II večeře, plynatost, tréninkový plán



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - II večeře, plynatost, tréninkový plán  Úvodní stránka -> Začátečníci -> II večeře, plynatost, tréninkový plán
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
flouwie


PříspěvekZaslal: po září 11, 2017 8:25 pm    Předmět: II večeře, plynatost, tréninkový plán Odpovědět s citátem

Ahoj,

před týdnem jsem začal s posilováním a měl bych pár otázek

[1] II večeře
Protein mám v plánu si koupit alespoň po měsíci cvičení, ale nevím, co si dát k druhé večeři. Všude co jsem vyčetl z různých jídelníčků, je protein nebo nějaký shake. Dá se to nahradit i něčím jiným, pokud II večeři mám v 9 hodin a v 10 hodin chodím spát? Např. byl by vhodný žitný chléb se šunkou a trochou zeleniny? Obden jím tvaroh, ale není zase špatné ho jíst každý den? Popř. mohu si dát třeba i jogurt, který má převážně sacharidy než bílkoviny? Např.: Selský odtučněný? (PS: mám objemový jídelníček)

[2] Plynatost
Od doby, co dodržuji pravidelnost stravování + jidelníček obecně, trpím celkem plynatostí a dost ... prdím Myslíte si, že si tělo teprve zvyká na pravidelnost a na změnu stravy?

[3] Tréninkový plán
Řekl jsem si, že se prioritně nejdříve něco naučím o správném stravování a použiji nějaký již hotový tréninkový plán. Vybral jsem si Big man on Campus 12-Week College Trainer na bodybulding.com. Je určen pro začátečníky a celkem mi vyhovuje. Co si o tom myslíte pro začátek?

[4] Aleš Lamka
Co si o něm myslíte? Sledujete ho někdo? Má správné a kvalitní tipy/rady? Po přečtení xx článků mi přijde, že ví o čem mluví. Co si o něm myslíte vy?

Děkuji moc za odpovědi a pěkný večer :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: po září 11, 2017 10:09 pm    Předmět: Re: II večeře, plynatost, tréninkový plán Odpovědět s citátem

flouwie napsal:

[2] Plynatost
Od doby, co dodržuji pravidelnost stravování + jidelníček obecně, trpím celkem plynatostí a dost ... prdím Myslíte si, že si tělo teprve zvyká na pravidelnost a na změnu stravy?


Na tohle mi kdysi pomohlo přestat jíst tvaroh. :)


Naposledy upravil Chadzi dne út září 12, 2017 8:09 am, celkově upraveno 1 krát
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: po září 11, 2017 11:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:

[4] Aleš Lamka
Co si o něm myslíte? Sledujete ho někdo? Má správné a kvalitní tipy/rady? Po přečtení xx článků mi přijde, že ví o čem mluví. Co si o něm myslíte vy?


Co udělá za solidní reklamu Fattypillow .

citace:
[2] Plynatost


1. Fakticky to může způsobovat cokoliv, co jsi předtím nejedl a začal jsi s tím teprve teď se cvičením. Pokud inklinuješ k těmto problémům, je vhodnější postupně budovat určitý typ stravování než ze dne na den přejít do "fitness stravy". Čili přesně jak píšeš, jedna z možností je prostě to, že zažívací trakt není na tento typ stravování navyklý. V tomhle případě není úplně nejlepší cesta čekat, ale spíš ten jídelníček přepracovat.

2. Problémy s plynatostí u začátečníků dělají především bílkoviny (obzlášť mléčné produkty) popřípadě vláknina. Při problémech s nadýmáním bych tedy mimo jiné určitě nezařazoval jak píšeš žitný chleba, nebo tvaroh apod.

3. Vytvoř si základ například z vajec, masa a ryb, rýže a brambor/batátů a Extra panenského olivového oleje a oříšků - a postupně, po měnších dávkách k tomu dodávej další potraviny, zeleninu, vlákninu a pomalu ten zažíací trakt adaptuj, a zároveň zjišťuj, zda ti něco opravdu nedělá dobře (na některé potraviny se jednoduše "neadaptuješ", pokud budou dělat problémy i cca. po 2 týdnech tak je radši úplně vyřaď a vyřeš ten problém až na něj bude čas).

4. Jsi začátečník a na každém podělaném webu píšou o 2g bílkovin na 1kg váhy a podobné debility, což při začátcích cvičení je opravdu zcestné. Pokud nechceš postupovat podle bodu 3, tak zkus dočasně snížit příjem bílkovin o 25% (pokud hodně jíš, tak i sacharidů - ty totiž při nadbytku fermentují), možná ten problém přes noc zmizí.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flouwie


PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 8:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

KrystofK napsal:
citace:

[4] Aleš Lamka
Co si o něm myslíte? Sledujete ho někdo? Má správné a kvalitní tipy/rady? Po přečtení xx článků mi přijde, že ví o čem mluví. Co si o něm myslíte vy?


Co udělá za solidní reklamu Fattypillow .

citace:
[2] Plynatost


1. Fakticky to může způsobovat cokoliv, co jsi předtím nejedl a začal jsi s tím teprve teď se cvičením. Pokud inklinuješ k těmto problémům, je vhodnější postupně budovat určitý typ stravování než ze dne na den přejít do "fitness stravy". Čili přesně jak píšeš, jedna z možností je prostě to, že zažívací trakt není na tento typ stravování navyklý. V tomhle případě není úplně nejlepší cesta čekat, ale spíš ten jídelníček přepracovat.

2. Problémy s plynatostí u začátečníků dělají především bílkoviny (obzlášť mléčné produkty) popřípadě vláknina. Při problémech s nadýmáním bych tedy mimo jiné určitě nezařazoval jak píšeš žitný chleba, nebo tvaroh apod.

3. Vytvoř si základ například z vajec, masa a ryb, rýže a brambor/batátů a Extra panenského olivového oleje a oříšků - a postupně, po měnších dávkách k tomu dodávej další potraviny, zeleninu, vlákninu a pomalu ten zažíací trakt adaptuj, a zároveň zjišťuj, zda ti něco opravdu nedělá dobře (na některé potraviny se jednoduše "neadaptuješ", pokud budou dělat problémy i cca. po 2 týdnech tak je radši úplně vyřaď a vyřeš ten problém až na něj bude čas).

4. Jsi začátečník a na každém podělaném webu píšou o 2g bílkovin na 1kg váhy a podobné debility, což při začátcích cvičení je opravdu zcestné. Pokud nechceš postupovat podle bodu 3, tak zkus dočasně snížit příjem bílkovin o 25% (pokud hodně jíš, tak i sacharidů - ty totiž při nadbytku fermentují), možná ten problém přes noc zmizí.


Díky moc za rady

Ještě jsem zapomněl na jednu otázku. Po prvním týdnu jsem dostal slabší svalovou horečku. Dal jsem si 3 dny klid kvůli bolesti. Třetí den kardio, abych svaly prokrvil a celkem dost to pomohlo. Během svalové horečky se tělo soustředí spíše na regeneraci svalových vláken nebo během ní, mohou svaly také růst? Popřípadně máte tip na nějaký dobrý článek nebo nějakou radu, jak se co nejlépe svalové horečce vyhnout nebo zmírnit?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 8:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Proc proboha po tydnu cviceni resis nejaky rust svalu?

Svalova horecka je normalni proces adaptace tela na zatez. Proste jsi nedelal nic a najednou neco delas. Nevyhnes se tomu. Zazil to kazdy, pomaha zacit pomalu zvolna. Jist chytre, cvicit chytre. Z toho co pises mam pocit, ze vic spekulujes nad vecma, nez abys je skutecne delal, hlavne ze mas objemovy jidlenicek, pritom nemas ani potuchy co to vlastne znamena.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Study


PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 8:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
... mam pocit, ze vic spekulujes nad vecma, nez abys je skutecne delal, hlavne ze mas objemovy jidlenicek, pritom nemas ani potuchy co to vlastne znamena...


Jo, tak to je kámen úrazu každého začátečníka
_________________
Chce to čas...

https://www.instagram.com/studynkapetr/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flouwie


PříspěvekZaslal: út září 12, 2017 10:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Olejnas napsal:
Proc proboha po tydnu cviceni resis nejaky rust svalu?

Svalova horecka je normalni proces adaptace tela na zatez. Proste jsi nedelal nic a najednou neco delas. Nevyhnes se tomu. Zazil to kazdy, pomaha zacit pomalu zvolna. Jist chytre, cvicit chytre. Z toho co pises mam pocit, ze vic spekulujes nad vecma, nez abys je skutecne delal, hlavne ze mas objemovy jidlenicek, pritom nemas ani potuchy co to vlastne znamena.


Nespekuluji, věci se snažím dělat a pořádně. Tohle mě spíše zajímalo, kdyby se mi to stávalo častěji.

Neznám nějakou definici pro objemový jídelníček, ale vím, že měřím 195cm a vážím 82kg. Což rýsování nepřipadá v úvahu. Byl bych jak chodící smrtka. Snažím se jíst a počítat si kalorie, bílkoviny, sacharidy, vážit se ... Pozorovat co mi nedělá dobře viz. plynatost výše.

Mohl by jsi mi tedy doporučit věci, na které se především ze začátku zaměřit?
Prioritně se teď zaměřuji na jídelníček a na kvalitu cviků. Suplmenety zatím neřeším. Otázky, na které se chci ptát tady na fóru, jsou takové, kdy v nich nemám jasno a nechci vyvést nějakou koninu teď nebo v budoucnu.

Každopádně i tak díky za odpověď :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yaydese


PříspěvekZaslal: st září 27, 2017 3:50 pm    Předmět: Bylinky Odpovědět s citátem

Přidej do stravy bylinky, to pomáhá- třeba saturejku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mablung


PříspěvekZaslal: pá září 29, 2017 1:04 am    Předmět: Re: Bylinky Odpovědět s citátem

Potrebujes druhou veceri? O tvarohu pred spanim mam rekneme kapku smisene zpravy co se uzitednosti tyce
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tor


PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2017 10:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hlavně bych nezapomněl na jednu základní věc - musíš si udělat návyk a to i na jídlo. Jíš takhle týden, takže tělo nemělo ještě čas se novému stravování přizpůsobit. Je to šok jíst najednou dvojnásobek bílkovin atd. Spíš to vyhodnocuj po třech týdnech až měsíci.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2017 11:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Osobně s nějakým cpaním se na noc nemám moc dobré zkušenosti, tím spíše tvarohem nebo jiným těžkým jídlem, člověk je jenom nafouknutý jak balón, blbě se mu spí, příp. i bolí břicho ráno.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - II večeře, plynatost, tréninkový plán
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: