev taky nedokáže bydlet sám
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 1:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

donatello98 napsal:
Řeknu to takhle, je mi 27 a mamka i sestra bydlí u mě v baráku. Nedovedu si představit, že by to bylo jinak. Mamka nemá přítele a nedovedu si představit že by tahala nákupy sama, že by zařizovala věci sama a další věci. Jak mamka tak i ségra mají hezkou výplatU, aby si mohly dovolit bydlet ve vlastním, ale nechtějí to, takhle nám to vyhovuje a bude to tak celý život spolu s budoucími partnery.


tak to si počkám na "až budou mít partnery", třeba nebudou mít stejný názor ;) pokud je pár komplet a "mohoucí", tak je normál, že má svou "bytovou jednotku".
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ideál je vypadnúť ešte kým máš -násť. Neni to jednoduché, ale ja mám 22 a všetci mi doma lezú na nervy. Ešte max 2 roky kým doštudujem a idem do zahraničia zarobiť si na vlastný byt. Keď sa zatneš a máš kus šťastia tak sa to dá, preplatiť byt o polovicu kvôli hypo mi nevonia.

Rozmýšľal som aj nad vlastným biznisom, ale nemám nápad a ani žiadny extra skill aby som niečo realizoval. Teraz nemyslím otvoriť si krčmu v centre mesta, ale niečo skutočne perspektívne, kde mi nebude ľúto nasypať prachy. Vlastne ani tých peňazí nemám až toľko ale to sa dá časom odložiť ak človek robí vonku.

Nemám však nereálne ciele, do 30 chcem vlastný byt a do 35 Subaru BRZ a aspoň 20 litrov na účte


Inak teda je jasné, že keď žiješ bez rodičov tak si sám perieš, varíš etc...Ale skúsil som si to toto leto v Anglicku na 3 mesiace a aj tak mi bolo lepšie ako doma. Robil som síce 6x týždenne 10-12 hodín a nič moc nekupoval, aby som mal ušetrené maximum, takže som si to "neužíval"...No ten kľud, možnosť robiť si čo chceš a nemusieť pri tom myslieť na to, za akú kktinu budeš pokarhaný od svojho cholerického otca a panovačnej matky, za to určite stojí.
Ono asi záleží aj od toho, ako si doma rozumieš s rodičmi no...neviem jak to majú ostatní. Ak doma minimálne niekoľkokrát denne počúvaš aký si lenivý, koľko toho preješ, koľko vody míňaš, ako sa neholíš každé dva dni a neviem čo ešte, tak veľmi rád zmizneš preč.


Naposledy upravil Dante Flyshit dne út leden 03, 2017 2:42 pm, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 2:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rando, nič v zlom, celý život žiješ s mamkou, tak to bravó, a ty tu ideš rozprávať a dávať druhým životné rady, heh? Radšej si mal byť ticho, čo ti bránilo už pred rokmi ísť do vlastného podnájmu? Osamostatniť sa? Žiť s priateľkou? Ísť na VŠ do iného mesta, aby si okúsil, aké to je byť ako každý zrelý človek samostatný a zodpovedný? No a veľa šťastia s tým šetrením, to sa došetríš... Alebo, čo je v tvojom prípade zjavné, budeš mamke pri sukni stále, a potom ostaneš v jej byte.
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grimley


PříspěvekZaslal: út leden 03, 2017 2:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já ač mám s mamkou dobrej vztah, jsme rád, že bydlíme každej ve svým. Tuplem když mám přítelkyni. Pokud někdo nemá na to, aby se osamostatnil, tak to holt asi jinak, než bydlet u mámy nejde .... co na tom....každý svého štěstí strůjcem a kdyby mě mamka odmala nevedla k samostatnosti a zodpovědnosti, ted bych třeba taky vydělával minimální mzdu a musel bydlet u ní a kupovat si jídlo jen pro sebe..-- naštěstí - DÍKY MAMI - tomu tak není.

PS.: když už jsme u toho, nechtěl byste někdo koupit byt 3+1 v Parubkách? Stěhujem se s mladou do většího a šikly by se nám prachy na rezervaci bytu
_________________
[img:b9a3a7a497]http://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1290793266_1.jpg[/img:b9a3a7a497]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GabrielaKukuczka


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 5:29 pm    Předmět: po škole Odpovědět s citátem

ideál podle mě je, když se člověk odstěhuje po škole - at už po vejšce nebo po střední. Takže asi tak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 5:41 pm    Předmět: Re: po škole Odpovědět s citátem

GabrielaKukuczka napsal:
ideál podle mě je, když se člověk odstěhuje po škole - at už po vejšce nebo po střední. Takže asi tak.


nebo po základní.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kdy jste se odstehovali od rodicu? Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: