Trénink po čtyřicítce


Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Trénink po čtyřicítce  Úvodní stránka -> Trénink -> Trénink po čtyřicítce
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vitezslav


PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2018 10:41 am    Předmět: Trénink po čtyřicítce Odpovědět s citátem

Ahoj, chtěl bych poprosit o o radu. Potřeboval bych nějaký tréninkový plán celého těla na dva dny v týdnu. Je mi 45 let a toho času už není tolik a už jsem trochu unavenější :-).
Nejsem uplný začátečník.Do teď jsem cvičil dělený trénink, ale cítím že to není už vůbec efektivní. Hlavně když chodím jen dvakrát týdně. Vím že je to málo, ale aspoň něco.
Díky všem za radu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2018 12:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Idealne silove 5x5, s nejakou rozumnou progresi, variace na drep (low bar, hi bar, front), tlak (bench, military) a tah (deadlift, pritahy v predklonu, shyb se zatezi) a doplnky (ruce apod. dle pocitu) 3-4x8-15, plus bricho (dragon fly, variace na farmers walk, plank, toes to bar, knee to chest apod.).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vitezslav


PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2018 2:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jsem zapoměl podotknout, že už nějakou dobu malm problemy s klouby. Jsem po operaci ramen. Takže spíše menší váhy.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: po duben 23, 2018 9:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkusil bych chodit 3x tydne. Staci tak na hodinku.

Sam mam take operovana obe ramena a cvicit se s tim da, jen je potreba byt opatrnejsi a po tezkem treninku jit dalsi treninky napohodu. Podle mne neni spatna filozofie odjet tezky trenink a pak se snazit to lehcimi treninky zregenerovat (alespon mne to tak funguje).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vitezslav


PříspěvekZaslal: po duben 23, 2018 9:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je mi jasný že je lepší chodit třikrát, ale ja beru za úspěch, když se dostanu dvakrát.
Dříve to šlo, teď už ne.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vitezslav


PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2018 6:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to trošku upřesním. Je mi 45let, jsem po operacích obou ramen, už rok mám problémy s tenisovým loktem. Cvičení typu 5 x 5 (těžké váhy) u mne nepřichází v úvahu. Dříve jsem to cvičil, ale teď je to pro moje klouby spíš utrpení. Jsou cviky, které díky pohybovým omezením nemůžu. Například na prsa mohu jen bench na rovno a peck deck. Jakmile je lavička šikmá, ramena to nedají.
Dříve jsem trénoval 2+2, 2+1 , ale teď už to nejde.
Potřeboval bych rozpis na trénink 2 x týdně. Nejlépe asi každý den celé tělo.
Moc díky za radu.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judson


PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2018 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vitezslav napsal:
Já to trošku upřesním. Je mi 45let, jsem po operacích obou ramen, už rok mám problémy s tenisovým loktem. Cvičení typu 5 x 5 (těžké váhy) u mne nepřichází v úvahu. Dříve jsem to cvičil, ale teď je to pro moje klouby spíš utrpení. Jsou cviky, které díky pohybovým omezením nemůžu. Například na prsa mohu jen bench na rovno a peck deck. Jakmile je lavička šikmá, ramena to nedají.
Dříve jsem trénoval 2+2, 2+1 , ale teď už to nejde.
Potřeboval bych rozpis na trénink 2 x týdně. Nejlépe asi každý den celé tělo.
Moc díky za radu.


Zatracene, vidim v tom, uplne sam sebe za 7 let ( (
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jim1282


PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2018 8:25 pm    Předmět: Re: Trénink po čtyřicítce Odpovědět s citátem

Vitezslav napsal:
Ahoj, chtěl bych poprosit o o radu. Potřeboval bych nějaký tréninkový plán celého těla na dva dny v týdnu. Je mi 45 let a toho času už není tolik a už jsem trochu unavenější :-).
Nejsem uplný začátečník.Do teď jsem cvičil dělený trénink, ale cítím že to není už vůbec efektivní. Hlavně když chodím jen dvakrát týdně. Vím že je to málo, ale aspoň něco.
Díky všem za radu.


Dobrou volbou může být kruhový trénink. Bohužel v klasickém fitku to nebude zcela ideální. Super by bylo, pokud by šlo přímo o vedené lekce kruhového tréninku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olejnas


PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2018 8:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S temito zdravotnimi omezenimi vidim jako jediny rozumny napad sportovniho fyzioterapeuta.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vitezslav


PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2018 8:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Snad ne...
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vitezslav


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2018 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Všechna omezení a lehčí váhy jsou mi jasné, korát nevím kolik cviků na partii, kolik sérií a opakování a zda je lepší procvičit celé tělo v jednom týdnu za dva tréninky a nebo celé tělo v každém tréninku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ygg


PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2018 10:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Celé tělo, split ve frekvenci 2 tr týdně nemá smysl.
Co se zbytku týče, na fullbody se nejen tady dá najít řada tréninků, nicméně s ohledem na svá zdravotní omezení, o kterých píšeš, si každý budeš muset nějak modifikovat, jak co do cviků, tak co se intenzity týče.
Ideál by byl najít si trenéra, který má s podobným typem klientů zkušenosti a nechat si min ze začátku poradit.
_________________
Reacher let him go. There were things Reacher didn´t like to do. Running was one of them.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: po květen 07, 2018 7:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vitezslav napsal:
Já to trošku upřesním. Je mi 45let, jsem po operacích obou ramen, už rok mám problémy s tenisovým loktem. Cvičení typu 5 x 5 (těžké váhy) u mne nepřichází v úvahu. Dříve jsem to cvičil, ale teď je to pro moje klouby spíš utrpení. Jsou cviky, které díky pohybovým omezením nemůžu. Například na prsa mohu jen bench na rovno a peck deck. Jakmile je lavička šikmá, ramena to nedají.
Dříve jsem trénoval 2+2, 2+1 , ale teď už to nejde.
Potřeboval bych rozpis na trénink 2 x týdně. Nejlépe asi každý den celé tělo.
Moc díky za radu.


Jses na tom dost podobne jako ja. Na hrudnik staci v pohode chodit jen ty benche. Taky nezvladam tezke vahy 5x5. :)

Ohledne tech kloubu.... Hodne jsem s tim bojoval, protoze mne hodne bolely pri treninku klouby. Treninky pro mne byly utrpeni. Nevedel jsem co a tak jsem si rikal, ze by mohlo pomoct, kdybych natahnul do tela vic vody. Zkusil jsem brat pred treninkem obycejny creatine monohydrat a klouby jsou díky tomu o treninku v pohode.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vitezslav


PříspěvekZaslal: po květen 07, 2018 8:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A kolik opakování dáváš na sérii?
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po květen 07, 2018 8:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vitezslav napsal:
A kolik opakování dáváš na sérii?

neni to o opkovanich ale o intenzite
klidne muzes jet petky, a klidne i trojky
ale nebude to 80 a 90% z maxima
priklad, pokud by jsi mel maxko 100 na bench, tak by jsi mel dat teoreticky 3x90 a 5x80, ale pokud mas problemy s rameny, zvol spis 5x10x60, pripadne 10x5x70
intenzitu nahrad objemem
a co se tyde treningu
2x tydne je vazne lepsi cele telo, staci ti jeden cvik na partii
priklad drep+bench+shyby+ neco malo na ramena a jeste min na ruce
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Trénink po čtyřicítce Jdi na stránku 1, 2  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: