Domácí trénink



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Domácí trénink  Úvodní stránka -> Trénink -> Domácí trénink
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rostoucí sval


PříspěvekZaslal: st duben 05, 2017 6:12 pm    Předmět: Domácí trénink Odpovědět s citátem

Dobrý den,

chtěl bych znát Vaše názory na domácí trénink. Potřebuji začít cvičit, uvažuji později i o posilovně, ale tímto bych se chtěl připravit a začít plus zjistit, jak reaguje tělo. Jsem muž, běloch, 24 let, 182 cm, 94 kil. Mým cílem je zlepšit držení, zvýšit sílu a získat hmotu.


Měl bych nějaké dotazy k tomuto:
1. Myslíte, že je pro začátek dobré věnovat se domácímu tréninku?
2. Je možné domácím tréninkem nahradit posilovnu? Či po jaké době bych měl přestat cvičit doma a jít do posilovny?
3. Je dobrý následující domácí trénink?

Mám k dispozici 5 a 10 kg jednoručky a venkovní posilovnu v parku. Zvolil jsem fullbody trénink 3× týdně, který by vypadal takto (na každou velkou část těla 2 - 3 cviky, na malou 1 - 2 cviky a případně by se v různé dny cviky obměňovaly, aby došlo k zatížení různých částí svalu):

Kozy - kliky na bradlech, obyč kliky (obměna: úzké kliky, kliky hlavou dolů, kliky hlavou nahoru, kliky mezi židlemi)

Hřbet - shyby na hrazdě, veslo s vlastní vahou (obměna: různé druhy úchopů hrazdy, přítahy před hlavu i za, změna šířky úchopu, přítahy z lehu pod žebřinami, kladka s vlastní vahou)

Hnáty - dřep s výskokem, dřep (vejpady, dřepy se zátěží), vejpony (na schodu)

Ramena - ramenní kliky (tlaky s JČ, rozpažování)

Pazoury - biceps s JČ, zadní kliky (úzké shyby, úzké kliky, střídavé shyby)

Panděro - zved nohou ve visu, lehsedy, zkracovačky

Děkuji za názory a odpovědi!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: st duben 05, 2017 11:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Líbí se mi, jak jsi tam napsal, že jsi běloch

1) je to lepší, než nedělat nic, ale stejně je to ztráta času.
2) pokud máš domácí posilovnu, tak je.
3) no záleží, co je pro tebe dobrý, dobrý to být teoreticky může, ale posilovna bude lepší

Ne, cvičení doma, pokud nemáš fakt dobrý nářadí a nejsi už zkušenej, přenech holkám, který zkouší nějaký monthly challenge a běž do posilovny, kde ti to dá mnohem víc. Možná bys nějaký výsledky z toho tréninku doma měl, ale z tréninku v posilovně budou mnohem lepší a nepromarni tu chvíli, kdy začínáš posilovat a reaguješ na všechno nejlíp, protože ta už se nevrátí. Samozřejmě vyhraď si nějakou dobu na to, kdy se v posilovně se vším seznámíš a naučíš se správně cvičit, ale potom do toho šlápni a uvidíš, jaký budeš mít výsledky i za pár měsíců, když to budeš dělat dobře.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MUSCULAR72


PříspěvekZaslal: čt duben 06, 2017 8:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ztráta času? To je pěkná hloupost! Pro začátek naprosto dostačující, protože netrénované tělo bude reagovat i na přenášení závaží po posilovně.

Kliky na bradlech patří mezi základní cviky a změnou polohy těla velice slušně procvičíš i triceps. Ostatně... všechny varianty kliků ti ze začátku přinesou hodně slušné výsledky na horní polovinu těla. Shyby patří k dalšímu základu a opět zatížíš i paže. Tlaky s jednoručkou na ramena jsou více než dostačující. Můžeš potom také vyzkoušet přítahy k bradě. Biceps a triceps je klasika a dostatečně ho procvičíš i doma. Co se týče nohou, tam je to složitější. Chce to těžké výpady nebo dřepy s jednoručkou. Ze začátku to bude stačit, ale myslím, že moc dlouho to nevydrží. V podstatě tak odtrénuj celé tělo /fullbody/ 3x týdně a věř, že pro začátek je to dostatečný stimul pro formování postavy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: čt duben 06, 2017 5:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

klidne bych odcvicil vsechno doma, pokud bych mel bradla, hrazdu a jednorucky

shyby
bradla
drepy na jedne noze
casem vsechno s pridanou zatezi

nez se dostanes na 10 kol po 10 reps a tema 10kg, bude z tebe rampa!
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: čt duben 06, 2017 7:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peter Ustinov napsal:
klidne bych odcvicil vsechno doma, pokud bych mel bradla, hrazdu a jednorucky

shyby
bradla
drepy na jedne noze
casem vsechno s pridanou zatezi

nez se dostanes na 10 kol po 10 reps a tema 10kg, bude z tebe rampa!

Ty máš znalosti a motivaci. On první nemá a druhé mu odejde po měsíci.
Proto je posilka lepší.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: čt duben 06, 2017 10:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
Peter Ustinov napsal:
klidne bych odcvicil vsechno doma, pokud bych mel bradla, hrazdu a jednorucky

shyby
bradla
drepy na jedne noze
casem vsechno s pridanou zatezi

nez se dostanes na 10 kol po 10 reps a tema 10kg, bude z tebe rampa!

Ty máš znalosti a motivaci. On první nemá a druhé mu odejde po měsíci.
Proto je posilka lepší.


Asi tak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
coder


PříspěvekZaslal: čt duben 06, 2017 11:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

posilka je lepsi v tom ze kdyz do ni prijdes tak proste makas doma je jednoduche se na to vysrat
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rostoucí sval


PříspěvekZaslal: pá duben 07, 2017 7:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,

děkuji za veškeré odpovědi a zároveň rád přečtu nějaká další doporučení, názory a rady zkušenějších osob.

Co mohu říct, tak motivaci mám, potřebuji opravdu zpevnit, hlavně záda, aby mi ramena nešla dopředu, a nedeformovala se mi postava vlivem těžké fyzické práce. Dále chci nějak vypadat, není mým cílem (aspoň v současné době) být obřím a zároveň vyrýsovaným svalovcem, ale nějaké "hmoty pod vrstvou tuku" vypadají lépe než kulička na nožičkách. Dále jsem si stanovil i cíle a úkoly, které chci splnit, a to například 4×10 shybů bez dopomoci, shyb sice není král cviků, ale je to hustej cvik na záda a taky pěkně těžkej, zkoušel jsem to, a dal jsem jich v první sérii 8, ale s dopomocí, že jsem se mezi opakováními dotkl země. Chtěl bych jich udělat 4×10 bez země. To je myslím dobrý cíl a motivace, i když asi na dlouhou trať. Podobně jsem si stanovil cíle v přítazích, výpadech. A co se týče toho, že nemám zkušenosti, tak rád je čerpám samostudiem, případně si nechám poradit, jak jsem již psal výše, od zde přítomných svalovců.

Den před svým dotazem jsem jen tak na zkoušku při cestě vůkol zkusil zlehka zacvičit, a ne ani tolik na druhý den, jako spíš až na ten třetí, jsem svalstvo cítil. Asi si to zapíšu do tréninkových logů zde a budu pozorovat, jak a jestli vůbec se zlepšuji.

A ku poslednímu příspěvku, faktem je, že se člověk může na domácí svičení vysrat, ale to se může kdykoliv vysrat i na návštěvu posilovny

Zatím každopádně děkuji za odezvy a názory a rady!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá duben 07, 2017 7:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Všichni tu máme zkušenosti s motivací a jak jde do pr, ehm, do háje po prvotním nadšení.Neznám tě, proto zobecňuju, ale tipl bych si že tak 90 % podobných akcí (a nemusí se jednat jen o posilování) končí po pár měsících.
Doporučil bych ti, pokud chceš cvičit doma, aby jsi si našel motivaci. Dával si cíle (což děláš), cvičil s kámošem, ... . A našel si rozvrh, který skutečně budeš dodržovat. Já osobně mám v práci nástěnku , kam si zazelením dny kdy jsem se protahoval, začervením dny bez protahování. Funguje to ;-)
Také bych ti doporučil, aby jsi si dal deset lekcí v posilovně s trenérem. Můžeš pak v klidu pokračovat doma, ale tyhle základy techniky jsou nenahraditelné (ale najdi si dobrého trenéra). I ten pitomý shyb, který by měl být přirozený, jde cvičit hodně blbě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chippie


PříspěvekZaslal: pá duben 07, 2017 9:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasím s Mablungem. I cviky s vlastní vahou jdou dělat blbě. Popravdě řečeno jsou podle mě kolikrá náročnější než cviky s činkami. Hůř se tam reguluje zátěž.

Ale fajn řekl sis, že budeš cvičit doma, tak cvič. Těžko říct, jestli se dočkáš nějakých výsledků v zrcadle. V kondici asi ano.

Mockrát jsem si už říkal, že je jedno, jestli je člověk tlustý, chudý, malý nebo velký. Pokud nechodí shrbený, tak bude vypadat dobře. Na vyrovnávání dysbalancí existují parádní cviky s vlastní vahou nebo s odporovými gumami. Ale z knížek to nevyčteš. Spíš než trenéra bych doporučil dobrého fyzioterapeuta.

Ke studiu a inspiraci bych ti nicméně doporučil knihu Becoming a Supple Leopard od Kellyho Starretta. Není tam všechno, ale je toho tam dost. Have fun!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: pá duben 07, 2017 4:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1. Myslím, že konkrétně u začátečníka je velmi vhodné začít chodit v začátcích do posilovny/multifunkčního centra/crossfit gymu apod. Dostaneš se do té komunity, uvidíš jak cvičí ostatní, dozvíš se mnoho věcí, hodně z toho budou totální bláboly, nicméně některé věci ti hodně pomůžou, navážeš kontakty, budeš mít k dispozici mnohem víc možností jak se silově a svalově rozvíjet, než jako je tomu u domácího tréninku. Můžeš se inspirovat, možná budeš více motivovaný (ikdyž jsem totálně proti tomu se nějak motivovat, pokud něco nechci dělat, neo se do toho musím motivovat nebo hůř přemlouvat, nedělám to- jdu hrát fotbal, plavat, nebo hrát na počítači)

2. U domácího tréninku se dá velmi dobře dosáhnout v některých oblastech a s dobrým náčiním velmi dobrých výsledků, v některých případech budou ty výslekdy samozřejmě i uspokojivější než v posilovně, jelikož se budeš primárně sosutředit jen na některé faktory.

3. Na druhou stranu, pokud opravdu nemáš svou vlastní "malou posilovnu" jsou bezesporu oblasti, kde posilovnu a další zařízení a jejich nářadí nenahradíš. Převážně co se týká maximální síly a hypertrofie některých partíí, dejme tomu - pokud nemáš k dispozici osu, nebo opravdu těžké jednoručky/kettlebelly, tak slušné kvadricepsy prostě neuděláš, tečka.

4. Na youtube a všude možně narazíš ne nepřeberné množství materiálů, kde frajer/frajerka s buchtama na břiše a 45cm pažema předvádí různé varianty domácích tréninků a podobných kravin. Tohle jsou individua, co na tom vydělávají prachy, všeho dosáhly v poilovnách, mají perfektní stravu, užívají látky dopingového charakteru v dost velkém množství. Čili home training for bigger arms apodobně je dost zavádějící a je to jeden z faktorů proč domácí cvičení především začátečníkům a,nefunguje b,funguje ale jen trochu c, když funguje nakonec jedinci stejně skončí v posilovně protože začnou být doma brzo omezováni d.když nefunguje tak se povětšinou na celé cvičení vykašlou.

5. Klidně cvič doma, ale udělej prvně několika měsíční dobrou průpravu ve fitness/crossfit centru pokud máš rád cvičení především s vlastní váhou a další alternativní způsoby cvičení a potom se sám rozhodni.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rostoucí sval


PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 9:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jako jo, děkuji za odpovědi. Párkát jsem tam ještě šel, bylo by to dobrý, nebo aspoň na začátek. Jenomže průser je takovej, že existujou bastardi, co se bojí chlastat bráníky a kouřit cigára za barákem, aby je maminka neviděla, a tak postupem času mi začala na trénincích dělat společnost stanoviště obsazená ožralými puberťáky, kteří se smáli tomu, že si tam šel někdo zacvičit.

Tudíž jsem začal chodit do posilovny.

Do logů napíšu i zbytek venkovních tréninků a pak doplním logy z posilovny. Jedu 3× týdně fulbády.

Děkuji za rady a myslím, že nebýt bastardů, vydržel by mi venkovní trénink ještě aspoň mesíc, ale pak bych se asi kvůli rozmanitosti a možnostem stejně vydal vstříc posilovně. A baví mne to.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Domácí trénink
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: