Domácí a sklepní posilovny


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 53, 54, 55  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Domácí a sklepní posilovny  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Domácí a sklepní posilovny
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
deiw


PříspěvekZaslal: čt září 07, 2017 10:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja cvicim doma z nekolika duvodu:
- cas - netravim cas na ceste do a z fitka, komplet prevlikanim, chystanim baglu etc. Celkem tak skoro hodina. Tu radeji stravim treba s rodinou. Navic jsem uz parkrat v zime onemocnel po ceste domu.
- cvicim vecer az po tom, co jde mala spat, a fitek, co jsou do 11 ci 12 asi moc neni
- vyhovuje mi cvicit sam - pustim si na kompu video jake chcu (se sluchatky se neda cvicit uplne vse, a na video se v posilce nemas jak divat). Nikdo mi nezabere stanoviste.
- penize jsou prijemny bonus. Za tech par roku jsem po odecteni ceny vybaveni tak 20k v plusu, a zvysuje se to.

Jedine, co mi chybi, je vez s kladkou, tu nemam kam dat. Kdyz jdu na dovolene do fitka, tak prvni tyden radostne litam po strojich, ktere doma nemam, ale na konci druheho tydne uz se stejne tesim na svoje naradi doma.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante Flyshit


PříspěvekZaslal: čt září 07, 2017 10:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na domácej posilovni by ma srala jedna jediná vec a to je nulová miera socializácie. Asi nikto normálny nechodí do fitka primárne za účelom zoznamovania sa, ale ak nie si totálny asociál, tak vieš spoznať mnoho nových ľudí. To je okrem podstatne nižších vstupných nákladov zrejme jediný, no pre mňa kľúčový benefit verejného gymu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
8Shade


PříspěvekZaslal: pá září 08, 2017 6:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dante Flyshit napsal:
Na domácej posilovni by ma srala jedna jediná vec a to je nulová miera socializácie. Asi nikto normálny nechodí do fitka primárne za účelom zoznamovania sa, ale ak nie si totálny asociál, tak vieš spoznať mnoho nových ľudí. To je okrem podstatne nižších vstupných nákladov zrejme jediný, no pre mňa kľúčový benefit verejného gymu.


Souhlasím, to je asi jediné, co mi trochu chybí. Na druhou stranu může člověk ve sklepní posilce cvičit třeba s kamarádem, jen ne tak často. (teď mi tam leze cvičit tchýně ještě s prckem :D) Dokud mi bylo 20-29, tak veřejná posilovna byla dobrá věc, teďka už svůj život trochu převracím, takže úspora času je pro mě hlavní výhoda a vstupních nákladů mi neni líto (dřív by to byl problém, teď už ne).

Další výhody jsou, že si člověk může pustit vlastní hudbu, používat magnézium, pořídit si tam jaké chce závaží (třeba já tam mám spoustu 0,5 kg závaží, takže mohu jet skutečně +1kg třeba na benchi, vyhovuje mi to víc). Nikdo ti nezabere stroj, nemusíš tedy čekat ani na ostatní. Pít si můžeš také co chceš (někde je to zakázané).

Největší výhodou je asi to, že prostě dřív jsem chodil do fitka tak nějak PO-PÁ jak to vyšlo, o víkendu spíš výlety někam, teďka si prostě zajdu kdy se mi zachce i o víkendu třeba až večer (daleko víc koukám na to, jak se tělo cítí), někdy dva dny po sobě, někdy ob den. Každopádně už myslím na brzkou budoucnost, že až bude dítě, tak prostě nebude čas jezdit někam do fitka a budu moct více času trávit s rodinou. Manželka si taky bude moct odskočit zacvičit dolů, když já pohlídám nahoře atd.

Nevýhoda je například to, že s tím nemůžu tolik mlátit o zem (kvůli sousedům nad posilovnou), což je třeba u mrtvého tahu horší.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nimha


PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2017 12:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V ramci nutnosti utratit nejaky penize od zamestnavatele, jsem po case zase koupil permici do fitka. Hlavni vyhoda je, ze se tim clovek lip dokope cvicit (chce to mit lehce stresujici permici, kde hrozi, ze by nejake treninky propadly:-) ...
_________________
NitroMethyllHydridA
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Spazik


PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2017 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dante Flyshit napsal:
Na domácej posilovni by ma srala jedna jediná vec a to je nulová miera socializácie. Asi nikto normálny nechodí do fitka primárne za účelom zoznamovania sa, ale ak nie si totálny asociál, tak vieš spoznať mnoho nových ľudí. To je okrem podstatne nižších vstupných nákladov zrejme jediný, no pre mňa kľúčový benefit verejného gymu.

Doma je pro mě daleko těžší najít motivaci cvičit, není tam ta správná atmosféra
Ale možná je to i tím, že jsem nikdy nebyl v domácí posilovně, která by byla nějak solidně vybavená...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rahorus


PříspěvekZaslal: út říjen 24, 2017 9:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chlapi máte někdo zkušenost s domácí posilovnou postavenou třeba někde bokem na zahradě, kam se nedá natáhnout ústřední topení? Různých vytápěcích systémů je spousta a já nemám s vytápěním samostatně stojících objektů moc zkušeností. Posilovna bude postavená z dřevěných desek (něco na způsob OSB)a sendvičově v ní bude buďto minerální vata nebo polystiren. Spodek asi nějaký rošt, taky s vatou. Hlavní otázka je, do čeho jít - vytápění na plyn, elektřinu... ? Nerad bych v tom utopil moc peněz. Díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rahorus


PříspěvekZaslal: pá říjen 27, 2017 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak sem trošku pátral a zjistil, že nejefektivnější a na peníze nejšetrnější je nejspíš varianta s plynovým topidlem s cirkulací vzduchu, dá se sehnat kolem 6 tisíc, což se zdá možná trošku víc než pár stovek až max. dva tisíce za přímotop na el. ale později se to vrátí v platbě za energie. Nemluvě o tom, že tyhle topidla se přímo projektují na vytopení místností do 100m3. Ostatní spíš jen kumulují teplo na místě a jeho rozvod je pomalejší, hodí se spíš do koupelny. Musíte ale počítat s vývodem na odvod spalin. Snad to někdy někomu pomůže :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepa


PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2018 10:53 pm    Předmět: posilka Odpovědět s citátem

Čaute cvičenci, tak aby jste měli trochu inspirace tak přidám nějakou aktualizaci mé posilovny. Není to už úplně domácí, ale mám to doma tak zase co by ne. Dělal jsem tam nějaké úpravy a přidělal ještě kus prostoru a protože z toho mám radost tak se o ní musím podělit Pochopitelně kdyby tady byl nějaký Chebák a chtěl chodit cvičit tak může napsat. Přidal jsem tam pár strojů a to pullover v kombinaci s bradly, kombi stroj ramena v sedě a benchpress a nejnověji dvojkombinaci veslování a vrchních přítahů a ještě jeden stojan na velkou činku.



nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
harley1


PříspěvekZaslal: so březen 31, 2018 11:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mna by celkem zaujimalo, jak sa vola tato blbost na aretovani? Pripadne, kde se to da zehnat?


nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WildOrchid


PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2018 2:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dokazal by tu nekdo vyrobit sklopna bradla na tricepsovy kliky do zdi? Proste aby to nezabiralo mist kdyz na tom zrovna nikdo necvici, ale aby to zas udrzelo chlapa treba i se zatezi. Je to realny? Pokud by si na to nekdo troufl, napiste mi prosim :) Potrebuju neco do vzpirarny
_________________
Zij taky, aby se tvi pratele zacali nudit az umres.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit WWW stránky autora
Spazik


PříspěvekZaslal: po červen 11, 2018 9:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

harley1 napsal:
Mna by celkem zaujimalo, jak sa vola tato blbost na aretovani? Pripadne, kde se to da zehnat?

To je jen kovová tyčka se závitem na konce, na kterém je našroubovaná njaká plastová/kovová koncovka, ne?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmks


PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2018 10:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

uvažuju, že na to moje cvičení se mi už ani nevyplatí chodit do posky (ne kvůli ceně, která je za pusu a vzdálenost tak 500m, ale spíš už se tam po práci dokopat je čím dál těžší a jsem asi starý a netolerantní a to složení tam mi začalo vadit).
Hrazdu mám, dřepy kvůli zádům nemůžu a tak mi bude v podstatě stačit jen lavička na bench a velká nakladačka.
Jenže co jsem se díval, tak se mě zdá za trochu toho hrubě opracovaného železa celkem dost.
Nemám takovou práci, že bych si to zvládl udělat sám, takže to stejně budu muset případně někde nechat dělat. Otázka je, jestli se to vůbec vyplatí?
Co jsem se díval, tak ocelová tyč je otázka tak cca 600Kč a pak už jen kotouče a na ty to chce min soustruh.
Nechával si někdo dělat vlastní kotouče? Jak to cenově vychází. Mě by stačilo tak do 120kg kotoučů.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2018 10:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

WildOrchid napsal:
Dokazal by tu nekdo vyrobit sklopna bradla na tricepsovy kliky do zdi? Proste aby to nezabiralo mist kdyz na tom zrovna nikdo necvici, ale aby to zas udrzelo chlapa treba i se zatezi. Je to realny? Pokud by si na to nekdo troufl, napiste mi prosim :) Potrebuju neco do vzpirarny

Jeden rok jsem doma měl skládací bradla (resp. šroubovací) a když sem je chtěl složit, rozšrouboval sem ty 2 spodní šrouby (stačí obyčejný matky).
https://www.kovove-vyrobky.cz/bradla/
Vzhledem k tomu, že si to psala v červnu, ti to posílam i do pm.
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deiw


PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2018 9:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mmks napsal:
... Nechával si někdo dělat vlastní kotouče? Jak to cenově vychází. Mě by stačilo tak do 120kg kotoučů.

Vlastní jsem si dělat nenechal, ale koupil jsem je za 37kč/kg na "dražícím portálu". Když to srovnáš s permicí do průměrného fitka, tak to je tak 6-8 měsíců, za které se ti to vrátí, takže podle mě cena v pohodě.

Celkem mě domácí poska (2 činky, osa, závaží, lavička a stojan na dřep/bench) stála tak 10k, fitko by mě za těch 5 let vyšlo tak na 35k, navíc cvičím kdy chci, pustím si k tomu co chci, neztrácím čas cestou, převlíkáním, neohrozí mi nachlazení při cestě domů v zimě po tréninku atd.

Pro toho, kdo nemá problém s tím namotivovat se k cvičení doma (a je morous a vadí mu ostatní lidi v posce :D ) myslím dobrá varianta.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmks


PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2018 10:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

deiw napsal:
mmks napsal:
... Nechával si někdo dělat vlastní kotouče? Jak to cenově vychází. Mě by stačilo tak do 120kg kotoučů.

Vlastní jsem si dělat nenechal, ale koupil jsem je za 37kč/kg na "dražícím portálu". Když to srovnáš s permicí do průměrného fitka, tak to je tak 6-8 měsíců, za které se ti to vrátí, takže podle mě cena v pohodě.

Celkem mě domácí poska (2 činky, osa, závaží, lavička a stojan na dřep/bench) stála tak 10k, fitko by mě za těch 5 let vyšlo tak na 35k, navíc cvičím kdy chci, pustím si k tomu co chci, neztrácím čas cestou, převlíkáním, neohrozí mi nachlazení při cestě domů v zimě po tréninku atd.

Pro toho, kdo nemá problém s tím namotivovat se k cvičení doma (a je morous a vadí mu ostatní lidi v posce :D ) myslím dobrá varianta.


JJ, děkuju. Už jsem zjistil od švagra, co pracuje se železem, že za 35kč kupují kilo polotovaru, takže udělat to se fakt nevyplatí.
U mě je přepočet na cenu fitka nevýhodný, protože super vybavená posilovna (fakt ne fitko) mě vyjde na směšných 300kč za měsíc a mám k tomu klíče a můžu přijít kdy chci atd. . Přes 20 let mi to vyhovovalo, ale jak píšeš, někdy se člověku nechce, někdy zase má jen chvilku a představa se chystat, tam a zpět, tak se na to vykašle, zatímco doma by mu ta chvilka stačila. S nikým nechodím, takže hecovat se nemusím a lidi tam mi začínají vadit, asi jsem fakt starý k***t. Ale dřív bylo běžné, že sice první si pustil hudbu podle gusta, ale tak, že se u toho dalo cvičit. Teď to musí řvát, že nejde slyšet nic jiného a vlastní sluchátka nepomůžou (mám přitom rád hlasitou hudbu, ale v cvičení se musím aspoň trochu soustředit). Kotouče ze stojanů kde cvičím si smradi, kterým bych mohl dělat fotra berou bez zeptání a vrchol byl, když jsem přišel a zjistil, že tenisky co si tam nechávám s dalšíma na přezutí si prostě půjčil nějaký cucák a v podstatě se ani neomluvil, když mi je propocené hodil k nohám.
Takže se tam prostě už ani netěším a spíš se dokopávám a doufám, že tam zrovna bude prázdno.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Domácí a sklepní posilovny Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 53, 54, 55  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: