Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě?


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě?  Úvodní stránka -> Ostatní -> Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Potřebuje člověk silové schopnosti k tomu, aby byl fyzicky zdatný?
ano
73%
 73%  [ 17 ]
ne
26%
 26%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 23

Autor Zpráva
dzejn


PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2017 8:17 am    Předmět: Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě? Odpovědět s citátem

Čaauky ,

chci otevřít nové (staro-nové?) téma!! Co si představíte pod pojmem SÍLA? Jsou pro člověka silové schopnosti důležité i v běžném životě?


Jasně, že většina z nás jede silové tréninky!!! Kdo by taky ne, když to má tolik "benefitů " ale jedeme je i z důvodu zdokonalení v lidském životě a celkově tělesné zdatnosti?

BTW. Tělesná zdatnost = připravenost organismu pro každodenní činnosti, celkově odolávat vnějším a vnitřím vlivům nebo také schopnost člověka uspokojivě vykonat tělesnou práci (dle Neumana, 2013)

Pojďme se bavit!! Vše mě zajímá
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Spazik


PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2017 10:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Silové cvičení bezpochyby pomáhá v běžném životě, ale má to určitou hranici. 200kg na dřep nebo na deadlift - tím se spíš rychleji zničíš než že si pomůžeš v běžném životě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2017 10:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vies ze ides spravnym smerom, ked prides do klubu a ochranka na teba pozera ako: "aaaa, kurva, snad nebude robit problemy"

vseobecne mas viac respektu, viac chlapov chce byt s tebou za dobre, lebo ta vnimaju ako alfa vodcu, si stredobodom pozornosti vsade kde prides a lakas pohlady od zien a muzov, aj dobre aj zle. Niektori s komplexami budu do teba vyryvat, ale mozes ich zabit, lebo si o tolko silnejsi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2017 10:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cvičenie - Relax po náročnom dni.

To je pre mňa najväčší benefit.
Nepotrebujem budiť hrôzu chlapov ani baliť ženské, do klubov nechodím, takže to mám len ako odreagovanie a hobby.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2017 10:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to dzejn: zmen si avatara, tohohle ma Svadla
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzejn


PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2017 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
to dzejn: zmen si avatara, tohohle ma Svadla


Jasně, to jsem nevěděla, díky za info.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
dzejn


PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2017 10:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spazik napsal:
Silové cvičení bezpochyby pomáhá v běžném životě, ale má to určitou hranici. 200kg na dřep nebo na deadlift - tím se spíš rychleji zničíš než že si pomůžeš v běžném životě.



Určitě, dík za reakci. Já jen, že se o to téma teď celkem zajímám, dělala jsem i dotazník pro lidi, co necvičí/nemají moc znalostí v tomto ohledu, nic... a někteří odpověděli NE.. na otázku: Je síla pro člověka důležitá? Což mě překvapilo a chtěla jsem znát i názor lidí, kteří o tom něco ví.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Magumi


PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2017 11:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A zajímá tě pouze síla jako taková nebo i benefity silového tréninku obecně?
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2017 2:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sú. Každý chlap chce byť v kútiku duše silný. Kto nie, tak nech si skontroluje slipy či mu tam čosi nechýba.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2017 2:50 pm    Předmět: Re: Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě? Odpovědět s citátem

Silové schopnosti jsou důležité málokdy. Kolikrát v životě se člověk stěhuje? Pro život jsou mnohem důležitější všestranné tréninky, kde rozvíjí sensomotorické schopnosti, nejen sílu.
A pojem síla? Síla znamená schopnost zvednout za určitých podmínek určitou váhu. Jenže většina věcí v realitě nemá osu či úchyt.
Pro mě osobně není posilovna o síle, ale o body buildingu. Na plážovou formu jsem už rezignoval, ale jsou tam i jiné aspekty.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2017 3:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nějaká ta síla se ti hodí i když neseš nákup z auta do patra, chceš zvednout ženskou nebo když jdeš lyžovat. I tam poznáš rozdíl jestli chodíš cvičit nebo ne. To není jenom o stěhování nábytku
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sk


PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2017 3:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ono taky tim, ze vetsina veci nema ,,osu,, nebo idealni uchyt, tak i na relativne lehke veci je potreba vyvinout solidni silu. Osobne si myslim, ze sila cloveku pomaha vic nez si sam uvedomuje.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2017 4:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono asi taky dost záleží na tom, co to znamená "běžný život" Někdo, kdo pracuje nine to five někde v kanclu, tak kromě toho, že bude v saku vypadat mnohem líp než chlápek, co má ramínka jak sešlapaný rýč, mu to asi prakticky moc pomáhat nebude. Člověk, co pracuje víc rukama, ve svém životě pozná přínos cvičení mnohem víc. Ale samozřejmě že 99% lidí cvičí proto, že chce líp vypadat a být silnější, a kdo ne, tak kecá. A když se to daří, je to podle mě ten největší přínos. Protože pak se člověk celkově líp cítí, což se pak odráží na všech aspektech života. A když mi někdo řekne, že cvičit nepotřebuje, tak at´ necvičí, já to nikomu necpu. Tomu, kdo nezažil pocit z vlastního progresu stejně nemá smysl nic vysvětlovat, nikdy to nepochopí
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e-witch


PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2017 5:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

... tak běžný čtvrtek v Kauflandu - nákup na týden pro celou rodinu, včetně starkých, s donáškou do 3.NP bez výtahu by mi dal před pár lety podstatně víc zabrat ... každopádně bych tam po sobě nevyskládala zpět sražený komín sixpacků minerálek (oblíbená příchuť byla prostě dole :) ... atd., atd. ... a to nemám žádnou velkou absolutní sílu, jen jsem v běžném životě zažila, co je to být opravdu slabá
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2017 5:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sk napsal:
Tak ono taky tim, ze vetsina veci nema ,,osu,, nebo idealni uchyt, tak i na relativne lehke veci je potreba vyvinout solidni silu. Osobne si myslim, ze sila cloveku pomaha vic nez si sam uvedomuje.

Neber si extrémy, tj. špekoun co má hypertrofovaný palec od mačkání televizního ovladače versus lifter.
Vezmi si člověka, co si jde v zimě zaběhat, v létě jede na kole, každý víkend si jde zahrát fotbal, motá se kolem dětí a zahrady. Nicméně činku nezvedl jak je rok dlouhý. A porovnej si ho s někým, kdo zvedá na MT 250 kg. Bude mezi nimi v síle pro běžný život takový rozdíl?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě? Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: