rada pro manželku .


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - rada pro manželku .  Úvodní stránka -> Trénink -> rada pro manželku .
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
drlift_


PříspěvekZaslal: st duben 18, 2018 7:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:

Zajímavé je, že tento efekt pozorují ti, kteří kouřili a přestali s tím.


Yggu, takhle to opravdu často funguje. Znám to i z vlastní zkušenosti.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cratach


PříspěvekZaslal: st duben 18, 2018 8:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
enemec napsal:
Hele zkus to. Uvidis... :D jak říkám mám to z okolí když sem přestal já taky sem pribral... jen ze zkusenosti a z okolí ..


Zajímavé je, že tento efekt pozorují ti, kteří kouřili a přestali s tím. Ale bylo by zajímavé kolik z těch, kteří nekouřili a začali, pozoruje efekt opačný.

Fakt je, že zkoušet to rozhodně nemíním, na to se mám moc rád ... a navíc jsem lakomej.-).

Krom toho, co psal KrystofK, cigara fungujou i mechanicky - zrychli peristaltiku strev a aktivujou tvorbu hcl v zaludku (coz u nekoho vyvola pocit sytosti, protoze ma pocit, ze travi). Ale na vahovej ubytek bys jakozto starsi zacinajici kurak cekal dost mozna i nekolik let :) btw. krom Zemana neznam skoro nikoho, kdo by zacal kourit az kolem triceti nebo pozdejs.
_________________
"A vy jste jako kdo?"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: st duben 18, 2018 9:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

drlift_ napsal:
ygg napsal:

Zajímavé je, že tento efekt pozorují ti, kteří kouřili a přestali s tím.


Yggu, takhle to opravdu často funguje. Znám to i z vlastní zkušenosti.


Jak jsem psal, tento efekt uvádí řada lidí. Nicméně je otázkou, zda ten nárůst váhy je způsoben skutečně čistě změnou/zpomalením metabolismu, nebo zda prostě dochází k více či méně vědomé substituci cigára nějakým jídlem. Resp. jaký je případně poměr těchto faktorů.

Proto jsem psal že by mne zajímaly zkušenosti lidí, kteří to měli "naopak".

Je ale pravda co napsal Cratach, že v běžném životě je lidí, kteří začali kouřit v pozdějším věku, poměrně málo. Tento jev často nastává v mezních situacích, ale tam ten efekt kouření těžko analyzovat.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frybis


PříspěvekZaslal: st duben 18, 2018 10:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ygg napsal:
drlift_ napsal:
ygg napsal:

Zajímavé je, že tento efekt pozorují ti, kteří kouřili a přestali s tím.


Yggu, takhle to opravdu často funguje. Znám to i z vlastní zkušenosti.


Jak jsem psal, tento efekt uvádí řada lidí. Nicméně je otázkou, zda ten nárůst váhy je způsoben skutečně čistě změnou/zpomalením metabolismu, nebo zda prostě dochází k více či méně vědomé substituci cigára nějakým jídlem. Resp. jaký je případně poměr těchto faktorů.

Proto jsem psal že by mne zajímaly zkušenosti lidí, kteří to měli "naopak".

Je ale pravda co napsal Cratach, že v běžném životě je lidí, kteří začali kouřit v pozdějším věku, poměrně málo. Tento jev často nastává v mezních situacích, ale tam ten efekt kouření těžko analyzovat.


Já začal kouřit ve 20, a přibral jsem. A bylo to způsobeno jiným vlivem, stres, nemoc rodiče, současně rozchod po 3 letech vztahu. Takže jsem chlastal a jedl co chtěl.

A proto si myslím, že za přibráním stojí vždy něco jiného, nějaký mentální blok, který absenci nikotinu dohání jídlem a změnou životosprávy. Nebo naopak, člověk který přestane kouřit, ale stále bude stejně dodržovat jídlo/pohyb jak dodržoval, tak nepřibere, a pokud opravdu ano díky absenci nikotinu, tak bych řekl snad stovky gramů, určitě ne pár kilo..

o víkendu budu mít čas, tak se mrknu jestli na tohle téma neproběhly nějaký studie
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krezzii


PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2018 12:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Frybis napsal:

Já začal kouřit ve 20, a přibral jsem. A bylo to způsobeno jiným vlivem, stres, nemoc rodiče, současně rozchod po 3 letech vztahu. Takže jsem chlastal a jedl co chtěl.

A proto si myslím, že za přibráním stojí vždy něco jiného, nějaký mentální blok, který absenci nikotinu dohání jídlem a změnou životosprávy. Nebo naopak, člověk který přestane kouřit, ale stále bude stejně dodržovat jídlo/pohyb jak dodržoval, tak nepřibere, a pokud opravdu ano díky absenci nikotinu, tak bych řekl snad stovky gramů, určitě ne pár kilo..

o víkendu budu mít čas, tak se mrknu jestli na tohle téma neproběhly nějaký studie

Četl jsem nějaký článek, kde tvrdili, že v nějaké studii bylo prokázáno, že stres snižuje hodnotu testosteronu. To v kombinaci s rostoucí váhou ze špatné životosprávy je celkem průser, ale odkaz už fakt nemám.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spazik


PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2018 8:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Z hlediska zdraví je ale pořád lepší přibrat pár kilo, než kouřit
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - rada pro manželku . Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: