Jednodenní půst


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Jednodenní půst  Úvodní stránka -> Výživa a suplementace -> Jednodenní půst
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Chadzi


PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2018 9:05 pm    Předmět: Jednodenní půst Odpovědět s citátem

Nějaké tipy k půstu? Chci zařadit nějakou očistu, tak budu rád za každé osobní zkušenosti.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2018 9:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to dělám každou sobotu. V pátek se vyliju tak, že nejsem schopnej v sobotu nic jíst
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riku


PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2018 10:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud jsi ho nikdy nedržel a nejsi zvyklý delší dobu nejíst, tak bych ho určitě naplánoval na den, kdy budeš vyvíjet co nejmíň fyzické i psychické aktivity :)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
visual


PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2018 8:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pust na jeden den zarazuju od jara do podzimu jednou za 1-2 tydny, zadny extra veci kolem neresim. Mozna to delam blbe, ale podle me se ti po 1 dni nikde nic spatneho nestane (samozrejme pokud nejsi profesionalni sportovec/.....) kde naroky na telo jsou nekde uplne jinde.

Jiny pribeh jsou pusty na tyden a vic, ale to mi nedava smysl a nikdy jsem to nezkousel.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deadlift
Moderátor


PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2018 1:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pil bych vodu a nějak zásadně nepodával maximální výkony jak fyzické, tak psychické. Jinak je to v pohodě.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2018 2:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A jak jste to měli se dnem před a po? Co se člověk různě dočte, tak by ta strava taky měla být jiná oproti té “klasické”.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2018 2:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to jen jeden den bez jídla, to se nechtěně zadaří kdedomu i bez záměru půstu (nemoc, zkaženej žaludek, nečekanej zápřah v práci). První 1-2 jídla po tom dni by měly bejt asi lehčí a snadnějš stravitelný, ale fakt to asi netřeba nějak komplikovat :)
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheGhost


PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2018 6:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frybis napsal:
Já to dělám každou sobotu. V pátek se vyliju tak, že nejsem schopnej v sobotu nic jíst


Souhlasím, ale já to mám i v pátek:D.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tor


PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2018 10:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednodenní (i2denní) půsty nepotřebují žádnou přípravu ani žádný speciální návratový režim. V den půstu je naopak hodně energie. Já ho zařazuji příležitostně když mam naopak extrémně moc povinností, takže se nemusím zdržovat jídlem a hlava jede mnohem bystřeji než obvykle a i únava je menší. No a další den mam po ránu opravdu apetit :)
Kdo má ale citlivější žaludek, tak první jídlo nedávat moc mastné.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chadzi


PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2018 10:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dáváte během půstu čistý vývar, zeleninové šťávy nebo vůbec nic? Někde se píše že nic a někde, že vývar a šťávy jsou ok.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka Kalous


PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2018 11:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tor napsal:
Jednodenní (i2denní) půsty nepotřebují žádnou přípravu ani žádný speciální návratový režim. V den půstu je naopak hodně energie. Já ho zařazuji příležitostně když mam naopak extrémně moc povinností, takže se nemusím zdržovat jídlem a hlava jede mnohem bystřeji než obvykle a i únava je menší. No a další den mam po ránu opravdu apetit :)
Kdo má ale citlivější žaludek, tak první jídlo nedávat moc mastné.

Potvrzuji tento názor skrze své zkušenosti. Jedno-dvou denní půst je pro lidský organismus dost prospěšný a i v zásadě i přirozený - v podstatě zdravému organismu nemůže ublížit.
_________________
`K smíchu jsou mi všichni lidé, kteří tvrdí, že se člověk svou vlastní silou nemůže vznést do vzduchu!`
J.T.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Riku


PříspěvekZaslal: so březen 03, 2018 12:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chadzi napsal:
Dáváte během půstu čistý vývar, zeleninové šťávy nebo vůbec nic? Někde se píše že nic a někde, že vývar a šťávy jsou ok.

Vůbec nic.. to by pak nebyl půst
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marlon


PříspěvekZaslal: so březen 03, 2018 5:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jirka Kalous napsal:
Tor napsal:
Jednodenní (i2denní) půsty nepotřebují žádnou přípravu ani žádný speciální návratový režim. V den půstu je naopak hodně energie. Já ho zařazuji příležitostně když mam naopak extrémně moc povinností, takže se nemusím zdržovat jídlem a hlava jede mnohem bystřeji než obvykle a i únava je menší. No a další den mam po ránu opravdu apetit :)
Kdo má ale citlivější žaludek, tak první jídlo nedávat moc mastné.

Potvrzuji tento názor skrze své zkušenosti. Jedno-dvou denní půst je pro lidský organismus dost prospěšný a i v zásadě i přirozený - v podstatě zdravému organismu nemůže ublížit.


Souhlasím, taky občas dává jednodenní až dvoudenní půsty a mám z nich jen pozitivní zkušenosti. Pít stačí vodu nebo čaje a celkově je potřeba tekutin při půstu vyšší, než při běžném režimu s jídlem. Pití také pomáhá zahánět hlad.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tor


PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2018 10:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a ještě bych doplnil, že je to super cesta při problémech s trávením (žaludek, střeva). Než nasazovat nějakou šílenou dietu, viz oblíbené suché rohlíky a černý čaj, je lepší na den dva vyřadit jídlo. Trávení si odpočine a často se vše vyřeší samo
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lipak


PříspěvekZaslal: st březen 07, 2018 10:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Riku napsal:
Pokud jsi ho nikdy nedržel a nejsi zvyklý delší dobu nejíst, tak bych ho určitě naplánoval na den, kdy budeš vyvíjet co nejmíň fyzické i psychické aktivity :)

No a já bych doporučil úplný opak :)
Půst si dej v den, kdy budeš mít hodně aktivit. Nebudeš tak vůbec myslet na to, že máš nějaký hlad a uteče to jako voda. Druhý den pak můžeš jíst normálně jako vždycky, tj. nekompenzovat půst větší porcí jídla.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Jednodenní půst Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: