Trénink po čtyřicítce


Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Trénink po čtyřicítce  Úvodní stránka -> Trénink -> Trénink po čtyřicítce
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vitezslav


PříspěvekZaslal: po květen 07, 2018 9:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Máš na mysli celé tělo v jedné tréninkové jednotce?Děkuji
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: po květen 07, 2018 10:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vitezslav napsal:
Máš na mysli celé tělo v jedné tréninkové jednotce?Děkuji

ano presne tak
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: po květen 07, 2018 10:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vitezslav napsal:
A kolik opakování dáváš na sérii?


Moc opakovani nedelam. Zalezi na cviku. U ramen a benchu delam max 5 opakovani (chodim jen jeden cvik na partii). Na zada a bicepsy delam delam opakovani vic, zpravidla 5-8.

Tricepsy necvicim, na nohy zatim kaslu, protoze nic jineho nez drepy cvicit nehodlam a drepovat nemuzu kvuli ramenum :) Kazdy trenink v tydnu jdu jinou intenzitu (vysoka, lehka, stredni).
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smik


PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2018 9:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Napíšu mou zkušenost. Mám stejně roků jako ty. Nevím jaká je tvoje výkonost a jakej máš cíl. V minulosti jsem v různých cyklech taky tahal železo. Ještě tak před pěti lety jsem se snažil valit různé korte systémy 5x5 atd. Nikdy jsem nebyl žádný silák ani kulturista. Řekl bych průměrný cvičenec s jakýms takýms osvalením.
Pak sem se na všechen pohyb vyprd a začal jsem kynout, váha se zastavila na 106kg při 178cm
Někdy vloni v listopadu, když mě na kole předjel děda s igelitkou do kopce tak jsem si řekl dost. Protože mám taky poměrně málo času tak jsem řešil co a jak cvičit. Ramena taky začínali brečet. Nakonec jsem se rozhodl pro kalisteniku.
Pořídil jsem si hrazdu, kruhy a vpodstatě cvičím doma tak 2-3x týdně.
Klasika s vlastní váhou. Mám pocit že i s vlastní váhou jdou volit cviky ve kterých jde vidět progres a slušně roste i síla a nějaký sval taky.
Pro mě strašná časová výhoda, že nemusím nikam jezdit a odcvičeno mám za 45minut. Klouby bych řekl že tolik netrpí a dá se vymyslet spousta variant cviků.
Největší problém je asi s nohama tam je to dost omezené.
Váhu mám zatím na 90kg a chci to dát na 80. Shyb jsem samozřejmě neudělal žádnej, teď už to celkem jde.
K tomu si dávám 1xtýdně kruháč (takovej jakoby funkční trénink)

Píšu to jen jako třeba možnou variantu solidního cvičení v našem věku, ale jak jsem řekl, neznám tvou výkonost a jakej máš cíl
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vitezslav


PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2018 9:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc díky za tvůj názor. Taky jsem na něčem takovém uvažoval. Koupil jsem si MTF závěsný systém, dokonce takový ty silný gumy, do stropu přišrouboval oko. Ale činky mi pořád nějak chyběj, ale je to dobrý na prokombinování. Jinak cíl mám určitě jako ty, nekynout a bejt trochu fit a nemít ,,vytahaný kozy,, .
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sander


PříspěvekZaslal: st květen 30, 2018 8:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

momentálne idem toto a perfektne mi to funguje
mám 49 rokov

P - drep+bench+hrazda vsetko po 5 seriek 15,12,10,8,6 opačiek
U - volno
S - ramena + triceps + biceps + lytka vsetko po 5 seriek 15,12,10,8,6 opačiek teda okrem lýtok tam idem 15-20
Š - volno
P - legpres+ tlak šikmá + veslo 5 seriek 15,12,10,8,6
S+N -volno

skúšal som klasické fullbody, ale partia 3x v týždni je pre mňa primoc....
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morepower


PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2018 5:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ideální je kombinace kalisteniky, neboli cvičení s vlastní vahou a nějaké aerobní aktivity. Jak píše smik , dá se cvičit kdekoli, tedy i doma. Kombinace s během, jízdou na kole, štípáním dříví a podobnou aerobní aktivitou pak přinese i dobrou kondičku, sílu a vitalitu. Existuje spousta systémů a jsou volně na netu, tak to projeď a nějakej si podle svých omezení vyber. Taky ta spousta systémů hned nezačíná s desítkama shybů a kliků, ale třeba méně náročnejma cvikama, který jsou obzvlášť dobrý, když jsme někde dobitý a potřebujem se dostat do formy. Pak třeba najdeš čas denně si 20 minut zablbnout, večer dát výklus na půl hoďky a dva dny, co bys věnoval posilce, si skočíš prostě pro radost párkrát dřepnout nebo zatahat. Dáš ňáký pětky-šestky, dřepy, tlaky, tahy a půjdeš do sprchy. a nebo ne, třeba zůstaneš jen u tý kalisteniky a běhu.
_________________
Simply power!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drlift_


PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2018 1:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

morepower napsal:
Ideální je kombinace kalisteniky, neboli cvičení s vlastní vahou a nějaké aerobní aktivity. Jak píše smik , dá se cvičit kdekoli, tedy i doma. Kombinace s během, jízdou na kole, štípáním dříví a podobnou aerobní aktivitou pak přinese i dobrou kondičku, sílu a vitalitu. Existuje spousta systémů a jsou volně na netu, tak to projeď a nějakej si podle svých omezení vyber. Taky ta spousta systémů hned nezačíná s desítkama shybů a kliků, ale třeba méně náročnejma cvikama, který jsou obzvlášť dobrý, když jsme někde dobitý a potřebujem se dostat do formy. Pak třeba najdeš čas denně si 20 minut zablbnout, večer dát výklus na půl hoďky a dva dny, co bys věnoval posilce, si skočíš prostě pro radost párkrát dřepnout nebo zatahat. Dáš ňáký pětky-šestky, dřepy, tlaky, tahy a půjdeš do sprchy. a nebo ne, třeba zůstaneš jen u tý kalisteniky a běhu.


No s tou kalisnetikou nevim. Posilovna mi prijde z hlediska nezkurveni se bezpecnejsi. Vlitnout nekde venku v tomhle veku na shyby, kdyz nemas moznost se dobre rozcvicit (s cinkami nebo na kladce to jde snaz), skonci urazem raz dva (vlastni zkusenost). Kliky byvaji bez dobreho rozcviceni taky pomerne neprijemny.

Chapu, že kalisnetika je ted hodne trendy, ale ja opravdu nevidim velky rozdil v tom, jestli budu zvedat vlastni vahu nebo cinky. U cinek mi prijde snazsi nastavit si zátěž presně podle potřeby.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2018 1:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Navic je vhodnejsi pro lehci vahovky
Chtel rict mr. Lift 😀😀😀
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morepower


PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2018 7:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jako kalistenika je dneska fakt trendy, jak píšeš, o tom žádná. Taky se hodně často staví proti liftu, třeba, nebo dokonce slibuje zázračnou sílu, ale jaksi opomíjí, že lift je tady proto, aby člověk prostě zvednul co nejvíc.

Já jsem spíš vycházel z toho, že Vítězslav má jaksi dva dny tejdně na nějakou aktivitu a rád by cvičební program. Co si budem povídat, na soutěžní formu to není, a pokud by přeci jen nutně trval na posilování s činkama, asi by měl v jednom dni dát tahy a nadhoz a v druhým dřepy a tlaky. Na nějaký to udržení to asi není úplně blbě. No, pak ale přišel výčet zranění a omezení, takže by nakonec z dobrejch cviků nezůstalo nic a milej Víťa by skončil u kladky za krk a předkopávání a všechno 4x12
A to je dost na ho.. o ničem to je, taaak..

Naopak kalistenika, nebo prostě cvičení s vlastní vahou má pro něj dost výhod (hlavně čas, regenerace a velmi dobrá "rekonvalescenční schopnost" cvičení) a ve finále se z takovýho cvičení bude radovat víc, než z oněch kladek za krk. Uvidí totiž fakt pokrok a navíc začne nejspíš ovládat svý tělo mnohem líp než doposud.

Je hovadina vrhnout se na kliky, shyby a bůhví jaký veletoče hned takle z první, to by dopad zle. Nehledě k tomu, že to naprostá většina lidí ani neudělá dobře, shyby udělá stěží 4-5 a mizerný a z kliků je bolej lokty. Existujou ale postupný cviky, který tělo tak nějak krok po kroku na ty veletoče připravěj. Pro příklad třeba klasickej klik ve srovnání třeba s klikem o zeď. Intenzita naprosto kontrastní a při rozumném postupu lze i lidem se zrušenejma ramenama klik o zeď doporučit.

Ovládat svoje tělo je podle mě nejvíc!
_________________
Simply power!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Trénink po čtyřicítce Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: