Kombinace dálkového běhu a činek


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Kombinace dálkového běhu a činek  Úvodní stránka -> Trénink -> Kombinace dálkového běhu a činek
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MidnightRunner


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 9:21 pm    Předmět: Kombinace dálkového běhu a činek Odpovědět s citátem

Zdravím,


věnuje se tu někdo dálkovému běhu (20km+) a posilovně?

Kdysi jsem byl blázen do činek, záměrně píšu do činek, ne do posilovny a snažil jsem se k tomu běhat. Bohužel v posilovně už jsem x let nebyl. Zato běhám 120km+ měsíčně a chci se vrátit k tomuto nádhernému sportu a kombinovat to. Máte někdo zkušenosti nebo tipy jak na to? Má idea je 3x týdně minimálně 10 km běh, a 2 - 3x týdně celé tělo s minimem nohou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: pá červenec 07, 2017 10:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Stabilně držet bílkoviny na 3g na 1kg beztukové hmoty, z toho 1g budou čisté volné esenciální aminokyseliny + glutamin, dávkované jako pre, intra, post komplex. Pro mě se ukázal jako ideální poměr 1:1:4.
Sekundrání suplementace, osmotický tlak roztoku, který budeš pít, elektrolyty apod... to bude asi jenom na tobě jak si to nastavíš aby ses u toho 30km nezesral. Já s tím měl občas trochu problém , tak jsem spoléhal na hydratační strategii, ve které jsem dával před běháním směs iontů, eaa, glutaminu, beta-alaninu a inosinu, během záteže jsem už měl jen trochu vody s aminama a po zátěži větší množství aminokyselin a ionty.

To bych bral jako takový pomyslný základ k běhání.
Jestli potom zvolit highcarb nebo lowcarb stravování, popřípadě nějakou zlatou střední cestu už víceméně záleží na tvojí individualitě (mně se osvědčil nejlépe highcarb, kdy jsem cykloval cca. 6g a 4g na kg denně, u lowcarbu jsem sotva zvádl 20km)

Co se týče odporového tréninku, tak není nutné dávat pouze fullbody, klidně tělo občas rozděl, nebo ještě lépe, pokud bys rád viděl nějaké výsledky tak zvol nějaký systém, klasickou periodizaci. Žádné šmrdlání ale těžké silové tréninky a především cvič nohy, dřepuj, tahej. Je blbost nejezdit nohy, nevím proč runneři necvičí nohy.

Svaly budeš pálit dost, ale pokud nebudeš na ty základní kameny kašlat, tak si jich i realtivně pěkné množství udržíš, popřípadě pokud jich máš fakt málo, tak i nějaké nabereš.

Takto jsem to dělával asi 2 roky, běhával jsem obden cca.10km a 1-2x týdně jsem dával 35+ nebo naopak rychlovky okolo 5km a do toho jsem cvičil v posilovně a šlo to. Dolů šel spíš vršek.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maerlyn0


PříspěvekZaslal: so červenec 08, 2017 2:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já zase můžu dát zkušenost kamaráda, kterej hodně běhal a do toho cvičil, ten ty svaly pálil fakt hodně. Je to extrémně náročný přibírat svaly a do toho fakt poctivě vytrvalostně běhat 10+ km. Připrav se na to, že budeš muset hodně žrát, o nějakým low carb podle mě ani nemůže být řeč, jestli nejsi genetický zázrak.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: so červenec 08, 2017 7:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Obecně, záleží na věku, stavbě těla, jak budeš jíst, jak budeš odpočívat, ... . Ale u průměrného člověka nevidím žádný důvod, proč by neměly narůst svaly u třech desetikilometrových běhů týdně, pokud nebude ektomorf, bude rozumně jíst a odpočívat. Mnoho lidí zvládne mít hezkou tukovou zásobu i při větším záhulu, bez sebemenší snahy
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MidnightRunner1


PříspěvekZaslal: út červenec 11, 2017 12:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, díky za příspěvky!

Za suplementaci opravdu nechci utrácet nad rámec sacharidů, proteinu, maximálně BCAA.
A ještě Alavis 2x, už ten je dost drahý.
Asi tu tím leckoho zklamu, ale i když se snažím běhat i posilovat naplno, absolutně mi nejde o vzhled, objem, rýsování. Dělám to pro radost.

Snažil jsem se to konzultovat s pár trenéry vrcholových sportovců a spíš mi doporučili cvičení na strojích, což bych se na to asi vykašlal, protože miluju činky.
Je to tu jak rudý hadr na býka, ale vynechám nohy - dřepy, čistě kvůli regeneraci a kolenům (mám 105 kg a to není pro kolena na x desítek kilometrové běhy žádný med Budu je cvičit pouze sekundárně DL, silovým přemístěním, cviky na břicho apod. Ještě se zamyslím nad lýtky, ale s tím nemám z mnulosti dobré zkušenosti při běhání.

Na začátku to postavím asi tak:

2x týdně kratší běh, 1x týdně delší

3x - 2x týdně celé tělo s menším důrazem na nohy. Základ DL, BP, přemístění, tlaky na ramena, shyby, biceps ve stoje s velkou činkou a břicho.
U menších partií 3x8-10, u větší do 6 opakování s pyramidou.

Miloval jsem vzpěračské a strongman cviky, ale na to nemám po přestěhování v okolí posilku

btw je fajn přispět po snad 7 letech. Už si ani nepamatuji svou přezdívku, ale vedl jsem si tu log. Rád vzpomínám na Drapera, Freimena apod. Nevím jak to tu fungovalo teď, tehdy to tu byla moc fajn společnost hovad. :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: út červenec 11, 2017 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli to děláš pro radost a běháš časově do 2 hodin max, tak bych se v běhu držel nejdůležitějšího základu: ionty + sacharidy. Víc není pro takový čas potřeba vymýšlet.
Po fitku: 20 - 40 g rychle stravitelných bílkovin (dle intenzity a množství zatížených svalových skupin), sachry podle potřeby.

Jinak kvalitní jídlo, sachry určitě nesnižovat, pokud chceš podávat stále slušné výkony a zlepšovat se jak ve vytrvalosti, tak i ve fitku. Jestli chceš nějaká čísla, sachry kolem 6 g/kg, bílkoviny 1,6 - 2 g/kg (podle množství TJ ve fitku a jejich náročnosti), zbytek tuky.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: út červenec 11, 2017 4:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nohy nenohy to s tím nesouvisí. Klidně je cvič. Je třeba připravit se na to, že zvyšování výkonnosti v jedné disciplíně se negativně odrazí na druhé. Víc svalů, horší vytrvalost. A naopak.
A s jídlem - těžko psát nějaké hodnoty, nikdo nezná tvůj metabolismus. Když hubneš, žer víc.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eSko
Naivka


PříspěvekZaslal: út červenec 11, 2017 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

GS RIDER napsal:

A s jídlem - těžko psát nějaké hodnoty, nikdo nezná tvůj metabolismus. Když hubneš, žer víc.


To ses dotkl maximálně kalorického příjmu, ale rozložení makroživin je silně ovlivněno typem zatížení, jeho frekvencí a cílem sportovce. A zde se pak už o určitých hodnotách bavit můžeme i bez hlubších znalostí jeho genetických dispozic.
_________________
"Ti, kteří si myslí, že nemají čas na tělesná cvičení, si budou muset dříve či později najít čas pro nemoc." Edward Stanley
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GS RIDER
(ban)


PříspěvekZaslal: út červenec 11, 2017 5:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kolega dělá slušně triatlon a prostě žere co ho napadne... a mám pocit, že to není úplně ojedinělý přístup, hlavně mezi vytrvalostními sportovci.
P.S. netvrdím, že je to správně, ale zdá se, že mu to nijak nevadí...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
muhammad


PříspěvekZaslal: út červenec 11, 2017 5:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Stejně jako fyzicky těžce pracující člověk může jíst prakticky cokoli, kdykoli, a všechno spálí. Jenom my, tvorové věčně sedící na zadku, pohybující se přinejlepším hodinu až dvě denně (a ještě to považujeme za ctnost), řešíme, a musíme řešit, co jíst, abychom nezabili vlastní tělo dřív, než jak mu velí jeho přirozenost...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: út červenec 11, 2017 5:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

muhammad napsal:
Stejně jako fyzicky těžce pracující člověk může jíst prakticky cokoli, kdykoli, a všechno spálí. Jenom my, tvorové věčně sedící na zadku, pohybující se přinejlepším hodinu až dvě denně (a ještě to považujeme za ctnost), řešíme, a musíme řešit, co jíst, abychom nezabili vlastní tělo dřív, než jak mu velí jeho přirozenost...

Hm, proto vidíme mezi silničními dělníky samé vymakané postavy, kterým by Arnold záviděl ...
Samozřejmě, velké množství odvedené práce má vliv na množství tuku, ale lze přejíst i obrovské množství odvedené práce. Celkem snadno, pokud má člověk apetit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
muhammad


PříspěvekZaslal: út červenec 11, 2017 5:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Silniční dělníci jak víme mají nařízeno nepracovat :-) obecně je dnes velmi málo tvrdě pracujících lidí, ale když se takový (pracující) člověk najde, opravdu může spořádat prakticky cokoli, a nevypadá jako bečka sádla.

Mimochodem, jak se ti daří držet na uzdě své obžerství? Sníš pizzu, a máš pořád hlad - jak to řešíš? Přemýšlel jsi nad příčinami, nebo nad možnými řešeními? Dodržuješ nějaký jídelní řád?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: út červenec 11, 2017 6:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

muhammad napsal:
Silniční dělníci jak víme mají nařízeno nepracovat :-) obecně je dnes velmi málo tvrdě pracujících lidí, ale když se takový (pracující) člověk najde, opravdu může spořádat prakticky cokoli, a nevypadá jako bečka sádla.

Mimochodem, jak se ti daří držet na uzdě své obžerství? Sníš pizzu, a máš pořád hlad - jak to řešíš? Přemýšlel jsi nad příčinami, nebo nad možnými řešeními? Dodržuješ nějaký jídelní řád?

To už jsem tady kdysi uváděl příklady profesionálních sportovců co mají problémy s váhou. A že ti mají pohybu dost. Kolem sebe vidím lidi co jsou celý den v práci na nohou, sportují velké dávky, ... a stejně mají pupek. Když cestuju, vidím kolem sebe špekaté lidi, co makají celý den na poli. Nejsou rozteklí, ten pohyb pomáhá, ale klidně těch 25-30 % tuku mají. To je bohužel vidět třeba v J. Americe, kde vidím všechno smažené.

Už neřeším. Vyzkoušel jsem pěkných pár věcí a změn v jídelníčku a vliv neměly. Asi jediná a dost možná funkční by byla nízkosacharidová dieta. Ale s tím by bylo moc sraní. Takže mám stále po obědě hlad . Možná by pomohlo jiné psychické nastavení, ale míchat si s hlavou by už bylo vyšší dívčí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: út červenec 11, 2017 7:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Stejně jako fyzicky těžce pracující člověk může jíst prakticky cokoli, kdykoli, a všechno spálí.


Žiiješ v jiném světě, mluvíš dost zkresleně a populisticky a především vůbec nemáš pravdu. Brigádničil jsem na stavbách, kde lidi fakt jeli v kuse minimálně 8 hodin a stejně měli pupky, po třicítce už je měli fakticky všichni. Rohlíky, šopáčky, knedlíky... To samé třeba frajeři co vykládaj letadla, což je dost makačka atd. Ti lidi si toho ohledně jídla samozřejmě můžou a taky dovolujou víc než kancelářské krysy ale to rozložení tlůstých a hubených je u obou skupin dost obdobné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
muhammad


PříspěvekZaslal: út červenec 11, 2017 7:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji Ti.

Rohlíky, šopáčky a knedlíky nepovažuji za vhodné jídlo pro kohokoli, to už je vhodnější kůra ze stromů, listy, jehličí a žížaly...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Kombinace dálkového běhu a činek Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: