Dotaz k cvikům na břicho



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Dotaz k cvikům na břicho  Úvodní stránka -> Trénink -> Dotaz k cvikům na břicho
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wariorpolni


PříspěvekZaslal: so červen 17, 2017 12:11 pm    Předmět: Dotaz k cvikům na břicho Odpovědět s citátem

Zdravím, potřebuju poradit. Doteď jsem břicho moc nejezdil, na konci tréninku jsem si vždy dal akorát tak 5 minut nějakých sedu lehů atd. Chci teď břicho jet víc poctivě a kámoš mi hodil 3 cviky co bych měl jet. Včera jsem je zkoušel

první byly předkopy ve visu. To jsem vůbec nedával, ale možná to bylo i tím, že jsem to jel na konci tréninku a byl celkem i problém se už jenom udržet :D zajímalo by mně teda jestli bych to mohl jet to břicho na začátku tréninku a hlavně jak na ty předkopy trénovat ?? Je nějaký cvik který plní stejnou funkci, ale je lehčí, nebo nějaký zaačátečnický způsob těch předkopů ?

Druhé stahování horní klady, což mi celkem šlo, ale mírně jsem u toho cítil i záda, to je normální , nebo ještě nějak vylepšit techniku ?

A do třetice tam byl cvik rotační kladky (drží se kladka a tahá se do stran) https://behejsrdcem.com/wp-content/uploads/2016/01/kladka.png ale nic takového v posilce kam chodím není, tak se chci zeptat o nějakou náhradu, co by plnila stejný účel.

Předem díky[/img]
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fangorn


PříspěvekZaslal: po červen 26, 2017 8:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zalezi, jak ten zbytek treninku vypada - pokud mas v planu tezke komplexni cviky, jako drepy, premisteni apod. zarazovat pred ne trenink bricha neni uplne dobry napad. Jinak na tom zase tolik nezalezi.

Co se tyce tech predkopu, tak to neni uplne dobry cvik na bricho - brisni svaly (resp. primy sval) se upinaji od zeber (tj. hrudniku) ke stydke kosti. Za ukol tedy maji pritahovat panev k hrudniku, nebo-li ohybat pater. Predkopavanim akorat zvedas nohy, coz dela hlavne bedrokyčlostehenní sval - ne, ze by nebylo fajn ho taky cvicit, ale na bricho to moc velky vliv mit nebude. Pokud chces cvicit bricho ve visu, delej to tak, abys zvedal panev nahoru, jakoby ses koulel do klubicka (nerikam, ze je to uplne jednoduche ).


U te kladky bys zadat citit nemel. Delat to technicky spravne chce trochu cviku, ale je to vcelku zbytecne, protoze spravne delane zkracovacky ti poslouzi stejne.

Misto tech rotacnich kladek zkus obecne cviky na posileni bocnich brisnich svalu - planck na jedne ruce (az ti to bude pripadat moc jednoduche, vzepri se rukou na nejake nestabilni podlozce), zkracovacky s vytacenim, opet ve visu lze zvedat nohy (resp. panev) do stran apod.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Dotaz k cvikům na břicho
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: