Bolest v předloktí



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Bolest v předloktí  Úvodní stránka -> Ostatní - kulturistika -> Bolest v předloktí
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Skurk


PříspěvekZaslal: so listopad 11, 2017 2:27 pm    Předmět: Bolest v předloktí Odpovědět s citátem

Ahoj, potřebuju poradit. Když cvičím shyby, hodně mně bolí loket a jde to až do přeloktí, ale bolí to jen u shybů a jen na levé ruce, nevíte co by to mohlo být a jak se toho zbavit ? díky
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: so listopad 11, 2017 5:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ve většině případů je problém ve šlachových/svalových úponech v dané oblasti. Zkoušel jsi změnit typ hrazdy a rozdílné varianty úchopu? Až chronická bolestivost se projevuje zéjména pokud shybuješ především širokým nadhmatem a navíc na rovné hrazdě.
Podívej se na problematiku tenisového a oštěpařského lokte a na rehabilitační postupy, zaměř se na flexory a extenzory zápěstí.

Edit: jako vhodnou a plnohodnotnou alternativu ti doporučuju neutrální úchop, ale šířku dodržovat na cca. úroveň ramen, protože zbytečně široké nebo naopak úzké úchyty na některých hrazdách nědělají zrovna dobrou službu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: so listopad 11, 2017 7:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Měl jsem taky tenhle problém a byl to zánět. Pomohl klid a mazání chladivýma mastmi. Znám člověka, co to neřešil, cvičil přes bolest a teď už se toho nemůže vůbec zbavit.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
visual


PříspěvekZaslal: po listopad 13, 2017 10:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak pise Krystof...

Mel jsem +- stejne problemy a vyresil to presne neutralnim uchopem + na sirku ramen.
Muzes taky napsat mistim shybovacim expertum Ustinov + Olejnas
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tor


PříspěvekZaslal: čt listopad 16, 2017 9:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nekteri fyzioterapeuti tvrdi ze tyhle bolesti byvaji zpusobene chybnym pohybovym vzorcem v uchopu. Takze urcite zmenit uchop, nejake volno a pak se soustredit na pevny uchop. Neviset na te hrazde pasivne za prsty, ale silou mackat zelezo. Nekdo si kvuli posileni uchopu omota hrazdu rucnikem a shybuje i s tim.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skurk


PříspěvekZaslal: út březen 13, 2018 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok tak to vzdávám, dal sem si po dlouhé době trénink a všechny cviky v pohodě, ale jak jsem dal shyby (tyč sem držel pevně v dlani) tak to bylo peklo a bolí mě ten loket ještě teď po tréninku.

Cvičím doma a mám jen obyč hrazdu, takže shyby neutrálním úchopem cvičit nemůžu jediné kdy mě to nebolí je když dělám shyby nadhmatem, ale na šířku ramen, myslíte že u těch shybů na šířku ramen by mohlo být podobné zapojení svalů, nebo bude nejlepší dávat prostě chin upy ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mroZoZrout


PříspěvekZaslal: st duben 11, 2018 6:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Prostě si dej pauzu pokud nemůžeš změnit úchop co na tom nechápeš? Trpím na to stejné. Mám v prdeli loket z dipů (tricepsová šlacha přes loket). Dám pauzu, spraví se to.

To samé se shyby, tam mě bolí pro změnu předloktí, úpon bicepsu). Dám pauzu tak to přestane.

Doporučuji tak měsíc a bude to ok (týden nebo dva je málo, to mám taky odzkoušeno). Snížení zátěže nefunguje. Zdraví máš jenom jedno. A pokud se tím neživíš tak jde o hovno. A pokud jo tak tím bych byl opatrnější.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Bolest v předloktí
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: