Rada s tréninkem (Pro nováčka)



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Rada s tréninkem (Pro nováčka)  Úvodní stránka -> Trénink -> Rada s tréninkem (Pro nováčka)
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LiqweR


PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2017 9:41 pm    Předmět: Rada s tréninkem (Pro nováčka) Odpovědět s citátem

Čau,

Začal sem cvičit na konci prosince, což dává nějaký 2 měsíce cvičení, cvičil sem od začátku až doteď https://forum.ronnie.cz/trenink-pro-zacatecniky-t19369.html. A už mám takový pocit že bych měl přejít na něco jiného, cvičil sem 3x týdně, nevynechal ani jeden trénink a tentokrát chci začít chodit 4x týdně.. Samozřejmě mi jde o nabrání síly + objem svalů a celkově, vážím nějakých 70 kilo takže si dokážete představit jak na tom tak zhruba jsem :D
MT: 110 kg
Bench : 70kg
Dřep : 90kg

Chtěl bych udělat nějaký trénink typu AB, AB.. například.. Pondělí spodek těla, úterý vršek těla, středa pauza, čtvrtek spodek těla, pátek vršek těla, víkend volnej..

Teď bych měl pár otázek na Vás.. Myslíte si, že takovýdle typ tréninku by pro mě byl přínosnější než 3x týdně full body? Nebo by jste to udělali ještě jinak? A jak zařadit partie do každého dne abych ani jeden den neodflákl a vydal ze sebe všechno? Kdyby byl někdo ochotný mi poradit, tak sem s tím, jsem úplný nováček, budu rád za každou radu, díky moc! Mějte se a přeji přijemný den!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JogyNo


PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2017 11:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar,

v tvojom prípade mi stále vychádza lepšie 3x týždenne poriadne FB, vyskúšaj napr. Korte od Freimana.

kód:
http://www.freimen.cz/clanky/trenink/korte.html


Ak by si sa preto rozhodol, fakt neprepál váhy v prvom týždni, poctivo prihadzuj a vydrž. Výsledky prídu

PS.: osobná skúsenosť - objem tlakových cvikov mi nestačil a ďalší raz som zaradil ešte 5x5 Military press s rovnakou progresiou a super. Je to však individuálne, niekoho predným deltám by sa to rozhodne nepáčilo
_________________
Soak your nuts!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LiqweR


PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2017 2:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čau, dávam ti za pravdu, 4X za tyden ab,ab trénink a cítím se nějaký slabý a forma šla taky dolů, já jsem ten typ člověka že když do toho týden nedám aspoň 70% tak jedu dolů, je to úplně naprd ale nedá se nic dělat proto makám furt :Ď a jinak souhlasím cítím se po tom čtyřdenním plánu jak sem říkal, slabší a pocity jsou takové že mi to nic nedalo, asi sem to nejel pořádně 😁 (jedu ho teďka druhý týden) takže zase prehodim na full body a zkusím ten trénink co si mi poslal díky moc (píšu z mobilu a po tréninku takže kdyby nějaký věty nedávaly smysl omlouvám se) ještě jednou dík :) liqwer

Edit: má cenu jezdit full body 4X týdne nebo ho jet 3x + 4ty trénink hodit nějaký kardio nebo tak? Ale říkám, jsem hubený a chci přibrat a moc to neleze i když jim pořádně jak mám
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bolgi


PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2017 2:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Napis sem svoj jedalnicek. Co si jedol za posledne a dni uvidime ci jes tak ako mas
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2017 2:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V první řadě se soustřeď na to, abys měl pevnej HSS (hluboký stabilizační systém), vyrovnaný případný dysbalance a častej dril techniky.

Až si dáš kupy makroživiny, tak z tréninku vyhoď splity, který ti ve výsledku moc nedaj, a jeď silově orientovaný tréninky (např. Sheika pro beginnery - appka na Google Play stojí 333kč, což je nic). Frekvence 3x týdně by ti měla v pohodě stačit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Ondráček


PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2017 3:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S kortem bych radši počkal tak po 1 - 2 letech cvičení a pak zařadil radši klasickou variantu korteho, pak se z toho dá vytěžit opravdu hodně.

Jak už tady někteří psali, tak ze začátku je důležitý častá frekvence cviků, protože je potřeba pořád procvičovat pohybovou pamět, aby se technika dokonale zapsala. Na to se lépe hodí 3x týdně fullbody.

Do tvé fáze trénovanosti se mi hodí 5x5.Tato varienta je dobrá v tom, že základní cviky se objevují často, ale obměňuje se tam přístup, takže to není nuda.
https://www.bodybuilding.net/training/dft-5x5-854.html
_________________
https://www.nutrilord.cz/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2017 4:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Klasicky tady všichni uvažují že split = pumpování na kladkách Doporučuju trochu vystrčit hlavu z těch myšlenkovejch konstruktů, který jste si vytvořili.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LiqweR


PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2017 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, tak na HSS jsem si našel článek (jelikož sem nevěděl o co se jedná) fityou (tečka)cz/hluboky-stabilizacni-system-patere-stred-tela-core/ .
Techniku cviků se snažím dodržovat co nejvíce, jelikož mě před rokem a půl srazilo auto a na záda+nohy sem se ani nehnul měsíc - dva. Takže už kvůli tomu abych posílil záda a zpevnil tělo (mrtvý tahy na to mají velmi pozitivní vliv, od doby co je cvičím s dobrou technikou ( (neříkám parádní)) tak se mi stav zad zlepšuje k lepšímu.)
Tak dysbalance, nevím co si pod tím představit, třeba celkově u ruk mám pravou už na první pohled větší jak levou a to cvičím obě stejně, se stejným procítěním, váhou, jednoručkama hlavně kvůli právě těm dysbalancím..

K tomu korte treninku, něco sem si o tom přečetl více a píše se tam že by takový tren. plán měl používat už zkušenější a ne nováček po 2 měsících, ale určitě se na to podívám po nějakým čase, rok +- jak tady píšou ostatní

Strava..
Tak napíšu tady co sem měl včera k jídlu od rána až do noci

6:30 - 4 vajíčka se slaninou

9:00 - jelikož sem student tak mám denně 2 chleby s něčím (šunkou atd..) + nějaký rohlíky :D

12:00 - oběd, rýže + hovězí (5x týdně kuřecí, 2x hovězí)

14:00 - 15:30 trénink hned po treninku protein

17:00 - ryže s játry

20:00 - mozzarela s rajčaty tuňákem (jelikož mi to chutná) :D

22:00 - každý večer si dávám trošku vloček s mlékem, jelikož už to jím nějakých pár let tak mi to prostě chutná :D

22:30 polotučný tvaroh
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LiqweR


PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2017 7:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pondeli:
- drep
- zakopávání
- mrtvý tah
- přítahy v předklonu s obouruční činkou
- kliky na bradlech
- Tricepsové stlačování kladky před tělem
- veslovani dolni kladka
- tlaky na ramena velka cinka
- tlaky na ramena s jednoručkama
- +bricho + core + hss

streda:
- benchpress
- benchpress na multipressu
- tlaky
- mrtvy tah
- lýtka
- dotahy
- shyby
- veslování dolní kladka
- upažování v sedě
- upažování v předklonu
- +bricho + core + hss

patek:
- legpress
- zakopavani
- lýtka
- sikmy bench s jednoruckama
- pullover
- bicepsovy zdvih
- bicepsový zdvih s jednoručkami
- francouzsky tlak
- +bricho + core + hss


co na to říkáte? (dodal sem si tam nějaké cviky, jelikož mi trenink trvá cca hodinu a tímdle bych to prodloužil na hodinu 30 - 40 minut. Nebo se vám to zdá až moc?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2017 8:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zbytečně moc cviků.
Nevymýšlel bych nic extra, můžeš jet klasický 5x5 nebo split vršek/spodek, ale jestli chceš teda něco vlastního...
Mě by třeba bavilo něco ve stylu:

PO
dřepy 7x3
tlaky na ramena 7x3
tři doplňkový cviky 4x8 (veslování, biceps, rozpažování)

ST
mrtvý tah 7x3
benchpress 7x3
tři doplňkový cviky 4x8 (výpady, stahování kladky na triceps, břicho)


(nějaký fullbody)
dřepy/výpady
přítahy činky
kliky na bradlech
nějaký dva doplňkový cviky
5x5 všechno

PO a ST začneš na 60% maxima a budeš přidávat tak po 2,5% týdně, po 8 týdnech skončíš na 80% maxima, což by měl být tak nějak peak, i podle Prilepinovy tabulky.
To fullbody bych jel pocitově

To jen třeba co by bavilo mě a bylo by to podle mě i relativně efektivní, samozřejmě jsou ozkoušený a lepší tréninky.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2017 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
Klasicky tady všichni uvažují že split = pumpování na kladkách Doporučuju trochu vystrčit hlavu z těch myšlenkovejch konstruktů, který jste si vytvořili.


Neházej laskavě všechny do stejnýho pytle.

Z fleku ti v odkazech můžu předložit X studií, které se VŠECHNY shodují, že rozumnej silovej trénink je pro naturálního jedince daleko efektivnější než strohý split.

Doporučuju si přečíst literaturu od Zatsiorskyho, kde jsou silový aspekty na atletovi/sportovcovi hojně vysvětlovány.

Petr Ondráček napsal:
S kortem bych radši počkal tak po 1 - 2 letech cvičení...


To jako proč? Napsals docela blud, slušně řečeno. Korte je německej tréninkovej přežitek, je nudnej, frekvenci a periodizaci vah má velice primitivní - ne moc funkční. Navíc vědecky je doložený, že nejúčinnější tréninkovým postupem je bloková periodizace rozdělená např. do ročních makrocyklů.

LiqweR napsal:
Tak dysbalance, nevím co si pod tím představit, třeba celkově u ruk mám pravou už na první pohled větší jak levou a to cvičím obě stejně, se stejným procítěním, váhou, jednoručkama hlavně kvůli právě těm dysbalancím...


Typickým příkladem svalový dysbalance je kupříkladu to, když máš oslabenou trapézovou oblast, což ti způsobí, že hlavu máš předsunutou a ramena též. Dalším jevem může bejt také to, že hodně lidí u deadliftu nestřídá podhmatovou ruku, což časem povede k tomu, že jedna část trapézu/latissimu bude větší.
To, co popisuješ ty, je vcelku normální mikroskopický zvětšení dominantní ruky - to má dost i necvičících lidí.
Dorovnat tyhle neduhy lze unilaterálním cvičením.


Naposledy upravil Roper dne so únor 25, 2017 10:32 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: so únor 25, 2017 2:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:
Maerlyn0 napsal:
Klasicky tady všichni uvažují že split = pumpování na kladkách Doporučuju trochu vystrčit hlavu z těch myšlenkovejch konstruktů, který jste si vytvořili.


Neházej laskavě všechny do stejnýho pytle.

Z fleku ti v odkazech můžu předložit X studií, které se VŠECHNY shodují, že rozumnej silovej trénink je pro naturálního jedince daleko efektivnější než strohý split.

Doporučuju si přečíst literaturu od Zatsiorskyho, kde jsou silový aspekty na atletovi/sportovcovi hojně vysvětlovány.

Petr Ondráček napsal:
S kortem bych radši počkal tak po 1 - 2 letech cvičení...


To jako proč? Napsals docela blud, slušně řečeno. Korte je německej tréninkovej přežitek, je nudnej, frekvenci a periodizaci vah má velice primitivní - ne moc funkční. Navíc vědecky je doložený, že nejúčinnější tréninkovým postupem je bloková periodizace rozdělená např. do ročních makrocyklů.

LigweR napsal:
Tak dysbalance, nevím co si pod tím představit, třeba celkově u ruk mám pravou už na první pohled větší jak levou a to cvičím obě stejně, se stejným procítěním, váhou, jednoručkama hlavně kvůli právě těm dysbalancím...


Typickým příkladem svalový dysbalance je kupříkladu to, když máš oslabenou trapézovou oblast, což ti způsobí, že hlavu máš předsunutou a ramena též. Dalším jevem může bejt také to, že hodně lidí u deadliftu nestřídá podhmatovou ruku, což časem povede k tomu, že jedna část trapézu/latissimu bude větší.
To, co popisuješ ty, je vcelku normální mikroskopický zvětšení dominantní ruky - to má dost i necvičících lidí.
Dorovnat tyhle neduhy lze unilaterálním cvičením.


Lol split a silovej trénink se vůbec nevylučuje, klidně ti můžu napsat split složenej jen z maximálek. Split je o tom, jak si poskládáš PARTIE, silovej trénink o tom, jaký máš VÁHY A CVIKY.
Jinak korte se nedoporučuje začátečníkům proto, že pravděpodobně špatně odhadnou počáteční váhy, buď to moc podseknou nebo málo, tkaže to ve výsledku nebude tak efektivní a navíc nejsou většinou zvyklí na takovou frekvenci vícekloubových cviků, takže tam hrozí riziko zranění kvůli přetížení
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Ondráček


PříspěvekZaslal: so únor 25, 2017 9:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Roper napsal:


Petr Ondráček napsal:
S kortem bych radši počkal tak po 1 - 2 letech cvičení...


To jako proč? Napsals docela blud, slušně řečeno. Korte je německej tréninkovej přežitek, je nudnej, frekvenci a periodizaci vah má velice primitivní - ne moc funkční. Navíc vědecky je doložený, že nejúčinnější tréninkovým postupem je bloková periodizace rozdělená např. do ročních makrocyklů.


To je občas ta zábava na sestavování tréninku, i když je periodizace vah "primitivní", tak je funkční dle mé zkušenosti, i zkušenosti mnoha dalších.

Co se týká Zatsiorskyho, tak ho nemám kompletně nastudovanýho, ale co jsem četl se netýkalo začátečníků. Je potřeba každýmu doporučit to, co bude pro něj v jeho čase a vzhledem k jeho možnostem vhodné. První rok není potřeba vytahovat kanón na vrabce. K zesílení a zlepšení postavy dojde při každém rozumném tréninku. Těžší tréninku, u kterých hrozí, že se začátečník odpálí je potřeba si nechat na pozděj.
_________________
https://www.nutrilord.cz/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: so únor 25, 2017 10:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
Lol split a silovej trénink se vůbec nevylučuje, klidně ti můžu napsat split složenej jen z maximálek. Split je o tom, jak si poskládáš PARTIE, silovej trénink o tom, jaký máš VÁHY A CVIKY.
Jinak korte se nedoporučuje začátečníkům proto, že pravděpodobně špatně odhadnou počáteční váhy, buď to moc podseknou nebo málo, tkaže to ve výsledku nebude tak efektivní a navíc nejsou většinou zvyklí na takovou frekvenci vícekloubových cviků, takže tam hrozí riziko zranění kvůli přetížení


Já myslel split pro kulturisty a silovej trénink pro liftery, atlety či pro běžnou populaci.

Problém je ten, že začátečníci znaj ze silovejch tréninků pouze Korte, potažmo Ivanova/Fomina. Osobně by mě hrozně nudilo točit pořád jenom dva parametry (5x5, 6x5-6). I když začátečník poroste de facto i z masturbace, tak postupem času upadne do akomodace, pokud parametry opakování, sérií a vah v určitých intervalech nemění.

Petr Ondráček napsal:
Co se týká Zatsiorskyho, tak ho nemám kompletně nastudovanýho, ale co jsem četl se netýkalo začátečníků. Je potřeba každýmu doporučit to, co bude pro něj v jeho čase a vzhledem k jeho možnostem vhodné. První rok není potřeba vytahovat kanón na vrabce. K zesílení a zlepšení postavy dojde při každém rozumném tréninku. Těžší tréninku, u kterých hrozí, že se začátečník odpálí je potřeba si nechat na pozděj.


Ale on se v knize "Science and Practice of Strength Training" věnuje mj. v nemalý kapitole jak začátečníkům, mladistvým, ženám, tak i seniorům. Jinak souhlasím. Jde o to, že hodně začínajících takřka vůbec nečte, nebo čte, ale časopisu typu M&F, Svět kulturistiky a podobný sr****. Je vzácný, když alespoň googlujou, což LinqweR dělá, teda aspoň doufám.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: so únor 25, 2017 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

LiqweR napsal:
Techniku cviků se snažím dodržovat co nejvíce...


Tohle je velice zrádná věta. Eventuálně se natoč z boku, ať tu techniku vidíme...Když se koukneš po netu, tak i na kupříkladu profesionální vzpěrače, kouká víceméně pořád jejich trenér.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Rada s tréninkem (Pro nováčka)
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: