Společenská témata ll.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 420, 421, 422 ... 426, 427, 428  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Společenská témata ll.  Úvodní stránka -> Události, komentáře... -> Společenská témata ll.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mablung


PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2018 10:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Je jasné, že jedná v souladu s nějakým tam ustáleným přístupem. Ale současně je mu občan zcela u prdele. Jinak řečeno, co je to za člověka, co je ochoten se chovat jako zmrd jen proto, že se to u nich tak dělá?

A druhá věc ... chovat se jako zmrd takovým způsobem, že mu to prostě nemůže vyjít a jen ze sebe udělá vola.

Ono je to těžké. Kdysi dávno jsem dělal brigádu u jednoho operátora. Nesměli jsme říct, že ho jedno z oddělení vyhodnotilo jako rizikového a nesměli jsme ani říct, že takové oddělení existuje. Takže jsme po něm chtěli zálohu, neboť na to máme právo dle všeobecných podmínek. Cítil jsem se jako hodně velký debil ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2018 10:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V tomhle je státní/veřejná správa o dost lepší. Pokud něco právní normy vyloženě neurčují, lze se vcelku v klidu nechovat jako kurva i když to po člověku tak trochu nenápadně chtějí. Jen to chce fakt chtít, nesnažit se nadřízeným zavděčit a lézt jim do prdele a trochu se v dané problematice orientovat.

Bohužel jak jsem psal, řada úředníků na občana sere. V lepším případě chtějí mít hlavně svůj klid, v horším si léčí komplexy a užívají si pocit moci. A navíc hodně z nich se v problematice moc neorientuje a když to vedoucí ... na školení ... říkal/i, tak ...
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: po únor 05, 2018 8:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Marky V. napsal:

To je strašný. A zajímavý je, že najednou začínám vnímat jako výhodu, že jsem zažil bolševika, tehdejší propagandu, média atd. a mám možnost srovnání. A jako euroskeptik a starý konzervativec vidím, že jsme skoro zase tam, kde jsme byli. Nejhorší je, že naše mládež zase začíná mít vymytý mozky, zase je ve škole a v médiích poučují o tom, co je správný a koho volit atd.


Na tom neco je. Prijde mi, ze soucasna medialni masaz za tou predrevolucni nijak zvlast nezaostava. Tehdy mi to dost lezlo na nervy a ted to neni jiny. Nejvic mne ale vytaci, kdyz se snazi to tlacit do deti ve skole ...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: po únor 05, 2018 10:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mablung napsal:
mikex2 napsal:
Spazik napsal:
Jk se nenechat ojebat od úředníka

http://dfens-cz.com/obcanka-trautenau-style/


Nejhorší ale na tom je, že úředníci jsou k takovému jednání vědomě a systematicky vedeni.

Ale houby. Jen jde o klasickou srážku s blbcem. Když si vzpomenu, jaký máme blbce v naší korporaci, zlatý úředník ...


Přesně tak. Když k nám na policii přijde někdo ohlásit ztrátu nebo krádež občanky, tak my ze zákona musíme tu věc zaevidovat a jako porušení zákona o občanských průkazech oznámit na příslušný městský úřad. Mám ovšem zjištěno, že úředníci na občankách v našem městě mají tolik rozumu, že pokuty dávají pouze výjimečně, pokud si to dotyný zaslouží.
Jiná věc je, že my jako policie s tím máme naprosto zbytečnou administrativu...
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po únor 05, 2018 3:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marky V. napsal:

Přesně tak. Když k nám na policii přijde někdo ohlásit ztrátu nebo krádež občanky, tak my ze zákona musíme tu věc zaevidovat a jako porušení zákona o občanských průkazech oznámit na příslušný městský úřad. Mám ovšem zjištěno, že úředníci na občankách v našem městě mají tolik rozumu, že pokuty dávají pouze výjimečně, pokud si to dotyný zaslouží.
Jiná věc je, že my jako policie s tím máme naprosto zbytečnou administrativu...

A to říká jaký zákon? Jestli jsem dobře četl ten článek, tam píšou, že zákon říká něco v tom smyslu - "občan je povinen chránit občanku před ztrátou a odcizením..."

OK, řekněme že tohle dělal a stejně mu ji někdo ukradl doma z trezoru. Kde tam je tedy porušení zákona a kdo to občanovi dokáže, že ho porušil? Pokud policista občana přimo neviděl, že tu občanku nechrání nebo se k tomu občan sám nepřizná, v životě mu to porušení zákona nikdo nedokáže, že byl třeba opilej na plech a spadla mu do potoka.

"Aktuálně neměl úřad nejspíš v ruce vůbec nic, co by nasvědčovalo, že Tuna svůj občanský průkaz nechránil před odcizením. Mají pouze informaci, že mu byl spolu s jinými věcmi odcizen. Právní závěr o tom, že pokud Tunovi občanku ukradli, tak ji asi dostatečně nechránil, není ani logický, ani přezkoumatelný a není ani ve shodě se zněním toho zákona (§ 14 odst. 1 zákona č. 328/1999 Sb.) V danou chvíli tedy úřad nemá nic, co by nasvědčovalo, že Tuna svůj občanský průkaz nechránil s přihlédnutím ke všem okolnostem a poměrům a úředník si vymýšli, když říká „tam bylo to porušení“, protože nic takového prokázáno nebylo. Navíc, co je tohle za esenbáckou hantýrku – „tam je porušení“. Fuj."

"Zákon neukládá držiteli občanského průkazu povinnost krádeži zabránit. To tam vůbec nikde není ani napsáno. Možná by se to dalo dovodit z jiných zákonů, ale pak by se zase muselo prokázat, že Tuna věděl o tom, že mu kradou občanku, ale bezdůvodně nekonal. Máme další lež"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: út únor 06, 2018 8:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V postatě s tebou souhlasím. Ale pochop, že policista je v tomhle případě jen jakýsi prostředník. Policista musí podle § 74 zák. č. 250/2016 Sb. o odpovědnosti za přestupky oznámit příslušnému správnímu orgánu podezření ze spáchání přestupku - a jsme u toho, co tu už zaznělo - je to v lidech aneb jak psal Mablung o sráždce s blbcem.
Každopádně na oddělení, kde sloužím, určije neoznamujeme případy, kdy např. došlo k vloupání do domu nebo ke "kapse", tady určitě držitel OP nemohl krádeži zabránit. Ale když nějakej trouba nechá ležet peněženku s OP v hospodě na stole a jde se vychcat, tak to má smůlu.
Je to o lidech, ale nezapomeň, že již z dob Rakouska Uherska tu máme dokonale přebujelý byrokratický aparát, který někdy obejít nelze a pak vítězí alibismus, formuláře, podpisy, čísla jednací a hlavně statistiky ( pardon, čárkový systém u policie už přece neexistuje )
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: út únor 06, 2018 9:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Marky V - byrokracia je dlha tradicia, ako pisal aj general Snejdarek :)


Tak, příteli, vidíte! Máme za vás náhradu, do Prahy pojedeme a
vás nechám zastřelit.

Strojvůdce asi nebyl zvyklý, být odsuzován k smrti, neboť se
velmi lekl. Ačkoliv všechno záleží na formě. Pamatuji se, že jsem
jednou odsoudil vyzvědače k smrt
i. Když stál před zdí, přistoupil
jsem k němu, podal jsem mu ruku a řekl jsem:
Kamaráde, nejde to jinak. –
Podal mi ruku a bylo vidět, že ho to
těší. Na formě mnoho záleží.
Tento strojvůdce však zbledl, když předstoupili čtyři muži s
„bayonette au canon
“,
s nasazeným bodlem. Strojvůdce ze sebe
vyrazil:
„Pane generále!
“ (Byl jsem sice jen majorem, ale chápal
jsem, že mě povýšil ze strachu.)
„Pane generále,

řekl strojvůdce,

kdybyste mi aspoň mohl dát rozkaz písemně...

P o d l e t é t o o d p o v ě d i j s
e m
p o z
n a l,
ž e
j s
e m
š ť a s
t n ě
d o m a, n a
p ů d ě
b ý v
a l é c.
k.
m o n a r c h i e.
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marky V.


PříspěvekZaslal: út únor 06, 2018 7:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Petey, chlape, tu knížku mám doma snad 20 let a znám jí skoro zpaměti. Moje srdcovka a myslím, že není na netu nic v ČJ a AJ co bych o Šnejdárkovi nepřečetl nebo neviděl. Takový chlapi dnes už nejsou. V kontextu dnešní doby je zajímavé, jak příznivě píše Šnejdárek o muslimech.
BTW, teď čtu knihu Přísaha od Ladislava Preiningera a tam je takový nádech Šnejdárka - Francie, Velká válka, Cizinecká legie, Afrika, koloniální jednotky, Sidi bel Abbes, ta báječná čeština do toho. Vřele doporučuju.
_________________
"Dřep je dřep, pane řediteli!" - profesor tělocviku z filmu Cesta do hlubin študákovy duše.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petey


PříspěvekZaslal: st únor 07, 2018 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to super kniha, najma tie lakonicke popisy situacii kedy islo o krk :) Zavesim aj pre ostatnych:

http://www.svv-msk.cz/aktuality/Snejdarek_Co_jsem_prozil.pdf
_________________
Komu tim prospejete?!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: út únor 20, 2018 1:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle by měl vidět každý Andrejův fanoušek...

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11299925570-selsky-rozum/21556226565/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2018 10:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na co někteří lidé mají žaludek .... http://www.ceska-justice.cz/2018/02/kauza-poslance-policie-pripadu-padu-seniorky-kola-odmita-chybu-dal-hodla-vybirat-pokuty-nemocnici/
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: po únor 26, 2018 8:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
Na co někteří lidé mají žaludek .... http://www.ceska-justice.cz/2018/02/kauza-poslance-policie-pripadu-padu-seniorky-kola-odmita-chybu-dal-hodla-vybirat-pokuty-nemocnici/


To je sila. Takovy jednani je pro mne tezky pochopit. Ze je nefackuje hanba, aby toho nebylo malo tak nadrizeni to jeste obhajuji. Nechapu, ze proste nestahnou ocas a nereknou, ze to posrali. Takhle maj z ostudy kabat : (
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: po březen 05, 2018 10:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kluci z ANO a spol. už po vobách nekecají a makají...
Mlátička Ondráček, důstojník SNB co mlátil demnostranty na Václaváku v 89 zvolen předsedou komise pro kontrolu GIBS. Vyjádřil se, že toho nelituje a že to byla "jen jeho práce".
Velebnosti, jdu blejt..

https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/85448/komunisticka-mlaticka-ondracek-povede-snemovni-komisi-pro-kontrolu-gibs.html

https://www.reflex.cz/clanek/komentare/85462/ondracek-zvolen-polistopadovy-rezim-skoncil-osobni-vzpominka-na-rok-1989-a-stret-s-mlatickami.html

"Těsně před výročím Vítězného února oznámili komunisté, že jim prezident republiky Miloš Zeman přislíbil účast na jejich sjezdu, který se má konat v dubnu. Bude to poprvé od roku 1989, co bude na sjezdu komančů jejich partaj legitimizovat prezident. O orientaci ruského švába z Hradu už nemá nikdo pochybnosti, takže to moc nepřekvapí.

Druhého března však došlo k události, která de facto znamená konec polistopadového režimu, konec demokracie, za kterou demonstrovali lidé jak v tom Palachově týdnu, tak sedmnáctého listopadu na Národní třídě. Aktivní vykonavatel bolševické zvůle se stává klíčovou postavou v kontrole bezpečnostních složek."

https://www.facebook.com/patrick.zandl/posts/10159845564580018
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: po duben 02, 2018 4:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Být v právu je sice fajn, ale někdy asi i celkem na hovno .... http://www.ceska-justice.cz/2018/04/detaily-od-karneho-senatu-soudkyne-byla-extremne-pomala-asistentka-by-ukol-zvladla-za-par-minut/
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2018 12:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

"Předseda poslaneckého klubu Starostů a nezávislých (STAN) Jan Farský navrhl senátorům, aby obžalovali prezidenta Miloše Zemana z velezrady. V rozhovoru pro FORUM 24 vysvětluje poslanec Farský důvody tohoto kroku."


http://forum24.cz/jan-farsky-prezident-zeman-predstavuje-bezpecnostni-riziko-pro-stat/
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Společenská témata ll. Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 420, 421, 422 ... 426, 427, 428  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: