Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě?  Úvodní stránka -> Ostatní -> Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Potřebuje člověk silové schopnosti k tomu, aby byl fyzicky zdatný?
ano
73%
 73%  [ 17 ]
ne
26%
 26%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 23

Autor Zpráva
n.i.k.d.o.


PříspěvekZaslal: st březen 29, 2017 8:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

***


Naposledy upravil n.i.k.d.o. dne st duben 26, 2017 8:49 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: st březen 29, 2017 10:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsou pro člověka silové schopnosti důležité i v běžném životě?
Dejme tomu, že taky přispěju otevřeněji do tohohle tématu v širších souvislostech.

Silové tréninky, síla a dobrá forma je pro mě vedle intelektu (obecně inteligence, vzdělání..) naprostý fundament.

Líp snáším fyzickou bolest, roztrhané holeně z tahů a pullů, cvičení při bolestivých zraněních, dopady činky na klíční kosti, furt nějaké ty naše fitness bolístky, podlitiny, sedřené dlaně i třeba blbosti jako série do selhání mi určitě oproti většinové populaci zvýšily práh bolesti, respektive toho, co dokážu vydržet - hodně procedur/vyšetření a stavů, při kterých se normálně podává i anestezie jsem zvládal a zvládám celkem bez problémů.

Víc vydržím, po špatných obdobích se extrémně rychle dostávám zpátky do "dobré formy", budu hrubější, ale v pondělí mám 72kg a už nemůžu skoro vstát z postele a v neděli už mám 75kg a jsem schopný celkem uspokojivě 40minut p.chat přítelkyni.

Jsem zvyklý na neustálé zatížení, jezdit do maxima, tlačit to, co to jde, překonávat se. Výsledkem je to, že dokážu relativně normálně fungovat i s dvěma hodinama spánku denně po několik dní, kor když nemám trénink, tak pomalu nepotřebuju spát.
Myslím, respektive vím o tom, že jsem psychicky stabilnější a vydržím toho stresu víc než lidi co jsou v mojí situaci a co je hlavní dokážu líp překonávat zátěžové situace.

Jo. Řekl bych, že mně osobně cca. 6 let silového tréninku (ale myslím tím opravdový trénink, ne že odcvičím sérii bicepsu na kladce a potom tři minuty kecám) pomohlo v běžném životě velmi. Přijde mi, když se podívám kolem sebe, hlavně v poradně, v nemocnici, na středisku, že lidi jsou hodně slabé sračky. A takové to využití jsem silný líp se mi budou stěhovat skříně, to mi přijde jako diskuse fakt o píčovinách.

+ super je samozřejmě to spojení i s vytrvalostním tréninkem apod.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TONIIIK


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 6:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

necvičící slabou populaci vnímam jen jako neforemný bezpohlavní mluvící bloby.
síla je jedině přednost a význam má ve všem.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magumi


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 7:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

S těmi bolístkami máš pravdu. I když já ve svém věku to beru spíš jako takovou přípravu na důchod - až si začnou po šedesátce všichni moji vrstevníci stěžovat, jak je všechno bolí a že to za mlada nebývalo, budu na různé bolístky tak zvyklý, že si těch stařeckých ani nevšimnu. :)
_________________
Somewhere in China, a thirteen-year old virgin is warming up with my max.

http://forum.ronnie.cz/magumi-lean-strength-t28783.html
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 7:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Berserk_Grom napsal:
najsmutnejsie na tom je ze vychrtly rando ma ale viac svalov a je estetickejsi nez 90% ludi na fore tu :D
stavim sa ze aj napriek jeho autizmu vyklatil viacej susuriek ako vy :D


To je klidne mozny, ale my tu resili prinos sily. Kazdopadne ty silove vykony co tu psal jsou podle mne na chlapa hodne nizky a mne by v zivote omezovaly.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 9:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

drlift_ napsal:
Berserk_Grom napsal:
najsmutnejsie na tom je ze vychrtly rando ma ale viac svalov a je estetickejsi nez 90% ludi na fore tu :D
stavim sa ze aj napriek jeho autizmu vyklatil viacej susuriek ako vy :D


To je klidne mozny, ale my tu resili prinos sily. Kazdopadne ty silove vykony co tu psal jsou podle mne na chlapa hodne nizky a mne by v zivote omezovaly.


Su nizke.
Kazdopadne aspon v niecom to nie je az tak nizke... Dvihnem sa na hrazde nadhmatom peknou technikou 13 krat. Kolki daju na benc 1,5 nasobok svojej vahy, ale dvihnu sa mozno 5x na hrazde... A myslim si, ze dolezitejsie je byt lepsi na hrazde nez na benci. Aspon teda v prirode tlak na hrudnik sa vyuzije velmi malo, mozno tak izometricky (pre izotonicke tlacenie by bola potreba opora chrbta, alebo zdvihanie sa zo zeme ked clovek lezal na bruchu...) pri tlaceni niecoho vpred. A aj to by bol benc takmer nanic, lebo napr. pri roztlacani auta treba aj silne nohy, ale hlavne stred tela. Ten pri benci zabera uplne minimalne... Kto neveri, nech robi kliky s 20kg zatazovou vestou ci 20 alebo viac kilogramovym kotucom na chrbte, a bude plakat od zapajania stabilizatorov trupu... :D
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 9:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

zo vsetkych sprostosti vyberam ceresnicku

citace:
hlavne stred tela. Ten pri benci zabera uplne minimalne...
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 10:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petey napsal:
zo vsetkych sprostosti vyberam ceresnicku

citace:
hlavne stred tela. Ten pri benci zabera uplne minimalne...


Ceresnicka mozno pre teba, ty šašo. Pri klikoch pouzivas stabilizatory trupu ovela viac nez pri benci. Preto niektori ludia bencuju svoju vahu na serie, ale s klikami maju problem. Pri klikoch musis okrem toho mat stiahnute brucho, pri benci vobec (pokial nejdes maximalku mozno 200kg +), tak totiz lezis na chrbte, preto tam stabilizatory trupu pracuju MINIMALNE. Ja svoju vahu bencnem mozno 2krat, ale klikov dam s peknou technikou 40. Co nie je vela, ale ani malo. A kliky budu vzdy prirodzenejsie drahou pohybu a biomechanikou ako benc.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decarabas


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 10:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Neviem neviem, ale ked som tahal pol kilometra v snehu do kopca 50 kilo dreva v topankach bez dezenu, celkom som bol vdacny za vydrepovane nohy a zvysenu telesnu vahu:


Ked som vazil 70 kilo a daval zhyby po 15 a kliky po 40-50, bolo to sice pekne, ale v zivote by som to nepotiahol. Sixpack je nachuja, ked neviete niecim pohnut.
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2017 11:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Neviem neviem, ale ked som tahal pol kilometra v snehu do kopca 50 kilo dreva v topankach bez dezenu, celkom som bol vdacny za vydrepovane nohy a zvysenu telesnu vahu:

Ked som vazil 70 kilo a daval zhyby po 15 a kliky po 40-50, bolo to sice pekne, ale v zivote by som to nepotiahol. Sixpack je nachuja, ked neviete niecim pohnut.


mas recht
sixpack u padesatikiloveho borca je jako velke prsa u tluste holky :D
dokonce si sam prisadim proti sobe, shyb v zivote vazne moc neuzijes a kliky taky ne
to spis mrtve tahy
ale nejvic se bude hodit prevraceni pneumatiky a farmarska chuze
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: pá březen 31, 2017 8:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Trubens napsal:

Kazdopadne aspon v niecom to nie je az tak nizke... Dvihnem sa na hrazde nadhmatom peknou technikou 13 krat. Kolki daju na benc 1,5 nasobok svojej vahy, ale dvihnu sa mozno 5x na hrazde... A myslim si, ze dolezitejsie je byt lepsi na hrazde nez na benci. Aspon teda v prirode tlak na hrudnik sa vyuzije velmi malo, mozno tak izometricky (pre izotonicke tlacenie by bola potreba opora chrbta, alebo zdvihanie sa zo zeme ked clovek lezal na bruchu...) pri tlaceni niecoho vpred. A aj to by bol benc takmer nanic, lebo napr. pri roztlacani auta treba aj silne nohy, ale hlavne stred tela. Ten pri benci zabera uplne minimalne... Kto neveri, nech robi kliky s 20kg zatazovou vestou ci 20 alebo viac kilogramovym kotucom na chrbte, a bude plakat od zapajania stabilizatorov trupu... :D


To co zminujes jsou vetsinou veci, ktere v beznem zivote moc nepotrebujes. Nejcasteji potrebujes neco zvednout, prenest, pri cemz ti z klasickych cviku asi nejvice pomuze silny mrtvy tah, pripadne drep. Tam jsi na tom hodne bidne. U nekoho kdo chodi do posilovny a sportuje bych cekal vykon kolem 200kg.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: pá březen 31, 2017 10:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

TONIIIK napsal:
necvičící slabou populaci vnímam jen jako neforemný bezpohlavní mluvící bloby.
síla je jedině přednost a význam má ve všem.

Ha ha, jako přes kopírák :) parta běžců se dívá na neběhající zbytek jako na trosky bez kondice, fighteři na zbytek jako na chudáčky "civilisty" co by neobstáli v přirozenym výběru, pro vegany jsou všichni ostatní masožraví primitivové a pro levičáky jsou všichni ostatní xenofobní rasistický kryptofašisti :)
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
secret78


PříspěvekZaslal: pá březen 31, 2017 11:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Trubens napsal:
Petey napsal:
zo vsetkych sprostosti vyberam ceresnicku

citace:
hlavne stred tela. Ten pri benci zabera uplne minimalne...


Ceresnicka mozno pre teba, ty šašo. Pri klikoch pouzivas stabilizatory trupu ovela viac nez pri benci. Preto niektori ludia bencuju svoju vahu na serie, ale s klikami maju problem. Pri klikoch musis okrem toho mat stiahnute brucho, pri benci vobec (pokial nejdes maximalku mozno 200kg +), tak totiz lezis na chrbte, preto tam stabilizatory trupu pracuju MINIMALNE. Ja svoju vahu bencnem mozno 2krat, ale klikov dam s peknou technikou 40. Co nie je vela, ale ani malo. A kliky budu vzdy prirodzenejsie drahou pohybu a biomechanikou ako benc.


TY ŠAŠO
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trubens


PříspěvekZaslal: pá březen 31, 2017 12:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

drlift_ : nemaj ocakavania voci inym... Bude sa ti lahsie zit... :D
Zaloz topic "Sila odolavat hladu", tam zas dam do vrecka ja teba. Alebo trening naplno nejakych 18-19 hodin po poslednom jedle, pravidelne. Jedna vec je ze ste tu drviva väcsina fyzicky silnejsi ako ja, druha vec je, ze 95% z vas by zosalelo bez jedla po 60 hodinach, lezali by ste v posteli, a na MT ci drep by ste nedali ani polovicu vasej sucasnej maximalky. S tym vsak prirodni ludia (o zvieratach uz ani nehovorim...) nemaju problem... Takze aby ste demonstrovali svoju silu, musite byt pekne napapkani, idealne este s nakopavacom, a cast z vas aj s pichnutym testosteronom ci AS.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
n.i.k.d.o.


PříspěvekZaslal: pá březen 31, 2017 12:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

***


Naposledy upravil n.i.k.d.o. dne st duben 26, 2017 8:50 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Silové schopnosti, mají význam i v běžném životě? Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: