Léčba zranění, prevence etc.



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Léčba zranění, prevence etc.  Úvodní stránka -> Ostatní -> Léčba zranění, prevence etc.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
člověk


PříspěvekZaslal: po leden 09, 2017 8:13 pm    Předmět: Léčba zranění, prevence etc. Odpovědět s citátem

Ahoj :o)
Po nějakém tom roce tu založím téma no.
Na úvod, prakticky vždy jsem trénoval silově a s tím jdou ruku v ruce zranění, kterých jsem měl za poměrně krátkou ehm. "kariéru" poměrně dost.
Nechtělo se mi tomu věřit, protože mi příjde, že to říká každý .. ale už dávno jsem zjistil, že doktoři v okolí stojí za prd, takže je potřeba se většinou "dát dohromady" sám.
A ono se mi to už párkrát povedlo, například se zádama (celoživotní problém) atd.

Aktuálně už dlouhodobě bojuji s šlachami, které vedou mezi rameny/prsy (už je to ale v o dost lepším stavu) a zrovna dneska jsem si opět solidně přemohl zápestí (jakoby "kůstka" na straně kde je malíček).

Rád bych, kdyby jste se tu podělili se zkušenostmi ohledně svých zranění, tipů co dělat v krátkodobém horizontu když se to stane, prevenci atd. zajména z vlastní zkušenosti.
Ať už se jedná o specifický strečink, různá mazadla, doplňky, léky (zajímalo by mne, jestli má někdo zkušenosti třeba s Wobenzymem na bolevé klouby, chronické záněty, případně v kombinaci s něčím), klidně i zkušenosti s AS (ale pořád v rámci léčení), peptides, čehokoliv rád bych ,aby to bylo takové otevřené téma :o)

Doufám, že nejsem jediný kripl na ronnie, který musí takové věci řešit
_________________
Můj log:
http://forum.ronnie.cz/clovek-log-t33609.html

Volná sestava:
http://www.youtube.com/watch?v=M9eTnVam068

18 let /// 180cm /// váha je parametr, který u mě nikdy nelze přesně určit :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Ondráček


PříspěvekZaslal: po leden 09, 2017 8:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Klasičtí lékaři nestojí za nic, ale pokud máš možnost zajít si přímo ke sportovnímu lékaři, tak ten by ti měl dát kvalitní rady. Ale to chce mít buď známého, nebo si zaplatit.

Jinak prevence klasika, studený sprchy, strečing, dobrý zahřátí na začátku a nějaká kloubní výživa.

Pokud už něco bolí, tak nejlíp mi pomáhá ledování.
_________________
https://www.nutrilord.cz/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2017 1:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mluvil o tom teď Dexter Jackson - https://www.youtube.com/channel/UCxgWtmo_SRIO8uBS9Vzn-yQ/videos
Proč závodí tak dlouho a nikdy neměl zranění - prý kdykoliv cítí jakýkoli náznak bolesti nebo přetažení někde, okamžitě tu část těla přestane trénovat, třeba i několik týdnů, dokud to není 100% OK.
A po soutěži si dává třeba měsíc a půl zcela bez posilovny.
A přešel kompletně na stroje, necvičí už žádné volné váhy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2017 3:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neber to zle, ale rada nad zlato:

Neumis se očividně hýbat, nauc se to a neres zbytek života pak kravsky kompenzace vzniklých problémů. Jsi hodně mladej, nic takovýho nemáš znát.

Silovy trénink není důvod ke vzniku potíží. Za to může neschopnost kvalitního pohybu.
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
visual


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2017 4:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poman napsal:
.......


Znamena to ze silovy sportovci budou dycky zdravy pokud budou cvicit dobre ("spravne")?
To snad ne.


Omlouvam se za OT, ale tohle mi opravdu nedalo.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
člověk


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2017 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@Spazik: Přístup to je pěkný, s tím souhlasím :) u silového sportovce se bohužel volné váhy nedají nahradit stroji :)

Poman: Neberu si to zle, ale co si mám představit pod tím, že se "neumím hýbat"?
Když to trochu přenesu, tak Petráš se vlastně taky neumí hýbat, protože si naposedy natrhnul prsní sval u benche?
_________________
Můj log:
http://forum.ronnie.cz/clovek-log-t33609.html

Volná sestava:
http://www.youtube.com/watch?v=M9eTnVam068

18 let /// 180cm /// váha je parametr, který u mě nikdy nelze přesně určit :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2017 5:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Posilovny jsou plný mladých kluků s velkým egem ale menšíma svalama, co se snaží tahat váhy na které nemají pokud je cvik prováděn správnou technikou.
Obávám se že na zranění z přetížení není nic lepšího než klid a nechat to 100% zregenerovat. A to ti řekne každej doktor. Pokud nejsi profesionální sportovec, na jehož výkonu závisí jeho úspěch a mzda, není absolutně žádný důvod se snažit to "rvát" i navzdory přetížení/drobnému zranění.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kulíšek


PříspěvekZaslal: út leden 10, 2017 5:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobré téma :)

Pokud budeš dělat vše skutečně správně a v rozumné intenzitě, nezraníš se a tělo vydrží fakt hodně, ale....

Některé druhy "sypání" a třeba kortikoidy mají obrovský vliv na šlachy a vazy. Nehledě na rychlý nárůst svalů, které šlachy prostě nestíhají...

Žádný profesionální sport není zdravý, protože prostě tělo neadekvátně přetěžuje....

Není špatný cvik, jen špatně provedený. V tom s Pomanem souhlasím :)
_________________
Nesnáším žádný sport, to jo... není to mé hobby radši půjdu do hospody!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poman


PříspěvekZaslal: po únor 06, 2017 5:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kulíšek napsal:
Dobré téma :)

Pokud budeš dělat vše skutečně správně a v rozumné intenzitě, nezraníš se a tělo vydrží fakt hodně, ale....

Některé druhy "sypání" a třeba kortikoidy mají obrovský vliv na šlachy a vazy. Nehledě na rychlý nárůst svalů, které šlachy prostě nestíhají...

Žádný profesionální sport není zdravý, protože prostě tělo neadekvátně přetěžuje....

Není špatný cvik, jen špatně provedený. V tom s Pomanem souhlasím :)


Btw. Teď mimo téma, teď jsem zjistil že při určitých "koktejlech" prakticky vůbec nedrží tejpy :D
_________________
Nikoho nemasíruju...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Léčba zranění, prevence etc.
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: