Společenská témata ll.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 393, 394, 395 ... 426, 427, 428  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Společenská témata ll.  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Společenská témata ll.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Spazik


PříspěvekZaslal: po březen 20, 2017 9:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo natoč video o mléku i když si nikdy nebyl v kravíně - vezmi záběry od nějakého špatného farmáře a udělej s toho závěry na celé odvětví... :-)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2017 8:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://praha.idnes.cz/napadeni-deti-soud-vietnamska-chuva-thieu-fga-/praha-zpravy.aspx?c=A170322_104349_praha-zpravy_nub

... já fakt absolutně nechápu jak ti soudci přemýšlí. X let natvrdo mi smysl dává a nehodlám zde diskutovat, zda dostala moc nebo málo. Ale těch 6 mega ..... jak si jako ten soud představuje, že je zaplatí? Nijak, prostě půjde o člověka, který si odsedí 7-11 roků a pak navždy zmizí do šedé ekonomiky, protože z přiznaného příjmu mu do smrti zbude nějaké zákonné minimum a stejně do konce života nesplatí ani půlku. A to není zdaleka první případ.

Nehledě na to, že když už platit, tak by měla těm poškozeným, ale ne státu .... ale ti by se snad nějaké kompenzace museli domáhat v civilním řízení, ne? Takže z těch 6 mega konkrétně oni neuvidí ani floka.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
n.i.k.d.o.


PříspěvekZaslal: so březen 25, 2017 10:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

***


Naposledy upravil n.i.k.d.o. dne st duben 26, 2017 8:49 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mysH


PříspěvekZaslal: st duben 05, 2017 1:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono je dobry rozlisovat pripady, kdy na to lidi vyslovene serou a je to jen a jen jejich blbost a pripady, kdy diky systemu na tom nekdo nehorazne vydelava .. i kdyz vysledek je stejny, cista zlodejina. Ochrana veritelu tezko, k tem se z ty vymozeny castky tolik nedostane . .nejvic kasiruje exekutor, prednostne!

https://nazory.aktualne.cz/komentare/exekuce-po-cesku-pro-par-korun-upadnete-do-dluhu/r~30af896019e811e7afda0025900fea04/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: so duben 22, 2017 12:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dívá se někdo na Pořad Provedu od ČT? Nijak do hloubky jsem to nezkoumal, nemám povědomí o jednotkách apod. Nicméně opravdu to vypadá tak, jak bylo dosud prezentováno? Chápu, že ke konci se to "pročistí" každopádně opravdu jsou k tomu, aby se stal člověk vojákem z povolání (je teď jedno, jestli bude někde vařit guláše nebo vyměňovat gumy) zvládnout jeden crossfit wod a naučit se toho tolik, kolik obsahuje 10% jedné otázky z maturity?
Já to nedokážu pobrat, jak se vychvalovali, když uběhli 10km z 30ti kilama, každý druhý byl posraný z obyčejné opičí dráhy jako je na každém sparťanu, na ošetřovnu chodili s puchýřema. Co mě dostalo byla perla jedno maníka ve velení, který řekl "nejhorší kombinace je gymnázium a město" .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jim1282


PříspěvekZaslal: so duben 22, 2017 1:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Dívá se někdo na Pořad Provedu od ČT? Nijak do hloubky jsem to nezkoumal, nemám povědomí o jednotkách apod. Nicméně opravdu to vypadá tak, jak bylo dosud prezentováno? Chápu, že ke konci se to "pročistí" každopádně opravdu jsou k tomu, aby se stal člověk vojákem z povolání (je teď jedno, jestli bude někde vařit guláše nebo vyměňovat gumy) zvládnout jeden crossfit wod a naučit se toho tolik, kolik obsahuje 10% jedné otázky z maturity?
Já to nedokážu pobrat, jak se vychvalovali, když uběhli 10km z 30ti kilama, každý druhý byl posraný z obyčejné opičí dráhy jako je na každém sparťanu, na ošetřovnu chodili s puchýřema. Co mě dostalo byla perla jedno maníka ve velení, který řekl "nejhorší kombinace je gymnázium a město" .


Většina populace pravidelně nesportuje, tudíž fyzická kondice uchazečů je opravdu poměrně tristní. Ovšem pokud se tito nesportovci stanou součástí prostředí, kde je dobrá fyzická kondice samozřejmostí, většina se jich poměrně rychle začne zlepšovat.

Co se týká výcviku, musíš tam započítat změnu prostředí, dodržování denního řadu, poslouchání rozkazů, účelový tlak na psychiku atd. Pokud to vše sečteš, je to pro většinu rekrutrů opravdu náročné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: so duben 22, 2017 4:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jim1282 napsal:
KrystofK napsal:
Dívá se někdo na Pořad Provedu od ČT? Nijak do hloubky jsem to nezkoumal, nemám povědomí o jednotkách apod. Nicméně opravdu to vypadá tak, jak bylo dosud prezentováno? Chápu, že ke konci se to "pročistí" každopádně opravdu jsou k tomu, aby se stal člověk vojákem z povolání (je teď jedno, jestli bude někde vařit guláše nebo vyměňovat gumy) zvládnout jeden crossfit wod a naučit se toho tolik, kolik obsahuje 10% jedné otázky z maturity?
Já to nedokážu pobrat, jak se vychvalovali, když uběhli 10km z 30ti kilama, každý druhý byl posraný z obyčejné opičí dráhy jako je na každém sparťanu, na ošetřovnu chodili s puchýřema. Co mě dostalo byla perla jedno maníka ve velení, který řekl "nejhorší kombinace je gymnázium a město" .


Většina populace pravidelně nesportuje, tudíž fyzická kondice uchazečů je opravdu poměrně tristní. Ovšem pokud se tito nesportovci stanou součástí prostředí, kde je dobrá fyzická kondice samozřejmostí, většina se jich poměrně rychle začne zlepšovat.

Co se týká výcviku, musíš tam započítat změnu prostředí, dodržování denního řadu, poslouchání rozkazů, účelový tlak na psychiku atd. Pokud to vše sečteš, je to pro většinu rekrutrů opravdu náročné .


Proboha, co je na tom náročného? Zeptej se starých chlapů, jaký měli pocity, když se šlo na vojnu na dva roky (já tedy už jenom na rok a půl), většinou někam přes celou republiku, kde jsi zažil to, co už jsi určitě někde slyšel - šikanu, hlad, nevyspání, ponižování atd. Neříkám, že to bylo dobře, jenom to porovnávám s tím, co je dnes a opravdu si myslím, že dřív chlapi vydrželi víc. Asi proto, že museli.
Kousek toho pořadu jsem viděl a zděsil jsem se při myšlence, že "tohle" nás má bránit.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jim1282


PříspěvekZaslal: so duben 22, 2017 4:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marky V. napsal:
jim1282 napsal:
KrystofK napsal:
Dívá se někdo na Pořad Provedu od ČT? Nijak do hloubky jsem to nezkoumal, nemám povědomí o jednotkách apod. Nicméně opravdu to vypadá tak, jak bylo dosud prezentováno? Chápu, že ke konci se to "pročistí" každopádně opravdu jsou k tomu, aby se stal člověk vojákem z povolání (je teď jedno, jestli bude někde vařit guláše nebo vyměňovat gumy) zvládnout jeden crossfit wod a naučit se toho tolik, kolik obsahuje 10% jedné otázky z maturity?
Já to nedokážu pobrat, jak se vychvalovali, když uběhli 10km z 30ti kilama, každý druhý byl posraný z obyčejné opičí dráhy jako je na každém sparťanu, na ošetřovnu chodili s puchýřema. Co mě dostalo byla perla jedno maníka ve velení, který řekl "nejhorší kombinace je gymnázium a město" .


Většina populace pravidelně nesportuje, tudíž fyzická kondice uchazečů je opravdu poměrně tristní. Ovšem pokud se tito nesportovci stanou součástí prostředí, kde je dobrá fyzická kondice samozřejmostí, většina se jich poměrně rychle začne zlepšovat.

Co se týká výcviku, musíš tam započítat změnu prostředí, dodržování denního řadu, poslouchání rozkazů, účelový tlak na psychiku atd. Pokud to vše sečteš, je to pro většinu rekrutrů opravdu náročné .


Proboha, co je na tom náročného? Zeptej se starých chlapů, jaký měli pocity, když se šlo na vojnu na dva roky (já tedy už jenom na rok a půl), většinou někam přes celou republiku, kde jsi zažil to, co už jsi určitě někde slyšel - šikanu, hlad, nevyspání, ponižování atd. Neříkám, že to bylo dobře, jenom to porovnávám s tím, co je dnes a opravdu si myslím, že dřív chlapi vydrželi víc. Asi proto, že museli.
Kousek toho pořadu jsem viděl a zděsil jsem se při myšlence, že "tohle" nás má bránit.


Je to začátek jejich kariéry u armády, za pár měsíců většina těchto nováčků bude fungovat zcela jinak. Sami se budou smát tomu, jak fungovali při nástupu. Že jsou tam také různí exoti, to je jasné, ale ti se vyskytují všude.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
n.i.k.d.o.


PříspěvekZaslal: so duben 22, 2017 5:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

***


Naposledy upravil n.i.k.d.o. dne st duben 26, 2017 8:51 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: so duben 22, 2017 9:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím, myslím si (a soudě na informacích co teď mám fakticky z první ruky), že ty kritéria přijetí, nastavení výcviku a další aspekty neodpovídají formování člena ozbrojených složek ale spíše základu pro měšťáka. Ale je asi pravda, žepokud by to bylo nastaveno jinak, tak je těch vojáků pravděpodobně tak 10...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roper
(ban)


PříspěvekZaslal: so duben 22, 2017 10:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Beztak ten, nebál bych se říct, brutální rozdíl ve fyzický kondici a výkonnosti mezi americkejma a evropskejma vojákama, je hroznej. I psychická vitalita hraje jasně pro Američany (soudě i dle testů u speciálních jednotek).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: ne duben 23, 2017 8:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
Nevím, myslím si (a soudě na informacích co teď mám fakticky z první ruky), že ty kritéria přijetí, nastavení výcviku a další aspekty neodpovídají formování člena ozbrojených složek ale spíše základu pro měšťáka. Ale je asi pravda, žepokud by to bylo nastaveno jinak, tak je těch vojáků pravděpodobně tak 10...


Trošku tě překvapím: sloužil jsem v AČR a u městské i státní policie a daleko nejtěžší přijímací testy byly k městské policii. Liší se to město od města, ale tam, kde jsem sloužil, jsme daleko víc trénovali taktiku, sebeobranu apod., než u státní policie. Ona obecně rozšířená dehonestace městských policií už podle mě patří minulosti, zejména nyní, když pravomoce strážníků jsou opravdu dostatečné a plat je často vyšší než u státní policie. Když jsem ještě jako strážník MP studoval Policejní akademii, tak tam taky bylo plno strážníků z celé republiky a já jsem byl rád, že jsem je poznal jako inteligentní, cílevědomé a rozumné lidi. Bohužel na rozdíl od některých státních policistů, kteří studovali za státní peníze místo služby, na všechno kašlali a pořád si jenom na všechno stěžovali, což je bohužel u státní policie rozšířeným zvykem.
To jen tak na okraj můj názor, chápu, že ne každý se mnou bude souhlasit a nehodlám nikoho přesvědčovat o tom, co jsem zažil na vlastní kůži a mám možnost porovnání.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne duben 23, 2017 10:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

U MP nelze nijak zobecňovat .. věřím, že u vás to bylo ok (resp. nemám důvod ti nevěřit), jinde je to jiné. Od těch legendárních magorů v Bohdanči, přes Beroun, kde 80% sboru skončilo před soudem:-), až po Prahu, která je tedy taková ... no ... taktně řečeno, jsou lepší způsoby jak vyhodit peníze.

Pravda je taková, že existence MP je prostě zcela nesystémová úchylka, která se sem zatáhla v devadesátkách ze Států, protože se někdo moc díval za totáče na pašovaná, stokrát překopírovaná videa na VHS, a nějak už mu nedošlo, že celý tamní politický systém, včetně veřejné správy, je zcela odlišný.

Že PČR někdy a někde funguje ještě hůř na tom nic nemění, řešením nejsou obecní policie, a kvalitní ale profesionální PČR. Jo, já vím .... a tahle je taky dobrá ... https://www.veselepohadky.cz/cervena-karkulka-mluvene-slovo/
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: ne duben 23, 2017 11:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
U MP nelze nijak zobecňovat .. věřím, že u vás to bylo ok (resp. nemám důvod ti nevěřit), jinde je to jiné. Od těch legendárních magorů v Bohdanči, přes Beroun, kde 80% sboru skončilo před soudem:-), až po Prahu, která je tedy taková ... no ... taktně řečeno, jsou lepší způsoby jak vyhodit peníze.

Pravda je taková, že existence MP je prostě zcela nesystémová úchylka, která se sem zatáhla v devadesátkách ze Států, protože se někdo moc díval za totáče na pašovaná, stokrát překopírovaná videa na VHS, a nějak už mu nedošlo, že celý tamní politický systém, včetně veřejné správy, je zcela odlišný.

Že PČR někdy a někde funguje ještě hůř na tom nic nemění, řešením nejsou obecní policie, a kvalitní ale profesionální PČR. Jo, já vím .... a tahle je taky dobrá ... https://www.veselepohadky.cz/cervena-karkulka-mluvene-slovo/


Tohle snad nemyslíš vážně. Přečti si něco o historii obecních policií a zjistíš, že obecní policie mají na našem území velmi dlouhou tradici. Kdysi u MP jsem se fotili v rámci nějakého fotografického cyklu, kde místní fotograf zpracovával naše město a porovnával s tím, jak to vypadalo před 50 a 100 lety. Bylo zajímavé vidět fotky městských strážníků z našeho města z doby císaře pána, z 1. republiky ale i z protektorátu. Člověk cítil určitou tradici a příslušnost k něčemu zajímavému. To bolševik to zkurvil a přerušil letitou tradici!
Většinou míváš Yggu zajímavé a inteligentní příspěvky, ale s tou inspirací Amerikou jsi opravdu úplně vedle. Zájemcům doporučuju si najít důvodovou zprávu ke vzniku zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii.
Jinak se s tebou samozřejmě shodnu na tom, že úroveň obecních policií nelze zobecňovat a že se velmi liší podle měst.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne duben 23, 2017 12:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jako, úplně blbej nejsem ... i když jinak dost:-) ... a o historii je mi ledacos známo. A kdyby ne, tak není problém si najít, třeba ... http://digilib.k.utb.cz/bitstream/handle/10563/16330/oprchal_2011_bp.pdf?sequence=1 .

Nicméně pokud mne paměť neklame, tak v 90. letech se fakt nejednalo o nějaký cílený návrat do dob císařpána či TGM, ale šlo o ten obdiv "přes oceán". Důvodem pak byla transformace SNB/VB na PČR, která s sebou přinesla celkem přirozené snížení funkčnosti policejního sboru, a snahou zejména větších měst/obcí bylo, mimo jiné, řešit toto zřízením "své" MP. Navíc tehdejší uspořádání ČR ... a platí to i dnes ... mělo k tomu R-U/ČSR dost daleko.

Zřizování MP je podle mne v dnešní době a v podmínkách malé země, jež má navíc formu unitárního státu, prostě anachronismem a v případě skutečně profesionální a funkční celostátní policie zbytečností. Pokud tato podmínka splněna není, tak je pokus o řešení cestou zřizování městských/obecních policií krokem zcela nesystémovým, který nemůže přinést skutečné a dlouhodobé řešení.

Ještě by nám tu chybělo četnictvo, to byla taky hezká tradice.
Nebo nějaká místo domobrana.

Jinak samozřejmě nic nenamítám proti tomu, ba spíše naopak, aby příslušné regionální útvary PČR úzce spolupracovaly s orgány měst a obcí. Ale MP za mne rozhodně ne.

Samozřejmě beru, že někdo má jiný názor, stejně jako mi je jasné, že nějaká změna na tomto poli je u nás momentálně zcela neaktuální. Pro mne bohužel .. pro tebe naštěstí.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Společenská témata ll. Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 393, 394, 395 ... 426, 427, 428  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: