MyProtein - konkurence českému trhu?


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - MyProtein - konkurence českému trhu?  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> MyProtein - konkurence českému trhu?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Míra75


PříspěvekZaslal: út březen 14, 2017 4:09 pm    Předmět: MyProtein - konkurence českému trhu? Odpovědět s citátem

Zdravím,
zajímá mě váš názor na společnost MyProtein, která nedávnou vstoupila do ČR. (takhle, jestli není někdo slepý, tak možná si ji nevšiml :) )
Co si myslíte o té jejich nabídce, kvalitě apod. Vyzkošel jsem už několikáté balení Impact Whey, asi jejich nejprodávanější věc, a byl jsem spokojený. Co nechápu je, jak posílají balíky z UK nebo Německa ua 50 kč.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reality


PříspěvekZaslal: út březen 14, 2017 5:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Psal jsem to tu před pár dny, je to lowcost firma na úrovni ATP Nutrition, ty nejlevnější suroviny a nejnižší kvalita, tomu odpovídá i cena. Někomu to tak stačí a logiku existence takových firem má v každém segmentu trhu. Konkurencí pro normální značky (kvalitou ze středu trhu) nikdy nebude, jedině pro ty lowcostové, které míří na stejný typ zákazníka, to jest "cena na prvním místě, na kvalitě nezáleží" popřípadě sobě nepřiznané "rád si lžu do kapsy".
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olafekk


PříspěvekZaslal: út březen 14, 2017 5:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Můžu potvrdit příspěvek výše,

sám jsem zkoušel několik lowcost značek, ale kvalita vždy mizerná, počínaje chutí, přes rozpustnost, účinek jsem žádný nezaznamenal kromě pálení žáhy.. otázkou samozřejmě zůstává jestli bych ho poznal u dražších výrobců.

Pro mě každopádně dobrá zkušenost a my doma kupujeme už jenom jedinou značku které stoprocentně věříme, na to si, ale každý musí přijít sám.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: út březen 14, 2017 6:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kupuju uz nejakou dobu, slusna cena, chut a slozeni stejny jako vetsina proteinu. To jakoze je to nejaka lowcost znacka kterou kupuji jen chudaci zatimco poradni cvicenci kupuji ZBYTECNE drahe proteiny v domeni, ze pro svoje telo delaji neco vic..je proste sracka. Jedinej rozdil muze byt ve stravitelnosti, ale pokud to cloveku nijak nevadi, je picovina utracet penize za drazsi proteiny, ktery stejne tvori asi 1% uspechu.

To je tak asi jako resit, jestli koupim bcacka bez cukru nebo s 1g cukru na +100g vyrobku.. nonsense.
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: st březen 15, 2017 5:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

1. Líbí se mi ta enormě široká paleta suplementů, surovin, výrobků - to u nás od jedné firmy zatím chybí.
2. Klasická západní diskontní značka, stojí to všecko málo, především proto, že spadá pod Hut Group.
3. Ať jsem hledal jak jsem mohl, tak jsem vyjma pár výjímek (které ale průměrného kondičáka vůbec nebudou zajímat) nenašel absolutně nic co by u nás už nemělo mnohem lépe dostupnou variantu.
4. Skvělá obchodní taktika, expandování do východní evropy a vyvolávání u jednodušších jedinců dojmu příchodu nové, západní ultrakvalitní značky.
5. Pokud se jedná o tématiku whey proteinů, tak byl spokojený... A co? Furt to samé dokola, aneb posuzování kvality proteinu na základě toho jak chutnal, jestli jsem se z něho neposral, jak prášil, rozpouštěl se.
6. Můžeš si být jistý že ty primární suroviny furt pochází z těch stejných zdrojů, zpracovávají se prakticky stejně, obsahujou stejné aditiva, jediné co se liší je ten obal a pár marginálních faktorů jako je chuť, konzistence apod.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: st březen 15, 2017 7:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
1. Líbí se mi ta enormě široká paleta suplementů, surovin, výrobků - to u nás od jedné firmy zatím chybí.
2. Klasická západní diskontní značka, stojí to všecko málo, především proto, že spadá pod Hut Group.
3. Ať jsem hledal jak jsem mohl, tak jsem vyjma pár výjímek (které ale průměrného kondičáka vůbec nebudou zajímat) nenašel absolutně nic co by u nás už nemělo mnohem lépe dostupnou variantu.
4. Skvělá obchodní taktika, expandování do východní evropy a vyvolávání u jednodušších jedinců dojmu příchodu nové, západní ultrakvalitní značky.
5. Pokud se jedná o tématiku whey proteinů, tak byl spokojený... A co? Furt to samé dokola, aneb posuzování kvality proteinu na základě toho jak chutnal, jestli jsem se z něho neposral, jak prášil, rozpouštěl se.
6. Můžeš si být jistý že ty primární suroviny furt pochází z těch stejných zdrojů, zpracovávají se prakticky stejně, obsahujou stejné aditiva, jediné co se liší je ten obal a pár marginálních faktorů jako je chuť, konzistence apod.


Co si z toho tedy mám odnést? Z bodu 6 bych si odvodil, že je to uplně jedno, kde si svůj protein koupím. Stačí mrknout na cenu, koupit nejlevnější a pokud z něj nebudu mít zažívací problémy, tak jsem vyhrál.

Ad bod 5. Jak poznám kvalitní protein? Taky se mi nezdá, že podle toho jak se rozpouští poznám kvalitu výrobku. Co bych měl brát jako bernou minici při hodnocení kvality? Předpokládám, že by to měla být především stravitelnost a vstřebatelnost. Možná čistota. Ale tohle asi bez laboratorních testů nepoznám. Pletu se?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reality


PříspěvekZaslal: st březen 15, 2017 8:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
6. Můžeš si být jistý že ty primární suroviny furt pochází z těch stejných zdrojů, zpracovávají se prakticky stejně, obsahujou stejné aditiva, jediné co se liší je ten obal a pár marginálních faktorů jako je chuť, konzistence apod.


Tohle je buď cílená mystifikace ostatních tady a nebo velká neznalost.
Protože tvoje příspěvky jsou tady často rozumné, tak to vidím na to první.

KrystofK napsal:
4. Skvělá obchodní taktika, expandování do východní evropy a vyvolávání u jednodušších jedinců dojmu příchodu nové, západní ultrakvalitní značky.


S tím naopak beze zbytku souhlasím, po stránce marketingu jim to jde.
Ale s rezervami, které jim právě výraznějc uspět na českém trhu ve výsledku znemožní.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: st březen 15, 2017 9:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Krystof má pravdu. Představa, že budu jeden měsíc po tréninku dávat značkový protein a druhý měsíc "lowcost shit" - píšu v úvozovkách, protože jediný rozdíl je, že nemají na přebalu produktu nasypaného kultíka, a že budu mít rozdílné výsledky je naprosto zcestná... Protein je jedno jídlo z pěti denních, nebo ze tří, nebo dvě z šesti a jako takový se podílí na výsledcích - čistě statisticky - 20%, a i kdyby ten rozdíl nějaký v jejich kvalitě byl (ale není), stejně to výsledný efekt bude mít prakticky nulový...
Trénuju teď s jednm klukem, kupoval "přetréninkovky" - říkám vyhodit, nauč se pít kafe, kupoval BCAA - říkám vyhodit, k ničemu, kupoval libové proteiny - říkám ok, nemáš čas se najít, může být, naučil jsem ho trochu cvičit, do měsíce přibral 4 kila...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reality


PříspěvekZaslal: st březen 15, 2017 9:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Za předpokladu, že někdo neuznává žádné suplementy, postrádá samozřejmě otázka rozdílu mezi suplementy smysl
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: st březen 15, 2017 11:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak znovu:) kolik je v EU vyrobcu vstupni suroviny? Kolik ruznych zpusobu jejiho ziskani je? Vyrobci to ochuti, obarvi a zabali. To je asi tak vsechno. Bude z drazsiho proteinu lepsi proteosynteza?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reality


PříspěvekZaslal: st březen 15, 2017 11:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mluvíš li o proteinech, jsou desítky variant surovin, co lze třeba do produktu označeného jako WPC použít (i tady na tomhle fóru byla legenda o jen dvou evropských producentech s křížovou mikrofiltrací - zdaleka není už pravda). O produktech obsahujících další látky jako aminokyseliny a pod. ani nemluvě, tam je variant víc a víc. Ale i protein není jen protein, ale je to surovina plus přídatné látky a platí pro ně stejné věci, i variant aromat, sladidel a zahušťovadel jsou obrovská množství a jejich vlastnosti a cena hodně odlišné. A ve výsledku je okamžitě znát, když jeden výrobce použije do jedné šarže surovinu nějakou a do druhé z nějakých interních důvodů podobnou ale o trochu jinou a už se uživatelé ozývají , proč se co změnilo (a přitom stačí blbost, třeba jen levnější stévie). Nevědí, co je jinak, ale poznají, že něco je jinak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: st březen 15, 2017 12:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tom3 napsal:
Kupuju uz nejakou dobu, slusna cena, chut a slozeni stejny jako vetsina proteinu. To jakoze je to nejaka lowcost znacka kterou kupuji jen chudaci zatimco poradni cvicenci kupuji ZBYTECNE drahe proteiny v domeni, ze pro svoje telo delaji neco vic..je proste sracka.


kupuj si co chceš, o chudácích taky není žádná řeč, Reality to vystihnul přesně...

Reality napsal:
..., je to lowcost firma..., ty nejlevnější suroviny a nejnižší kvalita, tomu odpovídá i cena. Někomu to tak stačí a logiku existence takových firem má v každém segmentu trhu . Konkurencí pro normální značky (kvalitou ze středu trhu) nikdy nebude, jedině pro ty lowcostové, které míří na stejný typ zákazníka, to jest "cena na prvním místě, na kvalitě nezáleží" popřípadě sobě nepřiznané "rád si lžu do kapsy".
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hulkie


PříspěvekZaslal: st březen 15, 2017 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Reality: a ty sracky typu ochucovadla, umele sladidla, zahustovadla a dalsi udelaji rozdil mezi takto upravenou vstupni surovinou a vstupni surovinou jako takovou? To jakoze milkshake z McDonalds obsahuje kvalitativne lepsi mleko nez mleko z regalu supermarketu?
Pocita se surovina, ostatni je tam jen pro uzivatelsky komfort...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom3


PříspěvekZaslal: st březen 15, 2017 7:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vysledek je ale porad stejnej, je uplne jedno, jakej protein si koupis, co se tyce nejake funkcnosti. Myslim uplne zbytecna diskuze, ale tak jestli na to mate cas... moc teorie nekdy skodi..
_________________
"First they ask you why you do it, then they ask you how you did it."
"Chodil bys raději po ulici a lidem říkal, že zvedáš tunu a nevypadal tak, nebo bys raději donutil lidi přemýšlet o tom, kolik zvedáš, jen tím, jak vypadáš?‘" - buh vi kdo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: st březen 15, 2017 8:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

aneb do čeho dokáže vykristalizovat obyčejný dotaz na Myprotein...

1. Pokud si určíme povšechnou formulaci "kvalita", tak 90% dostupných proteinů na českém trhu se od sebe prakticky liší jenom marginálně. Ano, výstupní suroviny, které jsou naprostý základ jsou brány on několika málo dostupných koncernů, které ovládají mlékárenský průmysl. Pak je to otázka pouze zpracování a několika málo komponentů. Pokud se jedná o jednu odměrku denně, tak jediný rozdíl, který bude jakkoliv pro spotřebitele detekovatelný bude - Jiný obal, jiná chuť, jiná rozpustnost, jiná konzistence a podobné triviálnosti - které v konečném důsledku nemají žádnou relevenatní hodnotu.
Pokud pak někdo argumentuje například rozdílným aminogramem, tak to je dost směšné, jelikož všechny je mají stejně na hovno, a je celkem jedno jak rozdílný ten aminoram je.

2. Potom tu je asi 9% naprostých extrémů, především firem z východu a Polska, které už se dají považovat za zhovadilost a které jsou z hlediska kvality už opravdu extrémně tristní. Dost nedostatečné esenciální amina, obecně značné díry, semtam frajeřiny jako těžké kovy, vysoké teploty, podvyživené, špatně krmené a mučené krávy apod.

3. Dostáváme se k pomyslnému 1% proteinů, které si ovšem většina nemůže dovolit, a jelikož jej nepropagují kulturistické hvězdičky, tak se o nich prakticky ani nelze dozvědět. Jasně deklarují odkud suroviny pochází, mají opravdu precizně nastavený aminogram, dávají si záležet na výrobě, obohacujou proteiny o trávící enzymy apod. I tak to u nás není valné a třeba do téhle skupiny by mohl spadat ALE s přimhouřením opravdu obou očí třeba ilovebio od myotecu apod.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - MyProtein - konkurence českému trhu? Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: