Množství sacharidů



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Množství sacharidů  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Množství sacharidů
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin Paršo


PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2018 10:42 pm    Předmět: Množství sacharidů Odpovědět s citátem

Dobrý den, rád bych se vás zeptal na jednu věc ohledně sacharidů a cvičení. Doteď jsem měl za to, že sacharidy slouží pouze jako energie. Cvičím asi rok, tréninky každý druhý den a víkend volný. Momentálně jsem listoval internetem a zahlédl že na budování svalové hmoty (o což mi jde) je potřeba určitý počet sacharidů (v jejich případě okolo 4,5g na 1g THM). Dost mě to zaskočilo, protože odjakživa si hlídám příjem bílkovin a tuků a sacharidy jedu prostě od oka něco okolo 200-250 sacharidů denně.

Zde je tedy má otázka - pokud chci nabírat svaly je opravdu nutné zvýšit počet sacharidů, nebo to je blbost a i s tím že za den příjmu okolo těch 200-250 g sachrů bude stačit ? Vážím 82 kg, cítím se v pohodě, nejsem unavený nebo tak něco jako lidi co drží diety např.

Děkuju za objasnění
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berserk_Grom


PříspěvekZaslal: po únor 05, 2018 9:20 am    Předmět: Re: Množství sacharidů Odpovědět s citátem

Martin Paršo napsal:


Zde je tedy má otázka - pokud chci nabírat svaly je opravdu nutné zvýšit počet sacharidů, n


ano je. musis papat viac ako spotrebujes. svaly sa zo vzduchu nevytvoria
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KrystofK


PříspěvekZaslal: po únor 05, 2018 10:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sacharidy nejsou esencialni, je to cista energie, snizuji inzulinovou rezistenci, podili se na vzniku kardiovaskularnich onemocneni, sacharidy nebuduji svaly, stoji za 9/11....

Zer sacharidy, zer jich hodne ale v ramci potreb, pocitej je, budes z nich rust. Dredateho blbecka co se obdivuje tak, ze kazde rano provadi autofelaci, ani zadne dalsi lowcarb voly neposlouchej. Aspon dokud nebudes ve vyzive moudrejsi.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Paršo


PříspěvekZaslal: po únor 05, 2018 7:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A kolik bych měl přijímat těch sacharidů , vážím 81kg. To těch 200-250 nestačí když k tomu mám v pohodě bílkoviny a tuky ? (mimochodem nechci přibrat tuky)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mutagenn


PříspěvekZaslal: po únor 05, 2018 7:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Určitě bych se nebál jít na 300-350 gramů.Ale to jen na začátek,brzy poznáš jestli jít ještě nahoru nebo dolů.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Paršo


PříspěvekZaslal: po únor 05, 2018 7:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mutagenn napsal:
Určitě bych se nebál jít na 300-350 gramů.Ale to jen na začátek,brzy poznáš jestli jít ještě nahoru nebo dolů.


A záleží nějak jestli budu dávat rychlé/pomalé cukry ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mutagenn


PříspěvekZaslal: po únor 05, 2018 7:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Volil bych převahu pomalých sacharidů.I když za jistých okolností i rychlé sacharidy se vstřebávají dost pomalu.Tvrdím to neustále:Neřidte se GI ale GL !!!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mo84


PříspěvekZaslal: po únor 05, 2018 7:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Při zvyšování sacharidů nezapomeňte zvýšit sodík a vodu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Paršo


PříspěvekZaslal: po únor 05, 2018 8:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobře díky za rady, já teda ten příjem sachrů zvýším.

Poslední věc co bych se chtěl ale ještě zeptat - cvičím ob-den a četl jsem že pro lidi co cvičí ob-den je dobré dávat systém že v den tréninku např. 150g bílkovin a 200g sacharidů a v netréninkový den 110g bílkovin a 300g sachrů prostě v den bez tréninku více sachrů a naopak . Je to použítelné že bych to takhle dělal ?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Množství sacharidů
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: