Špatný progress, co dál?


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Špatný progress, co dál?  Úvodní stránka -> Začátečníci -> Špatný progress, co dál?
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kubicka


PříspěvekZaslal: po květen 29, 2017 8:02 pm    Předmět: Špatný progress, co dál? Odpovědět s citátem

Zdravíčko,

předem upozorňuji, že se bude jednat o delší příspěvek jehož výsledkem bude doufám usměrnění mé cesty.

Cvičím již nějakou dobu, nicméně výsledky mám spíše jako začátečník a tak se jako takový i považuji.
Je mi 23 let, měřím 174cm a moje váha se pohybuje na průměrných 72kg, pas 77cm. Od té doby, co jsem začal cvičit sem v podstatě bloudil trasou nabírání a hubnutí a kdykoliv jsem nabral trochu tuku, začal jsem hubnout a když už jsem nemohl vydržet dietu, tak jsem zase začal nabírat a tak stále dokola a proto jsem v podstatě nikdy nenabral. Tohle pravděpodobně ovlivnilo i výkonu ve fitku (za tu dobu co cvičím byly období, kdy byly výkony vyšší než jsou teď a byly i období, kdy byly nižší), které nejsou žádná sláva. Pro představu (maximálky jsem snad nikdy nezkoušel) bench 85x2, dřep 110x3, mrtvola 135x3, shyb (podhmat) 40x2, dip 50x2, overhead press 50x4.

Momentálně jsem v čisté nabíračce s cílem nabrat 0,2kg/týden (což se moc nedaří a já už mám strach přidávat kalorie, protože si přijdu moc tučný). Jím kolem 3500 kcal 180g bílkovin, 120g tuků (beru omega-3 a snažím se aspoň jednou týdně tučnou rybu) a 430g sacharidů (minimálně 35g vlákniny).

Trénink jedu 5x týdně kolem 75minut stylem Push, Pull, Legs, Upper, Lower (teď se hodně zaměřuji právě na ten proggres vah). Zaměstnání mám sedavé, ale přesto si myslím, že jsem docela aktivní, 10000 kroků denně není problém a navíc ještě několikrát do týdne skočím s bandou na hrazdy, sednu na kolo atd. Snažím se trochu komepnzovat to sezení :)

Posílám také fotky toho, jak vypadám, aby jste si dokázali udělat lepší představu a mohli mi poradit. Měl bych se zaměřit na dietu, vyrýsovat ten tuk a pak začít čisté nabírání a nebo to mám pustit z hlavy a pokračovat ve svém cíli?

Mimochodem časem bych chtěl zkusit stoupnout na prkna v naturálních physique, ale to jen v případě, že se mi povede nabrat trochu víc svalů.

Fotky:




Předem díky za odpovědi, doufám, že mi poradíte ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
req


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2017 2:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vazis 72kg a konzumujes 3500kcal. Prijde mi to nesmysl, trochu bych zvolnil, zameril bych se na to aby vsechny ziviny byly z kvalitnich zdroju a dobre stravitelne. Davas tomu zbytecnou cocku. Bohate ti bude stacit 2500kcal.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubicka


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2017 2:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když nenabírám na 3500kcal, tak asi nemá smysl jít s kaloriemi ještě níž, ne?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ShDW


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2017 3:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

píšeš, že 5x týdně máš trénink a ktomu ještě několikrát do týdne skočíš s bandou na hrazdy a nebo na kolo... To mě přijde jako obrovská porce práce, na to že chceš nabírat :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubicka


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2017 3:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je pravda :) Nicméně jsem rád v pohybu, nehledě na to, že mám sedavé zaměstnání, takže to trochu kompenzuji.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
req


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2017 3:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kubicka napsal:
Když nenabírám na 3500kcal, tak asi nemá smysl jít s kaloriemi ještě níž, ne?

Jestli chces nabrat, tak trenuj maximalne 4x tydne silovej trenink.
Pri 72kg ti musi stacit 2500kcal denne.
Tech 3500 je overkill, kterym si akorat znicis traveni. 3500kcal, by odpovidalo, kdybys sportoval tak 3 hodiny denne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2017 5:36 pm    Předmět: Re: Špatný progress, co dál? Odpovědět s citátem

kubicka napsal:
... bench 85x2, dřep 110x3, mrtvola 135x3, shyb (podhmat) 40x2, dip 50x2, overhead press 50x4....


tem vecem kolem nerozumim, jenom bych se rad zeptal
udelas 2 serie shybu po 40, nebo 40 serii po dvou?
pokud to prvni, rad bych videl video, pokud to druhe, je to spatny smer trteningu
jinak, tvoje vykony vazne nejsou nic moc (neber si to osobne) a i na fyzikare potrebujes cvicit sakra s vetsima vahama
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubicka


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2017 6:25 pm    Předmět: Re: Špatný progress, co dál? Odpovědět s citátem

citace:
Jestli chces nabrat, tak trenuj maximalne 4x tydne silovej trenink.
Pri 72kg ti musi stacit 2500kcal denne.
Tech 3500 je overkill, kterym si akorat znicis traveni. 3500kcal, by odpovidalo, kdybys sportoval tak 3 hodiny denne.


Nemůžu říct, že bych s tím neměl problémy, ale když nepřibírám? Ostatních aktivit bych se vzdával spíš nerad, ale holt je to asi něco za něco :/

citace:
pokud to prvni, rad bych videl video, pokud to druhe, je to spatny smer trteningu


Pokud si vzpomenu, tak ti to natočím ;)

citace:
jinak, tvoje vykony vazne nejsou nic moc (neber si to osobne) a i na fyzikare potrebujes cvicit sakra s vetsima vahama


O tomhle bohužel vím, proto jsem se ptal, co dál, co je špatně, co bych mohl zlepšit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: pá červen 02, 2017 9:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mě bys měl začít jezdit jedničky, jestli se chce zlepšit s váhama.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubicka


PříspěvekZaslal: so červen 03, 2017 6:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Maerlyn0 napsal:
Podle mě bys měl začít jezdit jedničky, jestli se chce zlepšit s váhama.


Chci hlavně přibrat trochu víc svalové hmoty.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jooker123


PříspěvekZaslal: so červen 03, 2017 8:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kubicka napsal:
Maerlyn0 napsal:
Podle mě bys měl začít jezdit jedničky, jestli se chce zlepšit s váhama.


Chci hlavně přibrat trochu víc svalové hmoty.


Moje domnenka jenom, ale podle me muze byt velky problem v traveni. Valis 3500 kcal, coz je silene, tak si telo reklo dost....
Pak samozrejme to telo ty ziviny neprijme=nepribiras....

Zkus tohle: kup si jedlou sodu, dej si malou lzicku s sklenice vody a vypij...pokud do 8 vterin si nebrknes, tvoje traveni je na tom spatne a potrebujes na tomhle zapracovat=kup si betaine hcl a postni sem jidelnicek, aby to go lidi zkontrolovali
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubicka


PříspěvekZaslal: so červen 03, 2017 9:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jooker123 napsal:
kubicka napsal:
Maerlyn0 napsal:
Podle mě bys měl začít jezdit jedničky, jestli se chce zlepšit s váhama.


Chci hlavně přibrat trochu víc svalové hmoty.


Moje domnenka jenom, ale podle me muze byt velky problem v traveni. Valis 3500 kcal, coz je silene, tak si telo reklo dost....
Pak samozrejme to telo ty ziviny neprijme=nepribiras....

Zkus tohle: kup si jedlou sodu, dej si malou lzicku s sklenice vody a vypij...pokud do 8 vterin si nebrknes, tvoje traveni je na tom spatne a potrebujes na tomhle zapracovat=kup si betaine hcl a postni sem jidelnicek, aby to go lidi zkontrolovali


Když nad tím tak přemýšlím, tak mi to taky dává smysl.

S tou sodou... nalačno, nebo po jídle? Nebrknes? Promiň, tomu nerozumím :/

Nějaký specifický betaine by jsi doporučil, nebo stačí nějaké kvalitní trávicí enzymy?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubicka


PříspěvekZaslal: so červen 03, 2017 10:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tady je příklad jídelníčku.

Dopolední svačina je první jídlo dne - shake před tréninkem, snídaně první jídlo po tréninku a pak už to jde normálně. Večeře pevné jídlo a shake (vločky, banán, skořice, mléko = domácí kefír a arašídové máslo)

Časově: Dopolední svačina 6:10, trénink 7:00-8:15, snídaně 9:00, oběd 12:30, svačina 16:30,
večeře 19:30.



Naposledy upravil kubicka dne so červen 03, 2017 10:38 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jooker123


PříspěvekZaslal: so červen 03, 2017 10:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kubicka napsal:
Jooker123 napsal:
kubicka napsal:
Maerlyn0 napsal:
Podle mě bys měl začít jezdit jedničky, jestli se chce zlepšit s váhama.


Chci hlavně přibrat trochu víc svalové hmoty.


Moje domnenka jenom, ale podle me muze byt velky problem v traveni. Valis 3500 kcal, coz je silene, tak si telo reklo dost....
Pak samozrejme to telo ty ziviny neprijme=nepribiras....

Zkus tohle: kup si jedlou sodu, dej si malou lzicku s sklenice vody a vypij...pokud do 8 vterin si nebrknes, tvoje traveni je na tom spatne a potrebujes na tomhle zapracovat=kup si betaine hcl a postni sem jidelnicek, aby to go lidi zkontrolovali




Když nad tím tak přemýšlím, tak mi to taky dává smysl.

S tou sodou... nalačno, nebo po jídle? Nebrknes? Promiň, tomu nerozumím :/

Nějaký specifický betaine by jsi doporučil, nebo stačí nějaké kvalitní trávicí enzymy?


Soda mezi jidly, brknes= krkani, grgani atd....Jinak co se tyce te suplementace, zkus si najit nekde nejaky dobre hodnoceny, totiz uz nejaky patek neziju v Cr, takze nvm co je dostupne, nedostupne na ceskem trhu, ae rozhodne tu par lidi na foru co maji prehled je, takze snad nekdo poradi....


Edit: woooow, ty mas 3x krat denne vlocky???
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jooker123


PříspěvekZaslal: so červen 03, 2017 10:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kubicka napsal:
Tady je příklad jídelníčku.

Dopolední svačina je první jídlo dne - shake před tréninkem, snídaně první jídlo po tréninku a pak už to jde normálně. Večeře pevné jídlo a shake (vločky, banán, skořice, mléko = domácí kefír a arašídové máslo)




Takhle ti to reknu, mam pres 90 kilo, svalu taky trocha vic nez ty, ae z tohohle jidelnicku bych praskl behem prvniho dne... Mas toho strasne moc tam.....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Špatný progress, co dál? Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: