Pár otázek



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Pár otázek  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Pár otázek
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Skurk


PříspěvekZaslal: út březen 28, 2017 8:03 pm    Předmět: Pár otázek Odpovědět s citátem

Ahoj, nějak se to sešlo a chci se zeptat na pár otázek.

1.) Přítahy velké činky v předklonu podhmatem na záda , můžu to vyměnit za veslování ? Jde mi o to, že veslování se mi dělá líp, ale jestli při otm zabírají stejné svaly

2.) U silového cvičení se nesmí jet do selhání ?

3.) Kvůli času chodím trénovat až v 7 večer, takže jídlo po tréninku dávám tak v 9. Vadí to , že to dávám tak pozdě ?

Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olafekk


PříspěvekZaslal: út březen 28, 2017 8:08 pm    Předmět: Re: Pár otázek Odpovědět s citátem

Skurk napsal:
Ahoj, nějak se to sešlo a chci se zeptat na pár otázek.

1.) Přítahy velké činky v předklonu podhmatem na záda , můžu to vyměnit za veslování ? Jde mi o to, že veslování se mi dělá líp, ale jestli při otm zabírají stejné svaly

2.) U silového cvičení se nesmí jet do selhání ?

3.) Kvůli času chodím trénovat až v 7 večer, takže jídlo po tréninku dávám tak v 9. Vadí to , že to dávám tak pozdě ?

Díky


1) teoreticky můžeš, žádná liga na ochranu práv přítahů velké činky v předklonu podhmatem na záda není takže ti to nemá kdo zakázat

2) může, ale nemělo by se - bavíme li se o těžkých základních cvicích pak jednak kvůli zranění a pak kvůli výsledkům

3) mě určitě ne, věřím, že ani nikomu zde z fóra to nevadí, jestli to vadí tobě by si měl vědět sám, na to ti tady nikdo neodpoví

Měj se a ať to roste :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: út březen 28, 2017 8:24 pm    Předmět: Re: Pár otázek Odpovědět s citátem

Skurk napsal:
Ahoj, nějak se to sešlo a chci se zeptat na pár otázek.

1.) Přítahy velké činky v předklonu podhmatem na záda , můžu to vyměnit za veslování ? Jde mi o to, že veslování se mi dělá líp, ale jestli při otm zabírají stejné svaly

2.) U silového cvičení se nesmí jet do selhání ?

3.) Kvůli času chodím trénovat až v 7 večer, takže jídlo po tréninku dávám tak v 9. Vadí to , že to dávám tak pozdě ?

Díky


1) není to ideální
2) příjde na to
3) nevadí
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: út březen 28, 2017 9:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ad 2) koukni na log od ropera... úplně vidím jak jsem mu pohonil ego
ad 3) tak záleží na tom, jak si jedl před tréninkem, kdy jdeš spát (já mám poslední pevné jídlo o půl druhé ráno, protože chodím chrápat okolo pěti), jakou máš kvalitu spánku pokud ještě trávíš atd. takže it depends...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: st březen 29, 2017 5:30 am    Předmět: Re: Pár otázek Odpovědět s citátem

Olafekk napsal:

1) teoreticky můžeš, žádná liga na ochranu práv přítahů velké činky v předklonu podhmatem na záda není takže ti to nemá kdo zakázat

2) může, ale nemělo by se - bavíme li se o těžkých základních cvicích pak jednak kvůli zranění a pak kvůli výsledkům

3) mě určitě ne, věřím, že ani nikomu zde z fóra to nevadí, jestli to vadí tobě by si měl vědět sám, na to ti tady nikdo neodpoví

Měj se a ať to roste :)


Výborná odpověď. Vystihnul jsi tím všecko

Otázka k bodu 3. Co jídlo těsně před spaním? Třeba 30 minut. Všude se píše, že je to děsně nezdravé. Já mám ale takovou zkušenost, že pokud se večer nenajím, tak ten spánek většinou nestojí za moc. Navíc večer mívám často ještě hlad. Pokud se nenajím, tak se vzbudím uprostřed noci a už nezaberu. Jediné řešení je jít se projít nebo se najíst a pak zase usnout, ale stejně mám minimálně hodinu spánku ztracenou.

Je to asi jen blbý návyk, ale těžko se mi to odbourává. Začal jsem víc jíst přes den, nepiju alkohol, omezil jsem kofein. Pořád se mi ale nedaří dost dobře spát. Nějaké tipy?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: st březen 29, 2017 6:09 am    Předmět: Re: Pár otázek Odpovědět s citátem

chippie napsal:
Pořád se mi ale nedaří dost dobře spát. Nějaké tipy?


Sex. Vyborne se po nem usina.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Ondráček


PříspěvekZaslal: st březen 29, 2017 6:38 am    Předmět: Re: Pár otázek Odpovědět s citátem

Skurk napsal:

1.) Přítahy velké činky v předklonu podhmatem na záda , můžu to vyměnit za veslování ? Jde mi o to, že veslování se mi dělá líp, ale jestli při otm zabírají stejné svaly

2.) U silového cvičení se nesmí jet do selhání ?

3.) Kvůli času chodím trénovat až v 7 večer, takže jídlo po tréninku dávám tak v 9. Vadí to , že to dávám tak pozdě ?


1. Nahradit to můžeš, jen do silových tréninků se více hodí činky. Můžeš zvážit i náhradu na přítahy v předklonu nadhmatem jestli se ti to bude cvičit líp.

2. Jak se psalo nahoře, u hlavních cviků nechodit do selhání. Ale například u veslování to nevadí.

3. Někteří lidé říkají, že následně nemůžou usnout. Je to ale individuální a záleží na celkovým denním rytmu. Já například i po pozdějším tréninku spím jak zabitej.
_________________
https://www.nutrilord.cz/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skurk


PříspěvekZaslal: st březen 29, 2017 5:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dík za odpovědi. U toho veslování mi šlo o to, že u něj prostě více procítím ty záda než u té velké činky, tak mně zajímalo, jestli tyhle 2 cviky zabírají stejné svaly
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: st březen 29, 2017 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Skurk napsal:
Dík za odpovědi. U toho veslování mi šlo o to, že u něj prostě více procítím ty záda než u té velké činky, tak mně zajímalo, jestli tyhle 2 cviky zabírají stejné svaly


vicemene ano
nicmene, pokud drzis cinku a manipulujes s ni ve stoje, je to namahavejsi a procvicis vice svalu
i kdyz se muze stat, ze nektere mene
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olafekk


PříspěvekZaslal: st březen 29, 2017 8:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Volná váha je obecně vhodnější (pokud se nepřipravuješ na závody nebo z nějakého jiného důvodu nepotřebuješ izolovat danou partii) neboť při ní většinou zapojíš více partií a i střed těla. Pokud ti, ale ten cvik nevyhovuje tak ho necvič a cvič nějaký který ti sedí víc, tak jako tak si buď jistý, že rozdíl který uvidíš bude minimální nebo takřka žádný a pokud zachováš další aspekty správného tréningu pak i s veslováním budeš mít výsledky.

Co se týče jídla před spaním tak se na to taky nedá obecně odpovědět, záleží na tom co je to za jídlo. Balíček chipsů asi nebude ideální pro někoho kdo chce shodit (a nejspíš bych to nedoporučil ani nikomu kdo chce nabrat), oproti tomu hovězí/kuřecí steak s pečeným bramborem v rozumném množství rozhodně vadit nebude. Pokud nemůžeš po jídle spát, nejez, dej si protein - pokud si můžeš dovolit noční tak noční, pokud ne tak ten který si můžeš dovolit, pokud ani to nezvládneš aby si se dobře vyspal tak jdi spát déle nebo si to nějak vyřeš jinak, každá situace má řešení. Já občas chodím cvičit taky okolo 8hod. večerní a první jídlo mám kolem půl jedenáctné, ale nijak mě to netrápí, prostě se najím a jdu spát.

Hlavní je se z toho nepo****
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Pár otázek
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: