posilování a běhaní



 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - posilování a běhaní  Úvodní stránka -> Trénink -> posilování a běhaní
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Deli


PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2018 1:40 pm    Předmět: posilování a běhaní Odpovědět s citátem

Zdravím. Bude mě bohužel už 50, 173cm a 81kg. Snažím se posilovat pravidelně už několik let ( pondělí , středa , pátek ) a dostal jsem se na pro někoho směšných 100kg na benč a 120 na dřep. Začal jsem do toho i tak trošku běhat ( 5 - 10km) Žádný pecky , jen na pohodu ( krátky kroky, nezvedat moc nohy ) V dubnu běžím závod na 10km a tady je můj dotaz. Kdy běhat a jak trénovat nohy ? Nohy mám ve středu ( ted jezdím jen se 100kg, dolů,nahoru a těsně před naptuním nohou okamžitě zase dolů - jako pumpa ) a den předtím jsem si dal po pauze 10km a dneska ve čtvrtek to celkem cejtím. Jak spolu skloubit nohy a běhání ? Díky za radu.
Deli
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jim1282


PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2018 3:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzhledem k tomu, že se nejedná o výkon, který je prioritně zaměřen na co nejlepší čas atd., nemusíš toto vůbec řešit. Normálně choď běhat, jak ti bude vyhovovat. Z počátku může být problém s potréninkovou únavou atd. ale tělo si postupně na zvýšenou zátěž zvykne.
Pokud by se to náhodou nesrovnalo, tak můžeš mezi tréninkem nohou a běháním nechat den volna. Samozřejmě je třeba přidat rozumnou stravu, aby tělo mělo odkud brát. Případně zvaž i použití suplementů, zejména to bude protein.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dan007


PříspěvekZaslal: so březen 10, 2018 12:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

neznám tvoje omezení a priority, časové možnosti apd. ale radil bych ti se vyvarovat běhu před tréninkem nohou. naopak obráceně je to docela vhodné. po posilování to můžeš jít druhý den vyklusat. v ostatní dny je to celkem jedno. záleží na co budeš dávat důraz a čeho tím chceš dosáhnout.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Akrebi


PříspěvekZaslal: po březen 12, 2018 8:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevim mě 120 na dřep zas tak směšný nepřipadá , je mi 22 a se 120 dám tak 3 opáčka,
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jim1282


PříspěvekZaslal: po březen 12, 2018 9:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Akrebi napsal:
Nevim mě 120 na dřep zas tak směšný nepřipadá , je mi 22 a se 120 dám tak 3 opáčka,


Směšné to rozhodně není, ale také to není žádný zázrak. Samozřejmě se také musí posoudit, jak dotyčný cvičí a zda vůbec chce zvedat více.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deli


PříspěvekZaslal: st březen 14, 2018 5:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jim1282 napsal:
Akrebi napsal:
Nevim mě 120 na dřep zas tak směšný nepřipadá , je mi 22 a se 120 dám tak 3 opáčka,


Směšné to rozhodně není, ale také to není žádný zázrak. Samozřejmě se také musí posoudit, jak dotyčný cvičí a zda vůbec chce zvedat více.


No rozhodně se nechystám někam na soutěž . To už nechám mladším. Spíš cvičím jen pro radost z pohybu a taky se po celodennim dřepěním za pc trošku vybít. A možná taky proto abych nevypadal jako tlustá bačkora. Nedávno jsme měli sraz třídy po 25 letech a zhrozil jsme se jak někteří spolužáci vypadaji. Takže když to schrnu , nohy jezdit dál jak jezdim a neběhat den před ale až po treningu nohou.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sedlv


PříspěvekZaslal: po květen 14, 2018 9:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, jak cvičíš (jaký trénink), jestli to není tajné? Taky chci skloubit běh a posilování, Teď cvičím FB (Po St Pá):

A
Dřep
Tlaky na ramena
Přítahy v předklonu
Kliky na bradlech

B
Mrtvý tah
Benchpress
Shyby
Bicepsový zdvih

Ale chtěl bych to změnit na toto, abych se líp naučil HSPU (teď to dám tak do půlky, nedotknu se hlavou země) a cvičil i víc s vlastním tělem...

Po
Mrtvý tah
Benchpress
Shyby
Bicepsový zdvih

St
Dřep
Tlaky na ramena
Přítahy v předklonu
Kliky na bradlech


Pull-ups
Dřep na jedné noze
Přednožování ve visu

So
HSPU
Kliky na jedné ruce
Most
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - posilování a běhaní
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: